Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dzik: Kup pan cegłę! Po 9900 zł.

Dzik: Kup pan cegłę! Po 9900 zł.

Money.pl / 2009-02-11 09:56
Komentarze do wiadomości: Dzik: Kup pan cegłę! Po 9900 zł..
Wyświetlaj:
rep / 79.184.90.* / 2009-02-14 22:18
Proszę przyjrzeć się leasingowi w Polsce, bo to również kredyt argentyjski, a przykładem może być TFL SA z Wrocławia.
Tantaloc / 130.34.173.* / 2009-02-12 06:57
Jak nie ma nic i piSSie czy PO to juz lowcy wyksztalciuchow, sceptyczy, kapy, sceptycy i inne matolstwo sie nie wypowiada. A to ich ekipy jak i poprzednie do tego doprowadzily... Ich lizusostwo nie pozwala im sie przychylic to prawdy ze to wlasnie ich idole poprzez traktowanie panstwa jak krowy doinej zapomnieli o zwyklym obywatelu...
badacz netu / 79.191.194.* / 2009-02-11 23:39
Developerzy mieli dwa lata hossy. Zbili na tym kasę, która pozwoli im przetrwać w kryzysie jeszcze dobre kilka miesięcy, więc z opuszczaniem cen są powściągliwi. Większy problem mają podwykonawcy, którzy praktycznie stracili zamówienia i producenci materiałów budowlanych - im bankructwo już zagląda w oczy. Składy pełne materiałów, a klientów nie ma...
Mgiah / 89.79.178.* / 2009-02-11 23:23
Świetny artykuł, szokująca prawda, ten kraj jest chory. Dawno zrezygnowałem z zakupu mieszkania widząc co się dzieje- wolę śmietnik niż niewolnictwo. Rynek nieruchomości w ogóle jest , delikatnie mówiąc, dziwaczny. Praktycznie nie istnieje pojęcie dobrej lokalizacji, wszystko architektonicznie zdewastowane. Płyta Gierka dawno powinna być bez wartości, mamy już 20 lat dynamicznego kapitalizmu! Gębę wykrzywia mi uśmiech jak to piszę.
Moaihsd / 89.79.178.* / 2009-02-11 23:22
Świetny artykuł, szokująca prawda, ten kraj jest chory. Dawno zrezygnowałem z zakupu mieszkania widząc co się dzieje- wolę śmietnik niż niewolnictwo. Rynek nieruchomości w ogóle jest , delikatnie mówiąc, dziwaczny. Praktycznie nie istnieje pojęcie dobrej lokalizacji, wszystko architektonicznie zdewastowane. Płyta Gierka dawno powinna być bez wartości, mamy już 20 lat dynamicznego kapitalizmu! Gębę wykrzywia mi uśmiech jak to piszę.
7654735643765765 / 83.5.210.* / 2009-02-11 20:17
Dlaczego panstwo ma chronic kupujacych? A jakby Nowak sprzedawal Kowalskiemu cegle za 10 zl to panstwo ma chronic Nowaka czy Kowalskiego? Rola panstwa jest inna - ma pilnowac zeby transakcja byla uczciwie przeprowadzona - przynajmniej dopoki sady sa panstwowe. Szkoda, ze w dobrej wierze autor opowiada socjalistyczne bzdury o ochronie biednych klientow. Trzeba uproscic prawo a ludzie niech sie naucza czytac - takze umowy. To wszystko.
Zenzy / 94.158.227.* / 2009-02-11 21:16
Piszesz głupoty. Jak może się ochronić obywatel przed grupą cwaniaków podbijających mieszkania (fundusze, pośrednicy, media) i grupą deweloperów działających w zmowie i podnoszących coraz wyżej ceny mieszkań. Lobby biznesowe może zamydlić oczy potencjalnym młodym kupcom poprzez naganiaczy, posredników. Państwo jest od wszystkiego w sposób normujący i musi się wtrącać jak cwaniacy obywateli okradają.
lalunia............. / 151.92.176.* / 2009-02-12 09:04
Co to znaczy
cwaniacy obywateli okradają.
???
A ci cwaniacy to nie obywatele? Chyba się tu komuś coś pokręciło, wolny rynek jak sama nazwa mówi powinien być pozostawiony sam sobie a państwo, właśnie nie powinno się wtrącać pod żadnym pozorem, bo to zawsze przynosi odwrotny skutek. Mieliśmy już czasy kiedy państwo wtrącało się we wszystko i każdy pamieta jak wtedy było...
Jak jest popyt to wiadomo że ceny rosną i to jest prawo wolnego rynku, każdy może ustalić sobie cenę jaką chce jeśli jest klient , który takową cenę chce zapłacić.
Czego wy byście chcieli? Żeby rząd regulował ceny rynkowe? Żeby powiedział 3 tys za metr może być a 3,5 już nie?
To okropne jak zasiedzieli się Polacy w komunie...
Najlepiej żeby panisko mogło leżeć a państwo niech zrobi resztę i chroni obywatela przed "złymi"...
W końcu taki biedaczek jest...Tylko natychmiast postawa się zmienia jak to państwo cos od obywatela chce...Wtedy jest "złodziejskie" i demokracją się zasłaniacie...
Co za naród...
jur / 213.25.9.* / 2009-02-16 03:40
Proszę, proszę! Ptasi móżdżek "zna się" nie tylko na polityce ale również na ekonomii.

Jak jest popyt to wiadomo że ceny rosną i to jest prawo
wolnego rynku
?!
Jest to raczej "prawo laluni". Ja znam trochę inną zasadę rządzącą zależnością między popytem, podażą i ceną a mianowicie: "gdy popyt przewyższa podaż jakiegoś artykułu lub usługi ich cena z reguły rośnie". Tak jest przykładowo z cenami mieszkań. Gdy natomiast podaż przewyższa popyt cena z reguły maleje np. komputery. A teraz laluniu o ptasim móżdżku zgłoś moderatorowi forum że zostałaś obrażona bo jakiś jur nie zgodził się z teorią którą wygłosiłaś.
lalunia............. / 151.92.176.* / 2009-02-18 10:12

Jak jest popyt to wiadomo że ceny rosną i to jest prawo
wolnego rynku, każdy może ustalić sobie cenę jaką chce
jeśli jest klient , który takową cenę chce zapłacić.


Ja znam trochę inną
zasadę rządzącą zależnością między popytem, podażą i
ceną a mianowicie: "gdy popyt przewyższa podaż
jakiegoś artykułu lub usługi ich cena z reguły
rośnie". Tak jest przykładowo z cenami mieszkań

Przykro mi, że oprócz tego, że nie umiesz czytać, nie umiesz tez myśleć...
Napisałam to samo co ty, tylko ty potrzebujesz definicji (której i tak nie rozumiesz, jak widać) a dla mnie to codzienność (praca-jeśli wiesz co to jest) więc piszę językiem potocznym.
I nie obraziłam cie w żadnym poście i nie rozumiem tego zajadłego ataku. Ale to juz twój problem.
Szkoda że na chamstwo, brak kultury i prostactwo nie ma lekarstwa.
Pociesza mnie tylko jedno, mianowicie to, że PIS-owi, który ma takich wyznawców na pewno od takich postów nie przybedzie elektoratu...a być może nawet wręcz przeciwnie.
Ob-Server / 83.5.233.* / 2009-02-14 10:52
Tu chyba chodzi jednak o to aby Państwo polskie lepiej chroniło obywateli przed różnego rodzaju "cwaniaczkami", którzy bezkarnie biorą kasę, ogłaszają upadłość i już z "czystym" kontem zaczynają działalność w innym miejscu, a kasa "dostaje nóg" Gdy na osiedlu budowanym przez nieuczciwego developera po preferencyjnych cenach mieszkania kupuje "palestra" i lokalny "establishment" tak jak to np: miało miejsce w Olsztynie (można znaleźć więcej przykładów!) to jak przeciętny Kowalski ma dochodzić swoich praw w sądach? Obowiązkiem Państwa jest tworzyć dobre, przejrzyste i zrozumiałe dla przeciętnego obywatela przepisy prawa a nie takie gdzie każdy musi się wykazać znajomością prawa na poziomie uniwersyteckim!
Takie prawo podważa sens studiów prawniczych gdyż "robi" z każdego obywatela wykształconego, dyplomowanego prawnika mówiąc mu, iż nieznajomość prawa nikogo nie tłumaczy. To po co są prawnicy??
lalunia............. / 151.92.176.* / 2009-02-18 10:19

