Forum Polityka, aktualnościKraj

Dziura w budżecie. Rostowski wskazał winnych

Dziura w budżecie. Rostowski wskazał winnych

Money.pl / 2013-07-17 09:26
Wyświetlaj:
arooo / 83.24.43.* / 2013-07-24 23:28
a może tak poszukać winy wewnątrz a nie na zewnątrz bo co mamy wewnątrz prawie 40 milionowego kraju? zacofaną gospodarkę, zlikwidowany przemysł, praktycznie brak rodzimego sektora bankowego i pomimo wyeksportowania ponad 2mln aktywnych zawodowo polaków za granicę bezrobocie utrzymujące się na nieustannie wysokim poziomie
DITUREK / 178.37.177.* / 2013-07-20 18:44
ŻADEN ŻYD NIE NADAJE SIĘ DO FINANSÓW,ZJADA NA KOŃCU KURĘ ZNOSZĄCĄ ZŁOTE JAJA.
malwoid / 2013-07-19 16:53 / portfel
a ja głosowałem na PO. Nie boje sie i nie wstydze do tego przyznac. Nie atakujcie tych którzy tak zrobili, bo powód byl prosty:
-program był libelarny, zero podnoszenia podatków, inwestycje infrastrukturalne, uproszczenie procedur i Państwo tanie i przyjazne.
oraz wiele innych.
Nadal uwazam ze gdyby sie pojawiła opcja polityczna, która obiecała by+wprowadziła+wyegzekwowała+oceniała skutki powyższych... to ma mój głos.

niestety takiej partii, ktora spełni cały proces wyliczony powyżej w polskiej demokracji nie ma. I nie bedzie. ma to chyba związek z tradycją polskiej polityki i myśli historycznej.
Jakie jest rozwiazanie? robić swoje i realizowac swoje plany i zamierzenia nieważne co sie ma wydarzyc w Polsce.

Ktos mądry miał racje: diabeł tkwi w szczegółach a władza deprawuje...
Wapniak / 2013-07-18 21:17 / Tysiącznik na forum
Ciekawe...to minister finansów nie rządzi i nie odpowiada za finanse? To kto rządzi?
Robert Lenartowicz / 83.13.112.* / 2013-07-18 10:43
Życzyłbym Polsce żeby taki system kontroli jak maja banki czy inne instytucje finansowe w tym kraju miało również Ministerstwo Finansów..

Zaproscie kontrolerów KNF i NIK.. oni wam narzuca regulacje a Polskie Finanse oprą sie kryzysowi jak i Polskie Banki :)
Marcin1234 / 77.252.22.* / 2013-07-17 21:36
Tak, minister wskazał winnych - tyle razy obiecano nam państwo przyjazne dla ludzi, teraz mamy dwa przeciwstawne obozy - minister finansów najpierw zakłada w budżecie 1,5 mld zł tytułem mandatów , później wyznacza pułap 70,6% "efektywności" przerośniętej horrendalnie mafii skarbowej - ten człowiek, niby minister (w końcu ma tylko wykształcenie licencjackie, bez magisterskiego, z żadnym doświadczeniem w kierowaniu większym projektem, więc się chłopisko za nasze pieniądze uczy się na naszym budżecie) a w jakimś wyizolowanym świecie żyje, z ewidentnymi brakami myślowymi, a do tego otrzymuje kolejne stanowisko wicepremiera, żeby dbał "o swoich"), działania naszej władzy to chyba już tylko zabezpieczenie swojego bytu na zasadzie mafijnego wyciągnięcia od ludzi czego się da i naobiecywania, żeby tylko na wyborach jakoś przetrwać, z perspektywy czasu zauważam, że nawet partyjna mafia z czasów komuny nie była tak pazerna i bezczelna jak ci dzisiaj, nie składała się zresztą z takich partaczy jak dzisiaj, szkoda,że ta wywalczona w przeszłości wolność zupełnie zatraciła się w obecnej rzeczywistości stworzonej tylko dla wąziutkiej garstki beneficjentów, których tylko interesy zabezpiecza instytucja państwa ze wszystkimi dostępnymi służbami budżetowymi, które na dodatek my wszyscy musimy finansować.
Cóż,widać że i najgłupsze pomysły rządu i tak znajdują większość w sejmie,to dosadna i bolesna nauczka dla nas - nigdy więcej!
anyBOLEK / 91.208.93.* / 2013-07-20 08:50
Panie Marcinie poparł już Pan akcje ZMIELENI.pl - i JOW-y - jak nigdy więcej - to nigdy więcej - obecna władza jest faktycznie jak mafia - tylko że opozycyjna PiS też - Ci drudzy choć walkę o zachowanie tożsamości narodowej coraz bardziej popieram patrząc na to co styropianowcy zrobili z nami od 89 roku - to oddadzą wszystko drugiej kościelnej mafii i beneficjentom typu Rydzyk albo brat ksiądz prezydenta Krzystka w Szczecinie (wszystko po 1 zeta dla KK). Nie ma żadnej alternatywy dla tego BETONU po okrągłym stole. Kiedyś myślałem, może Palikot coś ruszy - ale wykazał się oszołomstwem tylko. Mam 40 lat i też tak jak większość młodzieży wokół mnie myślę aby opuścić tą republikę bananową. Ma Pan rację, że partyjne kacyki nie były tak pazerne - organizacje partyjne były namiastką "społeczeństwa obywatelskiego" którego w chwili obecnej w ogóle nie ma. Kiedyś zrobiono zadymę o cenę kotleta na stołówce - a od ponad 20 lat dymają nas na wszystkim i upodlili na maxa - gdzie teraz jest ten Większy od Rewolucji Francuskiej WAŁĘSA - opływa w dostatki tak? Jednak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
matros61 / 217.113.229.* / 2013-07-17 20:26
Najgorsze co może spotkać kraj (każdy) to jest to jak jego strażnik finansów czyli ekonomista zamienia się w krętacza "polityka".

Panie WICE premierze w Pańskim PRZEROŚNIĘTYM resorcie jest wielki Burdel i marnotrawstwo pieniędzy. Niczego nie kontrolujecie Tylko się Panu wydaje że zarządza Pan Finansami w Naszym Kraju
zbynioB / 87.205.138.* / 2013-07-17 19:54
Przy konstruowaniu tegorocznego budżetu wielu ekonomistów nie związanych z żadną kliką partyjną wyliczała, ze jest to budżet wirtualny.
Dlaczego jednak wielu krytykuje Rostowskiego.
Przecież ktoś głosował za powołaniem takiego rządu. Byli to posłowie PO i PSL. Dlatego zwracam się do osób piszących na tym forum. Przestańmy krytykować rząd (to nie my ich wybieramy), a zacznijmy żądać wyjaśnień od t.zw. "przedstawicieli narodu" czyli w chwili obecnej od posłów PO i PSL. Gdy będą rządzili inni też tak samo postępujmy. Przecież nawet najgłupsze pomysły rządu muszą być przyjęte przez większość parlamentarną. Obecnie taką większość ma PO i PSL.
gargamelo / 91.208.93.* / 2013-07-17 19:45
W Szczecinie inwestor Teleskop czeka od roku na stworzenie słubickiej podstrefy ekonomicznej na terenach nadodrzanskich (Skolwin) - produkcja wielkogabarytowa konstr. stalowych - praca dla ok 1000 ludzi - głównie tych zwolnionych ze stoczni którą PO rozpieprzyło - I CO? I NIC? Pan Gargamel się nie zgadza - bo strefa obniża wpływy do budżetu. Które wpływy? Te których jeszcze nie ma i nie będzie bo firma pójdzie działać do Niemiec np. do Rostoku lub Stralsundu? Wpływy może beda mniejsze - ale lepsze mniejsze niz żadne. Gargamelo zapomina, że wokół takiej dużej firmy powstają kolejne które płacą podatki, ZUSy, pensje itd. itd. Obudzą się kiedy firma pójdzie het - tak własnie działa PO z Tuskaczem i Gargamelem - lepiej niech oddadzą ten Szczecin Markeli - ona bedzie wiedziała co z nim zrobić
A.D.2013 / 46.112.70.* / 2013-07-17 18:36

Zwiększenie deficytu budżetowego o 16 mld zł, czyli o jeden punkt procentowy PKB, jest dokładnie taką stymulacją, jakiej Polska gospodarka potrzebuje - powiedział Rostowski.


Marny ministrze współpracujący dla grupy bilderbreg pytma się? Po co stworzono wszystkie systemy zabezpieczeń finansowych? Dlaczego obywatele własnego kraju muszą być jeszcze biedniejsi dzięki błędnym decyzjom podjętych przez decydentów? Czas na reformy bez was, ale to wy musicie spłacić zaciągnięte zobowiązania na inwestycje, które okazały się błędne dla obywateli. Czas znaleźć najlepsze rozwiązanie na zaistniałe problemy.
ojejejejej / 178.37.176.* / 2013-07-17 18:31
to na pewno się poprawi,wszyscy winni tylko nie ja Rostuś.
bookbis / 37.7.177.* / 2013-07-17 18:16
Jakiś czas temu również z tych i innych powodów miałam długi, ale sprostałam wyzwaniu, zracjnalizowałam wydatki do tego stopnia ,że w ciągu roku spłaciłam naprawdę pokażną sumę zadłużenia.Ale nie kupowałam to na co miałam ochote tylko toco było konieczne do przeżycia, ograniczyłam wydatki niemal do 1(w skali 1-100), mój plan okazał się być dobry,ZAPRASZAM WIĘC MINISTRA NA NAUKĘ(gdy poburczy mu w brzuchu przez tydzień zrozumie kiedy i na co wydawać nieswoje pieniądze!!!!!!)
Jan1954 / 83.30.93.* / 2013-07-17 17:53
rozrzutność w naszym budżecie jest wprost proporcjonalna do kompetencji urzędników.
Tani Drań / 93.159.53.* / 2013-07-17 14:44
Dla mnie jest jasna jedna informacja. Budżety ministerstw były zawyżone o 8 mld.
to pokazuje skalę niegospodarności. Takiej kwoty nie da się znaleźć. Proszę popatrzeć na swoje budżety domowe. Czy kiedyś znaleźliście Państwo w nich jakieś pieniądze?

Mistrzowskie posunięcie z terminem ogłoszenia nowelizacji budżetu. Cześć ludzi na urlopach.

Proponuję wprowadzenie innej zasady. Jak minister finansów sporządzi nierealny budżet to przeprasza w TV wszystkich Polaków i rezygnuje z urzędu.

Wreszcie stało się jasne, że Rostowski i jego ekipa nie znają się na liczeniu. Dawno to pisałem. Najpierw zadłużają Polskę a później trąbią o nadmiernym zadłużeniu. Bezczelnością jest zwalanie winny na innych. Jakie są stopy Rostowski wiedział już w zeszłym roku.

A pies? A pies im mordę lizał.

Jak dorwą się do mojej kasy w OFE to będą mieli 300 mld do wydania. Narobią kolejnych długów. Dlaczego Rostowskiemu tak zależy na likwidacji OFE. Bo tam są pieniądze (tak mawiał Kwinto ale o bankach).

Polityka PO niczym nie różni się od polityki E. Gierka. Nikt nie patrzy na celowość inwestycji czy na ich ekonomiczne uzasadnienie. Inwestujemy dla inwestycji. A długi rosną a Polaków ubywa. 20 tys. wynosi nadwyżka zgonów nad narodzinami w I kw. 2013 r. (pierwszy brak przyrostu naturalnego od czasów II Wojny Światowej - hasło wyborcze PO nabiera nowego blasku - Mniej Polaków, by żyło się lepiej .)

Ten rząd trzeba obalić. A cierpliwością i byka się obali jak mawiał pewien chłop.
polacy / 94.254.129.* / 2013-07-17 14:42
Rostowski zwalniam cie. jetes nieudolny. Tusk to samo. Do tego wniosek do prok. aby prześwietlił a was i wasze majątki
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy