Forum Polityka, aktualnościGospodarka

#dziejesienazywo: Zakaz podnoszenia opłat bankowych niekonstytucyjny?

#dziejesienazywo: Zakaz podnoszenia opłat bankowych niekonstytucyjny?

Wyświetlaj:
Y / 79.188.25.* / 2016-02-04 07:51
A może zamiast obiadu -ośmiorniczek - banki zjedzą po prostu kotleta - wtedy będziecie mieć i na podatek i nie będzie trzeba opłat podnosić!
tojak / 83.30.235.* / 2016-02-04 07:51
Takiego nieudolnego rządu Polska jeszcze nie miała. Nie znają się na niczym, dorwali się do władzy i robią same głupoty. Nawet komuna takich bzdur nie robiła i nie wymyślała. A Szłamaja i Modrowiecki firmują tą ciemnotę, bo sami muszą ciemnotę ekonomiczną udawać, żeby siedzieć na stołkach ministerialnych. SUPER RZĄD, biało-czerwona drużyna. NIE DAJECIE RADY W NICZYM.
JAcek608 / 123.211.126.* / 2016-02-04 07:10
Wszystkie BANKI NA SWIECIE ,no przynajmniej ich 90% co roku przynosi duze -milionowe zyski a dzieki komu??Dzieki klijentom ktorych OKRADA i nadal chce jeszcze wiecej okradac dodatkowymi czy wyzszymi oplatami . TO SKANDAL . BANKI zyskami powiny sie PODZIELIC z rzadem i KLIJENTAMI poprzez npobnizke OPLAT czy wyzszym oprocentowaniem wkladow .
JAcek608 / 123.211.126.* / 2016-02-04 07:10
Wszystkie BANKI NA SWIECIE ,no przynajmniej ich 90% co roku przynosi duze -milionowe zyski a dzieki komu??Dzieki klijentom ktorych OKRADA i nadal chce jeszcze wiecej okradac dodatkowymi czy wyzszymi oplatami . TO SKANDAL . BANKI zyskami powiny sie PODZIELIC z rzadem i KLIJENTAMI poprzez npobnizke OPLAT czy wyzszym oprocentowaniem wkladow .
JAcek608 / 123.211.126.* / 2016-02-04 07:10
Wszystkie BANKI NA SWIECIE ,no przynajmniej ich 90% co roku przynosi duze -milionowe zyski a dzieki komu??Dzieki klijentom ktorych OKRADA i nadal chce jeszcze wiecej okradac dodatkowymi czy wyzszymi oplatami . TO SKANDAL . BANKI zyskami powiny sie PODZIELIC z rzadem i KLIJENTAMI poprzez npobnizke OPLAT czy wyzszym oprocentowaniem wkladow .
Mn9j7f4 / 37.47.33.* / 2016-02-04 06:34
W bogatych krajach UE maksymalne stawki opłat bankowych są określone w ustawach! W Polsce banksterzy mają dzięki PO a teraz .nowoczesnej jak w raju, grabia ile chcą.
lokiloki / 178.37.182.* / 2016-02-04 01:10

Banki nie podjęły żadnych działań w postaci wzrostu opłat, powołując się na wprowadzenie podatku bankowego.

i
Jeżeli z sektora bankowego ma być wyprowadzona kwota 5-7 mld zł, to jest oczywistym, że musi się to przenieść kosztowo na ceny usług, które my będziemy jako konsumenci płacić

"Ekspert", jak zwykle niekompetentny, powiedział wprost, że banki podniosły opłaty w związku z wprowadzeniem podatku bankowego. "Ekspert" ma nawet w nazwisku ocenę swojej wiedzy :-) Więcej takich, będzie jeszcze śmieszniej. Banksterzy są jak niedawny prezydent, są - jak on był - tak bardzo przekonani o swojej pozycji i bezkarności, że nawet nie kontrolują tego, co mówią. No i skończą tak samo. Na darmowych obiadkach, bo na tyle będzie ich stać :-)
bosmanmat / 195.191.163.* / 2016-02-04 00:54
To mi się podobie!!!!!!!!! Zakaz podnoszenia opłat - niekonstytucyjny!!!!!!!
bosmanmat / 195.191.163.* / 2016-02-04 00:52
Proste! Doj...... tak bankom, żeby sprzedały swoje oddziały Polsce!
Ren / 31.175.151.* / 2016-02-04 06:21
Ale wy pisuary jesteście tępe... Nic do was nie dociera...Typowe lewackie myślenie złodzieja.
sędziadred / 91.226.50.* / 2016-02-04 00:11
Nie może być tak że przedsiębiorstwo w Polsce łamie prawa swoich klientów. Patrz zapisy umów bankowych uznanych przez sady za abuzywne, a mimo to banki nie wykresliły ich juz od kilku lat z umów. Jezeli banki sa niezalezne od państwa to pozwólmy im zgodnie z zasadami wolnorynkowymi upadać....niech państwo nie ratuje ich pieniędzmi z budżetu państwa bo to nasze pieniadze -całego społeczeństwa. Dopóki bank działa zgodnie z przepisami jest bankiem ale jezeli juz bank ma opinię społeczna bankstera i złodzieja to znaczy ze coś oznacza, ze jest źle z systemem bankowym i państwo musi interweniować aby przywrócić złodzieja do porzadku
Andreas1055 / 37.47.143.* / 2016-02-04 00:01
Zlikwidowałem konto kiedy podnieśli opłaty bo za dużo mnie to kosztowało a by dostać kasę musiałem jeżdzić 20km. do miasta czyli todatkowy wydatek z mojej renty. Rente ma mi przynosić listonosz co już załatwiłem w ZUS i nikt mnie nie zmusi do otwierania konta u złodzieji. Chcę być wolnym i niaezależnym od złodziejskich banków w tym kraju.
starka / 159.255.186.* / 2016-02-04 00:44
Za tego listonosza też potrącą - bez obawy.
ster999 / 37.47.160.* / 2016-02-03 23:52
takich LICHWIARZY jak ten Bańka który jest na garnuchu zachodnich hochsztaplerów powinno się pogonić ..kijami
j.jjjjjjjjjkkkkkkkkkk / 89.71.25.* / 2016-02-03 23:47
skoro jest taka wolność rynkowa, to ja nie chcę dostawać wypłaty na konto tylko do reki, dlaczego żądają kont od pracowników, rencistów, w czyim jest interesie, aby obracać moimi pieniędzmi ? Dlaczego jak nie chcę mieć konta w banku, muszę płacić za jego zamknięcie, w końcu obracali moimi pieniędzmi, kara za to , że nie chce ich dalej finansować ? Ludzie powinni wypłacić z banków swoje pieniądze, na znak protestu w tydzień , opustoszałyby skarbce i wtedy zobaczylibyśmy jak sie czołgają do klienta.
Normalny Polak / 94.254.193.* / 2016-02-03 23:23
Najwyższy czas zrobić prawdziwą konkurencję na rynku bankowym!!!
normalny999 / 81.219.160.* / 2016-02-03 23:23
Oprocentowanie lokat "nagle" spadło o 0,4-0,5% co dziwnie odpowiada wysokości "podatku bankowego".
To samo tyczy się udzielanych kredytów, wzrost marży 0,4 - 0,5%, przypadek?? :).

Sprawa jest banalnie prosta, nikt o zdrowych zmysłach nie zrezygnuje z części swoich dochodów.
Ktoś tu w komentarzach przytoczył zyski banków z poszczególnych lat, ok 15mld PLN.
jeśli z tych 15 podatek ma zgarnąć w założeniach 7 MLD PLN... rozumiem, że każdy z Was zgodził by się na zmniejszenie pensji o ok. 50% :), już widzę jak wszyscy podnoszą chętnie łapki na dobrowolną obniżkę :).
Przy okazji, nie twierdzę, że banki zarabiają mało, wręcz przeciwnie! Zarabiają za dużo. Problem w tym że będą dalej zarabiać tyle samo, a za całość zapłacimy my wszyscy... i to boli.
Żadne śmieszne zapewnienia Szydło, Dudy i Kaczyńskiego (chociaż on ponoć jest tylko zwykłym posłem ;)), że nikt z nas za to nie zapłaci są żałosne. Niestety taka sama sytuacja czeka nas z "podatkiem handlowym", też wszyscy za to zapłacimy, żeby było jeszcze śmieszniej, proporcjonalnie najwięcej zapłacą najubożsi bo to oni przeznaczają największą część zarobków na żywność...

Najnowsze wpisy