Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Dzień bez sesji w Europie i USA

Dzień bez sesji w Europie i USA

Money.pl / 2008-03-21 06:57
Komentarze do wiadomości: Dzień bez sesji w Europie i USA.
Wyświetlaj:
max303 / 2008-03-21 13:28 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Jak widzicie perspektywy 5-io letnie dla spożywki?
xtx / 85.89.170.* / 2008-03-21 14:17
Mieszko daje spore szanse na wzrost wyniki coraz lepsze,jeżeli ten kwartał będzie tak dobry jak IV KWARTAŁ to są spore szanse na spory wzrost w średnim terminie.
flugo / 2008-03-21 13:49 / portfel / Dziecko hossy
jutrzenka po pińset
max303 / 2008-03-21 13:53 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
zapomnij(:-)
flugo / 2008-03-21 13:54 / portfel / Dziecko hossy
dlaczego
zapomnij(:-)
?
max303 / 2008-03-21 14:03 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
wyniki ostatnio kiepskie żeby osiągnąć "pińcet",ale może, kiedyś
flugo / 2008-03-21 14:10 / portfel / Dziecko hossy
ja,ja- zarobili ponad 70 mln w 2007 i mieli strate w 4 kw 5 baniek- masakra jakaś:))))
ale co ja bede sie cisnieniowal:))
poza tym pytaleś o 5 lat...
max303 / 2008-03-21 14:12 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Pińcet będzie później
max303 / 2008-03-21 14:16 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
400% ? nie ma mowy
flugo / 2008-03-21 14:25 / portfel / Dziecko hossy
no dobra- 400 zeta w 4 lata
z_brzeszczot / 2008-03-21 13:32 / Leszcz uliczny
nie mam w tej chwili czasu żeby uzasadniać (za chwilę wychodzę z pracy), ale dla dobrych spółek widzę perspektywy świetlane wręcz. Podkreślam: każdą spółkę należy oceniać osobno
Longterm / 2008-03-21 13:04 / Mostek Zwyciężymy!
Wesołych Świąt! co ja widzę? czy to świąteczna ciepła atmosfra sprawiła że na forum wróciła tradycja pokazywania bajtlików? waren nie wierze że Ty już kupujesz...co się porobiło? prawie każdy ma w portfelu MSZ albo go obserwuje...co sie porobiło?
jeżeli chodzi o firmy które ja obseruje to napewno petrolinvest po dziwnym śnie przedwczoraj że Krauze dogadał sie z Gazpromem...obserwuje też LCC bo pedro świetnie podsumował że "szklane domy + mit Czarneckiego :)) w sumie grunt zeby roslo :) "...mam spółkę w portfelu która poniżej padła i jest to spółka nowoczesnych technologii i ją też obserwuje ale już nie muszę bo jestem pewny jej...mam coś z New Connect ale kupiłem bardzo mało jakby bez wiary (niech leży), myślę że pod koniec roku niekonwencjonalnie zdywersyfikuje się i kupie po prostu CHF fizycznie tzn. pójdę do kantoru:) pozdrawiam wszystkich a moje przesłanie dla kogoś kto ma papierowe straty że głupotą byłoby teraz wyjmować...jeśli ktoś nie jest chory na raka złowśliwego to radze trzymać...
rotux / 2008-03-21 13:24 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie ma papierowych strat.
Straty są tylko jednego typu. Realnego typu.
Jeśli są /większe, niż w założeniach/ to strategia jest do gruntowej przeróbki.
A "trzymać" dalej równa się nie przyznawać się do błędu.
Po prostu.
To takie moje przemyślenia w związku z wczorajszą dyskusją o strategiach..
_wookash_ / 2008-03-21 14:02 / Bywalec forum
zgadzam sie, ze trzymac akcje v trendzie spadkovym i zaklinac rynek, ze zaraz sie odvroci to beznadzieja.. jednak teraz jestesmy v takim momencie, ze sprzedaz to duze ryzyko trafienia v dolek..
sam sprzedalem na poczatku stycznia na vybiciu dolem z konsolidacji... a przedvczoraj zdecydovalem sie na ostrozny povrot.. Kupilem Polnord, bo podoba mi sie vykres, a mysle ze duze spolki maja teraz vieksze szanse... jak sie okaze, ze sie pomylilem.. zmykam natychmiast...

z cyklu: 'ciekavy link' : piervszy vykres od gory: nastroje investorov v Stanach. przy tak pesymistycznych nastrojach- krach jest bb malo pravdopodobny...

vesolych:)
_wookash_ / 2008-03-21 14:04 / Bywalec forum
ups.. linku nie vkleilem :] oto on:

http://www.market-harmonics.com/free-charts/sentiment/investors_intelligence.htm
Longterm / 2008-03-21 13:53 / Mostek Zwyciężymy!
można przyznać się do błędu i trzymać;) bo nie ma nic gorszego jak zrobić drugi błąd i później żałować...bez bólu nie ma szczęscia...czym byłoby zwyciąstwo bez znajomości goryczy porażki?
max303 / 2008-03-21 12:52 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
EBC wpompowuje w rynek 15 miliardów euro
Wersja oryginalna: ECB injects €15bn into money markets
Europejski Bank Centralny (EBC) wpompował w rynki finansowe strefy euro dodatkowe 15 miliardów euro, próbując w ten sposób po raz kolejny złagodzić napięcia na rynku finansowym.
więcej:
http://ft.onet.pl/11,7891,ebc_wpompowuje_w_rynek_15_miliardow_euro,artykul.htm

15mld. na 5 dni?
de havik / 2008-03-21 12:47 / portfel / "Tysiącznik na forum"
dawno portfeli nie było, u mnie to co wpisane w portfel money:

CSG - krótki/średni termin
MSZ - od dawna, na długo
Police - na długo również, w moim odcziciu spółka w której prym wiodą "mocno ręce", widać to zwłaszcza w czasie mocnych spadków (swoją drogą, C/Z i C/W bezpieczne, odpowiednio, 5,96 i 1.35)
KPPD - teoretycznie najlepsza przyszłość, dynamika wzrostu zysków znacząca, wskaźniki niziutkie (C/Z 7,26 ; C/W 1,89) ale... na razie porażka, płynność minimalna i PR cieniutki, na razie trzymam, ale jesli ciut urośnie to raczej oddam :)
flugo / 2008-03-21 12:54 / portfel / Dziecko hossy
KPPD ma akcjonariat do dupy:)))
ale jesli ciut urośnie to raczej oddam

bez urazy
NOVA / 2008-03-21 13:31 / Spekulująca emerytka
Akcjonariat KPPD to "sami swoi". To jedna z nielicznych spólek, w której wzrost wartości akcji był tak duży ( z 3,49 zł do 9,43zł ). Mankamentem tej spólki jest niewielka ilość ilość akcji w posiadaniu drobnych akcjonariuszy. Wydaje mi się, że główny akcjonariat "siedzi w akcjach" w oczekiwaniu na większe zyski. Obrót pozostałymi akcjami jest niemrawy. To jest zbyt mała spółka i jeszcze nie rozpoznana na giełdzie, ale z cała pewnością dobra spólka.
de havik / 2008-03-21 13:20 / portfel / "Tysiącznik na forum"
bez urazy,

mam podobne zdanie :))
max303 / 2008-03-21 12:46 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
MFW: Ceny surowców są wynikiem spekulacji
więcej:

http://ft.onet.pl/11,7887,mfw_ceny_surowcow_sa_wynikiem_spekulacji,artykul.html

dokonano odkrycia (:-)))
kurka-wolna / 83.6.250.* / 2008-03-21 12:32
Schedule 2 collateral will now include collateralized mortgage obligations (CMOs) and AAA rated commercial mortgage-backed securities

In other words, the Fed will be lending banks highly liquid Treasury securities in exchange for less liquid assets. Banks will now be able to use a wider range of collateral than previously announced. The first auction will take place on March 27 with an offering size of $75 billion for a term of 28 days. Up to $200 billion in loans have been authorized. This is a positive development as it temporarily relieves holders of the difficult to trade securities.

jak myślicie, FED uratuje sytuację w USA czy nie...wchodzić czy poczekać /fundy/, oto jest pytanie?
rotux / 2008-03-21 12:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Zasadniczo to wchodzić w fundy kiedykolwiek to... stopazwrotu.pl/tekst.php?tid=63
..no ale jak już chcesz im dać zarobić i przy okazji samemu coś też uszczknąć, to czas na to taki sobie, FED robi co może, ale zwyczajnie za mało może, by za tydzień, miesiąc czy kwartał sprawę opanować.
I to nie sprawa wrodzonego optymizmu, pesymizmu czy czego tam jeszcze. Fakty jakie są, każdy widzi /jeśli tylko chce się im przyjrzeć/

BTW.. przedwczoraj było tak:
"Kwartalny zysk Goldman Sachs wyższy niż oczekiwano.
Dzięki dobrym raportom Lehman Brothers i Goldman Sachs giełdy
odetchnęły i inwestorzy rzucili się do kupowania akcji"

A jak się wczytasz w szczegóły:
http://tnij.org/axjs
to się okazuje, że, jest tam taki jeden akapit:
"Goldman's so-called Level 3 assets, which are the hardest to value, rose to about 8 percent of the firm's total assets from about 7 percent in the prior quarter, Viniar told analysts. The increase was largely related to commercial real estate loans that were moved from Level 2, where assets are valued in part using market prices, to Level 3."

Z polskiego na nasze: pewne aktywa miały w księgach wartość wyznaczoną za pomocą jakiegośtam modelu - że wycena okazała się niebajdzo satysfakcjonująca to .. z modelu zrezygnowano i aktywa zostały wycenione za pomocą wyobraźni księgowego /oficjalnie to księgowego "best guess" :-]]]]/
Tym sposobem wyniki lepsze od oczekiwanych mamy? Mamy :-]

Ile by FED płynności nie wstrzyknął to nijak nie znikną przez to źródła problemów..
kurka_wolna / 83.6.239.* / 2008-03-21 14:08
masz rację, ...kusi bo w banku niski % ale JEST...tym bardziej, że j.w Credit Suisse ostrzega przed słabymi wynikami w I kw. Na fundach trudno spekulować, wchodzisz i raczej powinieneś być pewny że dobrze robisz. Uważam, że jest jeszcze potencjał do spadku na wig20 /tak ok.200 pkt/ 2650 na WIG20 i wchodzę, czegoś się trzeba trzymać.
Dzięki za odpowiedż i podpowiedż. Wesołych Świąt,
rotux / 2008-03-21 14:25 / Uznany Gracz Giełdowy
Wesołych i Szczęśliwego Nowego ;-)
:)
max303 / 2008-03-21 12:39 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
wszystko pięknie,tylko co z "szafą"
hehe / 83.24.113.* / 2008-03-21 12:46
szafa gra! ;)
kurka_wolna / 83.6.239.* / 2008-03-21 14:00
a trupy co....tańczą i w pląsach "wychodzą" z szafy.?!
NOVA / 2008-03-21 12:12 / Spekulująca emerytka
Witam tu obecnych. Wspominaliście o HTL. Muszę przyznać, że ta spółka to moja wielka porażka, ale trzymam. Coś tam wczoraj drgnęło, ale nie analizowałam dlaczego. Mam nadzieję, że przewalutowanie kontraktów, o czym informowali , pozwoli im wyjść ze strat. Notowania tej spółki w 2007 roku były kilka razy wyższe niż aktualnie, więc chyba jest szansa na odbicie.
caabi / 2008-03-21 12:25 / Tysiącznik na forum
o htl sie nie martw.... mają duża marże na sprzedaży podobnie jak bioton zreszta i tak naprawde sa w fazie rozwoju... (zauważ HTL ostatnio przejmowala spolke, bioton robi to samo - przejęcia i zwiekszanie mocy produkcyjnych obie te spolki obecnie na tym sie koncentrują.... przy takich spółkach.... na wyniki trzeba poprsotu poczekac. ja trzymam obie twardo :)
de havik / 2008-03-21 12:31 / portfel / "Tysiącznik na forum"
ja także obserwuje HTL, ale... myślę, że to może być udana inwestycja dopiero gdy odróci sie trend spadkowy na dolarze... na ten moment czekam z jej zakupem. Chyba jako jedna z niewielu spółek z gpw handluje głównie z US, stąd raczej nie może mieć super wyników przy obecnym kursie tej waluty.
adrianoo / 2008-03-21 12:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
HTL lezy w kregu i moich zainteresowan, wydaje sie byc przyszlosciowa
NOVA / 2008-03-21 13:09 / Spekulująca emerytka
Mocny PLN to zmora exporterów, ale chyba jest możliwość renegocjowania kontraktow pzrez firmy. Taki HTL,inwestuje, zwiększa moce produkcyjne i co z tego wychodzi? W ubiegłym roku kurs akcji był kilkakrotnie wyższy niż aktualny. Akcjonariusze np. Bioton poniósł ogromne straty na spadku kursu HTL-u. Czekanie na umocnienie $, to nie jest wyjście z sytuacji. Gdyby mieli inne rynki na swoje produkty, zapewne nie doszło by do tekiej sytuacji.
miś2 / 212.33.64.* / 2008-03-21 12:06
a co szanowne grono sądzi o PBG?
branża dobra, cena też nieźle spadła od szczytu...
może warto wejść? (to tak nawiązując do dyskusji o LCC)
z_brzeszczot / 2008-03-21 12:01 / Leszcz uliczny

2008-03-21 11:49:00 | *.*.*.* | warren buffet [ Uznany Gracz Giełdowy (33000 postów) Bloguje na bblog.pl ]
Re: Dzień bez sesji w Europie i USA [4]
no i wywiązała sie rzeczowa dyskusja. mysle ze pod koniec swiat utworzymy jakis profil
dobrego bajtlika :)
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-03-21 11:52:46 | *.*.*.* | adrianoo [ Tysiącznik na forum ]
bajtlikowy TOP 10 na 2008:) jestem za:)
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-03-21 11:53:14 | *.*.*.* | bollullos [ Portfel ] [ Uznany Muł Pancerny ]
ale jak, przez głosowanie?
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-03-21 11:55:21 | *.*.*.* | kiepski [ Bywalec forum ]
portfelem ? cenzus majatkowy :-)))))))))czy demokratycznie jeden forumowicz -
jeden głos?
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-03-21 11:57:33 | *.*.*.* | bollullos [ Portfel ] [ Uznany Muł Pancerny ]
a) demokratycznie 1 osoba-10 społek, zliczamy powtarzalne na koniec
b) potem można taki portfel utworzyć, po 10% na każdą spółkę z top10 i raz
na pół roku np. zmieniać też głosując. No i będzie spółdzielnia jak się
patrzy!


Dobry pomysł....
Może w portfelu utworzyć taki wątek i niech każdy tą dychę, jak sugeruje bollullos, wpisze. Portfel powinien otworzyć ktoś ze stosowną rangą na forum;-)
bollullos / 2008-03-21 12:06 / portfel / Uznany Muł Pancerny
proponuję kogoś z ojców i matek założycieli...
marboru / 2008-03-21 12:10 / portfel / "Bankier giełdowy"
ojca Dyrektora?
amigo2 / 2008-03-21 11:57 / Regulamin forum!
odziez ?
wiadomo

no ja was prosze tylko nie BYTOM
bollullos / 2008-03-21 11:52 / portfel / Uznany Muł Pancerny
"jeśli dolar dalej się będzie umacniał.... to będzie
ciekawie... "
... dla Bitonu i dla funduszy akcji USA
bollullos / 2008-03-21 11:49 / portfel / Uznany Muł Pancerny
"mysle o developerze: LCC
- a ja 08Octava (wk!), BPHFIZSN +obserwuję Orco, ImmoEast, AtlasEst

mysle o budowlance: STX, MSZ ? * on wcale nie jest na dnie )
- ESSystem - wysokie prognopzy

teraz:

mysle o banku: ? millenium ? getin ? ( on wcale tak na dnie nie jest )
- Millennium - jest baaardzo nisko do zysków i wk, poza tym jest doskonale zorganizowany marketingowo i daje dywidendy
- Kredyt Bank - najtańsze raty

mysle o spozywce: ?
- może Astarta? Wawel? Mieszko? Żywiec?

mysle o surowcu: lotos ?
surowce będą waliły się

mysle o branzy medycznej ?
Bioton - konsolidacja Włochów, mniejsze znaczenie waluty..

moze cos z IT ?
ABG - mam i nie narzekam. Digital jako ciekawostka

odziez ?
wiadomo

i w koncu moze cos z przemyslu kolejowego.... przeciez to
powstaje z kolan w polsc"
no to zaczekam na PKP.
Wodnik Szuwarek / 2008-03-21 13:24 / portfel / Łapacz spadających noży
Budowlanka moim skromnym zdaniem jest nieco przeszacowana cały czas. W zasadzie to obecnie jedyny mocno przeszacowany sektor na GPW. STX mnie nie przekonuje. Jak na razie wszystko kończy się na zapowiedziach. Nowych przetargów jakoś nie wygrywa. MSZ obecnie chyba już tak bardzo zarobić nie da, bo może pociągnie do 10-11 zł, ale chyba więcej nie.

Banki - Millenium moim zdaniem jest opcją ciekawą. ING BS - ja zakupiłem nieco przedwcześnie (przed kiepskimi wynikami z 4 kwartału), ale uważam, że spadek był zbyt mocny i teraz właśnie można kupować.

Spożywcze - Mieszko i Jutrzenka. Mieszko poprawia ostatnio wyniki. Poza tym mam info bezpośrednio ze spółki, że jest coraz lepiej

Surki - KGHM poleci jeszcze, paliwa pewnie trochę też więc bym się wstrzymał, chociaż mam i troche lotosu i PKN

IT - ATM, ostatnio spadł nieco Comarch, ale w tym drugim przypadku nie jestem aż tak mocno w temacie.

Odzież - czekam aż Vistula spadnie do 9 zł i kupuje w ciemno.
rotux / 2008-03-21 11:57 / Uznany Gracz Giełdowy
bry:)
Jeśli tak zdarzy się:
surowce będą waliły się

to odpowiedź na to pytanie:
- może Astarta?
będzie raczej negatywna...
bollullos / 2008-03-21 11:58 / portfel / Uznany Muł Pancerny
chodzi mi o surowce przemysłowe, nie spożywcze...
rotux / 2008-03-21 12:09 / Uznany Gracz Giełdowy
Cukier spadł o 20% w trzy tygodnie /ostatnie/.
No i sporo go po magazynach leży...
W takich okolicznościach i tak nieźle się cukrownia ukraińska trzyma, choć wykres rozgrzany do czerwoności.
I obroty na kilku ostatnich sesjach mocno wzrosły, to może /choć nie musi, bo innych znaków jeszcze niet/ być oznaka przyszłej wykresu zadyszki..
adrianoo / 2008-03-21 12:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.tge.or.jp/english/price/pri_all_01.shtml?c=nav_sot
rotux / 2008-03-21 12:17 / Uznany Gracz Giełdowy
a co ja mniej popularnej orientacji, żeby się tym interesować? ;-)
flugo / 2008-03-21 12:25 / portfel / Dziecko hossy
widzę,że dzisiaj Ty masz ten dzień co sie wszystko z jednym kojarzy:))
warren buffet / 2008-03-21 11:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no i wywiązała sie rzeczowa dyskusja. mysle ze pod koniec swiat utworzymy jakis profil dobrego bajtlika :)
adrianoo / 2008-03-21 11:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
bajtlikowy TOP 10 na 2008:) jestem za:)
bollullos / 2008-03-21 11:53 / portfel / Uznany Muł Pancerny
ale jak, przez głosowanie?
kiepski / 2008-03-21 11:55 / portfel / Tysiącznik na forum
portfelem ? cenzus majatkowy :-)))))))))czy demokratycznie jeden forumowicz - jeden głos?
bollullos / 2008-03-21 11:57 / portfel / Uznany Muł Pancerny
a) demokratycznie 1 osoba-10 społek, zliczamy powtarzalne na koniec
b) potem można taki portfel utworzyć, po 10% na każdą spółkę z top10 i raz na pół roku np. zmieniać też głosując. No i będzie spółdzielnia jak się patrzy!
max303 / 2008-03-21 12:33 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Witam i jestem ZA
z_brzeszczot / 2008-03-21 12:33 / Leszcz uliczny
pospało się dziś ?;-)))
max303 / 2008-03-21 12:40 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
zakupy od rana(:-)
kiepski / 2008-03-21 11:44 / portfel / Tysiącznik na forum
LCC -niewiele ( czekam na okazje do zakupów), - długo
Stalex, tyle co mam wystarczy - dlugo
BMP - niewiele a pozycja rośnie .. powolutku i bedzie rosła az do znacznej - dlugo
OPoneo - była ważną pozycją a teraz przez wzrost kursu jest megaważna :-) ( korekty do dokupienia wykorzystam - brak innej tak dynamicznej społki na giełdzie) - długo
ATM - wystarczy to co mam.- długo
PROCAD - przygladam sie -kusi...
Monnari - przygladam sie
Zachodni - przygladam sie
kiepski / 2008-03-21 11:52 / portfel / Tysiącznik na forum
i mnóstwo spółke których nie tykam albo tylko ta 10 % częścia kapitąłu przeznaczoną na dziwolongi, baloniki i spekułe.... np : midasy, krezusy ,bytomie, fony, ponary, atlantisy, i wiele innych.. trzeba szanowac kapitał i dbac o niego..( kochany BUffet). cieżko odbija sie straty z małej sumki....
flugo / 2008-03-21 11:47 / portfel / Dziecko hossy

OPoneo - była ważną pozycją a teraz przez wzrost kursu jest
megaważna :-) ( korekty do dokupienia wykorzystam - brak innej
tak dynamicznej społki na giełdzie) - długo


intercars po fuzji z jc auto i popytem na cześci mnie intryguje w najblizszym czasie
pklark / 2008-03-21 11:39 / portfel / -
Wszyscy sie chwalą co mają i co obserwują to i ja......
Mam -Lotos,Armatura, StalExport,Wielton,Oponeo ,
Obserwuje- Krynicki ,Mera ,Lug ( ale ostroznie nastawiony jestem do nc ), Jutrzenka i Millenium .....Kghama kupie albo i nie ale po 80 ...........
kiepski / 2008-03-21 11:47 / portfel / Tysiącznik na forum
no do NC to trzeba miec mega ostrozne nastawianie... co spolka to balon i abstrakcja wyceny.. musialyby miec dynamikę po 10000 % i to jeszcze miesiac w miesiąc:-) a do tego wszyscy w okolo pchaja sie na NC wiec kapitał bedzie coraz wikeszy potrzebny na tym rynku wiec albo zejdzie z tych co są na NCalbo pojawi sie nowy ( obstawiam raczej to pierwsze)
flugo / 2008-03-21 11:49 / portfel / Dziecko hossy
przesadzasz
popatrzysz sobie na wycene i dynamike Krychy za rok
kiepski / 2008-03-21 11:53 / portfel / Tysiącznik na forum
rynek pokaże z tym sie zgodze...:-) choc akurat krycha jest do zastanowienia... jako 1 z 3 społek które tam fajne widze:-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy