Forum Polityka, aktualnościPolityka

"Dziwny jest ten świat" - posłuchaj felietonu Money.pl

"Dziwny jest ten świat" - posłuchaj felietonu Money.pl

Wyświetlaj:
tadzi_x / 2006-07-24 22:02
zadziwiające podobieństwo nagran??:) czyżby powtórka z rozrywki?? nie cofajmy się o 20 lat ,tyle o to walczyli!! ludzie myślcie nim będzie zapóźno!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hycel / 83.11.251.* / 2006-07-24 09:45
Polen, Polen, uber alles... szalony sen szalonego karzelka... groteska i smiesznota...
Lee Voytee / 87.206.69.* / 2006-07-22 09:35
Na wybory pójdę i wszystkich proszę i zachęcam do wzięcia
udziału w tym wyrazie obywatelskiej aktywności. Aby jednak
nie brać udziału w fingowaniu demokracji na kaczą modłę
proponuję aktywny bojkot przez oddanie nieważnego głosu,
przekreślenie list i wpisanie : TYLKO JEDNOMANDATOWE OKRĘGI
WYBORCZE. W przypadku masowego bojkotu damy sygnał że taki
sposób zawłaszczania państwa jest obcy społeczeństwu.
Od 15 lat Obywatelski Ruch na rzecz Jednomandatowych Okręgów
Wyborczych (JOW) walczy o najważniejszy ustrojowy akt: zmianę
ordynacji wyborczej z partyjniackiej na jednomandatową w
okręgach bez progów,gdzie zwycięża najlepszy , taki który
chce ponosić odpowiedzialność wobec wyborców i chce być ich
reprezentantem. Ta inicjatywa jest blokowana ze wszystkich
stron od prawa do lewa. SZ.Pan D'Tusk i jego PO próbuje
zawłaszczyć tę ideę poprzez zmanipulowanie
jej ponieważ ich projekt pod którym 2 lata temu zebrali ponoć
750 000 podpisów nie zakładał czystej idei JOW.
Ruch JOW przyłączy się i poprze każdego kto wykaże prawdziwą
wolę wprowadzenia tego prawdziwie demokratycznego sposobu
wyłaniania reprezentantów społeczeństwa. Jednak tej woli nie
ma bo decyzja zależy od sejmowej zbieraniny partyjniackiej
która wie że w wypadku wprowadzenia JOW zostanie zmieciona z
tej lukratywnej synekury na którą namaszczją ją partyjni
bossowie.
Majstrowanie przy ordynacji przez PiS to jeszcze jedna próba
kaczorów na całkowite odsunięcie społeczeństwa od wpływu na
kształt państwa.
Proponuję bliżej zaznajomić się ze szczegółami tej idei na
stronach JOW, UPR, Normalne Państwo.
Tylko w JOW wyłonimy prawdziwych reprezentantów ktorzy
wyprowadzą kraj z upadku!

Why duck? No ducks!
świadomy wyborca / 83.27.145.* / 2006-07-25 18:57
Nie podpuszczaj wyborów. Nieważny głos się nie liczy a ty marzysz żeby wygrało PIS i dlatego nieuświadominych podpuszczasz żeby oddawali nieważne głosy.Na wygraną trzeba sobie zapracować a nie wykorzystywać wyborców.
BC / 83.5.191.* / 2006-07-27 15:23
Ujmę to tak: kto nie głosuje lub oddaje głos nieważny naprawdę głosuje na zwycięzców (chociaż może mu się wydawać inaczej).


Niestety ordynacje wyborcze jakie mieliśmy/mamy w Rzeczpospolitej fałszują wyniki wyborów. Wbrew zasadom demokracji przecież nie odzwierciedlają woli tych którym nie podoba się żaden z kandydatów.
Ktoś komu nie odpowiada wybór między dżumą a cholerą może albo nie iść na wybory albo świadomie oddać głos nieważny. Tak czy owak jego poglądy zostaną zignorowane!!! I jeszcze komentatorzy będą go w telewizji obrażać.
Uważam że należy wprowadzić głos "Przeciw Wszystkim" żeby Ci którzy chcą wyrazić swój brak zaufania do kandydatów mogli go wyrazić. Pod rozwagę można wziąc poźniejszy podział mandatów, ewentualne wybory uzupełniające, czy powtórkę wyborów gdyby zwyciężyła opcja "przeciw wszystkim".

Brak możliwości wyrażenia sprzeciwu to zwykłe oszustwo,
nieprawdaż?
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-22 08:29
To nie był przypadkowy błąd! To był przekaz z podświadomości:
"Nas nie przekonajom, że białe jest białe, a czarne jest czarne"
http://www.youtube.com/watch?v=9fVSLFYWTZk
DA / 195.225.71.* / 2006-07-21 19:48
Tupanie nóżkami.... Tyle zostało Wam, gburom demokracji i elokwentnym cwaniakom ciągnącym łatwe pieniądze gdzie się da i kosztem każdego, którego się dało. MOżecie sobie wymyślać do woli. Teraz tylko tuopanie nużkami wam pozostało. Bo wreszcze jest ktoś, kto obietnice oczyszczenia tego kraju z toczącego ją pasożytra zrealizuje. Niezależnie czy będziecie porównywać jego słowa do demagogów socjalizmu, czy idoli demokracji....
Tupcie, tupcie...
x / 212.122.215.* / 2006-07-23 16:03
chętnie bym poznał twoją rodzinę - kto to takich durnych i naiwnych narobił ?
alek / 83.27.30.* / 2006-07-21 16:51
A może modlitwa o rozum by pomogła? Niby z pustego to i Salomon nie naleje, ale jakby Siła Wyższa, to kto wie... Przecież są rzeczy na niebie i ziemi, o których najmędrszym filozofom się nie śniło. Co prawda pory deszczowej jak dotąd nie udało się posłom wywołać (choć prognozy pogody były jednoznaczne, miało dziś padać, więc ciemny lud miał poczuć moc pisowskich kapłanów i zobaczyć na własne durne oczy, rozdziawiając ze zdumienia gęby, że Partii nawet niebiosa są przychylne, a tu taki afront...) , ale próbować zawsze warto, jak mówi poeta "nie porzucaj nadzieję jakoć się kolwiek dzieje..."
maxx / 2006-07-21 18:23
Ten sam poeta mówi;

"Cieszy mię ten rym: 'Polak mądr po szkodzie':
lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
nową przypowieść Polak sobie kupi,
że i przed szkodą, i po szkodzie głupi"
FISZER 74 / 62.233.214.* / 2006-07-22 18:12
panie maxx a wynika to z tego że to parafianie co mają co niedziela prane muzgi i tak odwiekow palaczki sami wystepuja przeciwko swoim interesom ,a kasiorka jest transwerowana na południe i do kabzy współpracowników kleru.
tatko / 2006-07-21 20:16 / Tysiącznik na forum
Jan Kochanowski się nam pokłonił. Zauważcie,ile wieków ma ten tekst, a jak bardzo aktualny wczoraj,dzisiaj i pewnie jutro będzie. szczególnie teraz warto było go przytoczyć.
ludek / 83.24.20.* / 2006-07-21 16:00
Slepi Polacy , zawsze byli naiwni. Sądziłem ,że nigdy więcej nie dadzą się nabrać na retorykę lat piędziesiątych a co widzę mamienie Kaczyńskich narodu stało się faktem.Jesteśmy zacofani i tacy pozostaniemy. Tak zwyciężają tacy zwycięzcy na jakich zasługujemy.
Andrzej z pruszcza / 213.238.114.* / 2006-07-21 16:43
TAK TO PRAWDA, ŻE JESTEŚMY ZACOFANI. aLE kACZYŃCSY WYBUDUJĄ NAM NOWĄ POLSKE, POLSKE KOŚCIOŁÓW I DEWOTÓW i tym bajorku będą sie dobrze czuli.
~jaki_kwaki / 83.30.109.* / 2006-07-21 18:04
A przepraszam, o co ci chodzi? Za to poprzednie ekipy budowały rozległe sieci hipermarketów, przekręty na gigantyczną skalę, korupcję w skali globalnej niewyobrażalnych rozmiarów, bezrobocie i jako sztandarowy produkt znanego "geniusza od 7 boleści" schładzanie gospodarki poprzez jej całkwitą likwidację. Dodając jeszcze do tego głodowe pensje na poziomie Bantustanu rodem z kolonii Afrykańskich. A wszystko to w imię obcego kapitału, który nawet gówna by wycisnął aby tylko mieć zysk i go wytransferować w diabły. To było 16 lat ograbiania dodam bezpardonowego Polski. A teraz nagle, tym "PanOm" zaczął się palić grunt pod nogami i stąd ten lament i ośmieszanie wszystkiego co się da, co tylko jest związane z Polską Racją Stanu. Rzecz Pospolita Bandycka przemija bezpowrotnie i musisz kolego się z tym pogodzić. Czy chcesz, czy też nie. A jeżeli piszesz coś o zacofaniu, to zawdzięczamy to tylko i wyłącznie poprzednim ekipom liberalnym. I mam tu na myśli skrajny liberalizm. Powiedz mi jak się ma 9 miesięcy do 16 lat? Gdzie przez te 9 miesięcy twoi idole mieszają jak diabeł w kotle ze smołą i stawają dosłownie na głowie aby uniemożliwić wszelkie konstruktywne działania zmierzające do normalizacji życia w tym jak napisałeś "bajorku". A powiedz mi kto u licha doprowadził do tego bajorka (bagna i syfu)? Co, cały czas rządzili Kaczyńscy? Tutaj innego wyjścia nie ma jak całe to towarzycho złapać krótko za mordę i zrobić to, co zrobiono z nim w innych krajach post-komunistycznych. Porównaj sobie Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, a nawet Estonię i zobacz jak tam przebiegały przemiany i jak tam się żyje. I co ważne, oni tam na szczęście nie mieli wysoce wykwalifikowanego "geniusza, monetarysty". Oj, dziwny jest ten świat, dziwny......
!!! / 83.5.3.* / 2006-07-23 07:35
W poprzednich ekipach byli ci sami ludzie ,a napewno Kaczyńscy. Raptem zmądzeli i teraz są ok . Minister rządu Buzka,Prezes NIK,doradcy Prezydenta ,premiera....itd przez 16 lat !! Kłamstwo,obłuda i poparcie Rydzyka powoduje że zawłaszczą całą władzę ,a ty wtedy się obudzisz. Będzie za pożno !! Okłamują cię na każdym kroku ,dzień po dniu.....
niepokorny / 71.106.139.* / 2006-07-22 23:41
Moj koszmarny sen sie ziscil.Najwiecej do powiedzenia maja ci ktorzy nic nie powinni mowic bo maja kompletna pustke w glowie.Gdzie byly te zasoby ktore rozkradziono,jak one powstaly.To z tych pol hektarowych "gospodarstw",z tego smrodu i zacofania polskiej wsi na ktorej 50 lat temu mieszkalo prawie 70%polakow?
wojtecki / 83.25.252.* / 2006-07-21 22:02
I w imię walki ze złem i "układem" (cokolwiek by to znaczyło, bo do dzisiaj nie wiem z czym Kwaki walczą) i w imię normalności mamy wicepremiera przestępcę, drugiego wszechpolaka -specjalistę od matur, a dzisiaj mieszanie w ordynacji na 3 miesiące przed wyborami. Też mi normalnoś.
marzena / 213.102.141.* / 2006-07-21 21:55
no własnie Czechy, Węgry, Estonia, zwłaszcza Estonia tam jest podatek liniowy, o% podatek dla firm(cit), a 80-90% firm państwowych zostało już dawno sprywatyzowanych, na pańskim miejscyubyłabym ostrożna z tymi przykładami, bo te kraje jeszcze dalej poszły z reformami, jak pan był łaskaw określić: "geniusza od 7 boleści", bo nie bano się ludziom powiedzieć, że trzeba zacisnąć pasa i ciężko pracować, dosyć używania tych wulgaryzmów, jak nie ma pan oprócz inwektyw nic do zaproponowania, to proszę sobie dac spokój, zgadzam sie że komuchy narobiły wiele złego, że olbrzymim błędem była gruba kreska i brak dekomunuzacji, trzeba zrobić dobre , proste i klarowne prawo, żeby wyeliminować te patologie, a nie tylko straszyć ludzi cwaniakami i kombinatorami, jeśli nam nie odpowiada ten obrzydliwy kapitalizm, to po co robiono to wszystko, dla tzw. picu? kapitalizm na półkach, socjalizm w pracy, prosze pokazać mi na Zachodzie tych wszystkich Polaków, którzy dostaja umowy na czas nieokreślony w pracy, niech pan nie kpi sobie z nas, gdzie ludzie na świecie mają dożywotnią pracę, chyba tylko u nas w spółkach skarbu państwa, rodzinne firmy, mama księgowa, mąż kierownik, córka jeszcze szkoły nie skończyła, juz ma praktyki, albo umowy zlecenia, itd, , ten piękny socjalizm wystepuje jeszcze w kilku rajach na ziemi Kuba, Korea.... moja siostra żyje 20 lat w Kanadzie jak usłyszała, że musze mieć umowę na czas nieokreślony, bo nie dostanę kredytu mieszkaniowego ( tak było 6 lat temu ) to parsknęła śmiechem, kto komu daję pracę na zawsze?praca na zawsze, nigdzie w normalnym życiu nie ma niczego na zawsze , trzeba ciagle być zwartym i gotowym , bo los róznie sie z nami obchodzi, na całym świecie ludzie martwią się o pracę czy będzie , czy nie, a u nas to niby co? polacy to jakieś kaleki życiowe, że sobie nie poradzą?wszedzie sobie radzą , wszedzie sami sobie znajdują pracę, a jak tylko wracają do kraju, to tę pracę ma im dać państwo! jakaś schizofrenia!! żałuję tylko że tyle obiecywano, a i tak stosuje sie metody poprzedników, nauka nie poszła w las, niestety dla panów Kaczyńskich swiat i Polska zatrzymały sie gdzieś w epoce Gierka i Jaruzelskiego i ciągle jest ten wróg, z którym trzeba walczyć, prawo, prawo, jeszcze raz prawo i konskwencja w jego egzekwowaniu, znikna szybko patologie i polecą kombinatorzy, a ten język ,no cóż, mam nadzieje że maturę pan zdał, no chyba że abolicjonista....dobrze że ten Giertych został ministrem edukacji, prawda?
antyPiSuar / 141.76.1.* / 2006-07-21 19:03
Do jaki_kwaki: typowy PiSowski "działacz". Piana na pysku walka o stołki i budowanie nowych kolesioskich rządów w imię "walki z tym co było złe". Miało być nam taaaaak dobrze za rządów PiSu a mamy to co mamy propozycje zwiększania podatków. Miało być kompetentnie i bezpartyjnie- no to powołali paru prezesinów, że zaraz musieli odwołać bo kompromitacja. Polityka zagraniczna to wojna ze wszystimi. Dużo w mediach o tym jak nam się polepsza. Adin, dwa, tri, cietyrie... wam błoga i charaszo. U was diengi i sexa niet. Da! Ocień charaszo! Mienia zawód Kaszpirowski ja budu wam IV Polszu budować.
jaki_kwaki / 83.30.109.* / 2006-07-21 21:19
Witam szanownego pieniacza vel pieska ujadającego. Nie jestem żadnym działaczem żanej partyji ani radyja. Do żadnej bandy więc nie przynależę. A jedynie posiadam zdrowy rozsądek i widzę co jest grane. A kolega "antyPiSuar" święcie wierzy w to, co mu pokazują i piszą nasze "niezależne media", które na wskroś są przeżarte propagandą ultra liberalną. A tak nawiasem mówiąc, to co? Kolega boi się, że mająteczek pryśnie jak bańka mydlana? A więc ogladaj Pan dalej TVP, Polsaty i czytaj Wybiórczą to dobrze robi na mózg (bo wodę z mózgu).
!!! / 83.5.3.* / 2006-07-23 07:51
Radyjko,radyjko powiedz przecie kto jest najsprawiedliwszy,prawy i piękny na tym świecie,a radyjko głosem guru odpowie- ten kto podziwia mnie JK i gani i bojkotuje gazetę wyborczą !!!
antyPiSuar / 141.76.1.* / 2006-07-22 12:06
Do jaki_kwaki: Paranoik! Pan słucha tylko swojego radia albo swojej TV. Podobnie mają schizofrenicy, też radio słyszą prosto z mózgu.

Co do obelżywego języka pod moim kierunkiem to się nie będę odwdzięczał bo choć Panu pewnie dobrze by się rozmawiało na takim niskim pułapie to ja bym się musiał nienaturalnie zniżać.

Po Pańskim 2 komentarzu zorientowałem się, że dla Pana to wsjo rawno na kogo ujada. Wszyscy są po równo upaprani, tak? Jest też taka filozofia. Więzień siedząc w celi wmawia sobie, że on jeden jest wolny a cały świat jest za kratami.

Panskie domysły co do mojego stanu majatkowego, przynależności partyjnej, berkrytycznej wiary medialnej chybione. Na ale skoro szufladki Pan ma gotowe i ludzi tam wsuwa wg swojego algorytmu... taaaak świat dla Pana jest prosty.

Ale żeby destrukcja nas obu nie zjadła to mysle, że nie ma po co na siebie ujadać I ja i Pan nie godzi się na tę rzeczywisość, którą nam PiS serwuje.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-22 08:15
Media przeżarte propagandą ultraliberalną?! Obudź się natychmiast!!!
W Polsce nigdy jeszcze nie było liberalizmu ani propagandy liberalnej. Wręcz przeciwnie - o UPR w mediach jest tyle co nic.
JOZO / 83.18.227.* / 2006-07-21 15:20
Moje gratulacje Panie Premierze Kaczyński powodzenia w założeniach i spełnienia obietnic przynajmniej w połowie zdrowia i wytrwałości. Tak trzymać.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-21 15:34
3 miliony mieszkań = Kaczyński obiecuje wybudować 3 miasta wielkości Warszawy.
Czy wy zaślepieni fani PiSd zdajecie sobie sprawę, że rządzi w kraju osoba psychicznie niezrównoważona?!
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-21 13:26
Jakby maturzysta napisał wypracowanie i miało by się ono tak do tematu pracy jak expose premiera to oblał by maturę. Dlaczego? Bo jest NIE na temat. Expose ma pokazać JAK cele rządu osiągnąć a nie CO jest do zrobienia. Co jest do zrobienia każdy wie, a premier ma wiedzieć jak to zrobić. No ale on nie wie.
orkan / 83.28.187.* / 2006-07-21 13:13
mają rozmach s........y:) dobre
pawcio80 / 148.81.118.* / 2006-07-21 12:45
Bardzo fajny felietonik , to prawda co się dzieje w Polsce :) :(
ANNA MARIA / 83.13.216.* / 2006-07-21 16:43
Nareszcie , ktoś wziąl sie za porządek w tym kraju . Polacy tego oczekiwali od dawno . SLD wypaczyło kraj i charaktery polaków , ludzie do dzis boja sie ,bo nie wie czy jutro na biurku nie znajdzie wypowiedzenia , Otóż stanowiska obstawione kolesiami i rodziną . Polacy potrawią pracować , widoczne jest to poza granicami kraju ,mieli robić za darmo , to tam przynajmniej mają .Myślę ,że młodzież w końcu będzie zostawać w kraju , aby czuć się bezpiecznie i za odpowiednie wynagrodzenie . DO ZOBACZENIA NA SZCZYCIE !!!!!!!!!
Hycel / 83.11.251.* / 2006-07-24 09:42
Czy teraz chorzy umyslowo maja dostep do internetu?
Kto, ktory lekarz pozwolil ci pisac? Prosze to ujawnic, natychmiast!
antyPiSuar / 141.76.1.* / 2006-07-21 19:13
Do ANNA MARIA: Kolejna nawiedzona PiSówka co mi mówi, że będzie dobrze. Jak to będzie przecież PiS już rządzi 9 miesięcy już nam powinno być lepiej. Po samorządowych się zacznie jazda. Podatki tak zaszczytują, że u Pani zadyszka wystąpi.

To Pani się odczauje za niedługi czas, ja już mam to za sobą
Leoś / 80.55.10.* / 2006-07-21 17:41
Mam nadzieję, że SZCZYT właśnie zobaczyliśmy !!!!!!!!!
Porządek, owszem, ale chyba nie ten człowiek.
"...nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne". Wiele osób myśli, że to tylko pomyłka (?!!), przejęzyczenie. To wypłynęło z podświadomości, więc na tym będą się opierały jego rządy...
!!! / 83.5.3.* / 2006-07-23 08:02
Mnie dał do myślenia fakt : Po sławnym , freudowskim przejęzyczeni Jarosława K. " ...nikt na m nie udowodni,że białe jest białe białe......." posłowie w ławach PiS-owskich zaśmiewali się gromko,ale njmocniej i z satysfakcją śmiał się poseł Zawisza. To świadczy o ty ,że raze trzyma ich tylko władza,którą dzięki JK zawłaszczają !!!
franczesko / 84.40.233.* / 2006-07-21 12:26
Rewelacja. Wiecej takich felietonow :)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy