Forum Polityka, aktualnościGospodarka

#dziejesienazywo: Ile rolnik zarobi na litrze wyprodukowanego mleka?

#dziejesienazywo: Ile rolnik zarobi na litrze wyprodukowanego mleka?

Wyświetlaj:
edhresht / 94.154.24.* / 2016-04-21 08:47
unia niszczy nasz przemysł mleczarski. Za każdy nadprogramowy litr mleka rolnicy dostają kary wysokie tak że czasami mają potem do spłacenia setki tys złotych kary. To jest umyslne niszczenie rolników Polskich. Wyjdźmy z tego bagna zanim nas wciągnie i falą imigrantów jeszcze zaleje.
mieszczuch / 83.9.240.* / 2016-04-21 11:34
masz tzw.kwote mleczna masz? jesli tak to mysl ile wyprodukujesz bo jak przekroczysz limity musisz zaplacic -nie masz swin nie masz cielat ale nie ty myslisz jaskos to bedzie jak za komuny-nie kolego nie bedzie to jakos -masz nadwyzke zawiez do Domu Dziecka-ale czy tu kiedykolwiek powiedziales ze jest ci db.nie Wam jest ciagle zle-czrna rozpacz mnie ogarnia jak czytam takie biadolenie
098 / 78.88.172.* / 2016-04-21 08:46
Jezeli piszemy o rolnikach to piszmy wszystko , on z*********** od rana do wieczora jego produkty sa 100% a co mamy w sklepach ? .Drozyzne i kicz kto na tym zarabia?PANSTWO To co sie sprzedaje to nie mleko to woda rolnik odstawia mleko mdo mleczarni conajmniej z ponad 3% smietany ktora jest zbierana dolewa sie wody i sprzedaje sie wode nie mleko.
Wsiowa dziołcha / 91.239.246.* / 2016-04-21 08:43
co to za brednie, ponad złotówka za litr mleka? to jest chyba żart, około 50 groszy za litr i to i tak przy dobrych wiatrach...
zróbcie coś z tym bo to jest smieszne!
rolnik to podstawa gospodarki a jest traktowany jak smieć. Wolicie sztuczne melko potem pić to okej. Bo coś czuję że to wszystko zmierza ku upadkowi, nie opłaca się hodować zwierząt i poświęcać 24h swojego dnia na zajmowanie sie nimi za takie śmieszne pieniądze!
andrzej491 / 88.156.32.* / 2016-04-21 09:55
rolnik nie jest podstawą gospodarki
co to jest sztuczne mleko - take, które nie pochodzi od Ciebie?
Ciągnik, paszowóz, przyczepę masz prawdziwe czy sztuczne (nie ode mnie)
u Ciebie dzień ma 24h?
ania wb / 193.219.28.* / 2016-04-21 08:36
po co tyle nienawiści,potrzebne są i wsie i miasta,żyjemy jedni dla drugich,przestańmy liczyć komuś kasę.Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma,wychowałam się na wsi,wiem co to znaczy,zdobyłam wykształcenie,żyję w mieście,ze wsią mam cały czas kontakt,nie wytykamy sobie komu lepiej,każdy jest kowalem swojego losu.
chłop prosto ze wsi / 91.189.31.* / 2016-04-21 08:34
nie ma co cytować. Głupoty wypisywane w celu robienia antagonizmów społecznych. Obecnie płacą rolnikom po 0,70 zł za 1 l mleka . To bardzo dawno poniżej kosztów. Koszt produkcji zależy od wielu czynników - m.in. od tego czy tylko krowy chodzą po łąkach - czy stoją w oborach - czy jest zima , czy nie itp.
megilon / 83.8.143.* / 2016-04-21 08:33
do hjghj oraz ZYX Widzisz mądry człowieku ON sie jakoś trzyma na swoim własnym gospodarstwie, dba o niego, inwestuje stad te nowe ciagniki, on mieszka na wsi i dba o nią TY jesteś z miasta więc po co ma iść do miasta to Twoja domena. W miescie pracujesz za dwa tysiace to i tak dużo po co sprzedałeś wszystkie fabryki, zakłady produkcyjne, nie chciało CI się robić właśnie PANIE z MIASTA TY JESTES nirobem, któremu nie opłacało sie pracować więc zamknijmy fabryki i je sprzedajmy - to teraz macie i nie pieprz, ze tylko za 2000 pracujesz, ja nie dał bym Ci połowy nawet tego za to co zrobiłeś z krajem..
fgdf 43 3 / 79.189.114.* / 2016-04-21 08:30
A ile dostaje rolnik dopłat do produkcji mleka??? O tym już cisza..........
Pawww / 195.33.34.* / 2016-04-21 08:42
Chyba nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz... Dopłaty do produkcji ??? Taa wielkie kwoty. Wam się wydaje, że jest tak kolorowo? Cena za litr mleka jest niska. Co to jest 1 zł za litr mleka?? (Gdzie koszty utrzymania, opłat, paszy, nawozów itd przerastają kilkakrotnie). Nie wspominając już, że później i tak w sklepie dostajecie kilkakrotnie rozcieńczony ten litr mleka... Co to za polityka, że rolnik mimo wszystko nie może za dużo tego mleka wyprodukować, bo za nadprodukcje są ogromne kary.... P-O-L-S-K-A . Mój kraj taki piękny....
hjghjg / 31.61.136.* / 2016-04-21 08:29
Od zawsze słyszę ze produkcja rolna jest nie opłacalna , że rolnik do wszystkiego dopłaca , że cała produkcja rolna to tragiczny deficyt . Może ktoś kto zna te tajemnice wyjaśni - z kad rolnicy od pokoleń biorą kasę na na produkcję i dostatnie życie . Salomon powinien się od nich uczyć - jak nalać z pustego .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Paww892 / 195.33.34.* / 2016-04-21 08:46
Kolejny, który myśli że wszystko takie kolorowe... Rolnik a rolnik.... Mówimy tutaj o hodowli krów, a nie o "rolniku", który posiada tylko ziemie i ją uprawia. Nie znasz realiów, to nie komentuj - tak będzie najlepiej
a1a2a3 / 212.160.172.* / 2016-04-21 08:44
Każdy może zmienić życie na życie rolnika , polecam mam porównanie . Super sprawa , w mieście 8-10 h i do domku piwko na na roli nie ma czegoś takiego jak sobota niedziela , święta robota na okrągło w stajni .
Ale jak ktoś się nie przekona na własnej skórze to będzie pisał takie bzdury . Nie wystarczy bilet tramwajowy aby dojechać do pracy , tam paliwo leją wiaderkami a nie na litry jak my mieszczuchy . Aby zebrać z roli musi najpierw wydać krocie na sianie opryski i itp. a wcale nie wie czy się opłaci jaka cena będzie czy susza lub zbyt mokro . Nie jest tak kolorowo i dostanie jak nam się wydaje . Zapewne jest jakaś mała grupa " rolników cwaniaczków " czyli mających układy i mataczących z dopłatami , ale nie możemy ich brać jako ogółu . Jakoś mój szwagier zapiernicza na roli (nie małe gospodarstwo ) i nie ma kokosów , owszem nie brakuje mu na jedzenie ale zaczyna o 5-6 rano i kończy o 20-21 a w żniwa często i dłużej . Sami policzcie ile to godzin .
Auror / 37.47.44.* / 2016-04-21 10:56
Tak i codziennie od 5-21 robi? Rozumiem okres żniw, zasiewy czy okresowe opryski, ale to będzie kilkanaście dni w roku. Bez bajeru. Rolnikom robić się nie opłaca - ciągle to słyszę. Prawda jest taka, ze produkcja mleka była dobrze opłacana do momentu, dopóki nie było nadprodukcji. A ze mleka jest za dużo na rynku, to on zareagował spadkami. Nikt nie zmusi mnie do kupowania drogiego mleka, żeby rolnikom żyło się lepiej. Takie życie, mnie też nikt nie dokłada.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZYX / 89.78.15.* / 2016-04-21 08:27
A chlopu Ww Polsce niegy sie niełopłacALOINIGDY NIE BEDZIE SIE ŁOPŁACAC.
albo jest za zimno albo za cieplo...albo za such albo za mokro..najgorzej jak jest w sam raz bo wtedy jest ZA TANIO....a najlepiej to byloby jakby wszystkim innym krowy wyzdychaly a moje zaczelyby dawac 10 razy wiecej mleka!!!!
Wiech577 / 94.154.17.* / 2016-04-21 08:26
Co za absurd w polsce co jest dużo tańsza od zachodu ,,wyprodukowanie" jednego litra mleka jest droższa niż na zachodzie to jakaś paranoja - wnioskuję z tego że po prostu Polski rolnik jest to d. .y inni przy mniejszej cenie potrafią zarobić i jest to opłacalne a u nas wręcz odwrotnie.
Takie rzeczy tylko w Polsce tutaj nawet gotując wodę większość potrafi ją przypalić. ....mówiąc szczerze mamy tępych ludzi do biznesu do interesów.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Neo1066 / 95.49.196.* / 2016-04-21 08:46
Już Ci wyjaśniam bo myslałem że to powinno być logiczne lecz nie dla wszystkich widzę;)Warunki klimatu powodują że nasza produkcja jest sporo droższa[koszty budynków inwentarskich;sporządzania pasz itd] W krajach Europy zachodniej a tym bardziej np w Nowej Zelandii istniej coś takiego jak chodowla ekstensywna która koszty uzyskania mleka obniża o połowę......więc zanim coś napiszesz zapoznaj się z tematem proszę;)
longiborn / 91.237.136.* / 2016-04-21 10:26
Dolicz do tego że średnia ilość krów u Polskiego rolnika jest zdecydowanie dużo niższa niż w Europie Zachodniej czy też Nowej Zelandii. Łatwiej i taniej jest wyprodukować litr mleka z 1000 (tysiąca) krów niż z 10 (dziesięciu). Mają mniej rolników, ale o większych możliwościach
Piotr619 / 212.33.86.* / 2016-04-21 08:21
A kto pije mleko??? To jest trucizna!
mmm650 / 176.221.125.* / 2016-04-21 08:05
Osoby ktore piszą głupoty ze rolnik to tylko bierze z ue i leży brzuchem do góry a wszystko robi się samo to pewnie piszą na podstawie ogladnego w tv programu: Rolnik szuka żony he he bo tam tylko pokazują jak to na wsi jest pięknie i ciagniki nowe i maszyny... niech pokaża szara rzeczywistość rolnika w prawdziwym gospodarstwie a nie u bałora ktory ma pracowników, maszyny nowe i wszystko pięknie wyglada a rolnik tylko leży i pieniadze liczy... telewizjo nie oszukujcie ludzi ktorzy nie mają pojecia o wsi bo potem wynikaja z tego durne komentarze że ronik tylko bierze i nic nie robi !
Artiszu / 31.0.37.* / 2016-08-31 13:25
Dokładnie mówisz
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
john53 / 95.160.42.* / 2016-04-21 08:03
u nas w Polsce własna działalność produkcyjna jest nie możliwa,ponieważ wszelkiego rodzaju kontrole i konkurencja wykończy nowo powstałego producenta.
mecenas888 / 217.99.251.* / 2016-04-21 08:02
Od kiedy wodę i mleko mierzymy w kilogramach ?????????????
mmm650 / 176.221.125.* / 2016-04-21 08:11
od kiedy unia narzuciła swoje wymogi... mecenas888 jak nie jestes rolnikiem to stąd takie pytania... brak pojęcia o rolnictwie i o pracy na roli
mnanaw / 80.52.228.* / 2016-04-21 07:56
to może pora zainwestować i nie wozić do skupu tylko samemu mleko przetwarzać? Zebrać się w kilkunastu lub kilkudziesięciu, postawić produkcję w okolicy i zarabiać na sprzedaży gotowego sera ,serwatki, mleka zsiadłego i i innych produktów może według lokalnych receptur. Na takie rzeczy też jest kasa z UE. Mam przykład sąsiadów, którzy nie w branży mleczarskiej a w warzywnej działają. Zamiast szukać skupu za grosze założyli spółkę, jako rolnicy spółce sprzedają swoje produkty a ta sprzedaję do przetwórni omijając pośredników
jacek vvp / 87.204.207.* / 2016-04-21 09:59
W Polsce jest coś takiego jak Spółdzielnia. Właścicielem Spółdzielni są udziałowcy czyli rolnicy. To oni wybierają Zarząd. Spółdzielczość Mleczarska w Polsce to ewenement. Ma się bardzo dobrze. Przynajmniej jeśli chodzi o udział w produkcji. Nie mówie o kondycji finansowej, bo to odrębna sprawaSpółdzielni tylko o udziale w produkcji mleczarskiej.
Lo1 / 79.184.148.* / 2016-04-21 08:35
Tylko że u nas inne wymogi sanepidu i bardzo trudno jest to przejść. Poza tym produkty mleczne mają bardzo krótki okres przydatności do spożycia i tu kolejne problemy oczywiście jeśli mają być bez chemii i dodatków. A na koniec to w małych miejscowościach ludzi nie stać na zdrową żywność a sprzedaż do miast oddalonych o 100 czy 200 km będzie dodatkowym kosztem. Wiec życzę powodzenia odważnym.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Balmala / 178.43.236.* / 2016-04-21 08:40
Miło przeczytać coś, co napisał ktoś mądrzejszy. Pozdrawiam:-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy