Dzień świra

Money.pl / 2007-05-11 07:02
Komentarze do wiadomości: Dzień świra.
Wyświetlaj:
ztklemens / 217.153.194.* / 2007-05-11 08:45
ja jeszcze zdążę wyjść bez straty - spadek 5% mnie nie zaboli, a jak widzę na razie TKO -1,2%
Jarg / 2007-05-11 08:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niczego sobie raporcik pokazał flagowy okręt pana C. Masz jeszcze pakiecik?. Ja wyprzedałem większość, ale troszkę zostawiłem.

Pozdrawiam
siepan_wlasciwy / 2007-05-11 08:45 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Jarg. powiedzialbym wrecz z****... z 23 na ponad 80 tylko co z tego. wiele myslalem o nim. myslalem zeby w koncu odciac te pepowine laczaca mnie z nim od kilku lat ale wydaje mi sie ze mocniejszy ruch powinien byc na nim po emisji noble. gdyz jakby nie patrzec sukces emisji a nastepnie debiutu coreczki rowniez bedzie mial wplyw na na wycene rodzicielki -nieprawdaz? Pozdrawiam
siepan_wlasciwy / 2007-05-11 09:08 / Uznany Gracz Giełdowy
acha, dzis jest o 12 wideokonferencja. gdybys byl zainteresowany podaje link http://www.infoengine.pl/getin/
Jarg / 2007-05-11 09:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzięki
Jarg / 2007-05-11 09:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Prawdaż. Z tą pepowiną .... ładnie to ująłeś. A tak na marginesie: nie po raz pierwszy dobre informacje z Getinu ukazują się w mało ciekawym momencie rynku. Tak sobie przypominam.
mila2 / 2007-05-11 09:17 / Tysiącznik na forum
Witajcie,tzn.zostanie na swoim poziomie bez windowania jak u innych ale wejście Noble -wg mnie przejście części akcjonariuszy na córkę,mamusia na tym straci
siepan_wlasciwy / 2007-05-11 09:20 / Uznany Gracz Giełdowy
chodzi o wycene aktywów (wlasciciel ponad 80%) . patrz energopol jupiter
siepan_wlasciwy / 2007-05-11 09:24 / Uznany Gracz Giełdowy
poza tym zwroc uwage na dynamike zysku - pokaz mi drugi bank ktory moze pochwalic sie takowym a teraz jeszcze ukraina. to nie spoleczka ktora w zeszlum roku pokazala strate - jej wycena wzrosla 200% a teraz pokaze 1mln zysku i euforia gotowa i kolejne 100% doklada do wartosci akcji. nasi inwestorzy sa niezrownowazeni.
siepan_wlasciwy / 2007-05-11 09:26 / Uznany Gracz Giełdowy
dla scislosci - tokowa dynamika rzecz jasna
Jarg / 2007-05-11 09:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Miła. Powiązania kapitałowe zwykle korzystnie wpływają na całą grupę, jeśli wszystkie człony prosperują właściwie. Sytuacja zmienia się, gdy jeden element zaczyna niedomagać (przerabiałem to na przykładzie Borek-Skotan). Grupa Leszka to jednak zdecydowanie nie to samo co grupa Karka.
Kane / 2007-05-11 08:27 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Kilka słów o maniakalnym trzymaniu akcji:
Nie jestem zwolennikiem trzymania akcji, gdy rynek zaczyna się stawać niepewny/trend wzrostowy dostaje "czkawki". Niektórzy patrzą na swoje akcje i zaciskają zęby, gdy traca na wartości. Nie wiem po co, ale każdy robi, jak uważa. Ja wolę odkupić za jakiś czas, gdy rynek powróci na właściwą ściezkę. Bardzo nie lubię nie tylko tracić kapitału, ale takze zysków. I chyba nie ja jeden :)
I ci co nie chcą sprzedać gdy jest dobrze, stracą zyski, a na odrobienie będą dłuuugo czekać.
Wyrzucenie akcji w odpowiednim momencie pozwala je odkupić po spadkach w większej ilości. Oczywiscie nie zawsze się udaje, ale udane wywalenie przed korekta i odkupienie po korekcie drobnym inwestorom pozwala na skokowe zwiększenie ilości posiadanego kapitału.
Większość "narybku" wydaje mi się, że nie wie jak wygląda korekta. Jeśli się zaczeła, to nie potrwa 1-2 dni. Podczas mocnej korekty duużo spada. Póżniej trochę rośnie, żeby dać nadzieję, a póżniej znowu spada. I kiedy pojawiają się komentarze typu: "nadzieja umiera ostatnia" z zysków nic nie zostaje, jesli sie trzyma akcje. Na czas korekty trzeba przyjąć inna strategię zarabiania - bierne czekanie powoduje tylko stratę zysku.
Nie namawiam do paniki. Bo świadoma sprzedaz w odpowiednim momencie nic z paniką nie ma wspólnego.

Littlephobos - i co, opłaciło się w srodę pozbyć balastu? Bo mi bardzo :) Czekam na zaksięgowanie gotówki na koncie, bo z pochodnymi czas się przeprosić.

PedroGonzales - masz zdrowe podejście do siebie samego. To Ci dobrze nna przyszłosć wróży :)
pzd all
ztklemens / 217.153.194.* / 2007-05-11 08:41
masz rację - ja też myślę podobnie - lepiej wyjść jeśli ryzyko jest duże - a jak widać jest.
Korekta jeśli będzie będie bardzo mocna - a z wczorajzych wyników ze stanów widać - nie kroi się dziś u nas nic dobrego. Chyba że jacyś wyjadacze dadzą radę podbić kursy aby wyjść bez dużych strat.
Korekta potrwa kilka dni ... zapraszam do wykresów z ubiegłego roku maj ...
littlephobos nielogo / 83.8.66.* / 2007-05-11 08:34
hehe może to nie łądnie, ale ja od piątku wywalałem (można sprawdzić po wpisach), :), więc większe "odbalastowienie" było idealne, kurcze żebym tak zawsze trafiał ;).. .

hehe i z kasą na pochodne miałem ten sam problem, a dzisiaj to już sie bawić na kontraktach nie będę, nie w piątek... pracujący :)

Pzdr.
teoretyk-praktyk / 2007-05-11 08:44 / portfel / Toddler giełdowy
Czyli najlepiej jest jak część akcji się wywali a część przytrzyma. Jakie pwoinny być proporcje? O tym decyduje wiedza i chęć angażowania się gracza. Sprawa indwywidualna. Ludzie, którzy kupowali przy 3700 na WIG 20 powiedzą, że za trzy lata wyjadą na Bahama do pięcigwaizdkowego hotelu z wanną pełną szampana. Inni uznają to za stratę i będą woleli przeczekać mając gotówkę w ręce. Zatem, co kto wie, co kto woli.
orzech / 2007-05-11 08:42 / Uznany Gracz Giełdowy
Podsumowując krótko. Z trendem się nie walczy. Nawet krótkoterminowym.
flugo / 2007-05-11 08:40 / portfel / Dziecko hossy
2007-05-10 16:29:18 | *.*.*.* | flugo
nic strasznego też nie widzę pomimo faktu że mój portfel wygląda aktualnie tak:
25 % gtc(-13)
20 %radpolpda(-0,49)
stalexport 18 %(+16)
10% zdzich(-6)
10%igroup(+20)
5%bytom(+60) i jakieś resztki fucka

proporcje 70 % w akcjach 30 % gotówka i w ciągu ostatnich pełzających dni pozbawiono mnie
całego kwietniowego zysku...

a ja jako dziecko hossy trzymam, nieświadomie bądź w panice nie sprzedam i stopów nie ustawiam- niech się dzieje wola nieba, bez notowań dzisiaj i bez giełdy

ps. cfaniaki:)))
Kane / 2007-05-11 08:55 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Kazdy z nas ma kilka osób - których uwagi, rady i doświadczenie mają wpływ na to, co robimy. Każdy sam podejmuje decyzje. Ja przedstawiam swój punkt widzenia. Mam nadzieję, że może komuś sie przyda.

Panika - zły doradca. Wola nieba - jeszcze gorszy doradca, bo "niebo" wogóle się nami nie przejmuje - nie bez przyczyny posiadamy wolną wolę :)
party123 / 2007-05-11 09:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przypomniała mi się jedna ze złotych myśli giełdowych: "Nie panikuj. Ale jeśli już musisz - bądź pierwszy."
samuraj jack / 2007-05-11 08:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Niebo dało nam wolną wolę, abyśmy nie byli marionetkami...
w końcu jesteśmy na obraz i podobieństwo...

pozdrawiam:)
Kane / 2007-05-11 08:40 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
pamiętam maj w tamtym roku - nie straciłem na akcjach dużo, ale i tak połowe zysku mi wyfrunęło. Miałem jednak szczęście - zrobiłem to, co Gollum w tym roku i zarobiłem na kontraktach w tydzień więcej, niż na akcjach przez pół roku.
I też miałem ten problem,co Gollum - głupio się cieszyć, gdy wokół ludzie krwawią.

