Forum Forum inwestycyjneForex

E-banki działają już osiem lat

E-banki działają już osiem lat

Money.pl / 2008-11-26 16:18
Komentarze do wiadomości: E-banki działają już osiem lat.
Wyświetlaj:
Garand / 2008-11-27 10:07 / portfel / Bywalec forum
Za przykład e-banku autor podaje Inteligo i serwis pekao24.
Bank internetowy, to bank wirtualny w którym nie trzeba nic załatwiać osobiście w okienku. Jeżeli chodzi o przykład PKO BP i PEKAO SA są to zwykłe rachunki z dostępem przez Internet. Aby je założyć trzeba się pofatygować do oddziału banku i w zasadzie oprócz przelewu nic więcej za pośrednictwem serwisu internetowego nie zrobię... Dodam jeszcze że z nędznym oprocentowaniem, wysokimi opłatami i brakiem dodatkowych usług te rachunki to po prostu porażka...
artur dulęba / 90.156.74.* / 2008-12-01 19:44
Zakładałem konto w Inteligo pod koniec 2001 roku. Wtedy nie było żadnego oddziału tego banku dla klientów. Wszystkie sprawy musiały być robione wirtualnie lub przez bankomaty Euronetu. Parę lat temu ten bank został wykupiony przez PKO-BP. Być może teraz jest więc z otwarciem konta tak jak piszesz. Opłaty za przelew to 1PLN od początku do teraz, oprocentowanie na początku było świetne w porównaniu z innymi bankami, ale teraz to na oprocentowaniu do konta raczej nigdzie fortuny nie zrobisz. Mam tam swoje konto 7 lat i nie mam powodów do narzekań.
b.zad / 87.105.145.* / 2008-11-28 20:37
Ja już ponad rok korzystam z e-banku i to w dwóch bankach. W jednym-przelewy są całkowicie bezpłatne, w drugim płacę 0,99 zł za przelew. Jesem mam na firmę, drugi osobisty.
Jestem zadowolona, bo mogę swobodnie sprawdzać wszystko. A w okienku to nie bardzo mogłam marudzić, bo kolejka.
pepeso / 85.128.94.* / 2008-11-27 02:25
Jam mam od 5 lat konto w multibanku.
Pełna obsługa konta przez internet i wszystko free !!!
Konto 0zł (przy wpłacie 1500zł mc), karty 0zł (trzeba płacić kartą w mc. >~800zł zwrot opaty), wszystkie przelewy 0 zł w tym ZUS , US i Podatki !!! Bankomaty EuroNet,Cash4You,WBK za free !

Lepsze warunki niż w "bracie" mBanku i zawsze są oddziały banku do odwiedzenia.
Polecam !!!
jack230 / 2008-11-26 20:55 / Bywalec forum
Miały mieć wyższe oprocentowanie lokat, tańsze usługi...itp. ...itd...

Tymczasem obenie niestety nie jest to prawdą.

Przykład - INTELIGO - najniższe oprocentowanie lokat, najdrozśze opłaty...

Na początku byli tańsi. Złapali frajerów, a teraz ich czeszą wykorzystując to, że żadko kiedy chce się ludziom likwidować rachunki.
qube / 91.192.165.* / 2008-11-26 20:59
oco ci chodzi z inteligo ja place za uzytkowanie konta 1zł miesiecznie ale tam nie trzymam zadnych lokat bo faktycznie kiszka ale sa inne banki np mbank, reszta co oferuja to drozej kosztuja trzeba sprawdzac sobie samemu np ING wszystko za darmo ale za uzytkowanie karty debetowej trzeba placic 2zł, Alior bank wszystko za darmo - ale tzreba placic za karte debetowa, wszesdzie naciaganie klienta i tak uwazam ze inteligo to i tak dobry wybór.w mojej rodzinie wszyscy mamy to konto i jestesmy bardzo zadowoleni, napisz jakie ty masz i opisz je szczegółowo a nie po łepkach
badyl L-2 / 91.94.143.* / 2008-11-26 21:59
Sytuacja życiowa zmusila mnie do założenia e-konta w Inteligo a następnie w mBanku. Muszę szczerze powiedzieć że sposob działania, zakres oraz szybkośc obsługi /transfer gotówki/ mBanku nie ma co porównywać z Inteligo. To jest "pięść do oka", nie mówiąc już o ciągnięciu jak największej ilości grosza, przy nadarzającej się okazji, dlatego mam propozycję dla gube, spróbuj to i to, to dopiero będziesz wiedział z czego można być zadowolony.
Nadmieniam nie jestem naganiaczem
GostekM / 83.6.219.* / 2008-11-27 11:20
Kilka lat temu zostałem zmuszony do założenia konta bankowego, padło na Inteligo. Nie korzystałem z niego intensywnie, potrzebowałem konta dla przelewu wynagrodzenia. Po tym czasie mogę stwierdzić, że jest drogie. Po jakimś czasie jak już uzbierała się jakaś kwota pieniędzy zaczęłem ją inwestować w lokaty. I muszę stwierdzić, że dostawałem po dupie z oprcentowaniem. Teraz mam konto w mBanku i różnicę widzę od razu. Nic nie płacę za podstawowe usługi: przelewy, karta, prowadzenie rachunku. Zaznaczę, że tylko z nich korzystam (żadnych kredytów nie dam sobie wcisnąć, bo czy inteligo czy mbank i tak będzie drogo)

Dodam tylko, że ani inteligo ani mbank pod względem serwisu transakcyjnego się nie zmieniło. W inteligo jest ładniejszy i bardziej intuicyjny. W inteligo nie zmieniły się również opłaty: za kartę 1 pln, za przelew 1 pln (www) bo za pomocą konsultanta jest jeszcze drożej, przelew do Zus 3pln (kiedyś nawet napisałem maila do bok inteligo z pytaniem dlaczego jest taka różnica w cenie między zwykłym przelewem i dostałem odpowiedź od jakiejś pracownicy, że cena wynika z tabeli opłat :( załamałem ręce ). W mbanku nawet na jakiś czas wprowadzili odpłatności za przelewy w cenie 0,50pln ale pod wpływem użytkowników wycofali się z tego.
totu / 83.24.118.* / 2008-11-26 21:17
a ja mam Lukas eKonto Pro i nic nie płacę, ani za token, ani za obsluge ani za przelewy. Fakt, brak opłat jest dopiero przy saldzie powyzej 5tys, ale to pikus, przynajmniej dla mnie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy