Forum Polityka, aktualnościKraj

E-podręczniki zastąpią podręczniki tradycyjne?

E-podręczniki zastąpią podręczniki tradycyjne?

Wyświetlaj:
alaispatala / 188.33.141.* / 2011-07-24 11:17
Z tymi czytnikami dobry pomysł, ale wydaje mi się, że lepiej zacząć od studentów. Automatycznie aktualizowane wykresy z GUS'u czy włączenie najnowszych badań. Włączone słowniki, testy, zadania, skrypty do weryfikacji i wspomagania uczenia. Co do wypowiedzi Pana ggdfg: niech zarabiają, nie ma nic za darmo byle na konkretnie przekazywanej wiedzy.
Zaprojektowanie i wyprodukowanie, takiego "ajpada" dla szkół przez polską firmę (setki tyś uczniów) to już niezły biznes i przy okazji podciąganie przemysłu hi-tech w kraju. Jestem na tak, byle było open source i zrobione solidnie, a nie na odpier*** bo i tak mamy kontrakt.
dgen / 2011-07-24 09:58 / Tysiącznik na forum
czy e-podręczniki będą odczytywane na tych laptopach, które od 3 lat obiecuje donald cudotwórca ?
Budyń / 89.72.232.* / 2011-07-24 10:45
Oby nie, bo laptopy są za drogie, za ciężkie, za mało trwałe (po 8 latach laptop będzie do niczego) i mają wyświetlacze niedostosowane do czytania długotrwałego.
Lepsze są czytniki a'la Kindle - tańsze, trwalsze i LŻEJSZE. Dzieciom będzie trudniej korzystać z nich niezgodnie z przeznaczeniem.
Poza tym, większość lektur jest już "royality-free" więc zniknąłby problem niedostępności lektur zniknie.
gdsfres / 78.8.80.* / 2011-07-24 09:41
pardzo dobrze wrescie dzieci nie beda mialy garba od tych ton ksiazek, poza tym bedzie o wiele wiele taniej niz co roku wydawac 150zl na ksiazki
dgen / 2011-07-24 10:01 / Tysiącznik na forum
nie wiem skad wziąłeś te 150 zł - bo ja już wydałem na dwie córki 600 zł na książki a końca nie widać. Poza tym już PO zadba aby nie skorzystali na tym rodzice - nie przypadkiem to za ich rządów z ustawy zniknął zapis, że podręczniki miały być używane min.3 lata. Autorem zapisu był rząd znienawidzonego kaczyńskiego -tak dla rtzypomnienia.
już się cieszę / 178.37.129.* / 2011-07-24 09:19
Tomek Sawyer używał woskowych tabliczek i to było genialne rozwiązanie.Obietnice wyborcze wymazywały się bez prądu.
ggdfg / 109.74.97.* / 2011-07-24 08:51
kto na tym zarobi bo przecież nie chodzi tu o dobro uczniów. Nie w tym kraju

Najnowsze wpisy