Forum Forum dla firmDotacje

Dziś rozstrzygną się losy Grecji

Dziś rozstrzygną się losy Grecji

Money.pl / 2011-06-21 18:27
Komentarze do wiadomości: Dziś rozstrzygną się losy Grecji.
Wyświetlaj:
alfonso / 77.222.245.* / 2011-06-22 01:47
i tu wlasnie widac jaka jest grecka opozycja. tylko dlatego ze nie rzadzi glosuje przeciw pomocy dla wlasnego kraju co jest kompletnym absurdem. jestem pewien ze grecja pozbawiona pomocy z UE czyli taka Grecja ktora nie przeglosuje wszystkich ciec ktore wymaga UE - Grecja opozycji - wylatuje ze strefu euro na bardzo dlugo, stajac sie totalnymi peryferiami gospodarczymi europy. co defacto dla euro moze miec bardzo dobry skutek w umocnieniu tej waluty bo ile mozna reanimowac trupa ...
gosc z USA / 24.90.254.* / 2011-06-22 01:31
I to wlasnie jest EURO-KOMUNA.Przypominacie sobie jak w socjalizmie ratowano polskie firmy - taki sam system.Skladka na biednego dziadka. Lenin z Marksem sie w piekle ze smiechu klada.
sibut / 85.198.196.* / 2011-06-22 00:57
kolejny drenaż publicznej kasy przez ".prywatne instytucje finansowe"
Od lat obniżając wiarygodność Grecji / zwiększając oprocentowanie pożyczek/ grały na refinansowanie zadłużenia z unijnych pieniędzy!!!
Teraz je DOSTANĄ !!!!
fugrekow / 46.112.73.* / 2011-06-21 23:26
Niech upadnie. NIECH SPRZEDADZA WYSPY ZA PARE GROSZY. SAM MAM UPATRZONYCH KILKA...
N I E C H C E D O NIKOGO DOPŁACAC
Mozliwa jest dewaluacja greckich euro.Przecierz euro sa znaczone - z jakiego kraju pochodza. Na przykład 1E niemieckie = 100E Greckie. I zamknac automaty do przyjmowania pieniedzy/monet.
marek..... / 89.229.109.* / 2011-06-22 07:55
człowieku w sprawie euro gadasz głupot .
euro jest rownowarte wszędzie
bananqq / 2011-06-22 00:26 / Bywalec forum
osobiscie uwazam ze grecja powinna upasc bo takie sa prawa rynku, jak zaloze firme i nie bede mial na czynsz to wkoncu mnie z lokalu wywala i oglosze upadlosc, tu powinno byc tak samo.ale problem jest glebszy panie fugrekow

czy zastanowiles sie kiedys co bedzie np niemcami gdy upadnie grecja?

"Według Banku Rozrachunków Międzynarodowych wartość greckich papierów dłużnych, które wykupiły francuskie banki, wynosi 56,7 mld dol. (niemieckie banki posiadają obligacje o wartości 33,97 mld). Czyni to francuski sektor bankowy najbardziej wrażliwym na ogłoszenie przez Grecję niewypłacalności."

nagle upada grecja, banki niemieckie i francuskie traca grupe mld dolarow, ludzie w niemczech ccha na gwalt wyplacic pieniadze z banku ktory ma ogromne klopoty, spada konsumpcja w niemczech, upadaja banki w kilku krajach.Wraca kryzys, problemy zaczynaja miec inne kraje w tym polska spada export do niemiec (najwiekszego partnera), paribas traci 5mld posiadanych obligacji w grecji, wycofuje pieniadze z polskiego oddzialu, Mega kryzys dopada Europe.

"Dlatego George Soros miał najlepszych ludzi z JPMorgan Chase i Goldman Sachs razem ze sobą dwa tygodnie temu, kiedy brał udział w tajnych spotkaniach w Atenach. Myślą przewodnią jest kradzież wszystkiego. Greckie PKB prawdopodobnie spadnie w tym roku o 4%, wraz z obniżką wynagrodzeń. Banki takie jak JPMorgan i Goldman Sachs, które tworzą pieniądze z powietrza nie dbają o pieniądze, chcą aktywów."

Wg mnie nie upadnie choc powinna.

http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/rynek_europejski_droga_w,p969389250

http://www.rp.pl/artykul/674604.html?print=tak
zxc12 / 79.191.147.* / 2011-06-21 22:36
Nic się nie rozstrzygnie!!!
ekomonista / 83.24.22.* / 2011-06-21 22:10
Dlaczego kraje z poza euro mają ratować euro? To może niech się zrzuci na tę pomoc wszystkich około 200 krajów jeśli już! Nie jesteśmy w euro więc nie powinniśmy brać w tym udziału, bo jak nam się noga podwinie to nikt nam nie pomorze, a na pewno nie z funduszu na ratowanie euro!
jarasss$$$$ / 89.230.223.* / 2011-06-21 21:53
Podziwiam, grecy najpierw kombinują nigdy nie biorą paragonów, a druga strona nigdy ich nie daje zawsze z tego każdy był dumny tam .... czyli oszukują fiskusa, a wszyscy czekają na pomoc...i jeszcze protestują przeciw reformą... Grecja w ogóle nie powinna wejść do strefy euro...ale inne kraje sie zlitowały za co teraz wszyscy zapłacą....
bananqq / 2011-06-21 21:30 / Bywalec forum
tu chyba nie chodzi o pieniadze w takim doslownym znaczeniu. wg mnie pieniadze mozna wydrukowac, dodrukowac a sa przeciez banki inwestycyjne ktorym zalezy na tym zeby grecja nie upadla
powod: za wpompowane pieniadze za bezcen przejma o wiele wiecej wart majatek grecki.
tj: przemysl stoczniowy, energetyczny itp.

ponadto upadek grecji spowodowalby ogrmone problemy wielu bankow i instytucji.
przyklad: paribas bank ma zakupione obligacje grecji za 5mld eu ponadto jest finansowo zaangazowany np w grecki przemysl stoczniowy.

Odpowiedz jest banalna trzeba nie pozwolic upasc grecji aby przejac jej majatek, udupic ja na wiele lat ogromna pozyczka z ue i mfw oraz aby ochronic banki takie jak np paribas.

to moja osobista opinia
i to by było na tyle / 83.26.196.* / 2011-06-21 18:52

Zadłużenie Grecji jest ogromne - 340 miliardów euro

A o ile mld eur zmieniło się zadłużenie od chwili gdy nieboszczkę rozpoczęto "ratować" ?
mayqel / 77.222.245.* / 2011-06-22 01:59
hehe to jest dobre pytanie :D moje odpowiedz ... prawdopodonie wzroslo ? :D ten pacjent jest juz martwy i reanimacja mu nie pomoze ...
arbeiter / 85.237.173.* / 2011-06-21 18:27
Lepiej, jeśli upadnie teraz. Przeciąganie tego bankructwa w czasie tylko pogorszy sytuację.
jakotakowidzi / 85.222.86.* / 2011-06-21 20:17
Nie ma takiej opcji, żeby Grecja upadła. Za dużo bangsterzy by stracili kasy. Będą pompować pieniądze podatników UE, które od razu zaksięgują na swoich złodziejskich kontach, a następnie pożyczą wspaniałomyślnym rządom (m in. tuskolandii) na godny procent.

Najnowsze wpisy