Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Dzień bez sesji w Europie i USA

Dzień bez sesji w Europie i USA

Money.pl / 2008-03-21 06:57
Komentarze do wiadomości: Dzień bez sesji w Europie i USA.
Wyświetlaj:
warren buffet / 2008-03-23 20:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale sie nażarłem dzis.... jutro odwyk
TOMOK nic a nic nie zalogo / 78.154.79.* / 2008-03-23 19:57
porażka kulinarna nie zabije mnie:-)
Nie kupujcie combrów jagnięcych:-))))))))
Pozdrawiam
topol2 / 2008-03-23 18:35 / Tysiącznik na forum
Jestem sam.
Na jesieni zainwestowałem w Silvano. To spółka estońska, która główną produkcję ma na Białorusi, natomiast jeden z najważniejszych rynków zbytu stanowi Rosja. Tworzenie nowych punktów sprzedaży w rosyjksich galeriach mody stało się głównym motywem rozwoju działalności Silvano w Europie Wschodniej. Jednak popełniłem błąd. Wyniki Silvano są publikowane w euro. Każy analityk traktuje te wyniki w złotówkach. W pln kurs Silvano wygląda na średni. Dlatego nie powinienem inwestować w Silvano. Analitycy to bezmyślna szara masa. Inwestują beznadziejnie.
Również z tego powodu Assekoslovakia chodzi po horrendalnych cenach. Każdy myśli, że wyniki są publikowane w pln. Tymczasem wyniki są publikowane w koronach słowackich i tyle są właśnie warte akcje tej firmy.
Hej!!!
Jarg / 2008-03-23 19:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj, pomimo kilkukrotnego przeczytania... nie zrozumiałem tego tekstu :-)
Topol, albo ja już za dużo wypiłem, albo Ty... :-)

Tak czy owak... Wesołych Świąt :)
warren buffet / 2008-03-23 20:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
=))
krzysiek29 / 2008-03-23 19:02 / Uznany Gracz Giełdowy
MAM pytanko do Ciebie jakie spolki bys polecil godne
obserwacji i zainwestowania bede bardzo wdzieczny pozdr.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-03-23 18:57

Wyniki Silvano są publikowane w euro.
Każy analityk traktuje te wyniki w złotówkach. W pln kurs
Silvano wygląda na średni. Dlatego nie powinienem inwestować w
Silvano. Analitycy to bezmyślna szara masa. Inwestują
beznadziejnie.


nie pękaj- też ubrałem się w stringi, wywaliłem wszystko- średnio-20%
ja sobie obiecałem że nie kupię już dwuparkietowca i los pokarał mnie pegasem za niedotrzymanie obietnicy

ps. w Talinie silvano chodzi w euro- euforii to nie budzi i tak- kurs spadał tak jak u nas- 21.03 zamkniekcie 3,4 euro
dodge / 2008-03-23 18:21 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mówi zając do baranka,
jaka piękna ta pisanka,
wtem z jajeczka wyszła kurka,
nastroszyła swoje piórka,
Teraz biega, głośno krzyczy,
że WESOŁYCH ŚWIĄT WAM ŻYCZY!

Wesołych Świąt !!!
lojka / 2008-03-23 14:59 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich

Wszystkim forumowiczom zdrowych, wesołych Świąt Wielkanocnych,
stołu świątecznego kolorowego,
śmigusa - dyngusa "mokrego",
zajączka bogatego i jajka smacznego
życzy
Lojka

pa
Hades / 2008-03-23 14:57 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
witam
bolid bmw w końcu nie zawiódł jakimś cudem i Robert mógł pokazać co potrafi...

czas na małe podsumowanie świąteczne mojego portfela
100% gotówki, akcje sprzedane w Środę na wzrostach
bilansując zyski i straty w tym roku i odejmując podatek za 2007
jestem 14,5 % na plusie od początku 2008, więc do celu min 35% rocznie zostało jeszcze trochę...
we Wtorek nic nie tknę bo na wzrostach w bessie się nie kupuje
Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt
topol2 / 2008-03-23 13:08 / Tysiącznik na forum
Ostrzeżenie:
Od prawie roku regularnie spadają akcje deweloperów. Kursy nie reagują na okresowy optymizm na giełdach.
Regularny spadek i coraz niższe dołki. Spadki są powolne i regularne. Takie formacje kończą się zawsze paniczną wyprzedażą. Dokąd nie będzie paniki, dotąd nie ma szans na odwrócenie trendu. Panika nie daje jednak wskazań do rozpoczęcia trendu wzrostowego. Po panice zawsze krótkie odbicie i bardzo długa konsolidacja.
Na razie kursy dyskontują duże straty deweloperów w 1 kwartale, spowodowane spadkami cen za powierzchnie użykowe. Straty w 1 kw będą duże. Jednak tragiczny będzie drugi kwartał. Jak twierdzą firmy pośrednictwa nieruchomości, obecne ceny w sposób drastyczny odbiegają od ofert kupna i nie ma możliwości na utrzymanie dotychczasowych cen. Ceny mocno spadną i deweloperzy wykażą potężne straty. Tymczasem kursy akcji sugerują, że deweloperzy odkryli potężne pokłady złota. Co stanie się, jak leszcze zaczną dyskontować informacje, że to nie złoto, tylko potężne straty?
Najgorszy będzie drugi kwartał.
Który deweloper jest największym balonem?
Wygląda, że JW Con. Ale Jw posiada jakąś rentowność dotychczasowych inwestycji. Tymczasem LC Corp wykazuje regularne straty na działalności operacyjnej.
Dlaczego?
Może powierzchnie biurowe są nierentowne?
Może produkty dewelopera się nie sprzedają?
Wniosek jest inny. Czarnecki mało dba o biznes, rentowność, czy pieniądze akcjonariuszy. Dla niego numer jeden, to budowa pomnika za życia. Ważne, żeby wszysko było naj... nie licząc się ze stratami akcjonariuszy. Jeśli okaże się, że postument Salvatore Dali sfinansował LCC, to do paniki może być blisko. Oczywiście, uważam, że ten postument może w przyszłości przynieść zyski. W przyszłości.
Dlatego kolego mój, nie daj się wydoić. Jeśli straciłeś, to utnij straty. Idzie hossa i nie ma nic gorszego dla akcjonariusza, niż spadające kursy akcji w hossie.
Chcesz deweloperów? To poczekaj na wyniki 1 kw następnego roku.
Hej!!!
Longterm / 2008-03-23 20:52 / Mostek Zwyciężymy!
witam, jak usłyszałem o salvatore dali to wykreśliłem spółkę z moich obserwacji...
warren buffet / 2008-03-23 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mysle ze skupiasz sie nie na tych detalach, na ktorych powinienes...
Jarg / 2008-03-23 19:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Topol, to nie takie proste... Nie wszystkie segmenty deweloperskie dotknęła stagnacja. Na przykład segment apartamentów luksusowych NIE, a w takim działa LCC...
Gant spada, owszem... ale on przecież zrobił ścieżkę z 2 PLN na 120 PLN... ma z czego spadać...
JWC... Wojciechowski ma taką ilość papierów, że może praktycznie robić z kursem co chce... i zapewne robi...
A nad wszystkim wsi na dodatek wirus sentymentu... z USA...

Pozdrawiam
krzysiek29 / 2008-03-23 18:29 / Uznany Gracz Giełdowy
MAM pytanko do Ciebie jakie spolki bys polecil godne obserwacji i zainwestowania bede bardz wdzieczny poydr.
ohyes / 85.128.78.* / 2008-03-23 14:50
Zglos sie do Lesia z porada;moze pozwoli ci pozamiatac na parkingu.Co ty tu w ogole jeszcze robisz,skoro z gory wiesz wszystko
topol2 / 2008-03-23 17:57 / Tysiącznik na forum
Co ja na to poradzę?
Możesz być złośliwy.
Cała moja działalność, to protest przeciwko traktowaniu przeciętnego człowieka jako mięso armatnie dla przygłupawych analityków.
_wookash_ / 2008-03-23 13:55 / Bywalec forum
hmm.. Polnord zapoviada zyski... :

http://budownictwo.wnp.pl/polnord-zyski-z-biurowcow-juz-w-tym-roku,44457_1_0_0.html

http://www.wnp.pl/wiadomosci/krauze-ujawnia-swoje-plany,45532.html

heej!!!
Amigo11 / 2008-03-23 13:23 / SAMA PRAWDA
Potwierdzam ,
TYLKO BYTOM
anonim_03 / 2008-03-23 13:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pisałem niemal rok temu -- developerkę czeka biotonizacja.
i ten scenariusz mniej-więcej obserwujemy ...
amigo2 / 2008-03-23 11:56 / Regulamin forum!
witam
brawo ROBERT KUBICA
zajał 2 miejsce bo nosi garnitur marki BYTOM
pozdrawiam
warren buffet / 2008-03-23 10:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kubik, kubik !!
flavio25 / 2008-03-23 11:07 / portfel / Tysiącznik na forum
nie patrze...ale jestem ciekaw jak mu tam idzie
warren buffet / 2008-03-23 11:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
2
flavio25 / 2008-03-23 11:40 / portfel / Tysiącznik na forum
ale prezent

Robert Kubica (BMW-Sauber) zajął drugie miejsce w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Malezji. To życiowy sukces Polaka! W 2006 r. stał już na podium, ale na najniższym stopniu. Wygrał Fin Kimi Raikkonen (Ferrari). Trzeci był Heikki Kovalainen (McLaren-Mercedes).
eeeeeeeeeeee / 77.236.0.* / 2008-03-23 12:44
a kto to jest ten kubica - to jakis makler czy co?
zenek snieg na dworze / 78.88.73.* / 2008-03-23 10:14
Mysle ze na tej chosztaplerskiej gieldzie jedynymi wygranymi sa ci co sobie emitowali te akcje menadrzerskie ,uprzywilejowane itp Nabywali po symbolicznej kwocie sprzedawali po kursie dnia,czysty biznes a my im to sponsorowalismy.Teraz wiecie dlaczego zachod ma awersje do polskich spolek? Niezwyczajni nabijac kabze cwaniakom .
flavio25 / 2008-03-23 11:06 / portfel / Tysiącznik na forum
zastanow sie nad swoimi decyzjami
czy nie bylo tak, ze chciales zarobic jeszcze wiecej i jeszcze wiecej
wina zawsze lezy po jednej stronie!! po naszej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie doszukuj sie winnych w postaci zarzadzajacych spolkami itp
kiedys bedziesz winil zone bo weszla do pokoju i zapomniales sfinalizowac transakcji, a prawda jest taka ze popelniles blad zaniechania.
poki ktos nie zrozumie ze to on sam odpowiedzialny jest za niepowodzenia, zawsze bedzie popelnial te same bledy.
zycze powodzenia i wlasciwej analizy
PedroGonzalez / 2008-03-23 10:38 / Uznany Gracz Giełdowy
jesli uwazasz, ze nasza gielda jest chosztaplerska to poczytaj sobie to:

http://ft.onet.pl/11,7903,bankowcy_bear_stearns_i_ich_wielkanocna_pokuta,artykul.html

i w zaden sposob im nie wspolczuje...myslalem, ze kara ich nie ominie za ten caly bajzel na swiecie a tu prosze jaka mila niespodzianka :-)
hosiak / 2008-03-23 06:19 / Bywalec forum

2008-03-22 20:02:23 | *.*.*.* | PS
Mam pytanie na temat platformy forexowej. Jestem początkujący
na rynku forex. Mam platformę Saxotrader. Czy ktoś zna tą
platformę? Jakaś opinia o niej? Co jest ważne przy wyborze
platform? Według
mnie spready. W Saxobanku na podstawowych walutach mają
spread 4 pipsy. Jest to
dużo czy mało?

Bardzo marnie !!!! Powinno byc 0,5 ,tak jest na kazdej normalnej
Amigo11 / 2008-03-22 23:21 / SAMA PRAWDA
A tekie jeszcze pytanie , ogólne

Dlaczego tylko ja mam rangę spamer .

Zgadza sie zasługuje na to , ale są na tym forum gorsi .

Np Kwas , dlaczego padło na mnie??
caabi / 2008-03-23 00:03 / Tysiącznik na forum
on nie jest zalgowany...... i zauważ że nikt na tym forum nie pisze...... bierzcie bytomia.... okazja..... ostatnia szansa.... zaraz wybicie... to poprostu jest juz nudne to po pierwsze... a po drugie uwerz mi.... odstrasza..... a jest tu wiele osób które by zainwestowało w bytom gdybys przedstawił jakies konkretne argumenty.......
caabi / 2008-03-22 23:36 / Tysiącznik na forum
amigo...... daj spokój z tym bytomiem..... bo nakrece kumpla który ma tego sporo... i jak wrzuci to co ma PKC.... to będziesz płakał.........
max303 / 2008-03-22 20:05 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
BoE dementuje zamiar wykupywania zagrożonych papierów
(PAP, dd/22.03.2008, godz. 17:30)
http://gielda.onet.pl/0,1715575,wiadomosci.html
Longterm / 2008-03-22 20:35 / Mostek Zwyciężymy!
ja jestem przerażony po tym jak Bear Sterns oddał sie za dwieście parę milionów $...kurcze to znaczy że Zbych jakby sprzedał MSZ mógłby kupić 5 największy bank amerykański...
max303 / 2008-03-22 20:40 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
mam dziwne przeczucie że prawda będzie bardziej bolesna niż wydaje się największym pesymistom z tego forum
Longterm / 2008-03-22 21:02 / Mostek Zwyciężymy!
zgadzam się. ken może być nawet w szoku za kilka lat co z tego wyniknęło...obawiam się że może doprowadzić to do rewolucji - zmiany ustroju gospodarczego gdzie rola państwa jako regulatora jest o wiele większa. Lenin i Marks doczekali się uznania swoich poglądów...niestety człowiek jest bardzo chciwy i chłopaki z BS byli tego przykładem - oddali się za 2 $ bo chcą zachować swoje wielomilionowe premie. Jak firma by upadła musieliby zwrócić je syndykowi...poza tym liczą na to że teraz akcje firmy odbiją i będą mogli z nich wyjść trochę wyżej...gdyby firma zbankrutowała mogliby je sobie zostawić na pamiątkę:)
_wookash_ / 2008-03-23 00:41 / Bywalec forum
v svietle tego co tutaj:
http://ft.onet.pl/11,7903,bankowcy_bear_stearns_i_ich_wielkanocna_pokuta,artykul.html

sprava vyglada inaczej..

pzdr.
max303 / 2008-03-23 11:00 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Dużych banków jest na świecie kilkadziesiąt,które następne i kiedy?,a firmy które ubezpieczyły to całe badziewie "zabezpieczone" nic nie wartymi hipotekami?.Poczekajmy na rozwój sytuacji bo jest ona "ROZWOJOWA"!!!!!
asia1973 / 84.10.116.* / 2008-03-23 18:02
Jej Wy chyba nigdy nie śpicie, nie pracujecie, nie świętujecie....
Kiedy tu nie zajrzę (a ostatnio często zaglądam, bo Was wszytkich lubię poczytać) zawsze spotykam stałych bywalców. LUDZIE ŚWIĘTA SĄ ... i mokrego Dyngusa życzę :)
pchelek / 2008-03-22 19:08 / Tysiącznik na forum
i sie tez do zyczen przylaczam - ja pilny czytosluchacz Waszych znakomitych komentarzy - i oby na gieldach calego swiata bylo tak zielono jak w moim ogrodzie - stopy nie mozna postawic tyle tego wylazlo
PS / 2008-03-22 20:02
Mam pytanie na temat platformy forexowej. Jestem początkujący na rynku forex. Mam platformę Saxotrader. Czy ktoś zna tą platformę? Jakaś opinia o niej? Co jest ważne przy wyborze platform? Według
mnie spready. W Saxobanku na podstawowych walutach mają spread 4 pipsy. Jest to
dużo czy mało? Czy jest jeszcze coś na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze
platformy?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy