EDG-1 Problem

Modgar / 91.206.65.* / 2011-01-07 17:29
Witam
We wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, w rubryce dane osobowe należy wpisać między innymi PESEL, NIP i REGON, tego ostatniego nie posiadam, więc rozumiem, że zostawiam te pole puste, tak ?

Chcąc żałożyc firme o nazwie ArtMedia, w rubryce 10.Oznaczenie przedsiębiorscy, którego wniosek dotyczy wpisuje ArtMedia i moje imie i nazwisko ? w rubryce 11. Nazwa skrócona wpisuje tylko ArtMedia, tak ?

Mam zamiar prowadzić dwa rodzaje dzialanosci gospodarczej - wydawnicza (jako przeważający rodzaj działalności) i sklep z winami, jednak na poczatku bede wykonywał tylko działanosc wydawnicza, czy w takim przypadku od razu musze zalatwic koncesje np. na alkohol ?

Co jeżeli będę wykonywał inną działalność gospodarczą niz te które wpisałem we wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej ?
Wyświetlaj:
szklarek / 2011-01-08 12:40
1. Regon- puste, bo na podstawie wniosku U.Stat. przyzna regon. Wniosek jest uniwersalny, regon wpisujesz np. przy składaniu EDG-1 w celu zwieszenia DG, kiedy już regon masz.
2. Imię i nazwisko Art Media, potem już tylko ArtMedia.
3. Nie. Koncesja dopiero przed podjęciem tego rodzaju działalności. Nawet jeśli jest wpisany, może być nigdy nie uruchomiony.
4. Przed podjęciem innych działalności trzeba je dopisać do ewidencji tj. złożyć EDG-1jako "wniosek o wpis zmiany do ewidencji" tj. z zaznaczonym w części 01 polem 2 i zaznaczoną częścią 13. W niej należy ponownie podać dotychczasowe PKD oraz dopisać PKD dla nowych działalności. W przypadku, gdy kodów jest więcej niż 10 -dołącza się zał. EDG-RD. Tam jest miejsce na dodatkowe 40 :-)
Modgar / 91.206.65.* / 2011-01-08 17:48
są jakieś kary za podjęcie innej działalności a nie wpisaniu jej do ewidencji ?
szklarek / 2011-01-10 18:44
Wpisanie jej jest obowiązkiem ewidencyjnym. Jego niewypełnienie skutkować może grzywną- na podstawie art. 81 Kodeksu Karnego Skarbowego:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/ujednolicone-akty-prawne/kodeks-karny-skarbowy

Najnowsze wpisy