Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Dzień bez rekordu, to dzień stracony

Dzień bez rekordu, to dzień stracony

Money.pl / 2007-04-04 06:59
Komentarze do wiadomości: Dzień bez rekordu, to dzień stracony.
Wyświetlaj:
Longterm / 2007-04-04 09:36 / Mostek Zwyciężymy!
Dzień dobry, odnośnie wczorajszego infa o akcjach wierzycielskich na msz to właściwie było o tym wiadomo od dawna ale oczywiście że jest to wiadomość pozytywna. Wczoraj dehavik dyskutował o trzecim info które dotyczyło oddalenia zażalenia o upadłość BusinessCenter to była wiadomość neutralna. Odzyskanie całości Altusa raczej się oddala czyli pozostaje opcja ugody z Kredyt Bankiem i rekompensata ok. 78 mln PLN.
danek113 / 2007-04-04 09:34 / Bywalec forum
Czy ktos mógłby mi polecic jakąs stronke na której notowania sa na żywo (bez opóźnień) - może byc płatna
bulka / 86.63.155.* / 2007-04-04 09:53
zdecydowanie BZWBK-Krol jest tylko jeden! ;)
a probowalem na cdm ,bph,bdm..
bojan76 / 2007-04-04 09:37 / Uznany Gracz Giełdowy
ja niezmniennie polecam http://www.bdm.com.pl/intra . fenomenalne narzedzie. 4 pulpity do zaprojektowania, wykresy, tablice. wszystko mozna dostosowywac. poczujesz sie jak rasowy makler ;)) przetestuj sobie najpierw wersje z opoznieniem 15 minut za darmo.
Ripley Holden / 2007-04-04 09:35 / Bywalec forum
Twoje biuro maklerskie zapewnia Ci dostęp do notowań on-line (rzeczywiście płatnie poniekąd)
. / 2007-04-04 09:26 / ................
Jarek sie zlamal i juz nie bedzie blokowac rozmow Unia-Rosja,liczac na odblokowanie w nagrode polskiego miesa.
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2007-04-04 09:31
Mam nadzieję, że dostał jakieś gwarancje, które zostaną zrealizowane
. / 2007-04-04 09:34 / ................
musieli dac znac,ze bez tej zgody nigdy mieso nie pojedzie
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2007-04-04 09:38
nie musieli...,
bez mięsa Polski w Rosji nie doszłoby do porozumienia UE-Rosja - gdyby nie odblokowali
needle / 2007-04-04 10:31 / Bez rangi
też mam taką opinie
dodatkowo warto pamiętać, że Rosjan jest coraz mniej
może zamiast tego do azji warto powysyłać
A Rosja...może kiedyś się podzieli na 3 kawałki i nie będzie więcej szkodzić
Czukcza, polski Kazach, krymski Tatar, czy mieszkaniec Królewca mają ze sobą coraz mniej wspólnego
gollum / 2007-04-04 09:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Samuraj zdecydowałeś?
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2007-04-04 09:32
Twój SSSSSkarb nabiera pomału rozpędu...:)
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2007-04-04 09:30
nie;
do wymienionej list dochodzi jeszcze 04NFI
azja / 2007-04-04 09:26 / portfel / Obserwator
Mam taki typ na Longa - PEP - Greenspan mówił że liderami wzrostów w tym roku powinny być firmy energetyczne to by mi pasowało , chyba że macie jeszcze inne ciekawe energetyczne propozycje.
inwestor1975 / 2007-04-04 09:32 / Tysiącznik na forum
pepa mam i nawet nie obserwuje niech lezy
brydzia / 2007-04-04 09:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak fundusze nie zrobią czegoś z tym szaleństwem bo ja nie wiem co będzie później , Lpp na otwarciu 30%
. / 2007-04-04 09:28 / ................
LPP dostal wczoraj dobra rekomendacje i podal prognozy
J / 84.10.9.* / 2007-04-04 09:26
A czy mieli już kontrolę celną za ubiegły rok ;) ??
. / 2007-04-04 09:30 / ................
tego nie podali
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2007-04-04 09:23
2007-04-04 09:13:08 | *.*.*.* | Jarg [ "Uznany Gracz Giełdowy" ]
Suprernova realizuje w PPWK grupę kapitałową, która będzie
dostarczać dla telefonii gsm komercyjne aplikacje np. serwisy
sms, pozycjonowanie GPS - specjalność PPWK - system Navigo2. skomentuj

2007-04-04 09:16:07 | 80.53.32.* | samuraj jack nielogo
"realizuje w PPWK grupę kapitałową"??
Jarg / 2007-04-04 09:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
2007-04-04 09:24:51 | *.*.*.* | Jarg [ "Uznany Gracz Giełdowy" ]
PPWK, w której pierwsze skrzypce gra Supernova przejmuje
właśnie EL2 - należącą także do Supernovej. W planach są
podobno dalsze przejęcia spółek, zapewne również ze
stajni Supernovej. Z tym, że okreslenie "przejęcie"
należy traktować "wielowymiarowo".
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2007-04-04 09:29
Która spółka będzie wobec tego realizował projekty Pana Esz - 04NFI czy PPWK?
valjean / 2007-04-04 09:38 / Galernik
04 miał się skupić na developerce, 02 miał wlazić w telekomunikacje. karkosik namieszał z 02 więc wypada ppwk. chyba, tak mniemam
Jarg / 2007-04-04 09:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
04? A nie Zdzich też ze stajni Supernovej?
Jarg / 2007-04-04 09:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Prawdopodonie obie razem.
valjean / 2007-04-04 09:28 / Galernik
Ojciec Heyah wraca (Puls Biznesu/04.04.2007, godz. 06:44)

Najpierw poprowadził do sukcesu Heyah, potem Bank BPH. Wrócił z Rosji do Supernova Capital, która szykuje telekomunikacyjną bombę.

Grzegorz Esz, ojciec sukcesu Heyah, został członkiem zarządu Supernova Capital. Maciej Wandzel i Maciej Zientara, znani inwestorzy giełdowi, zamierzają mu powierzyć swoje nowe projekty telekomunikacyjne. Dla Grzegorza Esza ma być to sposób na pracę dla siebie, a nie dla korporacji.
O Grzegorzu Eszu zrobiło się głośno, kiedy PTC uruchomiła nową prepaidową sieć komórkową. Z Ery Grzegorz Esz przeniósł się do Banku BPH na stanowisko dyrektora ds. klientów indywidualnych, gdzie szybko zabłysnął kampanią „Przechodzisz?” z Januszem Weissem w roli głównej. Bank informował potem, że sprzedaż w segmencie klientów indywidualnych wzrosła trzykrotnie. Jednak nie zagrzał tam długo miejsca. Został członkiem zarządu do spraw marketingu MTS — rosyjskiego operatora komórkowego.
Powrót Grzegorza Esza do kraju wzbudził liczne spekulacje na polskim rynku telekomunikacyjnym. Plotki mówiły, że trafi do Playa (P4), by powtórzyć sukces Heyah. Inne pogłoski łączyły jego powrót z możliwymi inwestycjami rosyjskiej Sistiemy w Polsce (Sistiema jest właścicielem MTS). Grzegorz Esz nadal jest zresztą związany z MTS. Jego kontrakt jest ważny do końca roku. Jednocześnie będzie więc pracował w Polsce i pełnił funkcję doradcy prezesa MTS.
Projekty od podstaw
— Będę zajmował się w Supernova Capital projektami telekomunikacyjnymi i medialnymi — mówi Grzegorz Esz. Według niego, projekty, o których mowa, są obecnie we wstępnej fazie. W grę wchodzi zarówno tworzenie od podstaw nieobecnych jeszcze na polskim rynku produktów i usług telekomunikacyjnych, jak i rozwijanie projektów już istniejących. Fundusz przymierza się też do przejęć.

Grzegorz Esz jest w Supernowej nie tylko członkiem zarządu, ale także wspólnikiem.
— Maciej Zientara i Maciej Wandzel przez pewien czas przekonywali mnie, żebym przyłączył się do Supernovej. Doszedłem do wniosku, że to dobry moment, żeby realizować projekty na własną odpowiedzialność. Do tej pory pracowałem dla korporacji — wyjaśnia Grzegorz Esz.
Nowy partner w Supernovej już kompletuje sobie zespół. Zapewne trafią do niego byli pracownicy PTC.
— To oczywiste, że znajdą się w nim ludzie, których już znam i z którymi dobrze mi się współpracowało — mówi Grzegorz Esz.

Czy będzie wśród nich Adam Wojacki, do niedawna dyrektor generalny ukraińskiego operatora UMC? Swoją karierę zaczynał w Polskiej Telefonii Cyfrowej, gdzie był wicedyrektorem na podobnym stanowisku.
— Jego kontrakt zakończył się w marcu i niedługo będzie w Polsce. Sam poinformuje, co będzie dalej robił — wymijająco odpowiada Grzegorz Esz na pytanie, czy jego kolega znajdzie się w zespole Supernovej.
Sukces bez pleców
Sam Grzegorz Esz ma nadzieję, że przygotowywane przez niego w Supernovej projekty powtórzą sukces Heyah.
— To oczywiście zależy, jaką miarą mierzyć ten sukces. Jeżeli chodzi o dotarcie do masowego klienta — mam nadzieję, że tak. Jednak zapewne nie nastąpi to tak szybko jak w przypadku Heyah, za którą stała korporacja — twierdzi Grzegorz Esz.
Jest już zarządzający, więc wkrótce należy spodziewać się, że Maciej Zientara i Maciej Wandzel poinformują o nowych przejęciach.
Fundusz dysponuje sporą gotówką. Supernova sprzedała niedawno Romanowi Karkosikowi duży pakiet akcji Drugiego NFI. Maciej Zientara wychodził także z prywatnych inwestycji.
Pozbył się m.in. akcji Unimilu oraz Vistuli & Wólczanki. Sprzedał także walory Hygieniki.

Marcin Kuśmierz
samuraj jack nielogo / 80.53.32.* / 2007-04-04 09:30
niżej dwa razy dałem linka na to:)
valjean / 2007-04-04 09:37 / Galernik
sorry, nie przeglądałem ;)
azja / 2007-04-04 09:21 / portfel / Obserwator
Ktoś bacznie obserwuje IBS-a?
karolelblag / 2007-04-04 09:25 / Bywalec forum
cze ja obserwuje fona! nie odpuszcza
slaw / 2007-04-04 09:20 / Uznany Gracz Giełdowy
mam dzis czas co parwda parcuje w Warsaw ale politycy sie powybierali itd. wiec tylko sie przysłuchuje sprzedajcie typka na DT chetnei cos bym zarobił
VOKK / 2007-04-04 09:25 / portfel / Bywalec forum
"Minister finansów Zyta Gilowska cały czas ma jeden argument - że obniżając akcyzę, czy znosząc opłatę paliwową będziemy stosować pomoc publiczną. Oświadczam, że to nie jest pomoc publiczna, tylko program promocji" - powiedział Lepper w radiowych "Sygnałach Dnia".

Podkreślił, że sprawę postawił jasno. "Jeżeli innymi argumentami nie da się pani wicepremier przekonać i (...) jeżeli nie będzie zgody na zastosowanie takich ulg, które pozwolą przedsiębiorcom produkować biopaliwa, a rolnicy dostaną opłacalną cenę za produkcję roślin energetycznych, to po prostu nie będzie tej koalicji" - powiedział szef Samoobrony.
Dla els to woda na młyn.
tafcik-real / 2007-04-04 09:20 / portfel / Gracz Giełdowy
wolumen sprzedazy na strzelcu prZERAZAJACY , a on i tak na +
robunio73 / 2007-04-04 09:18 / Tysiącznik na forum
Chodzą Wam notowania w mBanku ?
robunio73 / 2007-04-04 09:19 / Tysiącznik na forum
OK . Już ruszyło
gio / 2007-04-04 09:18 / portfel / Tysiącznik na forum
w Europie zielono - coś Londyn odstaje.
superman / 2007-04-04 09:17 / Tysiącznik na forum
TUP
Firma inwestycyjna TUP zamierza osiągnąć na koniec 2007 roku 28 mln zł skonsolidowanego zysku netto.
BM BPH Prognoza tegorocznych wyników finansowych jest bardzo optymistyczna, przy czym biorąc pod uwagę, że jej głównym założeniem jest spodziewana sprzedaż udziałów w spółce, która przejmie od firmy zależnej TUP Property SA własność nieruchomości, na których realizowany będzie projekt deweloperski Modena Park w Poznaniu szacunki wydają się realne do wykonania..Z prognozy wnioskować można że wliczone w nią są tylko zyski z Modeny Park, reszta będzie aktualizowana co kwartał. Informacja powinna pozytywnie być odebrana przez rynek

Spadek kursu akcji tego rzedu mozna porownac do sytuacji gdy emitent oglasza upadlosc. Natomiast w sytuacji TUP SA tak duży spadek spowodowany był małą ilośćią akcji w obrocie co po wczorajszej przecenie - po odbiciu - będzie sprzyjało równie szybkiemu wybiciu w górę.

Choć część akcjonariuszy zrealizowała dotychczasowe zyski, akcje mają szansę być
jeszcze droższe.
pawlus / 2007-04-04 09:28 / "Uznany Gracz Giełdowy"
no bez przesady, obrót był całkiem ciekawy, moze to sugerowac oczyszczeniu akcjonaritu i ustawienia kolejki nowych po 100% przycicia
piotr824 / 2007-04-04 09:26 / Tysiącznik na forum
miło się czyta takie rzeczy , żeby jeszcze miały odzwierciedlenie na rynku :)
gio / 2007-04-04 09:16 / portfel / Tysiącznik na forum
zetkama nie może doczekać się otwarcia!
superman / 2007-04-04 09:15 / Tysiącznik na forum
dzien dobry, dzisiaj stawiam na Bytom:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy