Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Dziennikarze lepsi od analityków

Dziennikarze lepsi od analityków

Money.pl / 2006-03-22 07:53
Komentarze do wiadomości: Dziennikarze lepsi od analityków.
Wyświetlaj:
siepan / 81.168.203.* / 2006-03-22 09:05
Z giełda obcuje juz niemalze 6 lat i w 100% zgadzam sie z redaktorem. Jest nawet takie powiedzenie. Kupuj plotki sprzedawaj fakty choc raczej ja zmieniłbym tę prawde na : kupuj fakty sprzedawaj plotki. Biorac pod uwage kilka ostatnich misiecy to chyba trudno doszukac sie juz na naszej giełdzie spółki któraby nie "przeżyła" jakiegos spektakularnego wzrostu (jedno, dwu lub trzydniowego). A co do ptasiej grypy - to na (nie)szczescie dla mnie taka społka jak sokołów nie sprzedaje ptaszków a jakos nie moge sie doczekac satysfakcji z tego ze go posiadam w swooim portfelu. Choc jak były wsiekłe krowy czy tez włosnica w swinkach to nie obyło sie bez spadku. Patrzac na ekodrob - jakos mu grypa za bardzo krzywdy nie zrobiła wiec przypadek wilbo jest dla mnie nie wytłumaczalny czyli potwierdzający powyzej przytoczone stwierdzenie. Jakos na innych "okrzepnietych" giełdach nie obserwuje sie tak spektakularnych (bez istotnej przyczyny) wzrostów. No, ale nasza odzwierciedla chyba nasz szlachecki temperament - to samo w polityce.
gabrik / 2006-03-22 08:57 / portfel / Wierny Forumowicz
cześć wszystkim
czy ktoś z was ma BORKA? co myślicie o tym papierku w obecnej sytuacji?
P.S.szykuje się wysokie otwarcie a ja mam otwartą krótką przy 2798 :-(
riki / 2006-03-22 10:40 / Bywalec forum
cześć
mam borka jak już pisałem 50% portfela i nie zamierzam sprzedawać do chwili połączenia z imexmetalem,kurs się waha ale to przecież normalne,zachowuje się tak jak rynek.
agat123 / 2006-03-22 09:12 / Bywalec forum
Technicznie pozytywnie, fundamenty pozytywnie, prognozowana roczna stopa zwrotu ponad 60%. Nie posiadam (jakoś nie mam zaufania).
Pozdro
Cansas_ / 2006-03-22 09:10 / Bywalec forum
Zima sie konczy i Borygo odejdzie do lamusa ;)

A na powaznie - wczoraj poszla Wielka Transakcja na borku. Mysle ze to spolka przyszlosciowa. Mam borka i traktuje to jako jedna ze spokojniejszych inwestycji. Po parytecie z Impexmetalem oczekuje ze sporo na nim zarobie, aczkolwiek raczej nie bede go sprzedawac przez dlugi czas.

Na dzisiejszy dzien trudno przewidziec kurs, poniewaz dookola za duzo sie smrodku wylewa, co rzutuje na wizerunek gieldy, nastroje i transakcje pod wplywem emocji.
gabrik / 2006-03-22 09:07 / portfel / Wierny Forumowicz
pozycja zamknięta przy 2750, teraz czekam na 9,30 i dopiero zobacze jaką pozycje otworze
Rafix / 81.210.74.* / 2006-03-22 09:13
Do Grajka i Batmana
Widzę Panowie, że jesteście na tym forum jedynymi osobami, które "bawią się" na kontraktach. Może dzięki Waszej wczorajszej szczerości (szczególnie Batmana) sam sie zainteresuję kontraktami. Na pewno rozjaśniło mi się mgliste do tej pory pojęcie o rynku futures ale i tak na razie "wiem, że nic nie wiem". Czekam na dalsze konstruktywne wymiany poglądów o kontraktach, a sam jednocześnie będę grzebał w necie w poszukiwaniu info na ten temat. Zieloności na akcjach i zielonosci bądź czerwoności na kontraktach - zależy jak Wam pasuje. pozdrawiam
grajek / 2006-03-22 09:43 / "Uznany Gracz Giełdowy"
ja nie gram na kontraktach, ale czytam duzo. operowanie na indexie jest o wiele prostsze niz na konkretnej spolce, bo przeciez index wig20 to 20 spolek - nie jedna...

Rady batmana sa cenne, przymierzam sie do 1 moze 2 kontraktow....
taka dziewczynka / 83.17.138.* / 2006-03-22 10:24
Jesteś niesamowity Grajku. Na kontraktach nie grasz,na akcjach równierz ,to powiedz co Ciebie "rajcuje" w tym że ktoś zarabia lub traci.Posty na temat giełdy w Twoim wydaniu bawią do łez,a indeksy(wartości) każdy INWESTOR napewno ma ustawione na monitorze lub sprawdza co pewien czas. pzdr.
grajek / 2006-03-22 10:34 / "Uznany Gracz Giełdowy"
jak to nie gram. od miesiaca jestem w gotowce. wiec narazie nie gram :) narazie tez wycofalem z f. akcji kase. czekam. to juz pisac nie wolno jak sie gotowke ma ??
strokuś / 2006-03-22 10:01 / Uznany Bywalec forum i giełdy
operowanie na 20 spółkach prostsze niż na jednej?
ciekawa teza - godna owcy, niekoniecznie nawet czarnej ;-)
grajek / 2006-03-22 10:06 / "Uznany Gracz Giełdowy"
dla mnie o stokroc... bo przewiduje trend rynku.... zbior wszystkich informacji. index omija ptasia grypa oraz wiele innych rzeczy.

jesli ci sie inaczej wydaje, to nie graj kontraktami
strokuś / 2006-03-22 10:34 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jak już zaczniesz inwestować w pochodne a nie kopiować cudze opinie to przekonasz się, że W20 to jednak 20 spółek i trzeba mieć pojęcie jakie są szanse na pociągniecie indeksu w którąś ze stron przez dane spółki i że ważne jest jakie spółki mają jaki wpływ na indeks
mam jakieś tam blade doświadczenia w zabawie opcjami, kontaktami na w20 i midwig i dalsze wykorzystanie tych instrumentów przeze mnie nie będzie zależało od tego czy mi się wydaje tak samo czy inaczej niż Tobie, bo to nie ma nic do rzeczy
być może Tobie nie przeszkadza, że z wielką pewnością siebie piszesz mnóstwo komentarzy o rzeczach o których masz bardzo nikłe pojęcie, ale niektórym to jednak przeszkadza, wieć bądź tak miły i czasem skorzystaj z prawa do wstrzymania się od głosu

przepraszam czytelników forum za tę wycieczkę personalną, ale papka słowna obecna na forum od pewnego czasu trochę mnie jednak boli
grajek / 2006-03-22 10:47 / "Uznany Gracz Giełdowy"
pozwol ze bede sie jednak dalej wypowiadal i czytal.

pozdrawiam.

ps dalej sadze ze inwestowanie w index jest o wiele latwiejsze, choc nie gralem w to jeszcze.
Rafix / 81.210.74.* / 2006-03-22 09:15
Miało być w pierwszym zdaniu: do garbika i Batmana. Zainteresowanych przepraszam
nurekarek / 83.17.195.* / 2006-03-22 08:57
Witam serdecznie. Mam pytanie do Batmana, ale nie tylko.... W związku z tym, że zapadliśmy w konsolidacji (tak mi się przynajmniej wydaje) co sądzisz o takiej strategii gry na kontraktach.. Konsolidacja- nie wiemy, w którą stroną pójdzie rynek, a co z tym się wiąże nie wiemy jaką zająć pozycję (krótką czy długą). Otwieramy w takim razie dwie jednocześnie (oczywiście trzeba to zrobić na dwóch różnych rachunkach inwestycyjnych ponieważ na jednym nie da się otworzyć dwóch przeciwstawnych pozycji o tym samym terminie wygaśnięcia). Gdy rynek spadnie zamykamy krótką pozycję, a gdy wzrośnie zamykamy długą. I tak w koło Macieju... ;) Gdy mamy otwarte dwie przeciwstawne pozycje możemy spać spokojnie nawet przy wielkich machnięciach rynku ponieważ stratę na jednej z nich pokryje nam taki sam zysk z drugiej. Jedynymi kosztami jest wtedy prowizja. Oczywiście jeśli zamkniemy jedną z nich to sytuacja już się zmienia. Zakładając taką strategię można grać dużymi ilościami moim zdaniem ponosząc mniejsze ryzyko (przy założeniu, że cały czas będziemy się bujać w obszarze konsolidacji). Proszę o opinie wszystkich czytelników. Pozdrawiam przy okazji i życzę dziś samych plusów w portfelach.
strokuś / 2006-03-22 09:31 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jeszcze ciekawe strategie polegają na wystawianiu opcji i zabezpieczaniu ich kontraktami - z małym ale pewnym zyskiem
tak działają u nas animatorzy na rynku opcji i ponoć na tym zarabiają - pamiętać tylko trzeba, że animatorzy płacą niższe prowizje, więc łatwiej im wygenerować zysk z takich strategii
nie ma tam miejsca na emocje i przewidywania - po prostu czysta matematyka
odnośnie tego tematu polecam udział w seminariach prowadzonych przez p. Marka Suchowolca z BRE (BRE pełni rolę animatora na rynku opcji) - czasami prezentuje się przy różnych okazjach na GPW
gabrik / 2006-03-22 09:38 / portfel / Wierny Forumowicz
cześć strokuś od niedawna chyba pko bp jest drugim animatorem rynku opcji.
popieram udział w szkoleniach naprawdę popłaca
strokuś / 2006-03-22 09:17 / Uznany Bywalec forum i giełdy
lepsze od takiej strategii jest pozostanie poza rynkiem
bo co Ci da posiadanie 2 przeciwstawnych pozycji na tej samej serii kontraktów
takie rzeczy robi się na opcjach (stelaż/strangle), gdzie straty (kupującego) są ograniczone a potencjalne zyski nie, więc jak kurs instrumentu bazowego się zmieni o 20% to na jednej opcji tracisz 100% a na drugiej zarabiasz 200% i jesteś 100% do przodu
na kontraktach ma to mniejszy sens, chyba że działasz na różnych seriach z których jedna jest przewartościowana a druga niedowartościowana
ale mimo wszystko opcje są ciekawszym instrumentem do takich zabaw
EOU / 2006-03-22 09:08
PRZEMYSLENIE POPRAWNE ALE NIE DO KONCA
NA JEDNEJ POZYCJI ZARABIASZ A W TYM SAMYM CZASIE NA DRUGIEJ TYLE SAMO TRACISZ
JAK ZAMKNIESZ POZYCJE TA Z ZYSKIEM TO DRUGA GENERUJE JESZCZE WIEKSZE STRATY A KIERUNEK MOZE WYJSC Z KONSOLIDACJI I WYMKNAC SIE Z POD KONTROLI
I MOCZYSZ
TAKIE MOJE ZDANIE
nurekarek / 80.55.175.* / 2006-03-22 09:20
Tak, zgadza się. Ale założenie jest takie, że cały czas bujamy się w obszarze konsolidacji. Tak jak to się ma przez ostatnie miesiące... Po spadku i zamknięciu krótkiej pozycji czekamy na ruch powrotny. Nie musi kurs powrócić do ceny otwarcia długiej pozycji a i tak będziemy zarobieni. To oczywiście czyta teoria, w praktyce gdzie dochodzą emocje, reakcje są czasem zbyt gwaltowne i nerwowe i może być zupełnie inaczej.
niebieski / 195.116.120.* / 2006-03-22 08:35
Choć to naganianie to polecam dzisiejszy Puls Biznesu z wkładką pogodotwórczą dla GPW - tak dla leszczy jak ja.
A2 / 2006-03-22 08:08 / Spekulantka
Panie Danielu swiete slowa odnosnie blue chipow) Ja jestem tego ksiazkowym przykladem , jesli chodzi o TVN))Jak akcja byla po 100zl , to ja nie sprzedalam , liczac , ze firma ma fundamenty , to nie objedzie do 85zl) Od dluzszego czasu zastanawiam sie nad kupnem Boryszewa , ale jak wszedl do Wigu , to jakos nie moge podjac tej decyzji. Ponadto mam nieodparte wrazenie , ze kurs jest recznie sterowany)))) Dzisiaj dzien bez sprzedazy i kupna)))
Daniel Gąsiorowski / 2006-03-22 10:42 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Jeżeli chodzi o Boryszew - to nie jest on jeszcze typowym BC. moim zdaniem duże znaczenie będzie miał parytet przy fuzji. Co do fundamentów, to spółka ma jeden - Roman Karkosik.
orzeł / 2006-03-22 07:53 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
NO to mnie zaszczyciło (oby tak jeszcze zaszczyciło w moim portfeliku) napisać Dzień Dobry Panie Danielu :)
ps mam nadzieję na kolejny most w Warszawie (tak do 15,5zł ) i stopuję lubawkę
MIłego dzionka wszystkim dobrym ludziskom
Cansas_ / 2006-03-22 08:44 / Bywalec forum
Orzel ze stopem na Lubawce moze sie wstrzymaj:

(przeklejam z innego forum):

07:22 22.03.2006 Nr 2993, kolumna 7
Lekki | Zachodni fundusz rozważa inwestycje w Polsce
Lubawa pod lupą
Andrzej Kazimierczak

Lubawa nastawiona na akwizycje może sama zostać przejęta. Kupnem akcji producenta sprzętu kwatermistrzowskiego interesuje się zachodni fundusz.

Przy okazji wczorajszego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, do Lubawy przyjechał przedstawiciel zagranicznego funduszu z kapitałem angielskim i amerykańskim. Jest on podobno zainteresowany zakupem akcji giełdowej spółki. - Moim zadaniem jest zebranie odpowiednich informacji i przygotowanie raportów. Decyzje będzie podejmował kto inny. Teraz miałem okazję spotkać się z akcjonariuszami, porozmawiać o firmie, zwiedzić zakłady produkcyjne - powiedział Józef Balicki, reprezentujący potencjalnych inwestorów. Nie chciał zdradzić, jakim pakietem i kto jest zainteresowany. - Decyzje o zaangażowaniu oraz jego skali mogą być podejmowane stosunkowo szybko - dodał.

Krzysztof Moska (ma 7 proc. akcji giełdowej spółki) jest zainteresowany sprzedażą walorów Lubawy. Jego zdaniem, fundusz mógłby się starać o przejęcie nawet pakietu większościowego. Akcjonariusz stawia jednak warunki. - Cena, po jakiej byłbym gotowy sprzedać papiery, musi być wyższa niż obecny kurs. Wydaje mi się, że sprzedażą walorów Lubawy byliby wówczas zainteresowani inni duzi akcjonariusze - uważa Krzysztof Moska. Twierdzi jednak, że nie chce pozbywać się całego pakietu giełdowej spółki. Potencjalni inwestorzy musieliby również przedstawić racjonalny program rozwoju przedsiębiorstwa.

Dlaczego fundusz zainteresował się Lubawą? - Ten fundusz inwestuje podobno w naszym kraju. Lubawa pasuje im pod względem przedmiotu realizowanej produkcji - uważa Moska.

Nowa rada w Lubawie

Wczoraj akcjonariusze Lubawy zdecydowali o zmianie członków rady nadzorczej. Nowym przewodniczącym został Krzysztof Fijałkowski, największy akcjonariusz (ma 14 proc. walorów). Poprzednio był wiceprzewodniczącym. - Będziemy chcieli bliżej współpracować z zarządem. Zamierzam też dokładniej przyjrzeć się kosztom - powiedział K. Fijałkowski. W skład rady weszli także: Jacek Łukjanow (ma 8,6 proc.), Przemysław Borgosz, Krzysztof Dobrowolski i Robert Karwowski. Wcześniej nie zasiadali w RN.

- Skład rady nadzorczej odzwierciedla nowy układ akcjonariatu - uważa Witold Jesionowski, prezes Lubawy. Nowi inwestorzy chcą mieć większy wpływ na kierunek rozwoju producenta artykułów dla wojska. Plany spółki są ambitne. - Chcemy rozwijać nasze zaangażowanie w branży chemicznej, wojskowej i w deweloperce - powiedział W. Jesionowski.

----

Pozdrowka :)
Cansas_ / 2006-03-22 08:45 / Bywalec forum
Ps. Mam na mysli racjonalny stop, bo moze jeszcze odrobine zleciec, co nie jest przesadzone, ale mysle, ze niedlugo mocno odbije. Takze stop stopem, ale bez paniki :)
Cansas_ / 2006-03-22 08:50 / Bywalec forum
Jeszcze moj portfelik (jak kogos interesuje czego nie kupowac) :P

MNI - 15% (sprzedana calosc po 10.50, potem zakup po 10,25)
Teta 12% (kupno po 12,80)
Boryszew 12% - srednia zakupu po 30 (brane po 31,5 potem usredniane po 28
Lubawa 38% (brane kawalkami, srednia 7,45, wczoraj dobralem kolejne pakiety po 7,15)

Reszta to gotowka na szybkie akcje ;P

Pozdrawiam Konstruktywnych i prosze o komentarze odnosnie portfelika jesli ktos ma kaprys ;)
Cansas_ / 2006-03-23 08:29 / Bywalec forum
A u mnie portfelik na zielono wczoraj slicznie, dzis mam nadzieje na kontynuacje ;)
ravdrab / 2006-03-22 21:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja dziś równiez nie wesoło. Mogę kilka spółek dopisać. Oto mój porfel:
BRS 32%, PND 28%, DUD 18%, PKM 12%, MOL 10%.
Wszystko dzisiaj na czerwono:-((((
Cansas_ / 2006-03-22 08:55 / Bywalec forum
Aha - jeszcze dobra prasa dla MNI:

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7384&guid=da8bad70-019a-4625-af55-ff33e77f9259

hihi... znaczy koszyczek juz po 10,15 sie nie zapelni, troche szkoda ;)
Romi / 2006-03-22 10:39 / portfel / Koci Tata
Ja też mam Lubawke średnio po 7,05 i sie zastanawiam czy wypuścić bo mnie denerwuje80%

A capital to już wogóle po 21 10%

swissmed 5%
reszta swarzedz+simple 5%
orzeł / 2006-03-22 07:57 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
i jeszcze jedno : przy neutralnej sesji może wreszcie zozolki zrobią hoops :)
Redakcja forum / 2006-03-22 07:55 / Administracja forum
Powodzenia w decyzjach inwestycyjnych życzymy forumowiczom. Udanego dnia!
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy