Forum Polityka, aktualnościKraj

Dzik: Nie ma co się cackać ze sprzedawcami dopalaczy

Dzik: Nie ma co się cackać ze sprzedawcami dopalaczy

Wyświetlaj:
ździcho / 77.254.239.* / 2010-11-07 20:26
Demagogia panie Dzik! Nasi zacni włodarze są teraz w takiej sytuacji, że ich jedynym wyjściem jest własnie cackanie się, ba, nawet więcej - obchodzenie się z tymi bandziorami jak z jajkiem, byleby tylko nie zapłonęli jeszcze większym gniewem. Tuski nawarzyły piwa, a niestety pijemy je my i tej sytuacji już się odwrócić nie da.
Logiczny / 79.163.107.* / 2010-11-07 15:44
A niech biorą !! ja bym zalegalizował wszystkie używki i narkotyki. Tępota i margines społeczny z którego często i tak by nie było pożytku się wytruje sam, a mądrzejsi ludzie zostaną, taka selekcja naturalna. Szpitale powinny mieć zakaz pomocy takim ludziom po zatruciu, chyba ze pacjent sam zapłaci z swojej kieszeni za leczenie ewentualnie rodzice pacjenta... Co to da ?
1. Brak walki z narkotykami, czyli miliony zaoszczędzone w budżecie.
2. Wiele mafii karteli przestanie istnieć bo narkotyki staną się legalne.
3. Ludzie którzy by pewnie i tak zapełnili wiezienia jak dorosną sami wyginą od używek za młodu, kolejne oszczędności.
4. Brak ludzi którzy rozwalają przystanki demolują, klną na ulicy, wszystko samo by wyzdychało, kolejne oszczędności.
5. Społeczeństwo stawało by się zdrowsze z czasem i zapełnione coraz mądrzejszymi ludźmi którzy szanują innych, swoje ciało i nie ciągnie ich do używek.

Zrozumcie że humanizacja wszędzie jest zła, jest potrzebne radykalne podejście w niektórych sprawach bo humanizacja powoduje że bandyci w wiezieniu maja sanatorium, internet, PlayStation i inne wygody na mój koszt, w szkole znęcają się gówniarze nad nauczycielami i nie można nic z tym zrobić i wiele innych rzeczy ....

Tu można by jeszcze wymieniać i wymieniać ...
cobain / 83.7.18.* / 2010-11-08 14:45

ja bym zalegalizował wszystkie używki i narkotyki.


Szpitale powinny mieć zakaz pomocy takim ludziom po
zatruciu, chyba ze pacjent sam zapłaci z swojej kieszeni za leczenie ewentualnie rodzice
pacjenta...

Dokładnie tak. a jak tata będzie mial perspektywę zapłaty za leczenie swojej pociehy, to bedzie guwniaża lepiej pilnował. A w imię czego ja mam sobie nie zabakać od czasu do czasu? Jestem dorosłu i rzyję w wolnym kraju, a cudze dzieci mnie nie obchodzą.
ździcho / 87.205.168.* / 2010-11-08 16:36

cudze dzieci mnie nie obchodzą.

Nie byłbyś sobą "cobain" gdybyś tego nie napisał.
ździcho / 77.254.239.* / 2010-11-07 19:15

ja bym zalegalizował wszystkie używki i narkotyki.

Bo Ty byś zalegalizował. Dla siebie. Jak jesteś uzależniony, to dogadzaj sobie sam, a nie uszczęśliwiaj wszystkich, szczególnie tych, co martwią się o swoje dzieci.
Tantaloc / 130.34.173.* / 2010-10-07 05:46
a moze by tak olac te dopalacze i wszystkie inne uzywki a wysilek skoncentrowac na pomocy rodzicom w wychowaniu dzieci? do dziecko jesli ma dobre wychowanie to wie co dobre a co zle. A bezstresowo wychowane dziecko (=niewychowane) samo testuje wszystko i na pierwszej lepszej dyskotece widac jakie sa tego efekty...
ździcho / 77.254.239.* / 2010-11-07 19:18

wysilek skoncentrowac na pomocy
rodzicom w wychowaniu dzieci?

A jak chcesz tym rodzicom pomagać? Przygarniesz te dzieci?
Ruc / 83.24.32.* / 2010-10-06 22:59
i w interesie społecznym (aby władza zbytnio nie urosła) nie można go olewać. I najpierw trzeba uchwalić prawo zabraniające handlu substancjami psychoaktywnymi a dopiero potem je egzekwować czyli na przykład zamknąć sklepy. A najlepiej to nie uchwalać praw antyrodzinnych , aby rodzice mogli wychowywać dzieci i po drugie uchwalić prawo że podatek z rodziny dzieli się na ilość osób w rodzinie i wtedy rodzice mieliby czas zajmować się dziećmi a nie zarzynać się w kolejnej pracy
adam t pogromca / 80.53.186.* / 2010-10-06 19:23
akcja likwidujemy sprzedaż potem robimy prawo kojazy mi się z kryształową nocą, przecież tu każdy wie że to blagierstwo i żadne prawo nie da rady chęcia na narkotyk tak jak chuci na kobite
vollta77 / 77.113.118.* / 2010-10-06 22:05
narodzie kochany pomnisz Ty jeszcze pierwsze pompatyczne mowy wwodza (?????)"kochani teraz kiedy PO zdobylo pelnie wladzy zobaczysz jak bedzie wygladalo prawo!!!!! i kochani widza. widza i i napatrzec sie nie moga
vollta 77 / 77.113.118.* / 2010-10-06 21:50
no jasne w ryja i do wora , tylko rzeba sprawdzac zawartosc wora co by sie nie zaplatal "swoi"
KelThuz / 78.88.216.* / 2010-10-06 16:49
Dzik po raz kolejny udowadnia, że idea państwa prawa jest dla niego swoistym przeżytkiem, i teraz ma dominować "interes społeczny" i wszelkie "demokratyczne wartości europejskie", czyli rządy motłochu prowadzonego przez superelitę nadmędrców, wyznaczających, co dobre a co złe.
Podmywanie fundamentów świętego prawa własności przez taką faszystowsko-socjalistyczną retorykę, to nikczemność pierwszego sortu. Sugeruję panu Dzikowi wnieść podanie o rozstrzelanie do stosownego organu.
jot-24 / 62.152.159.* / 2010-10-06 21:28
Państwo prawa jest wtedy i tylko wtedy gdy rządzący prawo szanują i go przestrzegają , a nie ostrzegają gangsterów przed akcjami w nich wymierzonymi, czy też tworzą ustawy korzystne dla siebie i znajomych.
issael / 188.33.128.* / 2010-10-06 17:52
Idea państwa prawa jest ładna, pod warunkiem , ze jest tak naprawdę.
Ale gdzie to państwo prawa jest?
Z tego co obserwuje, stanowione jest prawo złe, wadliwe, wręcz kryminogenne. prawo służące grupom interesów a nie społeczeństwu. Ba można takie prawo ustanawiać które jest radykalnie szkodliwe i złe.
Już kiedyś, Ktoś zapytany czy woli państwo ze złym prawem ale światłymi i odpowiedzialnymi urzędnikami, czy takie państwo w którym jest dobre, sprawiedliwe i światłe prawo, ale marni urzędnicy. Jak myślicie jaka padła odpowiedź?
Ten Ktoś , wybrał państwo ze złym prawem ale ze światłymi urzędnikami, argumentując rozsądnie, światły i mądry urzędnik, mądrze i z pożytkiem dla kraju zastosuje nawet złe prawo, zaś marny urzędnik zepsuje najlepsze nawet prawo.
W Polsce jest jednak inaczej ( chyba gorzej), bowiem macie marnej jakości prawo, i marnej jakości (może nawet większość) urzędników.
Dlatego ostrożnie podchodził bym do "sloganu" państwo prawa.
jeszcze nie tak dawno, pewne elity opiniotwórcze w Polsce, wmawiały plebsowi , ze z wyrokami sądowymi się nie dyskutuje . Już samo to o czymś świadczy.
969 / 95.48.126.* / 2010-10-06 15:38
Kolejny "Wielki Brat" który wie lepiej co dla innych jest dobre i chce za nich decydować?
vollta77 / 77.113.118.* / 2010-10-06 21:56
a palikot zaciera lapy , znowu sie premier udal szkoda tylko że nie do wod(ki)
Elektro Devil / 2010-10-06 12:21 / Tysiącznik na forum
jaki cel ma to przedstawienie?
Przypomina to naloty na salony gier !!! Wtedy PO chciało
odwrócić uwagę swojego ociemniałego skretyniałego elektoratu od
szwindli Chlebowskiego z PO.

Chlebowski jako czołowy polityk PO spotkania biznesowe prowadził
na cmentarzach. No to Tusk dla odwrócenia uwagi głównym wrogiem
zrobił Salony Gier.

Teraz Salony Gier masowo składają pozwy na Skarb Państwa. Bo
politycy z PO nie sprawdzili, że celnicy nie mogą rekwirować
automatów.

Efekt obecnych działań będzie podobny !!! Milionowe
odszkodowania zapłaci Podatnik !!!

Nie wiem tylko po co teraz ten spektakl Tuskowi, w jakim celu ta
manipulacja masami? Bo nie wierze, że po to aby zagłuszyć ten
śmieszny wybryk Palikota...
sisley / 213.108.153.* / 2010-10-06 15:35
Działanie tego rządu to jak zwykle partactwo. Osadzanie przez Tuska tego gnoja to zwykłe nieodpowiedzialne dyletanctwo.
Z drugiej strony popieram zamykanie sklepów w sytuacji gdy nie potrafią tego zrobić w sposób profesjonalny. Niestety jest w tym dużo PR-u.
Cr / 89.171.138.* / 2010-10-06 11:21
Powszechny kult paragrafu? Proponuję Autorowi przejechać się samochodem, na drogach zobaczy kult paragrafu. Przekonałem się, że Autor jest dziennikarzem propisowskim, bo to dla PiS-u typowe jest odrzucenie prawa jako "abstrakcyjnego" i "pokrętnego" i zastąpienie go "właściwym ustawieniem hierarchii spraw". Przy takim myśleniu w ogóle można zlikwidować prawo i zastąpić je decyzjami wiecu plemiennego.
sisley / 213.108.153.* / 2010-10-06 15:36
Ta jak opisałeś to działa PO.
UPR reakcjonista prawicowy / 89.73.212.* / 2010-10-06 09:33
na prawdę towarzyszu Dziku nie widzisz tego ze panstwo nie moze - nawet najbardziej policyjne - chronic obywatela przed nim samym??
jak na komunistycznej Kubie będę chciał popełnić samobójstwo w piwnicy to ktoś mi przeszkodzi??
to dlaczego towarzysz uwaza ze w praworzadnej RP ktos jest w stanie powsztymac mnie przed truciem sie??
to jest PURE NONSENS! -jak ktos chce sie truc to jego sprawa!
"chcacemu nie dzieje sie krzywda", nie lepiej ta kase z akcji policyjnych i postepowan sadowych, sanepid itd. przeznaczyc na awalkę z prawdziwymi gangsterami - prawdziwy gangster to taki co zabiera mi cos, WBREW MOJEJ WOLI
sisley / 213.108.153.* / 2010-10-06 09:55
Jak twoje dziecko
o będzie chciało skoczyć z 10-ego piętra to mu pozwolisz. Tak. Twoje rozumowanie jest nie pure nonsense ale jest po prostu debilne; obowiązkiem państwa jest również dbać o obywateli-szczególnie tych młodych i jeszcze głupich oraz tych starych i niedołężnych. W wielu sytuacjach należy chronić człowieka przed jego samym, nie tylko przed innymi. Moja wolą jest aby drugiemu nie działa się krzywda; jeżeli sam nie może sobie pomóc to trzeba to zrobić umiejętnie za niego.
ździcho / 77.254.239.* / 2010-11-07 19:32

Twoje rozumowanie jest
nie pure nonsense ale jest po prostu debilne

To nie jest debilizm. To jest egoizm. UPRowiec reakcjonista patrzy czubka własnego nosa jedynie, a społeczeństwo i prawo ma tańczyć wokół niego, bo on akurat ma ochotę albo na euforię, albo na chandrę.
UPR / 62.111.149.* / 2010-10-06 12:57
ty nie zrozumiałeś ani słowa tego o czym pisałem!
ja mówie tylko i wyłącznie O DOROSŁYCH OBYWATELACH! a nie o dzieciach!
posługują się twoją chorą logiką (a raczej jej brakiem) należy zamknąć wszystkie monopolowe w tym kraju! ile dzieci sie otruło alkoholem??
natomiast dorosły obywatel może się truć ile chce!
całkowicie zwalił mnie z nóg tekst:
"Moja wolą jest aby drugiemu nie działa się krzywda; jeżeli
sam nie może sobie pomóc to trzeba to zrobić umiejętnie za
niego".
To samo pisał Lenin! a skąd ty dziecko wiesz co jak "umiejętnie to zrobić za niego".... "moją wolą jest" to jest jedyny prawdziwy tekst w twoim bełkocie
sisley / 213.108.153.* / 2010-10-06 15:45
Jesteś przesiąknięty chorą ideologią. Moje teza to nie ideologia tylko moja osobista postawa. Lenina nie czytam bo Lenin niczego samodzielnie nie napisał.
Płacę podatki i mam prawo prezentować swoją postawę i oczekiwania. Jeżeli ci się to nie podoba to trudno; nie musi.

Nie ma chorej logiki tak jak nie ma socjalistycznej moralności. Mogą być chore poglądy, urojenia i postawy.
Barti1 / 217.98.12.* / 2010-10-06 16:18
Sisley ale twoje myśleni nawiązuje do ideologi Lenina, gdzie państwo mówiło co jest najlepsze dla obywatela. I tak samo jest z dopalaczami, narkotykami, zapinaniem pasów itd.
Jeżeli dorosła osoba ma prawo brać udział w wyborach i wybierać rządzących to tak samo powinna mieć prawo sam decydować czy jeżdzić w pasach w samochodzie, zażywać narkotyki, dopalacze czy inne atrakcje. Tak działa demokracja i twierdzenie że państwo ma chonić człowieka przed nim samym to utopia skazana na porażkę.
Co innego ochrona dzieci, które z racji wieku mają ograniczone prawa obywatelskie.
ździcho / 77.254.239.* / 2010-11-07 19:37

Co innego ochrona dzieci, które z racji wieku mają ograniczone prawa
obywatelskie.

Jaką ochronę zatem proponujesz dla dzieci przy założeniu, że nie wolno dorosłym w żadnym stopniu ograniczać robienia sobie dobrze? Może jakieś konkrety?
sisley / 83.31.46.* / 2010-10-06 18:07
To myślenie Pana Korwina-Mikke. Jest to polityczny folklor. dobrze że przynajmniej zgadzasz się z postawą wobec dzieci. To juz coś. Dorośli jednak, w większości to tylko duże dzieci.
UPR rekacjonista prawicowy / 62.111.149.* / 2010-10-06 13:16
PS: powiem więcej, nawet GDYBYM BYŁ SOCJALISTĄ ktory uwaza że obowiązkiem państwa jest wychowywać i troszczyć się o obywateli, to nawet wtedy byłby PRZECIWNIKIEM WALKI Z DOPALACZAMI!
przecież z podstawowych zasad logicznego myślenia wynika, że jeśli środki w budżecie są ograniczone (a są), to zaczyna się od tych NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH, a nie od "środka" czy wręcz od najmniej potrzebujących.
Kto bardziej zasługuje na pomoc państwa, 20 tys dzieci w domach dziecka Bogu ducha winnych porzuconych przez rodziców czy dorosły facet który słuchając na okrągło o szkoldiwości dopalaczy w TV radio i necie idzie do sklepu i je kupuje??
nie mów mi o dzieciach kupujących dopalacze bo to inna kwestia, ale to nie argument żeby zamykać te sklepy bo powinieneś też zamknąć monopolowe i kioski z papierosami
ździcho / 77.254.239.* / 2010-11-07 19:45

nie mów mi o dzieciach kupujących dopalacze bo to inna kwestia, ale to nie
argument żeby zamykać te sklepy bo powinieneś też zamknąć monopolowe i kioski z
papierosami

Skoro to nie argument, to pozostaje tylko jedno - likwidacja dzieci. Bo wychodzi na to, że to przez te cholerne bachory dorosły nie może chlać , jarać, ćpać i bakać ile wlezie.
sisley / 213.108.153.* / 2010-10-06 15:31
A skąd się biorą te porzucone dzieci. To skutki patologii a z tym trzeba w jakiś sposób walczyć. Nie ma skutku bez przyczyny-więc walczmy na ile to możliwe z przyczynami.

Nie chcesz walczyć z dopalaczami to twoja postawa. Dla mnie tonie do zaakceptowania. Człowiek nie jest idealnym stworzeniem, jest narażony na różnego rodzaju patologie. Jedną z nich jest swobodna sprzedaż substancji które definiuje się jako kolekcjonerskie a są to zwykłe substancje wywołujące negatywne reakcje psychotropowe. Nikt nie zna ich składu, a powinno to być określone, natomiast skutki spożycia są znane. Czy dałbyś swojemu dziecku taką substancję do zażywania?
A propos socjalistów-oni indoktrynowali a nie wychowywali.

Jeśli chodzi o papierosy to Finlandia przymierza się do tego aby je wyeliminować. Niestety sam jestem palaczem. Nie wiem czy pamiętasz, ale koncern tytoniowy wmawiał kilkadziesiąt lat temu że papierosy nie są szkodliwe. Można był je reklamować nawet podczas impres sportowych. W tej chwili nie a na paczkach mamy informację o ich szkodliwości oraz opisany jest skład chemiczny. To że nie dajemy sobie rady z alkoholem i papierosami to nie jest argument za legalizacją kolejnego gówna pod nazwa dopalacz- nazwa jest adekwatna do skutku którym jest dopalanie zdrowia.
ździcho / 77.254.239.* / 2010-11-07 19:53

Nie wiem czy pamiętasz, ale
koncern tytoniowy wmawiał kilkadziesiąt lat temu że papierosy nie są
szkodliwe.

Nie koncern, tylko koncerny. Wiele koncernów. Pisząc o tych kilkudziesięciu lat temu, to pewnie masz na myśli tzw. "Nikotynowy Holocaust" w USA w latach pięćdziesiątych wymierzony przeciwko kolorowej ludności USA. Po co aż tak daleko sięgać do historii? Przecież dziś promuje się różne cuda typu "light", typu "wyszczuplające" itp.
Można był je reklamować nawet podczas impres sportowych.

A co od tamtej pory się zmieniło? Chyba tylko to, że dziś robi się to na o wiele większą skalę.

To że nie dajemy sobie rady z alkoholem i papierosami
to nie jest argument za legalizacją kolejnego gówna pod nazwa dopalacz-

I ja tak uważam. Ogólnie szacun za Twoją postawę ''sisley". Pozdrawiam.
UPR / 89.73.212.* / 2010-10-06 22:42
nie mów mi że lepiej wydawać kasę na likwidację sklepów z dopalaczami niż na domy dziecka, bo rzekomo od dopalaczy biorą się sieroty :)
bo to już czysty nonsens, owszem jakiś tam związek jest, ale nigdby PRZENIGDY nie przekonasz mnie że wydatki na walkę z dopalaczami (a jest pewne że będą odszkodowania dla włascicieli sklepów!) są gorzej wydanymi pieniędzmi niż wydatki BEZPOŚREDNIO NA DOM DZIECKA czy na np. autostrady, przez brak dróg więcej ludzi zginęło niż przez dopalacze, z tą róznica że ci od dopalaczy sami się prosza, natomiast ja mam prawo od panstwa wymagac porządnych dróg
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-10-06 10:50
Sisley, masz rację, rzymskie - CHCĄCEMU NIE DZIEJE SIĘ KRZYWDA - TO BARBARZYŃSTWO!
Człowiekowi w chwili załamki, trzeba pomóc a nie patrzeć biernie z ukrycia, jak sobie zakłada pętle na szyję!
Z tego właśnie barbarzyństwa - wyrasta nam eufemistycznie nazywane samobójstwo - CZYLI EUTANAZJA, która z czasem, przybierze charakter masowego mordowania starców i kalek.
sisley / 213.108.153.* / 2010-10-06 16:00
Liberalny model społeczeństwa prowadzi do totalnego schamienia i skarłowacenia. Jego wynik to slumsy w Ameryce Łacińskjej, Indiach itp. Z drugiej strony mamy 4% Amerykanów którzy konsumują 90 dochodu narodowego. Ten model, forowany przez Republikanów spotkał się z totalną krytyką takich dysydentów jak N.Chomsky, J.Stiglitz. Jest głoszony przez tych którym się dobrze powodzie-reszta do roboty i do piachu.
Czy jest normalnym,iż w tak bogatym kraju jak USA 25% społeczeństwa nie ma ubezpieczeń zdrowotnych-po prostu rządzący mają swoich podatników głęboko w dupie.
Wywód nie jest przypadkowy ponieważ ten model liberalny PO forsuje u nas. Afera hazardowa, zaniechania z dopalaczami, przekręty to budowanie na bazie tak zwanego liberalizmu społeczeństwa dwubiegunowego. Tutaj nie ma miejsca dla troski o drugiego człowieka; to jednak nie ta droga. Zrozumiały to do niektóre kraje, szczególnie skandynawskie,
UPR reakcjonista / 89.73.212.* / 2010-10-06 22:37
PO u nas forsuje model liberalny???? hahaha i pierwszym krokiem było podwyższenie podatków.... Chomsky to lewak żyjący na innym swiecie - tak w USA jest taki wyzysk straszny że miliony ludzi naraża co roku życie uciekając z socjalistycznych rajów tylko żeby do tego kapitalistycznego piekła się dostać..... nie mów mi o krajach skandynawski bo ich stac na panstwo opiekuncze tylko dlatego ze w XIX dorobiły się pieniędzy ...
jak??
NA XIX WIECZNYM KRWIORZERCZYM KAPITALIZMIE... dzis tylko jak syn marnotrawny trwonią majątek zgromadzony przez poprzednie pokolenia.
POkaż mi na całym Bożym świecie choć jedno państwo które było biedne kapitalistyczne, a po wprowadzeniu socjalizmu postulowanego przez Chomskiego Styglitza i innych lewaków stało się rozwinięte i zamożne???
choć jeden taki kraj i ci przyznam rację i przeprosze za wszystko co tu napisałem ;-)))
UPR / 62.111.149.* / 2010-10-06 13:04
MYLISZ POJĘCIA- jeśli jest MORDERSTWO, A DO TAKIEJ PATOLOGII DOSZŁO W HOLANDII gdzie lekarze "robili wolne miejsca w szpitalu" to to jest zwykła zbrodnia, ale jak dorosły sprawny obywatel chce się zabic to jego sprawa... wiesz dlaczego???
bo NIE MA TAKIEJ SIŁY NA SWIECIE KTORA GO POWSTRZYMA, chyba ze proponujesz panstwo wielkiego brata gdzie kamery będą nawet w sypialniach
sisley / 213.108.153.* / 2010-10-06 16:08
Czytałem nie tylko Orwella, ale przecież to nie na temat. Kamery nie były po to aby dbać o zdrowie obywateli. Były po to aby ich kontrolować.
Jak ktoś chce się zabić to się zabije. Nie ma takiej siły aby go powstrzymać. Jeżeli taka teza uzasadnia aby nic nie robić z wszelkiego rodzaju złem to nic nie rozumiesz.
UPR / 89.73.212.* / 2010-10-06 22:32
nie z wszelkiego rodzaju złem tylko ze złem które człowiek sam sobie wyrządza.... a jeśli już mamy walczyć z tym złem także to może
LOGICZNYM BYŁOBY uchronić człowieka najpierw przed złem wyrządzanym przez INNEGO CZŁOWIEKA WBREW JEGO WOLI, zlikwidujmy najpierw (za co płacimy podatki do cholery!) mafię ściągającą haracze, chuligaństwo, korupcję itd. itp. wyjąsnijmy sprawę Olewnika, Papały...
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-10-06 13:22
UPR - ten kto się chce zabić (jak napisałeś zdrowy i sprawny) - on zdrowy nie jest, jednak zabić się zabije - ale nie o tym mowa.
Mowa i narkomanii i patologiami z nią związanymi. Mowa o niszczeniu dzieci u progu życia. Przecież narkoman na głodzie, POTRAFI ZABIĆ DLA JESZCZE JEDNEJ DZIAŁKI!
UPR reakcjonista prawicowy / 89.73.212.* / 2010-10-06 15:00
a alkoholizm to nie patologia?? to czemu nie ma prohibicji w tym kraju? a wdziałeś ludzi umierających na raka płuc? myślisz ze to lepsza smierc niz po dopalaczach?
a po alkoholu mało przestępstw w Polsce popełnionych zostało??
alkohol nie "niszczy dzieci u progu zycia"?? nadal nie odpowiedziałes na moje pytanie (nawet zakładając ze z moralnego punktu wiedzenia masz racje) jak W PRAKTYCE TO ZROBISZ?? bo widzisz łatwo nasłac 1.000 gliniarzy na 1.000 sklepów z dopalaczami, ale na dilerów to już tusk ich nie nasyła jakoś.... myslisz ze pomagasz tym co dopalacze kupuja?? myslisz ze jak szybko oni załatwią sobie działkę marysi na ulicy? (tak tej marysii do ktorej dilerzy opiłki szkła dodają żeby więcej towar ważył)
widzisz... nie tylko chcacemu nie dzieje sie krzywda, ALE WRECZ PYTANIE CO TO JEST KRZYWDA, DLA AMERYKANOW W LATACH 20-30 KAC ALKOHOLOWY TO BYLA KRZYWDA.... i trudno nie odmówić im racji.... a hamburgery i choroby serca?? ile dzieci zmarnowało sobie (bezpowrotnie!) zdrowie jedząc fast foody
NIE WIDZISZ ZE TO POLITYCZNA AKCJA I SEKRETARZA TUSKA??? MAŁO W POLSCE RZECZY DO NAPRAWIENIA JEST - MOWIE O PODSTAWOWYCH ZADANIACH PANSTWA KTORE NIE SA W OGOLE REALIZOWANe, a ty mi o jakis dopalaczach....
Rahab / 194.29.137.* / 2010-10-06 10:13
Kim Ty jesteś żeby bronić ludzi przed nimi samymi? Drugie nadejście mesjasza normalnie. To ludzi powinno się chronić przed inżynierami społecznymi twojego pokroju.
sisley / 213.108.153.* / 2010-10-06 10:36
Widocznie nic nie rozumiesz. Po prostu nie chcę aby dzieci miały możliwość trucia się różnymi gównami które wymyślają inżynierowie chemicy. Nie wiem co to jest inżynieria społeczna. Nie mam zamiaru kształtować czyjejś mentalności i wmawiać mu moje przekonania do czegokolwiek. Ten termin przypomina mi PZPR i jej propagandę lat powojennych; w sposób karykaturalny, inżynieryjny wykorzystywano teorie K.Marksa.
Jeżeli chcesz handlować różnymi gównami posługując się liberalną frazeologią to ja na to się nie zgadzam. Mnie nie przekonasz i ja nie będę twoim klientem. Nie chcę abyś żerował na małolatach. Lepiej znajdź sobie uczciwe zajęcie posrany liberale
ździcho / 77.254.239.* / 2010-11-07 20:01

Nie wiem co to
jest inżynieria społeczna.

To inaczej eksterminacja w celu wyeliminowania jednostek uznanych za słabsze lub niewygodne dla ustroju. Wzorcem inżynierii społecznej były działania Hitlera i Stalina. Rahab prawdopodobnie nie rozumie sam(a) o czym pisze. Raczej na pewno.
Jeżeli chcesz handlować różnymi gównami posługując się liberalną frazeologią to
ja na to się nie zgadzam. Mnie nie przekonasz i ja nie będę twoim klientem. Nie
chcę abyś żerował na małolatach.

No to witaj w klubie, sisley! Ja też.
UPR / 62.111.149.* / 2010-10-06 13:02
nic nie rozumiesz! ja osobiscie jako katolik nigdy bym czyms takim nie handlował, ale pornografią też bym nie handlował, nawet Playboya bym nie sprzedawał bo nie zgadzam się z tam prezentowaną ideologią, ale czy to jest argument żeby zakazać handlu pornografią?? jak ktoś chce to jego sprawa!
to wręcz niemoralne żeby w kraju gdzie wymiar sprawiedliwości nie działa w PODSTAWOWYCH SPRAWACH gdzie 20 tys dzieci jest w domach dziecka wydawać PUBLICZNE PIENIĄDZE NA WALKE z ludzmi którzy sami CHCĄ SIĘ TRUĆ - ich sprawa, jasne że wolałbym żyć w raju gdzie wszyscy są zdrowi i szczęśliwi ale póki żyjemy na tym świecie panstwo nie ma możliwości - nawet najbardziej policyjne - chronić obywatela PRZED NIM SAMYM
sisley / 83.31.46.* / 2010-10-06 18:17
I tu się zgadzamy. Ja też jestem katolikiem i życzę sobie aby z moich podatków finansować działania walczące z pijaństwem, narkomanią itp. Tu nie chodzi o totalitaryzm czy wszechobecna jedynie słuszną ideologię. Gdyby była dobra ustawa zakazująca handel pseudo-kolekcjonerskimi dopalaczami do by nie było takich cyrków oraz śmierci młodych ludzi. Jak można handlować czymś co nie wiadomo czym jest a wywołuje tak tragiczne skutki. Pamiętaj że złe ustawy są droższe od dobrych. Niestety te złe to owoce tego rządu
UPR reakcjonista prawicowy / 89.73.212.* / 2010-10-06 22:29
ale każde działanie panstwa jest obarczone kosztem! nie można ze wszystkim walczyć bo nie ma na to pieniędzy. Powtarzam dziecko w domu dziecka zasługuje na nasze pieniądze bardziej niż 30 letni biznesmen palący sobie od czasu do czasu trawę a obecnie dopalacze (A tacy też są, nie każdy palący dopalacze to ofiara pokrzywdzona przez los!)
ździcho / 77.254.239.* / 2010-11-07 20:05

dziecko w domu
dziecka zasługuje na nasze pieniądze bardziej niż 30 letni biznesmen
palący sobie od czasu do czasu trawę a obecnie dopalacze

A czemu pomijasz przy tym 30 letniego dealera, który LEGALNIE kupi to w sklepie, a potem NIELEGALNIE to opchnie z przebitką małolatowi? Niewygodna kwestia do dyskusji? Pytam, bo nie sądzę, byś tę kwestię przeoczył.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-10-06 09:29
Tołażysze, po co ta zadyma. Po wyborach proponuje - TUBYLCOM DOSYPYWAĆ, DOLEWAĆ (PO CICHU) - DOPALACZE DO ŻARCIA I PICIA.
Wtedy będzie i na dopalaczu owca - prawie cała - I WILK SYTY A SZATAN ZADOWOLONY!

W normalnym, nie podbitym przez szatana kraju, za produkcje i sprzedaż narkotyków - BEZWZGLĘDNA KARA ŚMIERCI!
Innego wyjścia nie ma, nie było i nie będzie!
zxc12 / 83.31.182.* / 2010-10-06 08:30
Zakazami nikt nie zwalczy problemu. Żaden kraj nie poradził sobie z tym. Czarnego rynku nie sposób kontrolować. Realnie a nie bujać w obłokach proszę. Spojrzeć proszę na Holandię czy tam jest większy problem z narkomanią mimo legalnej sprzedaży marihuany? NIe. Więc może ucywilizować to co jest nie do zwalczenia. Kontrolować i uświadamiać. i Zarabiać jako państwo a nie mafia
Wódka tytoń również w nadmiarze są uzależniające i szkodliwe dlatego dla mądrych są. Uświadamiać i pozwalać nie zakazywać!
walless / 89.101.10.* / 2010-10-06 21:19
a moze niech nasi "wodzowie" zmienia ten swiat na jakikolwiek inny tak zebym nie mial ochoty sobie walnac czyms bo jak na razie jak czytam historie (czegokolwiek) a terazniejszosc w gnojowosci nie ustepuje ... to bez 'dopingu' nie wyrabiam psychicznie w tej ciaglej hipokryzji nawracania kazdego na "wlasciwa" sciezke zycia.. numery ktore kazda wladza wykonuje na spolecznosciach sa tak proste ze rzygac sie chce ... puki ludziom zalezy na duperelach beda sie kotlowac wokol kijka z symbolem i nic nieznaczacym gadaniem do tepo klaszczacej gawiedzi beda wystepowac i obiecywac kolejna cenna nadzieje na "przyszlosc" i tak mina pokolenia ktore zapomna a mlodym sie zaserwuje ta sama bajke w wersji aktualnych czasow ... no wiec skoro wiem ze tak to dziala to pozwolcie ze sobie zapale nielegalne/legalne (zalezy od miejsca) prawdziwe ziolo i bede mial gdzies dopalacze jakrowniez zwolennikow czy przeciwnikow czegokolwiek. . . udanego zycia

Najnowsze wpisy