Forum Polityka, aktualnościGospodarka

eBay zakaże negatywnych komentarzy

eBay zakaże negatywnych komentarzy

Money.pl / 2008-02-06 13:05
Komentarze do wiadomości: eBay zakaże negatywnych komentarzy.
Wyświetlaj:
Fibiak / 95.40.213.* / 2011-05-25 19:03
Jednak wolę kupować i sprzedawać też przez znajomych na sprzedajemy.pl , na komentarze allegro juz się nacięłam i nie tylko ja.
s. / 2008-02-13 07:55 / Bywalec forum
Serwisy bronią swoich sprzedawców jak niepodległości. W sumie jakiego by chłamu nie sprzedawali i jakich by nie mieli pretensji kupujący, zawsze się to przekłada na prawdziwe pieniążki. W związku z tym logiczną konsekwencją jest właśnie odebranie kupującym możliwości informowania innych o tego typu sprzedawcach. Zaczynam wracać do zakupów "fizycznych" ponieważ powoli mam dosyć jednorazowych śmieci wciskanych przez międzynarodowe mafijne korporacje broniące swojej marki obecnie już tylko stosowaniem napisów typu "made by Kali".
Zef / 83.3.99.* / 2008-02-06 13:05
A kiedy na Allegro coś takiego? Mi by wystarczyło tylko wymuszenie ze sprzedający MUSI wystawić komentarz pierwszy.
marl57 / 83.29.67.* / 2008-02-07 00:42
logika jest taka:
Kupujący płaci i tym kończy aukcję, Sprzedającego prosi o komentarz dla potwierdz. że odebrał pieniądze od niego.
Gdy Kupujacy dostanie towar, dla"potwierdzenia" że towar odebrał wystawia komentarz stosowny do jakosci dosyłki.
Trudno zasłużyć na zły koment płacą pieniądze Sprzedawcy z góry na konto, ale nie zawsze komentarz po dosyłce jest należny pozytywny.
Przed tym, tzn przed perspektywą kiepskich dla siebie komentrzy bronią się cieniasy spośród sprzedających, że narzucają własny wariant w stylu: sprzedając wystawiam komentarz jako drugi. Pałą w łeb bym dał takiemu.
Ale nie muszę też u niego kupować, tyle że niektórzy gnojki nie piszą wcześnie nic, a dopiero w ponagleniu o komentarz odpisują tak właśnie!
wikol z uk / 92.1.191.* / 2008-02-07 23:18
Nie dziw się sprzedającym. Każdy orze jak może. Pajaców, właścicieli serwisów należy winić, bo nie zrobili nic, by temu zapobiec, a jest to proste jak drut.
Teraz pazernie przeliczyli kasę i się zorientowali, że zarobią więcej, jak zabronią sprzedającym wystawiania negatywów.
Podobnie inna sztuczność... kupowanie w ostatniej sekundzie - kto to widział?
Wystarczy wydłużać czas zakończenia aukcji od ostatniego zgłoszenia kupna np. o 3 min. i skończą się snajperskie strzały w ostaniej sekundzie.

Najnowsze wpisy