Forum Forum prawneCywilne

Egzekucja komornicza a zmiana formy prawnej dłużnika

Egzekucja komornicza a zmiana formy prawnej dłużnika

kuleczka34 / 2010-10-06 16:30
Witam
Posiadam tytuł wykonawczy do wyroku ze stosunku pracy. Tytuł został wydany na firmę w której pracowałam (firma była osobą fizyczną prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą zatrudniającą do 5 osób, która w nazwie miała także imię i nazwisko właściciela). W związku z brakiem wpłat z tyt wyroku sądowego zdecydowałam się przekazać sprawę do egzekucji komorniczej. Wiadomym mi było, że firma już nie istnieje.
Komornik poinformował mnie, że nie może podjąć się egzekucji gdyż właściciel firmy nie prowadzi już działalności i muszę zwrócić się do sądu o wydanie kolejnego tytułu wykonawczego tym razem na nazwisko właścicielki firmy. W sądzie powiedziano mi że nie dostanę takiego dokumentu, że skoro firma była osobą fizyczną to kolejny tyt nie jest potrzebny a egzekucję można przeprowadzić. Tu koło się zamyka. Komornik powołuje się na art. 788 par 1 KPC nie biorąc pod uwagę interpretacji tegoż artykułu przez Sąd Najwyższy
Czy ktoś może mi pomóc rozstrzygnąć problem. Powiem szczerze, że nie wiem co mam teraz zrobić oraz jakich argumentów ewentualnie użyć przed Sądem lub komornikiem aby jak najszybciej wyegzekwować należne mi pieniądze.

Pozdrawiam serdecznie
AK

Najnowsze wpisy