Forum Forum podatkoweInne

Dzierżawa dziemi, emerytura rolnicza, zmiana w podatku rolnym??

Dzierżawa dziemi, emerytura rolnicza, zmiana w podatku rolnym??

keval / 2017-11-24 18:26
Jestem dzierżawcą ziemi od rodziców, którzy przeszli na emeryturę rolniczą, w związku z tym otrzymałem nakaz podatkowy i zapłaciłem już ratę podatku. Niedawno dowiedziałem się, że zmieniła się interpretacja prawa i nakaz podatkowy zostanie cofnięty, bo jedynym płatnikiem może być właściciel, czyli w moim przypadku rodzice... do tej pory w przypadku dzierżawy związanej ze świadczeniem z KRUS podatek mógł płacić dzierżawca. Czy ktoś z Państwa orientuje się w tej kwestii? Bo w internecie nie mogę nic na ten temat znaleźć.
Wyświetlaj:
keval / 2018-01-16 11:45
Nic nie zrobisz, jeżeli dzierżawisz od rodziców... inna sytuacja jest, gdy dzierżawisz od obcych, wtedy możesz być płatnikiem.... mi też ta sytuacja nie pasuje, bo pracuje na etacie i rozliczam się z dochodowego, i nie bardzo wiem co teraz robić, bo z jednej strony te dochody są opodatkowane i zapłacone, ale z drugiej strony oficjalnie nie płacę tego ja, i nie wiem, czy robić dodatkowe zenanie do US czy cuś?
owen331 / 188.146.193.* / 2018-01-16 09:23
Ja właśnie wydzierżawiłem gospodarstwo od rodziców,ojciec przeszedł na emeryturę a matka ma ręte i dowiedziałem się że podatnikiem będą rodzice a zależało mi na zwiększeniu dochodowości (inwestycje) co zrobić żeby podatek przeszedł na mnie? Oprócz kupna

Najnowsze wpisy