Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dziś decyzja w sprawie Stoczni Gdańsk

Dziś decyzja w sprawie Stoczni Gdańsk

Money.pl / 2009-07-22 09:29
Komentarze do wiadomości: Dziś decyzja w sprawie Stoczni Gdańsk.
Wyświetlaj:
andowc / 83.5.3.* / 2009-07-22 22:01
Niemcy dostają "swoje" (nalażności)
Kiedy Polska dostanie "swoje" (należności) ?
EDiS / 2009-07-22 17:50 / Tysiącznik na forum
W SG nie ma szans na opłacalną produkcję statków na jednej pochylni. Zagłada SG zaczęła się już w czasie kiedy premierem był F. Rakowski, do zagospodarowania( czytaj: kradzieży lub tzw. prywatyzacji) w centrum Gdańska jest łasy kąsek terenów o pow kilkudziesięcu hektarów. Banda różnych złodziei robiła i robi interesy na nieszczęściu polskiej gospodarki przy oklaskach "na stojąco" różnego rodzaju szumowin nazywanych komisarzami czy uzdrowicielami produkcji statków.
Zniszczono CBKO , w którym pracowali za psie pieniądze genialni konstruktorzy, zniszczono kadry średniego szczebla,obecnie teren SG to obraz gorszy niż po II wojnie.
Brak mi słów, ponieważ znam ten zakład od 50-ciu lat, a nawet dłużej ponieważ mój Śp Ojciec był jednym z pierwszych stoczniowców po wojnie. Różnego rodzaju konstrukcje stalowe można budować w polu a statki buduje się w stoczniach. Upadnie H.P. Cegielski, upadnie jeszcze wielu kooperntów i upadnie powoli cała polska gospodarka morska. To jest sabotaż, a polskie statki były jednymi z najlepszych na świecie a polski inżynier i stoczniowiec był ceniony na całym świecie(!!!!). Zagłada Polski polskimi rękami i to ma być powód do dumy? Ludzie zacznijcie myśleć.
G / 78.150.174.* / 2009-07-23 02:52
uwielbiam zdania typu "polskie statki były jednymi z najlepszych"nie chce niczego ujmować polskiemu przemysłowi morskiemu nie mniej zdradź mi dlaczego skoro były takie dobre nikt nie chciał ich kupować?
dlaczego nie spały się zamówienia ?
możne jestem dziwny ale ja naprawdę wierze w podaż i popyt. skoro nikt nie chce kupować to nie ma po co produkować a tym samym ładować pieniędzy w coś co jest nie rentowne?
ot tak dla podtrzymania tradycji? chorej wizji polski jako dumnego mocarstwa którą starali się nam wpoić dwaj nie za wysocy bracia ?

policzmy coś: by ratować 2100 miejsc pracy rząd polski przyznał SG 251 milionów euro pomocy publicznej... to daje jakieś takie (licząc pi razy oko) pół miliona złotych by utrzymać jedno miejsce pracy.

jestem naprawdę dumny że płace podatki. słysząc jak moje pieniądze są wydawane czuję się prawdziwym altruistą.
tughjdu / 89.79.231.* / 2009-07-23 01:45
Zagłada Polski - owszem TAK.
Ale czy aby napewno polskimi rękami?
Pamiętaj, że w polskie nie ma polskiego rządu i wszyscy jesteśmy pod zaborami tej samej nacji, która w istocie dostała stocznię za darmo (268 mln zł) - kpina.
bleee / 149.254.217.* / 2009-07-22 19:28
sęk w tym że oni nie myślą, kupieni za chińskie badziewie, zapatrzeni w opasłe mordki polityków w TV. grozi nam nie tylko bankructwo finansowe, ale też moralne.
bleee / 149.254.217.* / 2009-07-22 17:28
ludzie bądźmy obiektywni to zasluga Donalda Tuska!
cały szoł polega na tym że z naszym premierem jest tak jak z Kubą Wojewódzkim - głupi od urodzenia, a z Prezydentem jak z Majewskim, gra głupiego... Po, Pis , lewica, Psl - jeden diabeł. Równie dobrze Doda może być ministrem finansów....
rdd / 217.153.72.* / 2009-07-22 16:17
no niestety, ta stocznia wyjdzie najgorzej na całym zamieszaniu. Kupiłaby ją jakaś poważna firma i od razu stałaby się rentowna.
Adam P. / 89.76.213.* / 2009-07-22 16:37
Fakt taka jak Radio Maryja, kolejki ustawialy sie po 50 km, czemu sam nie kupiles skoro to taki zloty interes? Pewnie nie chcialbym placic za przywileje zwiazkowe madralo
AntyStocz / 87.204.26.* / 2009-07-22 15:59
liczyłem że w końcu zamkną.
janiszek72 / 2009-07-22 14:49 / Tysiącznik na forum
Brawo Grad, brawo Tusk. Taka stocznia to firma na miarę XXI wieku. Ciekawy jestem czy w tak okrojonym stanie firma z Gdańska będzie mogła z kimkolwiek konkurować na rynku budowy statków. Brawo Panowie z PO. Zrobiliście bardzo dobrą robotę wpuszczając od strony morza Katar do Polski. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
żaldupęściska / 79.188.238.* / 2009-07-22 09:29
za to że protestowaliście oblewali was żelem pieprzowym, przez to że pokazaliście swoja siłe UE zaczęła się zastanawiać co zrobiła, teraz zmianę decyzji przypisza sobie, na swoje konto, tuskowe ministry !

W Warszawie też będa obciążać strajkujacych kupców za to że firma ochroniatrska gazowała ich gazem pieprzowym.

Bo taka jest logika obecnej władzy wobec swoich obywateli !
asfd / 195.238.227.* / 2009-07-22 14:43
no tak, bo to stoczniowcy stworzyli plan restrukturyzacyjny! pewnie w przerwach miedzy robieniem rozrob i byciem cwiercinteligentami.
"swoja sile UE"? banda nieukow? pfff
WinStone / 79.186.196.* / 2009-07-22 14:33
To są rządy prawa. Nie może być tak że każdy kto głośniej krzyknie dostanie to czego chce nawet wbrew prawu.
wilu2 / 83.7.147.* / 2009-07-23 09:31
Zgadzam się. Czasy pospolitego ruszenia już dawno się skończyły. A zachowanie kupców przypomina takowe, z tą różnicą, że ruch ten wycelowany jest we władzę królewską, a nie wojennego przeciwnika. Pozdrawiam

Najnowsze wpisy