Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dzik: W ramach nowej tradycji budujmy zabytki

Dzik: W ramach nowej tradycji budujmy zabytki

Money.pl / 2009-05-13 08:01
Komentarze do wiadomości: Dzik: W ramach nowej tradycji budujmy zabytki.
Wyświetlaj:
man13 / 2009-05-13 13:07 / Tysiącznik na forum
Świetny strzał !!!
rim1 / 2009-05-13 08:55 / portfel
Ciekawą sprawą będzie Bazar Różyckiego. Stowarzyszenie Kupców tego bazaru, które przebywa tam nielegalnie ( nie płaci nikomu za prowadzoną tam działalność - przy biernej postawie władz dzielnicy) na wieść o zwrocie nieruchomości prawowitym właścielom, uruchomiło procedury wpisania do rejestru zabytków parę walących sie budek.
MN4 / 217.96.42.* / 2009-05-13 08:01
Neozabytki juz były. Jest ich wiele na Dolnym Śląsku.
Ciekawe byłoby odbudowywanie neozabytku. Reneozabytek.
mruk / 2009-05-13 10:32 / Bywalec forum
Nie drwibym sobie z tego.
Polska jest przez historię jednym z najmniej ciekawych architektoniczne krajów Europy. Co gorsza, straciła nie tylko materialne zabytki. Straciła też kulturę, bo zaniknął praktycznie wpływ starej warstwy szlacheckiej i Polska została opanowana przez wykorzenione chłopstwo. Jest po prostu brzydka. Stwierdzam to z przykrością za każdym razem, gdy wracam z delegacji.

Wasze pokolenie ma do zaproponowania jedynie domki Gargamela, "dworki na dwóch arach", apartamenty a la czworaki (tylko zwykle brzydsze od orginału) i nieśmiertelne socjalistyczne fabryki do mieszkania Le Corbusiera?
Oby to się nie skończyło mieszkaniem w kontenerach. Tanie, funkcjonalne, a jak się pomaluje graffiti to nawet i piękne?

Ja bym temu dewelepperowi kazał nie tylko odbudować, co zniszczył, ale i zapłacić karę, którą długo by pamiętał i on i inni dobudowicze.

Brak kultury w Polsce coraz bardziej jest widoczny - najbardziej na ulicy: kaprawy, wulgarny język, barbiowate, zuniformizowane stroje. Wszystko się łączy...

Radziłbym wziąć pod uwagę, że naród to przede wszystkim historia, język, kultura i tradycja. Polecam to uwadze zwłaszcza tzw. patriotom. Jeśli komuś na tym nie zależy, to radzę poszukać sobie miejsca na Ziemi, gdzie się lepiej żyje.
MN4 / 217.96.42.* / 2009-05-13 12:44
Drwię sobie z definicji zabytku.
Urzędnik - czyli ktoś kto zajmuje sie udowadnianiem, że coś nie jest mozliwe - boi się panicznie definicji. Urzędnik boi się Zasad, Praw, Procedur więc zaminił je na Pozwolenia, Dopuszczenia, Zgody.
Proszę mi podać definicję ZABTKU a problem zniknie.
mruk / 2009-05-13 14:25 / Bywalec forum
Obawiam się, że nie zniknie. Podanie definicji jest mało sensowne. O czy dyskutować, jeśli komuś bardziej podoba się pokryta skórą sofa z Kalwarii od sofy w stylu Marii-Teresy?
wektor / 2009-05-13 15:42 / portfel / Bywalec forum
Przekaz pana Batłomieja jest bardzo trafny i obnażający głupotę naszych władz Gminnych.Natomiast to że Polska jest przez historię jednym z najmniej ciekawych architektonicznie krajów Europy, to już jest zupełnie inny temat, dodał bym jedynie do tej wyliczanki Kruka , koszmarne betonowe blokowiska , osiedli mieszkaniowych.
raf73 / 89.171.138.* / 2009-05-13 10:46

Ja bym temu dewelepperowi kazał nie tylko odbudować, co
zniszczył, ale i zapłacić karę, którą długo by pamiętał i on
i inni dobudowicze.



Patrz wyżej: karać można tylko za złamanie prawa i tylko sprawcę, a nie wg własnego poczucia gustu.
mruk / 2009-05-13 14:15 / Bywalec forum
Jasne.
Wyraziłem się nieściśle, powinno być:: Jak bym miał takie prawo i w/w czyny byłyby karalne, to bym karał.

Zasada nulla poena sine lege jest mi znana.
axxel / 83.143.213.* / 2009-05-13 13:28
ależ mruk trafił w sedno, w tym sek ze deweloper został osądzony wg uznania :)
no i gratuluje mrukowi poczucia piekna i estetyki, szczególnie w kontekscie "parowozowni".

Z drugiej strony , ciekawy jest ten odruch psa ogrodnika, w tej nagonce na dewelopera?
Czyżby i tu mruk miał rację, wygineli nie tylko ich panowie ale nawet i słuzba, zostały tylko psy?
wodzek / 195.139.252.* / 2009-05-13 19:58
mialem kupic dom i sie okazalo ze jest zabytkiem a konserwator sam mi odradzal nabycie o rozbudowie moge zapomniec ale dowiem sie jak kupie bo tylko z wlascicielami rozmawiaja ,,czyli kota w worku''w tym samym stylu mialem plany powiekszyc i nic tylko wydalem na bilety pracuje w Dubaju

Najnowsze wpisy