Obowiązkiem Państwa jest tworzyć dobre, przejrzyste i
zrozumiałe dla przeciętnego obywatela przepisy prawa a
nie takie gdzie każdy musi się wykazać znajomością
prawa na poziomie uniwersyteckim!
- zgadzam się z Tobą.
tylko weź pod uwage ile jest w tej chwili bardzo pilnych rzeczy do załatwienia po poprzednich rządach "demokratycznych" i po komunie.
Nic nie ruszone, jest tylko gorzej i trzeba coś z tym zrobić bo prędzej czy później się sypnie (służba zdrowia, emerytury, budżetówka, PKP, górnicy, prywatyzacja, nauczyciele, wojsko, policja, TVP, sądownictwo itp, itd - co zrobiły poprzednie rządy oprócz jeszcze większego bałaganu?)
Prawo mieszkaniowe jest tylko jednym z problemów i nie da się wszystkiego zrobbić naraz w momencie. Żeby to wszystko naprawić potrzeba dużo czasu.
Mama mądry rząd, poradzi sobie, trzeba mu tylko nie przeszkadzać (prezydencik)...
Dump / 82.218.133.* / 2009-02-11 12:34
Narescie teks oddajacy sens tego bagna. Zycze wszystkim developerom ktorzy z zachlannosci wyrwali ostanie grosze od ludzi, aby padli i sie juz nigdy nie podniesli. A na ich gruzach powrocili inni wyciagajacy wnioski z tego co sie stalo. Chos i tak uwazam ze za cala sytuacje w 50% odpowiada panstwo, ktore nie dbalo o interesy ludzi, o rozwoj budownictwa w Polsce i ogromne zaniedbania administracyjne w infrastrukturze.
xxxxxxxxxxx / 84.38.22.* / 2009-02-11 13:59
w 100% odpowiada Państwo ponieważ jak przystało na państwo post-komunistycze struktury nie działają. Mam na myśli nadzór finansowy.
100% wzrostu cen i więcej to jest hiperinflacja. Przecież wszyscy wiedzą że mieliśmy z nią do czynienia w latach 2006-2007. I co ? i nikt nie widzi problemu.... Państwo polskie to porażka a nie państwo
man13 / 2009-02-11 11:01 / Tysiącznik na forum
Realne koszty i nierealne ceny. To tak jak na zachód od Odry.
xxxxxxxxxxx / 84.38.22.* / 2009-02-11 09:57
Szanowny Panie

Ponieważ zajął się Pan sprawą rynku mieszkaniowego chciałbym zwrócić Pana uwagę na aspekt dopłat. Dopłacamy w tej chwili do wsk odtworzenia m2 *1.4. W tym wskaźniku są nie tylko mieszkania popularne ale też Złota w Warszawie i SkyTower w Gdynii. Uważam że to nieuczciwe i nieracjonalne wspieranie popytu wybranych grup ludzi. Mam nadzieję że uwzględni to Pan w publicystyce. Dziękuję
Artemio / 83.12.209.* / 2009-02-11 09:56
Jak miło poczytać wreszcie coś sensownego .

Najnowsze wpisy