Forum Polityka, aktualnościKraj

Dziś sąd zdecyduje czy Jarosław Kaczyński skłamał

Dziś sąd zdecyduje czy Jarosław Kaczyński skłamał

Wyświetlaj:
mam grać czy nie grać / 83.20.31.* / 2010-06-16 14:40
To Beata Sawicka kłamała czy prawdę mówiła.Czy chciała z Tomkiem kręcić lody,czy tylko loda, bo nie rozumiem.
Jan3 / 80.239.242.* / 2010-06-16 14:39
Jeżeli ktoś miał nadzieję na inny wyrok "niezawisłego" Polskiego sądu, to jest zwykłym naiwniakiem. Arogancja stawiana jest dzisiaj ponad wszystko. Pamiętam doskonale kto wywołał temat prywatywzacji szpitali i kto powiedział, że znajdzie sposób aby sprywatyzować szpitali niezależnie od istniejących przeszkód. Niezależnie od wszystkiego to spłeczeństwo wybierze sobie rodzaj opieki szpitalnej w zbliżających się wyborach.
kwant2000 / 2010-06-16 14:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Fragment rozmowy koleżanki Bronka - Beaty Sawickiej z funkcjonariuszem CBA
X - Sawicka
Y - funkcjonariusz CBA
Y: Dobra Beata, powiedz mi teraz, jak wygląda ta sprawa y... Bo Z mi mówił, że rysuje się jakaś szansa na temat związany ze służbą zdrowia
X: Tak
Y: Ale on jest aktualny? Czy, czy w związku z tym co sie dzieje, to jest już nieaktualny?
X: W tej chwili to wszystko trochę wyhamowało
Y: Mhm
X: Natomiast y ... ja ma grupę ludzi, to nie jest duża grupa ludzi, bo nas jest troje
Y: Mhm
X: Którzy mają, tworzą, wiadomo, prawo i tak dalej, ale przede wszystkim mają ogromną wiedzę na temat tego, co będzie w przyszłości, czyli prywatyzacja jednostek organizacyjnych służby zdrowia
X: Mhm
X: Będzie racjonalizacja sieci szpitali, będą samorządy zbywały majątki trwałe, czyli będą i sprzedawać i przekształcać szpitale w spółki prawa handlowego
Y: Mhm
X: No wiadomo, że będzie medycyna prywatna, będą szpitale prywatne. Od czego sie będzie zaczynał? Od tego, że trzeba będzie stanąć do przetargu i kupić szpital
Y: No dobra, a gdzie tu jest dla mnie interes? Ja zawsze musz od od końca, że tak powiem, gdzie zarabiam?
X: Gdzie zarabiasz?
Y: I jak zarabiam?
X: Po pierwsze, są budynki, przychodnie
Y: Mhm
X: W centrum miasta
Y: No no, ale to jakaś wycena będzie przecież zrobiona
X: No, będzie robiona
Y: To nie pójdzie, nie pójdzie za jakieś śmieszne, bagatelne
X: Mhm no różnie to bywa, tego jeszcze nie umiemy określić, jeszcze ustawa nie podpisana, aczkolwiek, jak to ruszy to będą ci mieli farta, którzy pierwsi będą wiedzieć
Y: Mhm
X: I dlatego (treść niezrozumiała) to nie chodzi o to aby zła przychodnia i stary budynek
Y: Mhm
X: Do zagospodarowania tylko chodzi, przede wszystkim o ziemię prawda?
Y: Mhm mhm
X: Ale tak, jak na przykład u mnie, na zachodzie są y... szpitale, sanatoria w pięknych obiektach, również zabytkowych, które będą przekształcone na domy wczasowe, na zakłady opieki długoterminowej
Y: To dla mnie jasna sprawa, jeżeli będzie dobra wycena, no to wiadomo, nie ma o czym mówić. A co dalej?
X: Moja grupa chce się przede wszystkim to co ja mówię do nich, a oni mnie słuchają. Nas interesuje Warszawa
Y: Mhm, mhm
X: Duże miasta, potem po prostu
Y: Ale ja rozumiem, że sprzedaż będzie y... obwarowana przepisami związanymi z tym, że w dalszym ciągu w tych budynkach należeć będzie mhm, trzeba będzie prowadzić działalność związaną ze służbą
X: Niekoniecznie
Y: Niekoniecznie?
X: Nie niekoniecznie, najpierw będzie dochodziło do likwidacji
Y: Mhm aaa
X: Do przekształcenia, a później do zbycia
Y: Aha
X: Natomiast, jeżeli będzie y..., na przykład, ze szpitala czy przychodni tworzona spółka prawa handlowego, to przejmujesz i budynek i strukturę i ludzi
(...)
X: Jest taki, dla przykładu, szpital górniczy, na przykład, przy KGHM-ie, ja już dzisiaj wiem, że ten szpital będzie prywatyzowany, świetne wyposażenie kardiologiczne, świetny zespól lekarzy
Y: Mhm
X: To jest zakład pracy, funkcjonuje to jest na lata (treść niezrozumiała)
Y: Mh, mh, mh
X: Natomiast jak to zrobić, to wszyscy czekają na ustawę
Y: Mhm
X: A ustawa miała być w sierpniu, ale Religa jej nie wprowadził, no bo wiadomo co sie w parlamencie dzieje
Y: Mhm
X: Natomiast w momencie, kiedy ruszy nowy parlament, on ruszy od grudnia podejrzewam, że przez pierwsze pół roku, gdzieś koło maja, czerwca, można spodziewać się, że machina ruszy
Y: Mhm
X: Biznes na służbie zdrowia będzie robiony
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - xawery.]
Binarek / 2010-06-16 14:42 / Tysiącznik na forum
To przytocz jeszcze uzasadnienie wyroku, jak to piszesz, "ministra Kryże kumpla Jarosława"
gdy wysyłał Komorowskiego do więzienia

Stosując Twoją logikę to Jarosław Kaczyński był głównym filarem Komunizmu

Ale was boli ten wyrok kłamczuchy :)
jarównież / 77.253.126.* / 2010-06-16 17:20
Oskarżony nie przyznaje się do winy i składa na sali sądowej nieprawdziwe, zawiłe wyjaśnienia. W końcu sędzia nie wytrzymuje:
- Oskarżony pewnie uważa, że jesteśmy głupcami!?
- Z uwagi na głęboki szacunek dla wysokiego sądu nie ośmielam się zaprzeczać
sisley / 88.220.44.* / 2010-06-16 15:12
Ni widać aby Bronek ucierpiał. Nie tylko on siedział, siedziało wielu i krzywda się im nie stała.
kwant2000 / 2010-06-16 15:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
NIECH SIĘ CIESZY BRONEK, ŻE ZA ZADYMĘ DOSTAL OD KRYŻEGO 30 DNI ARESZTU.
NeoNazi / 83.3.13.* / 2010-06-16 14:50
gdzieś mam ten wyrok... NIC to nie zmienia.

PO, Sawicka i Bronek chcą prywatyzacji za "bezcen" ale są na tyle sprytni że obeszli przepisy.

Kaczyński dał się ograć, bo wolał straszyc mityczną Prywatyzacją zamiast tłumaczyć jakie zagrożenia niesie komunalizacja i oddawanie Samorządom szpitali jako spółek prawa handlowego.

A widać że do słów Sawickiej się nie odniesiesz bo mówiła prawdę.

Jaka Sawicka takie całe PO
asdfadsfasdf / 213.77.81.* / 2010-06-16 14:35
KTO CIAŁ UKRAŚĆ PZU, NOCNA ZMIANA- najpierw to obejrzyjcie a potem zadecydujcie czy zagłosujecie na ex Unię Wolności, dziś zwaną PO.
buuu / 149.254.186.* / 2010-06-16 14:29
a normalny obywatel czekałby 2 lata na wyrok, a tu raz dwa, cyk pstryk i wyrok gotowy. Ktoś mi POwie, że wyrok nie był POlityczny....
mko / 213.25.181.* / 2010-06-16 14:43
a słyszałeś coś o "trybie wyborczym"?
stmb z Dublina / 89.100.99.* / 2010-06-16 14:41
Po to jest tryb wuborczy, zeby wyroki padaly przed wyborami. Mozesz na mnie naklamac, wygrac, a potem sad mialby stwierdzic, ze zlamales prawo??
trader 88 / 2010-06-16 14:37
Sztab wyborczy Platformy Obywatelskiej złożył wniosek do sądu w trybie wyborczym, dlatego tak szybko został rozpatrzony.
Fe Rossi / 193.201.167.* / 2010-06-16 14:37
.....wyrok w trybie wyborczym !
czytasz czasem artykuł czy tylko smsy z centrali wodza który ma skłonności do konfabulacji?
czekający na R-kę / 83.238.19.* / 2010-06-16 14:28
Co się dzieje!
PO-wskie ćwoki chcieli wszystko prywatyzować a co się nie da zlikwidować(stocznie).
Cos się nagle zmieniło od czasów 4-ro godzinnego ekspose Tuska?
Przeciez tzw komercjalizacja służby zdrowia miała być pierwszym krokiem do prywatyzacji.
Czy może było inaczej ? PO -wiacy wyjaśnijcie jak to było?
trader88 / 77.113.42.* / 2010-06-16 14:20
Kaczyński najchętniej dał by wszystkim "darmową" służbę zdrowia, tylko widać jak to wszystko wygląda kolejki, fatalne warunki, ogromna część pieniędzy przeznaczana na ten cel jest źle wykorzystana, zabierają mi masę pieniędzy i nic z tego nie mam, i ciągle mało. Szpitale od dawana toną w długach i trzeba coś z tym zrobić. Jak się zachoruje to i tak trzeba iść się leczyć do prywatnego szpitala albo czekać rok w kolejce.
Państwowa służba zdrowia wcale nie jest za darmo, jest o wiele bardziej kosztowna i nie efektywna.
kwant2000 / 2010-06-16 14:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
NAJPIERW ZAPOZNAJ SIĘ Z KODEKSEM HANDLOWYM, A POTEM SIĘ WYMĄDRZAJ.
zygfryd II / 87.205.254.* / 2010-06-16 15:36
Piszesz o czymś czego nawet na oczy nie widziałeś. Kup albo pożycz i przeczytaj bo dotyczy to wszelkich spółek i nie ma tam naprawdę nic o tym przed czym przestrzegasz.
kwant2000 / 2010-06-16 23:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
NIE MUSZĘ KUPOWAĆ, BO GO MAM OD LAT. Jestem ciekawy co byś zrobił, gdybyś się dowiedział, że Twoje dziecko ciężko chore przebywające w CZD musi być przeniesione do innego znacznie gorszego szpitala z powodu ogłoszenia upadłości tej placówki. A upadłość CZD spowodowana by była (i jest) niedoszacowaniem procedur leczenia małych pacjentów. Chciałbym Ci przypomnieć mądralo, że zarząd spółki prawa handlowego odpowiada całym swym osobistym majątkiem, jeżeli nie zgłosi jej upadłości w przypadku, gdy majątek spółki nie wystarcza na zaspokojenie długów.
enthusiasums / 20.133.1.* / 2010-06-16 14:20
Czy sadowi na glowe padlo? Ten wyrok robi ze wszystkich idiotow.
B_7 / 195.35.80.* / 2010-06-16 14:49
Wcale nie - tylko pokzauje kto ładnie potrafi kłamać i wychodzi mu to prawie doskonale i to nawet bez zająknięcia...
Powiem ci więcej - gdyby nie wybory to Kaczor zbluzgał by sędziego mówiąc,ze jest z układu...
~jurga / 89.230.200.* / 2010-06-16 14:10
Po prostu matrix.

Na zasadzie analogii jestem takim samym przeciwnikiem kary śmierci jak Komorowski nie jest zwolennikiem prywatyzacji szpitali. Gdyż jestem za : wprowadzeniem do kodeksu karnego jako kary dla skazanych morderców orzekania im kary pozbawienia posiłków w zakładzie karnym na okres od pół roku do dwóch lat. Formalnie nie jest to kara śmierci, lecz w istocie rezultat jest jeden- zejście klienta. Tak samo, pomimo programu PO pod którym się Komorowski podpisał i który współtworzył, a gdzie wyraźnie jest napisane , że celem PO jest prywatyzacja szpitali, pomimo tego, że Komorowski głosuje za przymusowym przekształceniem szpitali w spółki prawa handlowego i głosi, że jest zwolennikiem "komercjalizacji" szpitali( tym ładnym słowem PO zastąpiła źle kojarzone słowo prywatyzacja-a przypomnę, ze komercjalizacja jest etapem przekształceń umożliwiającym prywatyzację pośrednią),twierdzi jednak, że nie jest zwolennikiem prywatyzacji szpitali.
Efekt realizacji mojej propozycji i działania Komorowskiego byłby odwrotny do głoszonych haseł- w moim przypadku głosząc , ze jestem przeciwnikiem kary śmierci proponuję wprowadzenie takiej, która nieuchronnie w dłuższym czasie spowoduje, że delikwent i tak zejdzie z tego padołu, zaś przy realizacji projektów popieranych przez Komorowskiego albo samorządy pozbędą się kłopotów w postaci szpitali sprzedając je w prywatne ręce ( dobrze położone grunty na których leżą to wielki plus), bądź zarządcy szpitali będą musieli zamykać niedochodowe oddziały szpitali, gdyż w spółce prawa handlowego nie można prowadzić działalności deficytowej. Zresztą najlepszym przykładem rezultatu takiego przerzucenia odpowiedzialności państwa na samorządy przez rząd PO jest tzw. "usamorządowienie" przewozów regionalnych na kolei.

Natomiast Kaczyński popełnił jeden błąd - powinien podkreślić w Lublinie, ze Komorowski jest współautorem programu i kandydatem partii , która w tym programie głosi, że jej celem jest prywatyzacja szpitali. I wtedy nikt nie mógłby zaprzeczyć jego słowom. A tak , jeżeli sąd nie obejmuje całego kontekstu, lecz tylko słowa to rezultat w pierwszej instancji jest taki a nie inny.
rozwado / 2010-06-16 15:49 / Tysiącznik na forum
Wedlug tej logiki to Tusk powinien podkreslac na kazdym kroku, ze to nie on a jego dziadek byl w Wehrmachcie.
Insynuacja Kaczynska polega na tym, ze jak sie sprywatyzuje szpitale, to chorzy beda placic za uslugi. "Ciemny narod wszystko kupi", slowami rzecznika PiS.
Fe Rossi / 193.201.167.* / 2010-06-16 14:25
To fakt co piszesz Kaczyński popełnił błąd bo na wiecu w Lublinie KŁAMAŁ!!!
Ponad to głosił populistyczne hasła i pustosłowie wyborcze takie samo jak kiedyś z tymi mieszkaniami dla młodych.....wielki mąż stanu a prywatnie kawaler :-))
buuu / 149.254.186.* / 2010-06-16 14:31
no i co z tego że kawaler?
kwant2000 / 2010-06-16 14:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wywiad Komorowskiego dla Medycyny Praktycznej
Czy zgodziłby się Pan na przekształcenia publicznych szpitali w spółki prawa handlowego?
TAK; Jak pokazuje doświadczenie, taka forma jest korzystna dla jednostek oraz dla pacjentów. Świadczy o tym chociażby przykład szpitala w Pleszewie czy Olecku. Pacjent jest zainteresowany przede wszystkim możliwością skorzystania z nieodpłatnych usług medycznych, forma organizacyjno-prawna szpitala jest sprawą drugorzędną. Okazuje się, że pacjenci często nie wiedzą, że leczą się w szpitalu - spółce, bo zasady udzielania świadczeń są identyczne a standardy zazwyczaj lepsze."
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-06-16 14:10
pamiętajcie zwolennicy PO - wasza partia NIE jest za prywatyzacją szpitali - jednym słowem znowu was oszukali...
Fe Rossi / 193.201.167.* / 2010-06-16 14:31
A szef waszej partii to kłamca !!!
gajowy jest chu...wy / 83.27.34.* / 2010-06-16 22:52
ci towarzysze jak zwykle prymitywni i głupiutcy, przed i PO
kwant2000 / 2010-06-16 14:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Za WIKIPEDIĄ – ULUBIONYM ŹRÓDŁEM WIEDZY BRONKA:
"(...) Prywatyzacją jest również obejmowanie akcji/udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, powstałych w wyniku komercjalizacji przez podmioty inne niż Skarb Państwa lub inne niż państwowe osoby prawne w rozumieniu ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o zasadach wykonywania uprawnień przysługujących Skarbowi Państwa."

W Polsce największe kontrowersje wokół prywatyzacji dotyczyły korupcji. Na początku lat 90. byli członkowie PZPR utworzyli szereg spółek, które dzięki zręcznym manipulacjom przejmowały za bezcen państwowe mienie. Proces ten nazwano "samouwłaszczeniem nomenklatury". Mimo całkowitej niemoralności takich działań, nowe prywatne firmy często lepiej radziły sobie w rynkowej gospodarce, co ułatwiło przemiany. Utarło się powiedzenie, że "pierwszy milion trzeba ukraść", aby założyć własny biznes.

Pod koniec lat 90. nielegalne przejmowanie państwowego mienia było już niemożliwe. Jednak podczas wielkich prywatyzacji politycy czasami żądali od zachodnich inwestorów "prowizji". Pewien procent wartości firmy trafiał na konta zaprzyjaźnionych biznesmenów, którzy potem wspierali niektóre partie polityczne. Największa prywatyzacja, której dotyczyły tego typu zarzuty, to sprzedaż PZU. Do wyjaśnienia kulisów tej transakcji sejm powołał komisję śledczą.
bulba1 / 2010-06-16 13:59 / Bywalec forum
O k... a głosowałem kiedyś na Platformę Obywatelską, bo myślałem, że to normalna, liberalna partia...
a to podli kłamcy i socjaliści...
PO to komunistyczna organizacja ,która sprzeciwia się prywatnym szpitalom .
weronka / 2010-06-16 15:42
Ja też głosowałam na PO, a teraz uważam, że to socjaliści, czyli kłamcy
KRRIT / 188.147.207.* / 2010-06-16 14:04
A ja zawsze głosowałem na PIS ale teraz widze ze to straszne kłamczuchy i bede głosował na PO.
fgjfgjfgjfgj / 212.14.47.* / 2010-06-16 13:52
A ja uważam, że wyrok sądu to wielka wygrana Kaczyńskiego dla Polaków. Dzięki niemu i tej sprawie platforma poparańców została raz na zawsze odcięta od pomysłu sprzedaży za bezcen państwowej służby zdrowia. Bo jak się będą później tłumaczyć, jak będą chcieli sprzedawać szpitale, że sędzia się pomylił w wyroku? BRAWO KACZYŃSKI. To jest prawdziwy polityk, mąż stanu i patriota. Przypomina mi metodę działania Bismarka w Niemczech na przełomie XIX i XX wieku.
Rossi / 91.189.73.* / 2010-06-16 13:59
Masz rację. To wydarzenie może mieć wpływ na wynik wyborów.
W 2008 roku przed wyborami do Europarlamentu w maju Grad twierdził że stocznie sprzedał Katarczykom i będzie kontynuowana produkcja statków.
Po wyborach nic z tego nie wyszło była tylko musztarda dla protestujących stoczniowców w Warszawie i afera Misiaka.
Tu jest podobnie, Hrabia może zawsze zminić zdanie, w końcu głosował za ustawą umozliwiającą przekształcenie szpitali w spółki prawa handlowego.
MME / 82.210.232.* / 2010-06-16 14:10
Stocznie nalezało zamknać dzisiec lat wczesniej. Związkowcy różnej masci przez lata paśli się z podatków i dotacji, blokowali każdą rozsądna restrukturyzacje zakładu, byleby zachowac przywileje. Tak się kończy uparte promowanie ekonomicznego bezsensu. Kiedyś kazda forsa się skończy, nawet jezeli bedzie państwowa. Polecam uwadze miłośników państwoej i swietnie zorganizowanej słuzby zdrowia.
@@@ / 89.74.168.* / 2010-06-16 14:13
Powiedz, dlaczego nikt nie chce kupic szpitali onkologicznych?
Jak to wiec bedzie?
Wszystkie dochodowe dzialy sluzby zdrowia zostana sprywatyzowane a te niedochodowe to co, zlikwidujemy?
MME / 82.210.232.* / 2010-06-16 16:13
Sympatyczny forumowiczu, jestes w błędzie. Otóż członkowi mojej rodziny panstwowy szpital zaproponowal operacje onkologiczna za 6 miesiecy. Rownie dobrze moglby zaproponowac stypę. Operacja została przeprowadzona w szpitalu jak najbardziej prywatnym i jak najbardziej na koszt NFZ. Warunki super obsługa miła, szkoda gadac. A osoba żyje i ma się swietnie. Dlatego bede zwalczał debilne poglądy na temat prywatnej słuzby zdrowia. Moze uratuje kilka osób.
@@@ / 89.74.168.* / 2010-06-16 13:55

platforma poparańców została raz na zawsze odcięta od pomysłu sprzedaży za bezcen państwowej służby zdrowia.

Ty chyba w cuda nadal wierzysz.
Sad orzekl ze nieprawda jest ze Komorowski jaest za przywatyzacja poniewaz on chce komercjalizacji.
A teraz sobie przeczytaj definicje komercjalizacji i bedziesz wiedzial ze Komorowski jest za prywatyzacja.
yuki / 150.254.212.* / 2010-06-16 13:51
Wyznawcy PiS naprawdę nie rozumieją o co był ten proces, czy tylko robią z siebie niekumatych?
Nie waż ne co było, czy jest w statusie PO. Prezes stwierdził, że Kmorowski (nie PO) chce prywatyzacji szpitali, a tego w programie Komorowskiego nie ma.
@@@ / 89.74.168.* / 2010-06-16 13:59
Sprawdz w archiwum sejmu jak glosowal Komorowski na ustawy o zmianach w sluzbie zdrowia.
Dowiesz sie ze Komorowski (nie PO) glosowal za tymi ustawami czyli glosowal za prywatyzacja sluzby zdrowia.
Glosowal tez przeciwko zmianie w ustawie ktora to zmiana uniemozliwiala by samorzadom wyzbycia sie kontroli nad sluzba zdrowia.
Przestanie juz POpaprancy mataczyc.
prywatny / 83.12.154.* / 2010-06-16 14:33
W procesie tym tak naprawdę chodziło tylko o to że J.Kaczyński chciał zdobyć glosy Polaków strasząc ich że prywatna służba zdrowia jest dla bogaczy i tego chce B.Komorowski. Prawda jest taka ze nieważne jest kto będzie właścicielem szpitala tyko czy za leczenie będzie trzeba płacić czy nie. Jeśli w prywatny szpitalu leczenie będzie zadarmo ( za usługi płaci NFZ zgodnie z podpisanym kontraktem ) to ja wybieram prywatny. Jeśli ktoś wybiera publiczny w którym pracują lekarze ( oczywiście nie dotyczy to wszystkich uczciwych lekarzy ) prowadzący prywatne praktyki ( idziesz prywatnie płacisz a on załatwia ci miejsce bez kolejki w szpitalu ) to płacisz ale do lewej kieszeni lekarza a później biadolisz " Jak to jest kiepsko w publicznym szpitalu".
Jeśli tak chcesz to głosuj na J,Kaczyńskiego ale jak trafisz do publicznego szpitala to wtedy zrozumiesz.
@@@ / 89.74.168.* / 2010-06-16 14:53
Drogi Panie, Sluzba zdrowia powinna byc albo panstwowa albo prywatna.
W zadnym wypadku mieszana bo doprowadza to do patologi o ktorych Pan pisal. Lekarz przyjmuje pacjenta prywatnie ale na droga diagnostyke i operacje wysyla do szpitala publicznego w ktorym sam pracuje.
Chamstwo tych "profesorow" doszlo juz do takich rozmiarow ze przyjmuja w prywatnej przychodni w godzinach swojej pracy w szpitalu publicznym. Taka sytuacja ma miejsce w szpitalu w Warszawie na Banacha. Zbudowano im nawet zadaszony korytarz ze szpitala do ich prywatnej przychodni.

Niech Pan jeszcze napisze, dlaczego nikt nie chce kupic szpitali onkologicznych?
Bedziemy wiec prywatyzowac te wszystkie dochodowe dziedziny sluzby zdrowia a te niedochodowe pozostana panstwowe. Wtedy wasza teoria ze prywatne to lepsze jeszcze bardziej bedzie prawdziwa prawda?
on nie kłamie / 83.28.157.* / 2010-06-16 13:41
Jarek nie daj się wciagnąć w szarpaninę
Rób dalej swoje.
Ludzie wiedzą swoje

Najnowsze wpisy