pzdr dla Golluma - chłop z Ciebie wielki i nie tylko ciałem :)
needle / 2007-05-11 08:50 / Bez rangi
bardzo mądry wpis...
...też tak ludziom radzę (również tutaj)
...ale nie sądzę, żebym się sam zastosował...teraz...
...jeśli , natomiast, jeszcze trochę podążymy (jeśli nie w górę, to w bok, albo lekko w dół na przewartościowanych, lub ze słabszymi wynikami) to kto wie
ale ciekaw jestem jakim poziomem zwrotu się zodowalasz, pisząc tam powyżej "realizując zyski"
bo to może być decydujące
Kane / 2007-05-11 09:16 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
poziom zwrotu nie jest decydujący dla drobnego inwestora w czasie niepewności z jaką mamy do czynienia na rynku - z całym szacunkiem takie jest moje zdanie
needle / 2007-05-11 09:28 / Bez rangi
ale pytam jaki Ciebie zadowoli... konkretnie
...powiedzmy " w czasie pewności"...cokolwiek by to miało znaczyć
Kane / 2007-05-11 10:38 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Na tym forum jestem dłużej, niz większość z obecnie piszących - od zawsze toczyły się tu dyskusje o poziom zadowolenia. Temat wałkowany od zawsze i nigdy nie udało się dojść do jednej konkretnej odpowiedzi.
Punkt "G" dla kazdego papieru inny. Najprościej: kiedy jest sygnał kupna: kupuj, kiedy jest sygnał sprzedaży: sprzedaj.
Nie mam okreslonego poziomu zwrotu (może poza ~~~~ ) - staram się zmaksymalizowac zyski, zminimalizowac straty. Z różnym skutkiem staram sie dopasować do sytuacji na rynku.
Konkretnie: nastawiam się na średni zysk przy średnim ryzyku. Dodatkowo łapie okazje, jeśli takowe widze.
samuraj jack / 2007-05-11 08:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Jeżeli mogę wtrącić....
Ważniejszy od wyrazów współczucia jest ... własny przykład.
Gollum pokazał, jak zredukował portfel akcji i jak wszedł w kontrakty, ostrożnie zresztą wszedł.
Kto mądry, ten rozważnie wykorzysta ten przykład - bardzo dobry przykład.
Nad innym będzie można tylko zapłakać.
szymik / 2007-05-11 08:26 / Bywalec forum
witam i życzę więcej normalności w piekle codzienności
topol2 / 2007-05-11 08:17 / Tysiącznik na forum
Nie może być tak, że akcje Polnordu w rękach Zachodniego są warte więcej, niż akcje w rękach normalnego akcjonariusza i albo Zachodni spadnie o 20%, albo Polnord wzrośnie o 20%. Wszystko idzie w kierunku fundamentów. Zachodni zrobił tę niekorzystną transakcję, bo nie wiedział co z tą ziemią zrobić. Z wypowidzi Wancla wynika, że brak im zaplecza do wykonania takich przedsięwzięć i stąd taka decyzja. PO prostu uznali, że Zachodni wart jest mniej.
orzech / 2007-05-11 08:45 / Uznany Gracz Giełdowy
topol2 nie strasz mnie bo Progresu nie sprzedałem jeszcze a jak wszystko przemyślałem to doszedłem do wniosku, że będę go trzymał dalej. Dokupować raczej nie będę.
risky bez logowani / 83.27.170.* / 2007-05-11 08:38
Ale bzdury...zrobili dobry biznes...a jeszcze lepszy zrobią jak sprzedadzą akcje polnordu po emisji...gdybyś znał Wrocław....ale nie wyklucza to dalszych spadków....to są emocję...natomiast z punktu biznesowego to dobry kontrakt...
flugo / 2007-05-11 08:24 / portfel / Dziecko hossy
topol- mniej litość- jeszcze raz o 20%???
A2 / 2007-05-11 08:21 / Spekulantka
Jesli polnord nie pokaze ujemnych wynikow to te 20% jest mozliwe. Co to za wysilek . Jesli wzrosl z 18zl do 300zl. Wedlug mnie wyszystko jest postawione na glowie.
redondo33 / 2007-05-11 08:16
Witam
Życze mniej czerwonego dzisiaj bo o zielone to bedzie cieżko zwłaszcza na drozdku
long_mike / 2007-05-11 08:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam.Nie tylko na Drozku, bo i na Stalprofilu zieleni nie zobaczymy raczej.
redondo33 / 2007-05-11 08:16
Witam
Życze mniej czerwonego dzisiaj bo o zielone to bedzie cieżko zwłaszcza na drozdkuhttp://www.money.pl/forum/temat,3,464267,464267,40,0,dzien;swira.html#
skomentuj
valjean / 2007-05-11 08:14 / Galernik
"Rozmowa z Maciejem Wandzlem, współwłaścicielem Supernovej - akcjonariusza Zachodniego NFI i Progressu

Widział Pan reakcję inwestorów na umowę Zachodniego NFI i Progressu z Polnordem?

Tak, kursy funduszy zaczęły mocno spadać. Jednak ja nie jestem inwestorem krótkoterminowym, więc nie oceniam inwestycji z perspektywy kilku godzin, tylko miesięcy czy lat i jestem przekonany, że jest to naprawdę dobry interes zarówno dla Progressu, jak i Zachodniego. Sądzę, że wkrótce dostrzegą to również pozostali akcjonariusze funduszu.

Na pierwszy rzut oka jednak transakcja prezentuje się następująco: fundusze, których łączna wartość rynkowa przekraczała 1,5 mld zł, przekażą Polnordowi wszystkie najcenniejsze aktywa. W zamian otrzymają za nie nowe akcje spółki, których wartość - wg ceny emisyjnej - wynosi trochę ponad 0,5 mld zł, a według obecnej wyceny rynkowej papierów Polnordu - niecały 1 mld zł.

Rzeczywiście, dyskonto - w momencie zawarcia transakcji - wynosiło 25-30 proc. Nie możemy jednak abstrahować od tego, że w ostatnim czasie kursy funduszy istotnie rosły, szczególnie Progressu. Tymczasem negocjacje z Polnordem rozpoczynaliśmy przy innym poziomie notowań.

Ponadto moim celem, jako osoby współodpowiedzialnej za zarządzanie funduszem, jest dostarczanie inwestorom realnej wartości. Udowodniliśmy to w przypadku Vistuli i Wólczanki, zakupu akcji Zachodniego NFI, nieruchomości wrocławskiej Jedynki i PPWK - gdzie zwroty z inwestycji były imponujące.

Jestem w 100 proc. przekonany, że inwestycja w akcje Polnordu jest lepszym interesem niż samodzielne realizowanie projektów, które znajdowały się w portfelach funduszy. Przy cenie Polnordu na koniec środowej sesji (285 zł) wynik finansowy transakcji wyniósł 406 mln zł dla Progressu i 285 mln zł dla Zachodniego. Nasza filozofia to przynoszenie realnych zysków. Dlatego nasi akcjonariusze nie powinni się martwić...."
Eres / 2007-05-11 08:10 / portfel / Wieczny debiutant
Miedzia spada, ropa świruje, ``The yen may gain on the back of the unwinding of carry trades,'' said Toru Umemoto, chief currency strategist at Barclays Capital in Tokyo. ``With investors beginning to take a risk-averse attitude, the yen may face some upward momentum.'' oj będzie się działo.
samuraj jack / 2007-05-11 08:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to jak sądzę najgorszy dla nas układ;
miedź spada - wiadomo, co to oznacza;
natomiast drożejąca ropa będzie wzmagała presję inflacyjną w USA, co przy słabnącym wzroście PKB (również dlatego miedź tanieje) coraz bardziej grozi stagflacją
Eres / 2007-05-11 08:28 / portfel / Wieczny debiutant
I mnie zaczyna ogarniać zwątpienie.
samuraj jack / 2007-05-11 08:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Ja z tym zwątpieniu jestem zaawansowany...
mop / 2007-05-11 08:46 / Bywalec forum
strzalka,

co do ogolnego zwatpienia, jestem przekonany, ze towarzyszy od min. polowy 2005 wiekszosci z nas. A tu ciagle rosnie.
Choc wiadomo, ze gielda wyprzedza trendy gospodarcze, wiec coraz blizej...
superman / 2007-05-11 08:08 / Tysiącznik na forum
informacje w dzisiejszym Parkiecie o Progresie i Zach.

Rozmowa z Maciejem Wendzelem i

W co będą sie teraz angażować fundusze?

Zachodni i Progres mają ogromną zdoloność kredytową. Po pierwsze, skupimy sie na Polnordzie. i przyczynimy się do tego, żeby Polnord okazał sie hitem. Oczywiście nie mamy zamiaru ograniczyć naszej aktywności inwestycyjnej. Akcjonariusze funduszy już niedługo przekonają się o naszych nowych projektach. Mamy nadzieję, że okażą się równie ciekawe."

" Jestem 100% przekonany, że inwestycja w akcje Polnordu jest lepszym interesem, niż samodzielne realizowanie projektów, które znajdowały sie w portfelach funduszy."
michallewoc / 2007-05-11 08:03 / portfel / Bywalec forum
witaj Igła-z wczorajszego dnia mały obrocik na naszym F
needle / 2007-05-11 08:51 / Bez rangi
oby tak zostało!
Sobalus / 2007-05-11 07:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Spółka Ergis, która w ciągu kilku miesięcy ma połączyć się z giełdowym Eurofilmsem, chciałaby przejąć jeszcze w tym roku producenta folii o obrotach rocznych powyżej 40 mln euro. Natomiast w 2008 roku spółka chce skupić się na konsolidacji grupy, choć nie wyklucza dalszych akwizycji.

Eurofilms rozpoczyna inwestycję w nową linię do produkcji folii stretch i szacuje, że linia ruszy w I kwartale 2008 roku. Dzięki nowej inwestycji, przychody spółki powinny wzrosnąć w 2008 roku o około 30 mln zł - poinformował w wywiadzie dla PAP prezes Eurofilms Tadeusz Nowicki.
littlephobos nielogo / 83.8.66.* / 2007-05-11 08:15
skąd jest ta informacja, bo to dawne informacje ale powiekszona tylko o skale pzrejmowanego podmiotu, ale i tak miło, mogło by sie na kursie co nieco odbić....

P.S. Taka ogólna prośba do Forumowiczów, piszcie skąd wklejacie informacje, a jak pzreklejacie to podawajcie linka...
Sobalus / 2007-05-11 08:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Informacje z wczorajszego wywiadu.
Znalazłem w oknie informacyjnym BPH
Sobalus / 2007-05-11 08:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak nie masz do niego dostępu,to podaj mi swój adres, to Ci podeśle na skrzynke.
Sobalus / 2007-05-11 08:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Chociaż znalazłem w PB

http://www.pulsbiznesu.pl/News.aspx?id=d3acd27a-5faf-4ccd-8e54-8fdc45292a00
littlephobos nilogo / 83.8.66.* / 2007-05-11 08:29
tutaj tez jest :)
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=36459&start=1515
jak bede widział skąd i z kiedy to będę miał, w pracy tylko z forum korzystam, i z "wolnego" w sensie "free" internetu.
marboru / 2007-05-11 07:57 / portfel / "Bankier giełdowy"
Panowie, w którą stronę:
Nikkei - 1,1%
czy, Shanghai B-Shares +2,4% ???

Oby w tą drugą stronę.
Pozdrawiam.
needle / 2007-05-11 08:08 / Bez rangi
sam piszesz S...B
rynek podstawowy jednak spada ponad 2%
...ale ja nie jestem jednak przekonany, czy to wszystko, aż tak źle się musi skończyć
no i zależy: co kto ma
superman / 2007-05-11 07:56 / Tysiącznik na forum
mysle, ze 04 zrobił dobry ruch ale narazie rynek ocenil to inaczej,na rynku deweloperskim sytuacja będzie coraz trudniejsza ceny mieszkań wyhamowują , a w wielu miastach zaczynają spadać ,coraz droższe materiały , brak fachowych kadr; na rynku zarabiac bedą tylko wielcy polnord, jwc itd małe firmy bez zaplecza mogą sobie nie poradzic,
warren buffet / 2007-05-11 07:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
z jednej strony tak. pozbył sie balastu. ale z drugiej strony mogl ciut wiecej tych akcji polnordu objąć...
superman / 2007-05-11 08:05 / Tysiącznik na forum
prawda ale kupili za dobra cene 157,93 zl, chcac kupic taki pakiet akcji jaki obejma kurs skoczyl by w kosmos,
mozna tez zalozyc, ze w przyszlosci jednego z nifow przejmie PI

dzisiaj nie bede mogl ogladac sesji ale papiery zostawiam
zobaczymy co bedzie dalej
tafcik-real / 2007-05-11 07:51 / portfel / Gracz Giełdowy
mi z dnia świra pozostał inny cytat:
" ... O ja pier..... ku... mać"
optymizmu życzę i wytrwałości
flynet / 2007-05-11 09:53 / Bywalec forum
inaczej bylo - 'dżizus k**** ja pie*****' ;p
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy