Forum Polityka, aktualnościGospodarka

#dziejesienazywo: Program "Rodzina 500 plus" nie poprawi dzietności Polek?

#dziejesienazywo: Program "Rodzina 500 plus" nie poprawi dzietności Polek?

Wyświetlaj:
asd696 / 78.154.77.* / 2016-02-16 09:30

"Rodzina 500 plus" w niektórych rodzinach może spowodować chęć rzucenia pracy pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. I to nie jest tylko czysto teoretyczna sytuacja

Najpierw to trzeba prace ludziom dać. Jak pracownicy będą właściwie opłacani to pracy nie rzucą! Boją się wyzyskiwacze i kombinatorzy. Bravo PIS! Wprowadzić jeszcze podatek od obrotu dla marketów! I podatek od banków! A jak jedni przenosić ośmielą się opłatę na klienta to najpierw karnie zwiększyć im podatek. A w razie braku poprawy "Repolonizować" market bądź bank jak się w Polsce legalne płacenie podatków nie podoba. Dość okradania Polek i Polaków z należnych podatków. Dość robienia interesów w stylu kolonialnym! A dla przykładu Lidl i Tesco za to że płaci podatki w Polsce powinno zostać na rok zwolnione z tego podatku. A co z Prawami Pracy? Dlaczego nie rozwiązano jeszcze związków zawodowych pracodawców? Bo pracowników to one nie są.
Tomassius888 / 109.196.150.* / 2016-02-16 09:29
Naprawdę świetne pomysły na poprawę sytuacji demograficznej Polski ma Pan Łaszek:
-Podniesienie wieku emerytalnego- bo co dzieci mają budować relację ze swoimi dziadkami. Lepiej niech dziadkowie do śmierci pracują na takich ludzi jak Pan Łaszek.
- Otworzenie się na imigrację- jak świetny jest to sposób na poprawę sytuacji demograficznej przekonała się już zachodnia Europa. Dzięki imigracji mają pseudogetta gdzie boi się wejść nawet policja, terrozym, utratę tożsamości i mnóstwo nowych osób żyjących z świadczeń socjalnych. Bo nie wiem czy pan Łaszek zna dane z Francji, Niemczech czy Norwegii o tym jaka grupa tworzy największy odsetek osób bezrobotnych..tak tak to imigrancji i ich potomkowie.
-Aktywizacja zawodowa ludzi- no jasne lepiej jest aktywizować ludzi do pracy i jeszcze zwiększać liczbę bezrobotnych, zamiast pozwalać kobietom wybierać pozostanie w domu i opiekę nad dziećmi. Kiedyś kobietom nie pozwalano pracować, dziś te, które chętnie by się domem i dziećmi zajęły są po presją społeczną do podjęcia pracy. Jak więc mogą mieć duże rodziny?

Rady tego pseudofachowaca nie są dla dobra społeczeństwa, ale do dobra jego samego, biznesu i grupki najbogatszych Polaków. Im na ręke jest duża liczby bezrobotnych, datego są za imigracją i siłową aktywizacją zawodową osób, które wolałaby się poświęcić rodzinie. Dlatego też chcą ciągłego podnoszenia wieku emerytalnego. Bo po co niewolnikowi godne życie przed śmiercią- nie pracuje, nie pracuje na nich, więc nie jest im potrzebny. Kiedyś na godne życie rodziny potrafiła zapracować jedna osoba, teraz z dwóch głodowych pensji trudno utrzymać się trzyosobowej rodzinie. DLATEGO JA MÓWIĘ TAKIM JAK PAN ŁASZEK- WYPAD Z POLSKI.
kornelia368 / 93.105.157.* / 2016-02-16 09:27
Okazuje się że wszystko jest dochodem i zasiłki rodzinne i ulga prorodzinna i bony i wczasy pod gruszą.Suma sumarum żeby się załapać i miec mniej niż 800 to lepiej nie odliczć ulgi prorodzinnej.Zwróccie na to uwagę.Nie trzeba jej odliczać prawnie .Lepiej miec 6 tys niż np 1124.
Mona 2016 / 91.224.56.* / 2016-02-16 09:23
Mam 3 córki które utrzymuję prawie całe ich życie sama. Jedna skończyła 18 lat uczy się w Szwecji ale jest na moim utrzymaniu druga kończy za parę miesięcy 18 lat również jest na moim utrzymaniu ale wedle prawa które wymyśliło sobie PIS mam 1 dziecko cóż ciekawe czy zwiększy im to dzietność ja myślę o wychowaniu ostatniej córki i wyjeździe z tego popierniczonego kraju, gdzieś gdzie będę mogła ułożyć sobie życie na nowo i wtedy być może zdecyduję się na kolejne dziecko.
aaa737 / 188.191.217.* / 2016-02-16 10:09
Nie rozumiem tego, co piszesz.... Jedna córka dorosła w Szwecji, druga za parę miesięcy kończy 18 lat, a trzecia???? Jeżeli nie ma 18 lat, to dostaniesz na nią 500 zł, jeżeli jest dorosła, to co ty chcesz???? Ja mam 4 dzieci, dwoje dorosłych, nie mieszkających ze mną i dwójkę maluchów (7 i 10 lat). Dostane tylko 500 zł, ale uważam, że to super, a nie jęczę, że należy mi się na wszystkich. Najlepiej płakać truć i narzekać. Masz dorosłe dzieci, kto przez te 18 lat dał ci cokolwiek????
35+ / 79.185.133.* / 2016-02-16 09:22
nie wybaczymy PiS braku pieniędzy dla jedynaków!!!!!!!!!!!!
gosiaw303 / 85.128.74.* / 2016-02-16 09:28
Najpierw wybacz PO że w ogóle nie było żadnego programu oprócz sprzedawania gospodarki
GosiekR1 / 46.170.237.* / 2016-02-16 10:08
PO postawiło na budowę żłobków i przedszkoli. Za PO został wydłużony urlop macierzyński do roku czasu. Weszło "kosiniakowe". Ale to wszystko nie jest tak spektakularne jak 500+, choć na dłuższą metę byłoby bardziej skuteczne. Mam dwoje dzieci ( a według PiS tylko jedno) i nikt mi nie płacił, żebym je urodziła. Za 500 nie będę rodziła kolejnych, bo dzieci to nie towar, który produkuje się na sprzedaż.
bdhdgdhdhdbfbckkckck / 88.156.8.* / 2016-02-16 09:13
Ludzie są zawistni. ...coś okropnego wstydzę sie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Renka289 / 83.25.157.* / 2016-02-16 09:11
Program ,który dzieli dzieci na lepsze i gorsze,a miało być tak pieknie...Jako samotna matka wychowuje dwoje dzieci, w tym "niestety" jedno 20 - letnie, studiujące,więc automatycznie syn 10 - letni nie łapie się na program,bo jest wg prawa PIS jedynakiem;)))Sama całe życie opłacałam dzieciom dodatkowe lekcje, wycieczki, zajęcia sportowe itp.Pracuję , pensja nieznacznie przekracza próg dochodowy,więc moje dziecko to "gorszy sort".Śmiechu warte.Zawsze marzyło mi sie przynajmniej 3 dzieci, ten program skutecznie zabił te zamiary:))))
ja319 / 212.33.83.* / 2016-02-16 09:24
Chyba jakieś kryteria muszą być . Żal mi pani, że Pani tego nie rozumie . I wylewa swoje lamenty w internecie;)
mm263 / 93.105.165.* / 2016-02-16 09:09
Wszędzie czytam,jakie to zło wyrządzi te 500 zł.A może ktoś z tych krytykantów przypomni,co dla rodziny zrobiła PO?Próbowałem sobie przypomnieć i nic nie wpadło mi do głowy.
sprawiedliwa789 / 83.3.173.* / 2016-02-16 09:49
1112 zł za każde dzieckow roliczeniu PIT i nie do 18 lat tylko do końca nauki, ustawę robili pod sibie bez górnego progu dochodowego, taki Kowalski z dochodem 805 zł za osboę się nie załapie a taka Martusia K.... dostanie i co wg. as to sprawiedliwe?????
Olo z PiS / 83.31.148.* / 2016-02-16 09:27
Na przykład wydłużyła macierzyński i kilka innych. Co? Nie wspomnieli o tym w tv trwam? Dziwne?
MichałK2 / 87.205.61.* / 2016-02-16 09:22
A co za różnica co zrobiła opozycja za czasów swoich rządów w aspekcie oceny aktualnie wprowadzonego programu?
Krih / 94.254.224.* / 2016-02-16 09:20
Tak sie Silas's ze mieszkalam kilka Lat w Finlandii I to wszystko sie zgadza Lecz oprucz tego nalezy didactic ze Na dzieci przysuguje rodzinne im wiecej dzieci tym rodzinne jest wyzsze w przypadku 3ki dzieci jest to Około 350 euro plus do ukonczenia 5lat przez dziecko rodzice dostaja tzw dodatek w wysokosci 200eur a nie jak w polsce jakies smieszne rodzinne pozatym w FI dziecko ma opieke medyczna stomatologiczna darmowa do ukonczenia 18 Lat take nie przyrownujmy polski do FI
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
babunia723 / 81.15.241.* / 2016-02-16 09:09
rodzic beda te kobiety ktoe beda mialy warunki mieszkaniowe a nie siedza na kupie przy rodzicach na kilku metrach kw to po pierwsze po drugie jak maz bedzie zarabial tyle zeby utrzymac rodzine po trzecie jak ubranka i cala reszta dla dzieci bedzie tansza bo teraz niestety ubranka dla dzieci kosztuja wiecej niz dla doroslego( chyba ze tandeta chinska),dalej wiecej zlobkow i przedszkoli bo teraz jeszcze dziecko sie nie urodzi a juz trzeba je zapisywac do przedszkola no i niestety mentalnosc ludzi sie zmienila kiedys rodzily sie dzieci i w biednych rodzinach bo nie patrzono na to za co i jak wychowac po prostu kobiety rodzily dzisiaj sa madrzejsze potrafia planowac i patrza czy bedzie je stac na wychowanie kilkoro dzieci wiec te 500 to sa pieniadze dla tych dzieci ktore juz sa i nie wierze ze dzietnosc sie zwiekszy no moze ociupinke .
zenek76 / 79.190.1.* / 2016-02-16 09:07
Sami porąbani... Zamiast zrobić darmowe żłobki, przedszkola, obiady w szkołach, wyjazdy na ferie, ułatwienia dla pracujących matek - to rozrzuca się kasę. Już widzę jak dla 500 zł kobiety masowo rodzą dzieci !!! Trzeba być totalnym nielotem żeby tak myśleć. A kto zagwarantuje, że dzieci jak dorosną to nie wyjadą z kraju, wszak u nas nikt nie bierze się za umożliwienie młodym startu i godziwych zarobków. Z emeryturami też jakieś niedouczeni ekonomiści propagują tylko zwyżkę wieku , zamiast się wziąć za tych co nie odprowadzają na ZUS, idą na dużo wcześniejsze - niewypracowane emerytury, Wszyscy wiemy jaka rzesza pracowników ma emerytalne przywileje. Widząc to co spotyka rodziców po latach ciężkiej pracy na pewno na miejscu dzieci zastanowiła się na sensem bytu w kraju nad Wisłą. Myślałem, że obecny rząd zmieni w końcu te rażące przywileje, niestety cała para poszła w złym kierunku. Jeszcze mam nadzieję, że przynajmniej p. Ziobro weźmie "za mordę" przestępców.
ada100 / 88.220.116.* / 2016-02-16 09:05
10 000zł becikowego i 500zł na nowo urodzone dziecko bezpłatne przedszkola , żłobki i dzieci objęte kwotą wolną od podatku. To jest sposób na poprawę dzietnośni. Dawanie tym którzy już maję dzieci to żadny program tylko rozdawnictwo.
mamaduza / 88.156.8.* / 2016-02-16 09:10
Mam dwoje dzieci ale w tym wypadku będę się decydować na trzecie a może i czwarte, wiec to chyba nie jest rozdawnictwo, teraz poprostu stać mnie na dzieci, które zresztą bardzo kocham
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
babalu723 / 89.76.113.* / 2016-02-16 09:51
no to gratuluje - myślisz,że z tych 500+ odłożysz na studia dla trojga czy czworga dzieci
Marcin18.03 / 79.110.200.* / 2016-02-16 09:03
Generalnie też jestem przeciwnikiem, bo za rządów PO-PSL to zlikwidowano zasiłki dla rodzin, dołożono lat pracy i przede wszystkim w Kodeksie Pracy wprowadzono takie zmiany, że np pracy w nadgodzinach dopiero wypłacone mogło to być w 12 miesiącu - czyli np 11 miesięcy czekam na kasę z nadgodzin. Dzięki Palikotowi umożliwiono np pracę w agencjach pracy tymczasowej - czyli na śmieciówkach właściwie bez ograniczenia, podobnie zresztą upowszechniono stosowanie umów cywilnych zamiast normalnej umowy o pracę, dzięki temu np na macierzyńskim nie ma się żadnych pieniędzy, urlopu itd - dlatego teraz każda kwota dla rodziny jest złem!!!!
ryje / 188.146.75.* / 2016-02-16 09:02
wszystkich puszczą z torbami a gdzie pieniądze dla emerytow 5 zl weżcie to sobie i opłaćcie te wasze podwyżki proszę o waloryzacje emerytury tak żebym pokryla te wasze idiotyczne [podwyżki i mogla kupić leki gimnazjalista bez porównania lepiej poprowadzi gospodarką opamiepaiciesie ptasie móżgi
mbarr / 159.245.16.* / 2016-02-16 08:52
Zamiast dawać ludziom pieniądze z portfeli innych ludzi należy po prostu nie zabierać ludziom pieniędzy w postaci podatku dochodowego czy "składek" na ZUS.
Terka 2oo10 / 83.21.229.* / 2016-02-16 08:49
Czy do Waszych tępych umysłów jeszcze nie dotarło,że polki,które rodzą dzieci to nie ma ich w polsce,bo uciekły z tego zapyziałego kraju,a emerytki,które zostały raczej wam dzieci nie narodzą jesteście idiotami
Janusz500 / 46.113.106.* / 2016-02-16 09:54
Pani Hanno co to znacz dajcie proszę sobie poszukać pracy jak pani chce pracować.Skończyły się czasy gdy mówiono czy się śpi czy leży to się należy.Więcej inicjatywy ,więcej dawać jak brać tego nie ma nie wróci.Kariera młodych to 30 lat .Jak osiągną status pieniądze chcą mieć dzieci ,a tu stop rozczarowanie ,nie mogą mieć dzieci i to jest problem .Anty koncepcja dla wygody i przyjemności zrobiła swoje a latka uciekają i jest wtedy wielki płacz.Należy zmienić zmienić mentalność myślenia.500plus pomorze też ale rząd dziecka nie stworzy tylko potrzebni są młodzi nie lenie bez obrazy ludzie ,którzy myślą głową.Za moich czasów nie było słodko ale bywał wzrost populacji dzieci nowo narodzonych.Obecnie tylko brakuje ptasiego mleka i pozytywnego myślenia.Skończyły się czasy ,ze za nas planowano więc do dzieła panowie warsztaty odkurzyć ze strychów do sypialni przynieść i do dzieła a w przyszłości wam to się zwróci pozdrawiam.
Hanna, 60 l. / 91.90.160.* / 2016-02-16 09:12
"Musimy podnosić wiek emerytalny, otwierać się na imigrację i aktywizować zawodowo ludność..." Dajcie ludziom pracę. Mam 60 lat, chętnie dorobiłabym do swojej niskiej emerytury. Nawet na sprzedawcę się nie nadaję ze względu na wiek. Takie są odpowiedzi pracodawców. Inni w ogóle nie odpowiadają na moje CV. A mam wyższe wykształcenie, mogłabym komuś pomóc, dać dużo z siebie. Zgadzam się z prof. W. Modzelewskim, że po 50 - tce to nawet kobiet do sprzątania nikt nie weźmie. O czym wy piszecie, gdzie żyjecie!!!
P.S. Dzięki Terka za swój wpis, całkowicie się z nim zgadzam.

Najnowsze wpisy