Forum Forum podatkowePIT

e-pit,kwota z ubiegłego roku- rozliczenie z rodzicem

e-pit,kwota z ubiegłego roku- rozliczenie z rodzicem

student-wawa / 95.160.110.* / 2011-03-24 14:45
Witam, w zeszłym roku rozliczałem się z ojcem jako student..czy jak teraz chcę rozliczyć pita przez internet to co mam wpisać jako przychód z roku ubiegłego? mój przychód 0 czy kwotę wspólną?pozdrawiam
Wyświetlaj:
belladonna / 2011-03-24 19:14 / Tysiącznik profesjonalny
Nie mogłeś rozliczać się wspólnie z ojcem, bo ustawa przewiduje jedynie wspólne rozliczanie z małżonkiem lub w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej... a jeśli doliczamy do swoich dochodów dochody dzieci, to jedynie MAŁOLETNICH dzieci i to nie wszystkie dochody (bo z pracy są wyjątkiem w ustawie) :-))
Dlatego to wspólne rozliczanie jakoś nie bardzo rozumiem... a student, to raczej jest pełnoletni, znając etapy edukacji... :-))
student_wawa / 95.160.110.* / 2011-03-24 19:31
tu sie akurat wszystko zgadza(osoba samotnie wychowująca dzieci) i nie to jest kwestia osób tylko małoletnich ale i uczących do 25 roku do kwoty wolnej od podatku
belladonna / 2011-03-24 21:03 / Tysiącznik profesjonalny
O tym to ja wiem, mój wcześniejszy post miał związek z zagadnieniem "wykazywania dochodów dzieci w PIT rodziców", a nie warunkach do możliwości rozliczania się jako osoba samotnie wychowująca... odpowiadając na Twoje 1 pytanie... jeśli rozliczasz swojego "pita", a w 2009 nie składałeś żadnego PIT, to jako przychód 2009 wpiszesz "0"... jeśli rozliczasz "pita" ojca, to wpisujesz jego przychód z 2009 :-))

Najnowsze wpisy