Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Dzień Polski na EXPO 2015 w Mediolanie. Już za rok czeka nas prawdziwy najazd włoskich turystów?

Dzień Polski na EXPO 2015 w Mediolanie. Już za rok czeka nas prawdziwy najazd włoskich turystów?

Wyświetlaj:
Hotelarz / 91.204.143.* / 2015-09-13 14:04
Nie tylko Włosi , ale też Niemcy i inne nacje będą do nas przyjeżdżać ,bo w Polsce , jako w jedynym nie muzułmańskim kraju w Europie , będzie można swobodnie się poruszać i odpoczywać bez nawoływania przez Imama do modlitwy . Jedynie nad polskim Bałtykiem będzie można chodzić w majtkach i bez burki.
Lala969 / 109.243.202.* / 2015-09-13 14:28
Tak bedzie do czasu dopoki Prezio nie przejmie władzy,turysci bez zaswiadczania o wusłuchaniu mszy nie bedą mogli zwiedzac np. Krakowa
karolina 129 / 178.36.17.* / 2015-09-13 14:04
omijajcie Kraków bo wyjedziecie goli i weseli !!!!!!!! tam siedzi złodziej na złodzieju a policja bawi się w komisariatach razem ze strażnikami miejskimi
An-z / 80.117.36.* / 2015-09-13 13:52
Szkoda ze pogoda nie dopisala... ten kto pisal ten tekst chyba tego polskiego pawilonu nie widzial. Ja pracuje w Mediolanie i czasem bywam na Expo z zagranicznymi goscmi. Polski pawilon jest dla nich niezrozumialy i nudny. Ogrod na dachu nie obrazuje Polski, bo co maz Pl wspolnego bazylia i oregano. Film o historii wysietlany w srodku jest chaotyczny i nie przyciaga uwagi i niee wiem co ma wspolnego z tematem wystawy tak jak reszta ekspozycji np. bursztyn. Skrzynki z ktorych zbudowano pawilon dla obcokrajowca to skrzynki od zbioru owocow ale, ze to do jablek to juz sie trudno domyslic. Polskie piwo za to zawsze smakuje swietnie i jedzenie w zaleznosci od upodoban ...mi smakowalo.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bżydek / 89.126.45.* / 2015-09-13 13:48
... tylko jabłka , piwo , jakieś produkty żywnościowe? to smutne ,że tylko tym możemy się pochwalić - a autor pisze o ym z takim zachwytem i przejęciem..
ajwaj24 / 89.73.192.* / 2015-09-13 13:46
moze sa ciekawi jak mozna przezyc z 5 dzieci za 200 euro miesiecznie:D
loloplop / 176.108.134.* / 2015-09-13 13:44
taaa, już widzę te tłumy włochów z pięknej ciepłej italii do zapyziałej zimnej polski ,,,
BrodaczPrzemo / 109.173.155.* / 2015-09-13 13:55
Zdziwisz się. Ogromna ilość Włochów ma w planach wizytę w naszym kraju. Wiem to z autopsji.. Zaskoczę Cię jeszcze bardziej.. mieszkając w Turynie dowiedziałem się że piętro niżej pewien Włoch studiuje polonistykę, co nie jest tam wielkim ewenementem. Fascynuje ich nasz kraj 9wzmocnione to jest postacią Jana Pawła II), ceny są dla nich świetne.. dodatkowo to co wymieniasz jako nasza słabą stronę.. dla nich jest tą dobrą - klimat naszego kraju jest dla nich egzotyczny.
klex / 159.205.26.* / 2015-09-13 14:52

Fascynuje ich nasz kraj 9wzmocnione to jest postacią Jana Pawła II), ceny są dla nich świetne..

Ty chyba nie czytasz tego, co piszesz.
Kremówkowy jest dla młodych Włochów [tych rozgarniętych, z południa] nikim, a ceny...buahaha.
diplodok / 213.89.182.* / 2015-09-13 13:43
wiemy, wiemy, ci wloscy turysci to arabscy emigranci.
mpeter161 / 89.70.163.* / 2015-09-13 13:42
Akurat w piątek wróciłem z EXPO. Oczywiście polski pawilon był pierwszy na liście, które widziałem. Na tle całej reszty, pod względem architektury wypadł BARDZO DOBRZE. Prosta forma, świetny pomysł z wejściem przez polską "romantyczną" (jak to zostało opisane w artykule) polanę, wykończenie wynikające z tematu EXPO ("skrzynki" na jabłka), które zostało doskonale połączone z hashtagiem - wszystko super ale jest małe ale... Wystawa.... DNO i 3 metry mułu. Przeszedłem pawilon 2 razy i poza kilkoma woreczkami z suszonymi ziołami i pociągiem z czekolady Wedla (która cudownie pachniała na pół pawilonu) nie było NICZEGO związanego z tematem EXPO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TO JEST SKANDAL
Pokazaliśmy oczywiście to czym żywi się nasz naród od wieków czy martyrologię... Główna atrakcja czyli film Bagińskiego zaczyna się od chrztu Polski, przelatuje przez wszystkie wojny, rozbiory i kończy się cudowną wizją wyrastających wieżowców w centrum nowoczesnej Polski... Jedyne wzmianki nawiązujące do tematu EXPO to suto zastawione stoły panów średniowiecznej Polski....
Szkoda, bardzo szkoda, że nie pokazaliśmy tego co jest właśnie w Polsce na topie jeśli chodzi o jedzenie. Gdzie powrót do dziczyzny, regionalnych potraw, serów, grzybów....
To co było związane do tematem EXPO to nasz sklep, w którym można było zakupić Princepolo, Delicje i wódkę no i rewelacyjna restauracja, która zawsze była wypełniona po brzegi. Widać po tym, że nasze jedzenie jest atrakcyjne i przyciąga turystów z różnych krajów ale oczywiście my woleliśmy pokazać jak zostaliśmy ochrzczeni, rozgrabieni i napadnięci 1 września 1939 roku...
Szkoda.
księgowy strat / 89.71.167.* / 2015-09-13 13:41
Budowa pawilonu polskiego z kartonów kosztowała 40 mln. To już Egipcjanie budując piramidy z kamienia wydali mniej... Włosi przyjadą PO to by zobaczyć ten bogaty kraj wyrzucający pieniądze w ... kartony.
Po-lin / 89.76.245.* / 2015-09-13 13:36
Ale taraz w Polsce rządzą Kornhauserowie i Kalkstainowie. Czy mamy sie spodziewać naplywu turystów z Israela?
M.W. / 217.99.44.* / 2015-09-13 13:02
Według tych "specjalistów" po EURO 2012 do Polski miało corocznie i to przez kilka lat przyjeżdżać dodatkowo kilka milionów turystów więcej. Kolejna ściema mająca uzasadnić duże wydatki na takie imprezy. Teraz kolej na organizację w Polsce olimpiady. Koszty nie mają znaczenia.
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy