Forum Forum podatkoweInne

E-deklaracje: kłopot zamiast ułatwień

E-deklaracje: kłopot zamiast ułatwień

Money.pl / 2007-01-18 20:34
Komentarze do wiadomości: E-deklaracje: kłopot zamiast ułatwień.
Wyświetlaj:
tadek1111 / 83.4.153.* / 2019-02-15 21:43
jakieś dziadostwo od 2 godzi nie rozpoznaje mi rozliczenia z żoną ,jakiś bubel .Informatycy do roboty bo pensji nie będzie
ewas0408 / 79.185.230.* / 2020-02-16 20:11
u mnie podobnie. jedno rozliczenie odrzucało mi kilka razy. Błąd w nazwisku, imieniu, nr. pesel i kwocie przychodu. O co chodzi? ktoś mi powie?
hfhgj / 81.190.78.* / 2020-02-18 21:31
nie zaciągają się dane dziecka do Pit O . Nijak idzie to wpisać !
Co się dzieje?
Maximer / 94.141.130.* / 2019-01-30 12:55
od lat się rozliczam tym programem i nie mialem kłopotów. W tym roku (2019) nie moge wpisac numerów pesel dzieci, bo program nie rozpoznaje nowego numeru pesel hahahahhaa... jakiś debil zapomniał,że są pesele nowe juz od kilku lat. Żenada
Ilona940 / 83.31.37.* / 2018-03-13 20:56
Jeśli mogę pomoc to jedyny błąd jaki robiłam przy krotnym wysyłaniu pita 37 wspólnie z małżonkiem to to ze wpisywałam przychód razem, a trzeba wpisać przychód podatnik i udało się :)
Jeremi nawigator / 83.5.20.* / 2016-09-17 10:24
Temat: deklaracja VAT-7
Procedura słabo dopracowana. Bazuje na obcym oprogramowaniu, które generuje na każdym komputerze inne problemy. W moim przypadku program uniemożliwia wysłanie deklaracji z powodu rzekomo złego formatu dat, a są na 100% zgodne z wymogami formularza. Znowu pokonam 16 kilometrów aby dostarczyć deklarację osobiście i - co ciekawe - zajmie mi to mniej czasu niż wysłanie deklaracji przez Internet. Mam więc oszczędność czasu i poprawia mi się wynik "kilometrówki", co skutkuje mniejszym podatkiem, a ponadto mam godzinę odpoczynku od komputera. Jest dobrze, nie zniechęcajmy się. Polecam poradę króla Jerzego VI: "Keep Calm and Carry On" („zachowaj spokój i rób swoje”)
Bojan / 89.75.40.* / 2013-04-13 10:27
W tym roku postanowiłem wysłać pit przez e deklaracje wysłałem 2tyg. przed narzeczoną do tej pory pieniędzy nie mam ona zaś złożyła w urzędzie i pieniądze już dostała...więc nie wiem jak chcą namówić ludzi do e deklaracji jak nie ma profitów zwłaszcza żeby to wysłać trzeba trochę się pomęczyć z u*********** błędami
wueren / 78.154.92.* / 2013-03-12 15:17
MI pokazuje, że mam błąd w nazwisku i numerze PESEL... ale chyba wiem jak się pisze własne nazwisko do jasnej..**** wysyłam 15sty raz i nie idzie. Gratulacje dla tych, którym się udało.. Ja jutro idę do Urzędu...

ps. tez straciłam 2h;/
belladonna / 2013-03-12 17:00 / Tysiącznik profesjonalny
Jak ten błąd się pojawia, może też być błąd w przychodzie z 2011. Jak PESEL itd prawidłowe to na 100 błąd w przychodzie. Ja wysyłam e-PIT odkąd powstał i nigdy tego problem nie miałam (no ale znam swój przychód 100procentowy, pewny). Zazwyczaj ktoś zapomniał, że korygował PIT lub miał 2 źródła przychodu, wiec z jednego PIT-11 nie będzie itd.... :)
buuuuhhhhaaaa / 78.30.82.* / 2012-03-22 17:07
to działa jak wszystko w Polsce , dziesiec razy wysyłałem i nie przechodzi ciagle bład 414 , az wreszcie eureka przeszło, co za gównoooooooooo
Mateo34 / 83.8.168.* / 2016-02-12 09:48
e-deklaracje 414 wysyłanie odrzucone -
Typowy błąd jeśli w zeszłym roku ktoś podawał na samym początku deklaracji PESEL zamiast NIPu, a teraz próbuje wysłać deklarację z wpisanym NIPem. Wystarczy zmienić w deklaracji z nipu na pesel żeby poszło prawidłowo.
Krakus don / 77.254.193.* / 2011-10-20 10:44
Wlasnie tak a to dzieki krakowskim urzednikom z US. Wyslalem e-deklaracje 06 kwietnia 2011. Nie wiedzialem wowczas o jakims kretynskim potwierdzaniu. Skoro deklaracja przeskoczyla do zakladki "wyslane" uznalem ze jest ok. Na dodatek dostalem jakis dlugi numer ktory przepisalem. #0 kwietnia wydrukowalem te deklaracje zeby miec jakis slad. Drukowalem z zakladki "wyslane". Wchodze 2 maja wieczorem do tej aplikacji i widze swoj pit w zakladce "odrzucone - blad 414".... K****!
Polecialem 1szego mozliwego dnia do US i zlozylem wydrukowany Pit, ktory zostal przyjety bez poprawek. Madra urzedniczka stwierdzila, ze "nie przeszedl bo w nazwie ulicy nie bylo imienia" wiec mowie, ze rowniez corce wysylalem z taka sama nazwa i przeszlo! Urzednicy krakowscy potraktowali mnie jak przestepce i odmawiaja uznania , ze zlozylem w terminie. Kara jest brak skorzystania z ulg (wspolnota z zona, internet, corka). Dzwonilem do ministerstwa finansow i facet byl wielce dziwiony takim podejsciem do tematu. Stwierdz: "skoro pan przyszedl 1 dnia po terminie i zlozyl pit a w systemie e-deklaracje jest slad mojego wysylania w dniu 06 kwietnia, to w czym widza krakowscy urzednicy problem?"
Czekam na decyzje i juz wiem, ze bedzie negatywna dla mnie.
Omijajcie krakowskich urzednikow wielkim lukiem!!!!
docenths / 83.0.155.* / 2011-10-21 08:43
Omijać a dlaczego może należałoby poprostu przypomnieć całej tej urzędniczej sforze że ich pracodawcą jesteśmy my obywatele. Bo to na nasze obywateli Polski zlecenie i w odpowiedzi na nasze potrzeby powstały struktury tego państwa a oni urzędnicy są tylko pracownikami wynajętymi do pracy w służbie dla nas obywateli.
belladonna / 2011-10-20 16:44 / Tysiącznik profesjonalny
System e-deklaracje akurat adresu nie weryfikuje. Dlaczego? bo jeśli ktoś mieszka na ulicy 3 Maja, to może wpisać:
3 Maja
3-Maja
Trzeciego Maja
więc... przy adresie błędów nie wyrzuca... ale wystarczy zła forma wpisania np daty urodzenia, odwrotnie lub bez "-" i błąd wyrzuci.
Poza tym:
"brak skorzystania z ulg (wspolnota z zona, internet, corka)".
po terminie jedynie nie można się rozliczać z zona, ale ulgi odliczać można, czy na Internet, czy na córkę... poza tym zapis ustawy brzmi, ze ulgę na dziecko odliczamy od podatku obojga, więc przy oddzielnym PIT jeśli zona odliczy jedynie 500 zł, to mąż w swoim PIT odlicza resztę na to samo dziecko... bo ulga jest w kwocie coś ponad tyś zł(istotne aby w osobnych PIT nie odliczyć za dużo na jedno dziecko itd) :)
ares35 / 81.190.66.* / 2007-01-19 00:22
czego można się spodziewać po rozwiązaniu, które zostało wprowadzone do użycia przed rzeczywistym wykonaniem systemów informatycznych po stronie US, wnikliwej i sensownej analizy przed wykonaniem systemu itp. Odtrąbiono sukces, że można, a tak naprawdę nic sensownego nie zrobiono od strony administracji poza prowizorycznymi rozwiązaniami nie nadającymi się do rozwijania. Tyle lat doświadczeń z ZUS i wszystko na marne - inne instytycje koniecznie chcą przechodzić całą drogę od nowa. Informatyzacja ZUS, wielokrotnie krytykowana, w porównaniu z e-Deklaracjami dała konkretne efekty. (wszystkie firmy >5 osób wysyłają deklaracje elektronicznie, ale także wiele mniejszych) - ciekawe kiedy będzie można się tego spodziewać po e-Deklaracjach ? Widać, że pracownicy MF mają daleko do pracowników ZUS i nie chcą skorzystać z ich doświadczeń. Będą odkrywali amerykę od nowa, a podatnicy za to zapłacą. Ciekawe ilu kierowników przedsięwzięć i ile zespołów roboczych powstanie jeszcze po stronie MF, żeby powstało coś co przyniesie REALNE korzyści dla kokolwiek poza pobierającymi pensje ludźmi z MF.
sz / 82.143.129.* / 2009-04-27 20:35
do ch*** ten program nie podobny! chcial zebym wpisal gmine, wroclaw to nie gmina, z reszta takiej nie bylo, zaznaczylem katy wroclawskie, przeszlo - chcialem to poprawic dalem wroc i... CH** pisz pan wszystko od nowa! stracilem 2h! a te patalachy co ten program napisaly zgarnely pieniadza i maja wszystko w dupie. nawet nie ma zadnego formularza ktorym mozna by bledy zglaszac - mialo byc dobrze wyszlo jak zwykle.
P.Ł . Kraków / 83.4.166.* / 2012-04-22 12:39
Tak ma Pan rację , bo bi ja podobny problem mam w Krakowie po wpisaniu powiat"Krakowski " w okienku Gmina nijak nie chce się wyświetlić M.Kraków . pole gmina pozostawiłem puste po kilkukrotnych próbach wstawienia ręcznie w deklaracji i w profilu./strata czasu/nic nie pomogło.pole Gmina pozostało puste deklaracja nie przyjęta przez system . Musiałem wydrukować i pieszo zanieść do US. Podobnie w Pit 0 gdy niema imienia i nazwiska dziecka tylko jest wpisany pesel
deklaracja nie " przechodzi" bo system pokazuje błędy lub brak niektórych poz.
Za taki bubel gdybym ja w pracy zrobił to szef by nie otrzymał zapłaty a ja pensji . Z poważaniem P Ł .
ppnet2 / 78.8.158.* / 2011-04-17 14:32
W polu Powiat i Gmina należy wybrać: M.WROCŁAW, też miałem z tym mały problem:(
P Ł . Kraków / 83.4.166.* / 2012-04-22 12:49
To było możliwe do wpisania w pierwszej wersji e-Deklaracji nr.dokładnie nie pamiętam coś 4.0.0.... ale w następnej wersji /uaktualnionej ???!/ to w polu Gmina zanikła opcja M.Kraków, M.Wrocław i zaczęły się kłopoty z przyjęciem przez system. Pozdrawiam fachowców w Ministerstwie Cyfryzacji - partacze .
hat / 145.237.82.* / 2010-04-27 14:47
Polecam rozliczenie PIT przez Internet za pomocą programu z www.e-deklaracje.gov.pl
iss9 / 78.131.163.* / 2011-03-07 21:26
tak tylko program, formularze mi nie zadziałały. A program od razu
asikow / 83.28.18.* / 2011-04-12 20:44
szczerze to bardzo zawiodłam sie na e deklaracji-brak lub lakoniczne wyjaśnienia do pól które należy wypełnić. Zwykły podatnik(pit 37) bez programu do rozliczeń nie przebrnie przez wspaniały bubel jakim sa e deklaracje(jeli przebrnie to i tak żle wypeni ) wniosek jest taki : przepisałam dane na e deklaracje z rozliczenia zrobionego w programie do rozliczeń.Robota podwójna ale jeśli ktoś czeka na szybki zwrot to jest to jakiś sposób. Nie prościej by było dopracować program i wyszczególnić w okienkach co wpisać i podświetlić pola wymagane czesć działa a częsc nie:( gratulacje dla ministerstwa !
P.Ł . Kraków / 83.4.166.* / 2012-04-22 12:53
Tak potwierdzam te spostrzeżenia .P.Ł .Kraków
Spiderx / 87.206.253.* / 2007-01-18 20:34
Czyli chcieli dobrze... wyszło jak zwykle ;) Jednego nie rozumiem; e-deklaracje miały by uproszczeniem dla wszystkich, brak konieczności comiesięcznych wizyt w US, redukcja kosztów obsługi deklaracji - to skąd pomysł, że firmy wyłożą 600 zł na system obsługi podpisu??? To z góry skreśla małe firmy, które nie wywalą 600 zł za "ułatwienie". W Płatniku dało się zintegrować system podpisu bezpłatnie, a tutaj mamy "kwiatuszek". Czyli nie dla małych firm, to dla kogo? Dla dużych firm, a jaki to procent rynku? 313 firm to jaki to procent podmiotów składających deklaracje - 0,001%? To jaki miało sens wywalanie kasy na ten system??? Ktoś to przemyślał???
Sap / 153.19.13.* / 2007-01-19 19:41
Jeżeli ludziska nie mogą się sami domyśleć, co należy zrobić aby usprawnić system i wdrożyc nowe technologie, nie mogą im pomóc w tym pseudo fachowco-analityczni-dziwniemyślący doradcy, to dlaczegożby nie skorzystać z doświadczenia Państw nieco mądrzejszych. Weźmijmy chociazby małego sąsiada Litwę. E-deklaracje funkcjonuja już od dłuższego czasu, są dostępne dla wszystkich i są pozbawione haczyków naciągających na kasę...Czy to tak trudno spytać sąsiada jak to funkcjonuje?
Absurd goni absurd i najgorsze nie wiadomo co z tym zrobić...
windziarz / 89.230.221.* / 2010-04-20 17:21
sorry ale żeby rozliczyć się z małżonką, najpierw trzeba pogonić do us po druczek. Pomijając rzeczy bezsensownie ustawione miejsce zamieszkania. Po godzinie i wizycie w US w końcu dowiedziałem się jak wypełnić e- deklaracje. Ale kolejny zonk na wysłanych 10 miałem wszystkie odrzucone. Nie wiem czemu dane były poprawne, sprawdzane przez 3 osoby. W końcu dałem sobie spokój i Us otrzyma ode mnie lis z pitem. szkoda tylko moich nerwów.
tadek111 / 83.4.153.* / 2019-02-15 21:45
mam to samo dziadostwo
tadek111 / 83.4.153.* / 2019-02-15 21:48
informatycy wyjechali a oni wprowadzają rozliczenia przez kompa . żart chyba nic nie chodzi

Najnowsze wpisy