Forum Forum nieruchomościBudowa

ekonomiczne tanie ogrzewanie domu

ekonomiczne tanie ogrzewanie domu

ganda232 / 2011-11-04 10:52
Obecnie budowa naszego domu jest na etapie planowania, dyskutujemy nad wszelkimi szczegółami i najtrudniejsze jak na razie okazało się wybranie sposobu ogrzewania domu, powiedzcie nam jaka metoda jest najbardziej ekonomiczna i jednocześnie nie wyziębia domu? co warto wybrać?
Wyświetlaj:
benny345 / 188.146.36.* / 2018-08-30 20:10
Witkowski ma dobra ofertę kotłów c.o.Ten kocioł Biovert mnie zastanawia , chcemy wymienić jeszcze teraz we wrześniu na taki już 5 klasy .Ma dobry podajnik - Kipi, no i jakby nie było to kocioł niskoemisyjny i o dotację można się starać
luzakk / 94.254.189.* / 2018-02-01 00:30
dziś to chyba najbardziej ekonomiczne sa kotły na pellet czy eko groszek, zobacz sobie ta 5 klasy od Witkowskiego http://www.kotly-witkowski.pl/kotly- klasy-5- 2/carbon-5
Martynaxx / 188.146.239.* / 2018-08-20 10:29
Ogrzewanie domu, ze względu na długie zimy, generuje zazwyczaj dość duże koszty. Każdemu zależy więc na tym, aby jak najbardziej je ograniczyć – dążymy do tego, aby eksploatacja systemów ogrzewania była jak najmniej kosztowna, ale przy tym efektywna, dlatego też coraz częściej decydujemy się na nowoczesne sposoby ogrzewania domu.http://vinci2(...)a-domu/
Malecki / 2018-01-09 10:23
Jeśli szukasz czegoś ekonomicznego i zarazem skutecznego to pomyśl nad gruntową pompą ciepła. Wejdź sobie na stronę http://www.fonko.pl/ i poczytaj o takim rozwiązaniu. Według mnie jest ono najbardziej optymalne i przede wszystkim komfortowe.
Eklektyczna / 87.99.113.* / 2017-11-04 17:57
My wybraliśmy ogrzewanie podłogowe plus system od F&Home. W ten sposób ustawiamy temperatury w każdym pomieszczeniu i zdecydowanie redukujemy koszty ogrzewania. Dla nas bardzo ważne było też wsprcie techniczne i gwarancja na cały system. I co więcej, F&Home to nie tylko możliwość sterowania ogrzewaniem, ale też wieloma urządzeniami elektrycznymi. Jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni.
aganita / 176.221.122.* / 2017-09-30 17:44
Ogrzewanie gazem płynnym ze zbiornika. Co myślicie na ten temat? Rozważam taką opcję, bo gazu ziemnego u nas nie ma i w najbliższych latach na pewno nie będzie.
matteusz / 46.169.74.* / 2017-08-07 23:12
My mamy nowy kocioł i widzę różnicę w finansach. Kocioł jest od Kamen, na ekogroszek http://www.kamen.com.pl/produkty/kotly-automatyczne/kamen-multi/ jest energooszczędny i prosty w obsłudze, no i dla mnie to ulga obsługiwać kocioł co kilka dni. Plus certyfikaty ekologiczne – to też ma sens.
archemidas / 2017-01-22 20:57
NA pewno najlepiej wybrać ogrzewanie elektryczne albo gazowe. Zastosowanie wszelakiej maści pomp ciepła, dla przykładu możesz przejrzeć tutaj różne warianty cenowe oraz zależne od metrażu domu: http://www.saga.info.pl i takie właśnie pompy ciepła będą niejako "pilnować" utrzymania stałej temperatury w pomieszczeniach, więc nie będzie zbytnego przegrzewania domu i spalania paliwa. warto patrzeć pod tym względem
onlineexpertgaspol / 2017-10-19 12:28
Dzień dobry,

jeżeli nie posiadają Państwo podłączenia do sieci gazowej, jednym z najlepszych rozwiązań ogrzewania budynku jest zastosowanie ogrzewania na gaz płynny ze zbiornika.
Ogrzewanie gazem płynnym jest bardzo komfortowe, ponieważ nie wymaga żadnej pracy związanej z eksploatacją. Gaz spala się czysto, więc będzie możliwość wykorzystania pomieszczenia kotłowni również jako spiżarnię lub pralnię. Dodatkowo jeżeli za kilka lat planowana będzie budowa sieci gazowej w Państwa okolicy, nie będzie problemu z demontażem zbiornika i podłączenia instalacji do sieci gazowej.
W celu uzyskania szczegółowych informacji o ofercie dostawy gazu płynnego przez firmę GASPOL, zapraszam do odwiedzenia strony https://www.gaspol.pl/dla-domu/instalacja-zbiornikowa-lpg lub do kontaktu z Działem Obsługi Klienta GASPOL pod numerem telefonu 606 800 400.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,
Ekspert marki GASPOL SA
zsds / 94.254.129.* / 2016-10-14 16:15
Zadowolony jestem z jakości odwiertu który mi firma AKM wykonała. Nawet instalator, który zakładał pompę bardzo chwalił odwiert. Świetnie przygotowany z solidną sondą z rur polietylenowych. Trwałość na lata, sama firma dała 50 lat gwarancji. Na stronie akm.net.pl jest pełen kontakt do firmy.
blaise900 / 2016-02-12 12:27
Ja mam kocioł z podajnikiem na ekogroszek i jestem zadowolony. Niby najtaniej grzeje się węglem ale bez przesady. Porównując cenę i jednego i drugiego to różnica nie jest wcale duża. Najgorszy pod tym względem jest chyba pellet.
MarcinWw / 89.70.29.* / 2015-12-26 10:36
Ja mam w domku kocioł CO i bardzo fajnie działa :) Mam piec w firmy Piecbud i musze przyznać że bardzo rzetelnie jest zrobiony a jak miałem jakieś problemy to pracownicy mi pomogli i wytłumaczyli wszystko
radny / 94.78.147.* / 2015-11-22 14:02
Ja u siebie zainwestowałem w infrapanel(pl) i mam dobrze ogrzane trzy pokojowe mieszkanie, finansowo też nie uważam żeby rachunki były za wysokie. Jak dla mnie najlepsza metoda ogrzewania.
zuzia358 / 78.88.33.* / 2015-11-05 21:06
Ogrzewanie podłogowe jest bardzo praktyczne i komfortowe. Dokładając instalacje pompy ciepła można zaoszczędzić bardzo dużo :) I jedno i drugie dobiera i instaluje wrocławski Termolit. Mozna poczytać o zaletach rozwiązań na ich stronie. Fachowe porady i dobór wszelkich elementów pod indywidualne życzenie klienta.
Pierrek / 185.56.211.* / 2015-11-05 13:55
Równie dobrze można zapytać który samochód bedzie dla mnie dobry.Wybór sposobu to wypadkowa wielkości kotłowni, czasu jaki chcemy oddać paleniu, budżetowi itd. Ogólnie węgiel bedzie tylko drożał. Natomiast cała biomasa w tym pellet jesli to umiarkowanie. Jesli szukasz tylko taniego paliwa to proponuje rzućić okiem do www.gielda-paliw.com
dobrze-poinformowany / 83.22.128.* / 2014-11-11 14:55
tak jak kilka postów niżej polecałbym pellet. jest to ekologiczne rozwiązanie. Nie brudzi kotłowni. Nie dymi i nie zatruwa tak jak węgiel. Nie ma popiołu tyle co przy węglu. Same plusy,
zbychol33 / 91.216.213.* / 2015-03-05 16:07
Ekonomiczne jak wszyscy twierdzą to pellet własnie i ekogroszek, poza tym na pewno ekologiczne. Ja mam u siebie tradycyjny kocioł co ( na paliwo uniwersalne z firmy Piecbud ) z tym że podajnikowy ale opalam właśnie tymi polecanymi paliwami
sponderr / 37.7.13.* / 2015-03-06 16:00
hej, a co myślicie o pompach ciepła? Mieszkam w Olsztynie, jeden znajomy ma i mówi, że dużo na tym oszczędza, ktoś wie jak to działa? Czytałem trochę na stronie firmy z mojej okolicy Jak2002 i to przedsiębiorstwo montuje takie pompy, ale czy to ekologiczne? Czy się opłaca?
przemboss / 79.186.204.* / 2015-05-18 09:29
Powiem tak, jak stawiałbym dom od podstaw to raczej zainwestowałbym w pompę ciepła. Jest to kosztowny zakup bo urządzenie jak i instalacja do najtańszych nie należą ale eksploatacja jest stosunkowo tania i chyba najtańsza bo zużywa energię z natury a to nic nie kosztuje. Jedyny koszt to energia elektryczna bo bez tego pompa nie będzie działać.
konsultantviessmann / 2015-11-16 18:59
Witam,

Pompy ciepła - zależy jakie. Każde urządzenie aby działało wydajnie i ekonomicznie musi być prawidłowo zaprojektowane i wykonane.
Jeżeli boicie się kosztów inwestycyjnych to warto pomyśleć nie o gruntowych pompach ciepła, do których dochodzi koszt wykonania dolnego źródła, ale o powietrznych. Można też pomyślec o pompach ciepła tylko do cwu, któe mogą współpracować z istniejącym systemem grzewczym i obniżać rachunki za przygotowywanie ciepłej wody.
Oczywiście pozostaje koszt energii elektrycznej, ale na to też jest sposób - niektóre pompy ciepła do cwu mogą współpracować z instalacją fotowoltaiczną...

Jeśli są jakieś pytania - służę pomocą :)
Zamolski / 89.25.153.* / 2014-05-22 11:56
Ja osobiście mam w całym domu zamontowane takie ogrzewanie na podczerwień House Innovation.

Najnowsze wpisy