Forum Polityka, aktualnościKraj

Dzik: Cywilizacja nie ma pomysłu na seniorów

Dzik: Cywilizacja nie ma pomysłu na seniorów

Money.pl / 2010-09-08 06:55
Wyświetlaj:
niePOpaprany / 81.210.19.* / 2010-09-09 09:01
Przed wiekami Japończycy wysyłali swoich seniorów na Fudżi-Jamę. Wrócili? To oznaczało, że nadają się jeszcze do pracy. A co u nas gdy brak Fudżi-Jamy? Proste! Należy usypać odpowiednio wysoką górę z ziemi pochodzącej z odkrywek do wydobywania gazu łupkowego. Ustawę taką łatwo będzie uchwalić, wszak celem przedsięwzięcia będzie uzdrowienie budżetu realizowanego pod patronatem św.Vincenta.
jotka1 / 78.31.91.* / 2010-09-09 08:49
ale i tak wszystko sprowadza się do rachunku ekonomicznego. Żeby komuś dać - to ktoś za to musi zapłacić. Bogate państwa znajdują jeszcze środki na dofinansowanie systemu emerytalnego i zdrowotnego. Polska pewnie nie będzie miała z czego dopłacać. Może czas policzyć pieniądze i jasno powiedzieć czego możemy się spodziewać.
Od 20 lat słyszę o zbliżającym się krachu systemu emerytalnego, ale każdy rząd pozostawia podjęcie środków zapobiegawczych następnemu (bo jest "dobry" i nie może obciążać obywateli). Ja boję się państwa, w którym kolejne rządy chcą mi zrobić dobrze poprzez budowanie konstrukcji, która lada chwila runie.
acomitam / 83.25.140.* / 2010-09-09 07:52
No, no... Red. Dzik porównaniem rządzącej koalicji do mafii, która nie dość, że bierze haracz to jeszcze demoluje lokal mnie zauroczył. W jednym sformułowaniu niezwykle celnie oddał charakter obecnej władzy. Brawo!!!

Jeśli zaś chodzi o przymusową eutanazję... No cóż, ta koncepcja wcale nie jest rodem z koszmarnego Sci-Fi. Jestem przekonany, że pomysł ten znajdzie się kiedyś w oficjalnym obiegu, a różni spece od uszczęśliwiani ludzkości "poważnie" go uargumentują. Wtedy nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby po przeprowadzeniu stosownego prania mózgów (jak jeszcze będzie co prać) przeprowadzić stosowny sondaż społeczny, który wykaże ponad wszystko, że większość, szczególnie "młodzi, wykształceni, z dużych miast", jest za.
No i sprawa ostatnia: ten świat w którym żyjemy, te dobra z których korzystamy, technologie, zdobycze nauki itd... zawdzięczamy głównie tym którzy byli przed nami, także obecnym seniorom. Tak więc to my mamy dług wobec nich, a nie oni wobec nas. Niestety to oni również popierając kolejnymi wyborami te ugrupowania i siły, które wprowadziły i utrzymują w systemie ubezpieczeń zasadę pokoleniowej solidarności malwersując przy okazji gigantyczne środki z tzw. ubezpieczenia społecznego są odpowiedzialni za to, że ich los zależy od widzimisię polityków, urzędników i obcych im ludzi. A za błędy się płaci. Szkoda tylko, że na błędach się nie uczymy.
Prawiezaratrala / 178.37.74.* / 2010-09-08 21:43
Rodzi się nowy dziennikarz świata konserwatystów?
zeb / 89.77.216.* / 2010-09-08 20:35
Dobre, wprowadzają podatek pielęgnacyjny a jednocześnie likwidują dodatek pielęgnacyjny dla 99% starców zostawiając go jedynie dla ludzi-roślin. Gdzie sens , może najpierw należało by się zapytać ludzi czy chcą żyć jak rośliny, łykać dziennie po 20 tabletek i czekać kiedy ktoś nakarmi i zmieni pieluchę. A może dodatek dla właścicieli starych psów które przygłuche i ślepnące wymagają szczególnej opieki w końcu ich funkcjonalność często jest większa (mogą mimo wszystko pilnować domu) niż niektórych starców utrzymywanych sztucznie przy życiu.
Pinokio klamie / 83.11.83.* / 2010-09-08 18:33
OBIETNICE PINOKIA Z 2007 r

To tak,dla przypomnienia...
1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
5. Uprościmy podatki - wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad podatków 200 i opłat urzędowych
6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.
Zwracam uwagę na pkt. 5.
Cd serialu pt. " Donald wypełnia obietnice wyborcze".
acomitam / 83.25.140.* / 2010-09-09 08:05
No niech Kolega nie będzie taki. Wujek Donald po prostu opowiadał na dobranoc bajeczki, aby zdziecinniały narodek Polaków, mógł smacznie zasnąć w miłym odczuciu, że jutro, jak się obudzi będzie tak pięknie, jak w opowiadanej bajeczce. Musi Kolega przyznać, że dzidzi na dobranoc opowiada się szczęśliwe historyjki z happy endem, a nie horrory mrożące krew w żyłach. W każdym razie: dzidzi śpi, a Wujek Donald, w drugim pokoju, z kolesiami biesiaduje. I żyli długo i szczęśliwie - Wujek Donald z kolesiami oczywiście, i to jest to szczęśliwe zakończenie bajeczki.
kikix / 80.50.131.* / 2010-09-08 18:07
Dziku jesteś mocny. podoba mi się kawałek z przyzwoitą i nieprzyzwoitą mafią.
jot-24 / 62.152.135.* / 2010-09-08 15:54
Jak to nie ma ? A eutanazja?
rydzyk-belzebub / 62.121.76.* / 2010-09-08 14:19
OJ NIE CHOCIAŻ RZĄD (RACZEJ BEZRZĄD)AMA TYLKO ,OFE BEZ DZIEDZICZENIA,ZABRANIE DODATKU PIELĘGNACYJNEGO
germanotta / 88.156.149.* / 2010-09-08 14:04
Mój ojciec byl wzorowym obywatelem , niezdrowo jadl , kupował wódkę i papierosy i umarł w pierwszym miesiącu na emeryturze ( nie naciągając również szpitala , zgon był nagły )
mś / 78.156.162.* / 2010-09-08 11:48
Uruchomić Oświęcim, jak oszczędności dla plebsu to na całego szanowni panowie społecznicy !
mś / 78.156.162.* / 2010-09-08 11:58
cywilizacja czy : zachłanność osób posiadających władzę lub brak chęci do uczciwej pracy / zgodnej do potrzeb / w zadbaniu o skarb państwa/majątek wspólny dla całego narodu?
dgen / 2010-09-08 11:35 / Tysiącznik na forum
sPOkojnie.......
N(arodowy) F(undusz) Z(agłady) do tego nie dopuści...............
Adol / 2010-09-08 11:28 / Bywalec forum
Ta sprawa w naszym kraju ma być rozwiązana w inny sposób.
Rząd już pracuje nad ustawą zezwalającą emerytom przechodzenie na czerwonym świetle.
acomitam / 83.25.140.* / 2010-09-09 08:09
Zezwalającą? Chyba nakazującą, a kto się nie zastosuje, będzie przez straż miejską, gminną, policję, policję skarbową, ABW, BBN, itd. karany wysokimi mandatami, aż w końcu się zastosuje.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-09-08 10:38
Muszę pochwalić wpis Bartka Dziki, jednak autor nie zauważa problemu podstawowego, jakim jest i była też - za tamtej komuny (aborcja na życzenie) - DEPOPULACJA!
Depopulacja, polegająca, nie tylko na mordowaniu dzieci nienarodzonych, ale:
1. Antyrodzinna polityka fiskalna Państwa.
2.Wmawiane ludziom przez media, że posiadanie dzieci to obciach i zamykanie kariery zawodowej dla młodych, wykształconych z wielkich miast.
3.Propagowanie sodomii.
4. Propagowanie singli.
5. Ustawa przemocy w rodzinie, która ma zniechęcić potencjalnych rodziców do posiadania dzieci.
6. Zniszczenie tzw. Służby Zdrowia, przez co - uniemożliwia się leczenie Polaków.
7. Etc.
Owa depopulacja jest stosowana z premedytacją - i teraz:
Gdy podpuszczą nasi okupanci - młodych na starych, poprzez zwiększanie składki na starych - młodzi zaczną domagać się na ulicach - mordowania starych!
Wiadomo, że starcy są bezsilni, więc będą mordowani na równo z dziećmi w łonach matek, które też są bezsilne!
NADLUDZIE NADCHODZĄ A WRAZ Z NIMI - CYWILIZACJA ŚMIERCI!
Natter / 2010-09-08 17:09 / Tysiącznik na forum
Przyjacielu Chłopie gaJ Staram sie ale tego komentarza za Chiny ludowe nie kumam. Mamy wolność i demokracje - kto do ... jest naszym okupantem ? Dla mnie jest jeden ale ujawnic kto to jest nie jest trendy..Jeżeli chodzi o aborcje to odsyłam do St.Test.Kś Liczb rodz.31 i Kś Jozue o zagładzie Jerycha .To zrozumiesz co to jest cywilizacja smierci -
Stańczyk / 89.79.31.* / 2010-09-08 15:02
To nie jest tak. Pieniądze są, ale dla wcześniaków emerytów. Dziś człowiek 55 lat może iść na wcześniejszą emeryturę. Mundurowi - 15 lat pracy i dalej na garnuszku państwa. Górnicy. Do tego rozdymana administracja państwa. Kto to wytrzyma. Nikt.
Rządzący kupują sobie w ten sposób wyborców. Jak ja mam pracować do 70-tki, a obecnie średnia wieku jest trochę ponad 55 lat, to ja mam w nosie taki interes.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy