Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dzik: Obywatelu, jesteś rodzajem lobbysty

Dzik: Obywatelu, jesteś rodzajem lobbysty

Money.pl / 2010-01-20 08:51
Komentarze do wiadomości: Dzik: Obywatelu, jesteś rodzajem lobbysty.
Wyświetlaj:
prawiezaratralalal / 77.254.209.* / 2010-01-20 23:15
Obiektywnie to jest bardzo dobry i odważny felieton. Ale nie teraz. Byłby, gdyby wbrew temu co sugerują wolne media, ludziom żyło się świetnie a jedynymi problemami polskojęzycznych były problemy brukowe.

Ale tak nie jest. Dysponenci mediów mają szczęście, że niemożliwa jest - poza biernym komentowaniem - zmiana kierunku przekazu na przeciwny. Gdyby to było możliwe studia telewizyjne, gabinety wydawnictw, zakamarki e-portali zalałaby fala palącego ognia. Piły i kosy poszłyby w ruch.

W czasie ostatnich dwudziestu lat ten kraj przekształcił się diametralnie. Bodaj połowa dorosłych ludzi ma tu dzisiaj wykształcenie porównywalne z przedwojenną maturą. Skończyła się zgoda na klasę rządzących.

Ci ludzie wiedzą już, że w sprawach społecznych nic nie dzieje się z dnia na dzień. Od polityków i urzędników nie oczekują cudów a tylko przyzwoitej codziennej pracy za umiarkowaną pensję.

Ale ma Pan oczywiście rację, aby tak się stali powinni by wybierać ludzi pokroju Piotra Ikonowicza. Są tacy. Ale tak się póki co nie dzieje. Ciągle żyjemy w zbyt gorących czasach. Żyją jeszcze ludzie, którzy pamiętają straszną wojnę i jej obyczajowe skutki.

Ale żyją też ci, co na tej wojnie, na draństwie się dorobili. Żyją nie tylko ci, co musieli cierpieć komunę lecz także i to liczni ci, co dzięki niej zrobili kariery, osiągnęli postęp cywilizacyjny.

Ich dzieci, wychowane jak jakiś man13, bez dekalogu, stanowią dzisiaj pożywkę dla awansu takich kreatur jak Pan Andrzej L., czy pan Janusz P. Czy wcześniej Jerzy U. Mniej liczni, którzy kultywują dorobek przodków, często nie potrafią przetransponować stylu na czasy XXI-go wieku.

Ludzie "like" Piotr Ikonowicz nie zawiedliby by ani jednych ani drugich. To się czuje. Ale kto da im szansę w społeczeństwie, które wybiera do władzy "swoich"?
Ryco / 83.30.182.* / 2010-01-20 21:34
a czy mógłbym sie umówic z Chlebowskim na cmentarzu,- to jest kryterium obywateksie w Polsce,
kaczorek ma motorek / 2010-01-20 19:51 / Tysiącznik na forum
Panie DZIK Pan bredzisz , czyś Pan te wypociny pisał PO pijanemu ?
małapropozycja / 62.245.183.* / 2010-01-20 16:37
Dziku, chłopie, nie jest dobrze! Zauważ, że pisiorki zagięły na ciebie parol. Piszą wporst o "ślicznym chłopczyku w okularach", choć zdają sobie doskonale sprawę z tego, że i ciebie ogarnęła Posocznica Obywatelska. Sytuacja wokół też nabrzmiewa erotyzmem. Kol. Palikot wspomina nawet odważnie i bezceremonialnie, coś o spe_rmie spływającej po twarzy. Jednym słowem, aby uchronić na przyszłość twoje niewinne chłopięce jestestwo przed ewentualnymi niecnymi propozycjami, proponuję wymienić zdjęcie, na ujęcie mniej korzystnie cię przedstawiające.
,
man13 / 2010-01-20 18:44 / Tysiącznik na forum
Do wcielonego w 62.245.183,
Nie każdy ma wrodzoną urodę ziemniaka by musiał udawać Prawego i Sprawiedliwego.
plat_wusom_nie / 24.114.255.* / 2010-01-20 18:01
Dziki Dzik, coz nastepny lizusek... zupelnie jak za komuny - pewnie tez by tam sie odnalazl we wlasciwych szeregach.. Szkoda, ze szczyt glupoty czy tez propagowania klamstw w internecie nie jest karalny - p. Dzik by niezle kwiknal...
anotilosos / 213.108.114.* / 2010-01-20 15:35
Mam takie (nieodparte) wrazenie, ze dzisiaj wypowiadaja sie w większości ludzie pracujacy (w pocie czoła) przy urzędniczych biurkach.
arch / 2010-01-20 16:35 / Tysiącznik na forum
Sama bieda !
Copiąte polskie dziecko jest ubogie - alarmuje OECD. W porównaniu do innych krajów OECD Polska wypada najgorzej pod względem sytuacji materialnej i mieszkaniowej,
Oszołom / 212.14.45.* / 2010-01-20 15:08
Urosnij jeszcze chłopczyku, poczekaj, az takie Tuskie i Chlebowskie w dupe nieraz kopa ci dadza to zmadrzezjesz. Moze ... no chyba, ze tatus taki Rysiek czy zbysiek, to wteeedy inna sprawa i twój artykuł jest jak najbardziej zrozumiały.Ale jeśli tak nie jest to co tutaj wypisujesz to mozesz do świerszczyka wysłać , a nie obnażac swej dziecinności (czy jak kto woli - zPOmatrixowania całkowitego)...
anotilosos / 213.108.114.* / 2010-01-20 15:32
Oszołom :)
Trafny nick wybrałeś, pasuje do tego co napisałeś :).
Oszołom / 89.229.76.* / 2010-01-20 16:18
Mój jsest szczery przynajmniej... nie silę się na udawanie nadinteligenta poprzez nadawanie sobie jakichś pseudo greckich ników. A widziałeś "anatyłku" stenogramy z rozmów twoich 'pomazańców bozych" ?? Jezyk jak z polskiego filmu oo gangsterach (Chłopaki nie płaczą 2 -no nie?) - elita ...bez k...y ani rusz. Mnie to wystarcza. Pan redaktorek od hazardu i marketingu tez pewnie nie widział i leje wodę do główek POmidorkowch. A te sie cieszą... jak dzieci z p**********.
anotilosos / 213.108.114.* / 2010-01-20 16:39
Nadinteligent .. hm brzmi interesująco.
issael / 188.33.46.* / 2010-01-20 19:12
Mam podobne zdanie, albo raczej odczucie :).
Nadinteligent to interesujaco brzmi, a jak intrygująco :).
Tym bardziej jak spojrzec na reakcje nozyc, dzwieczacych po wypowiedziach anotilosos.
Jak to zostało powiedziane "stworzony do pełzania nie pofrunie".
A nozyce bedą nozycami, nawet jezeli sie je pozłoci.
wystarczy? / 77.253.85.* / 2010-01-20 20:05
ależ drogi postpańszczyźniany wielbicielu posiadania, podobnych do reszty sfory zdań i poglądów. Otóż dla POdparcia dążeń w POdróżowaniu PO szczeblach drabiny awansu sPOłecznego - przyjmij tych kilka ciepłych słów mogących cię opisywać, np.: POnadprzeciędny, jaśnie oświecony, ten który otarł się o geniusz boski, którego auto POtrafi samo uderzyć w inne i na dodatek oddalić się, również zupełnie samo z miejsca incydentu, nie bojący się cmentarzy, sprytnie i pewnie poruszający się po stacjach benzynowych,itp, itd.
issael / 109.243.150.* / 2010-01-20 21:36
Jak "ładnie" napisałeś . Czy to
wykwit Twojej inteligencji, czy kompleksu? Mozliwe ze jest to kompleks pospańszczyźniany.
Moze jesteś jakas emanacją poskiej inteligencji?
W kazdym razie ta (głupia) wymiana zdań, ma juz spora widownię, nie polskojęzyczną wprawdzie, ale to chyba gozej.
Tak sie składa ze lubie Polskę i ni chciałbym dawać powodów do nowych 'dowcipów o Polakach.
Niestety czasami dzieje sie to bez mojej woli a raczej wbrew niej.
Mam urocza kolezankę która jest znacznie dłuzej w Polsce niz ja i zna Polski o wiele lepiej odemnie.
przełozyła najpierw nasza wymianę , a potem wszystkie wpisy łacznie z art. głównym.
Poszło i teraz mam sporo kibiców (niechcianych), którzy mi kibicuja i zakładaja sie jakie jeszcze pokaza sie wpisy autochtonów.
Ja obstawiam koniec wymiany, ale jestem jedyny który tak obstawił.
Jak wygram to dostane sporo kasy, ale zapewne nie wygram :).
wwwww / 24.114.255.* / 2010-01-20 18:06
anotilosos, ty o inteligencji to sie nie wypowiadaj - bo to brzmi dosc smiesznie.
iwszystkowiadomo! / 62.245.183.* / 2010-01-20 17:05
obiecujące i nader interesujące, to może być, zresztą jedynie dla osobistego przyjaciela, nadanie ksywki "analtyłek".
man13 / 2010-01-20 12:36 / Tysiącznik na forum

Polityk jest winny wówczas, gdy zapobiegł wprowadzeniu ustawy zwiększającej wirtualne wpływy do budżetu.

By urzędnik w kancelarii prezydenta miał większe pobory, nagrody i premie.
arch / 2010-01-20 14:23 / Tysiącznik na forum
ABW przejęła kontrolę nad NASK, najważniejszą instytucją polskiego internetu. Rząd przygotował projekt prawa cenzurującego treści w sieci, a służbom specjalnym i policji dał możliwość śledzenia internautów i abonentów komórek. Czy premier Donald Tusk buduje w Polsce państwo totalitarne na wzór „Roku 1984”? Czy też jest zwykłym pionkiem w wojnie razwiedek o jak najgłębszą kontrolę naszego życia?
http://nczas.com/wazne/tuska-panstwo-totalne/
janiszek72 / 2010-01-20 12:35 / Tysiącznik na forum
Śliczny chłopczyku w okularkach, czy chcesz przez to powiedzieć, że każdy z nas jest takim świńskim ryjem jak Tusk, Chlebowskim, Schetyną, czy Drzewieckim? Nie wybielisz uwalonych po pachy w gównie swoich ukochanych kolesi, z którymi się identyfikujesz. i to by było na tyle. Serdecznie pozdrawaim
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-01-20 10:16
Uff! Jak to dobrze, że w Polsce jest tylko wirtualna korupcja! Ale! Ale! Skoro jest w Polsce tylko wirtualna korupcja to tylko patrzeć, jak na własnym stole będziemy mieli wurtualną michę, pełną wirtualnych frykasów!
I tyle na temat powyższego, kabaretowego artykułu!
MN4 / 217.96.42.* / 2010-01-20 08:51
Jak z Józefem K. Im mniej wiemy tym jest ciekawiej i akcja nabiera tempa.
Tak na marginesie, Sobiesiaka podsłuchiwali przez kilka lat? W zupełnie innej, nieznanej sprawie? A wyszło co wyszło.

Najnowsze wpisy