Forum Forum inwestycyjneForex

Ekonomiści o interwencji: Okazała się skuteczna

Ekonomiści o interwencji: Okazała się skuteczna

Wyświetlaj:
ryntjung / 2011-11-26 14:26
A ja mam firmę która musi kupować część podzespołów za Euro i rwę włosy z głowy. Będę zwalniał i tyle. W perspektywie sprzedam wszystko co tu mam- pokryję kredyty inwestycyjne i podziękuję za wszystko - również żałosną emeryturę. Pan który to pisze nie zauważył, że cały zachód dawno przeniósł produkcję do Chin lecz gdyby tak nasze ministerstwo finansów raczyło się ruszyć i zacząć walczyć z czarna strefą to polscy przedsiębiorcy dali by sobie radę z konkurencją. Na razie to nas się kontroluje i próbuje wyciągać ekstremalne wnioski - może się uda wydoić za sprawą niewiedzy lub nieuwagi przedsiębiorcy więcej. A w tym czasie w Wólce Kossowskiej uciekają setki miliardów jeśli nie więcej i następuje demontaż produkcji w Polsce za sprawą i przemytu i dumpingu i oszustw podatkowych będących w końcowej fazie w większości udziałem P O L S K I C H podmiotów. W KWESTII WALUT POTRZEBNA JEST RÓWNOWAGA - Pan eksporter chyba nie wytwarza paliwa do swoich środków transportu i w domu raczej ma wyposażenie i sprzęty w większości za walutę twardą. Pana pracownicy też by chcieli ale jakoś mało jest odpowiedników "made in Poland"
jogibabuuu / 81.190.239.* / 2011-09-24 22:26
Prowadzę dużą firmę, zatrudniam ludzi. Całość idzie na eksport. Dla mnie i moich pracowników kurs euro w okolicach 4.5zł to jak deszcz po długiej suszy. Jeszcze nie tak dawno bo w maju euro było po 3.8 zł. Dlaczego wtedy NBP tak chętnie nie interweniował? Dlaczego wtedy nie doprowadzał kursu do "równowagi w okolicach 4zł"??? Dlaczego w tym kraju wszyscy zawsze grają do przeciwnej bramki niż eksporterzy? Czy rząd kiedykolwiek zrozumie wreszcie że znaczna część dochodów Polski jest właśnie z eksportu na zachód?!
abradab / 83.5.95.* / 2011-09-26 16:36
Ty eksportujesz, inni importują - co z nimi. A jak prowadzisz dużą firmę to bankowo masz ekonomiste - niech Ci wytłumaczy dlaczego była interwncja i dlaczego rząd się broni przed zbyt mocnym osłabieniem złotego. Bo z Twojego wywodu wynika jedno nastawienie na zysk - i bardzo dobrze, też tak działam, też exportuje i bardzo mnie cieszą wzrosty tej waluty. Jednak zdecydowanie wolę stabilizacje.
Pozdrawiam
konstantynopolowiczcalineczka / 95.41.139.* / 2011-09-25 15:40
Eksport eksportem, ale są jeszcze konsumenci w kraju. Ci generują znaczny wkład w PKB. Słaba złotówka ogranicza siłę nabywczą konsumentów; to droższa benzyna, gaz, diesel - też ponosisz tego koszty, więc o co chodzi? Zacznij konkurować jakością, a nie tylko ceną, to pewnie znajdziesz więcej nabywców na swoje dobra.
aaa4 / 178.37.151.* / 2011-09-24 18:52
To się okaże w przyszłym tygodniu.
i to by było na tyle / 83.30.167.* / 2011-09-24 18:50

bank w każdej chwili może zareagować w obronie złotego

chyba że w kasie pokaże się dno
dexdan / 213.238.111.* / 2011-09-24 15:17
to est spekulacia panstwova bez zvekchenie moci produkcini cheneda.
konstantynopolowiczcalineczka / 95.41.76.* / 2011-09-24 15:08
z powyższego artykułu:
"Według Wyżnikiewicza decyzja Fed o pozostawieniu stóp"
"Zdaniem Gomułki brak decyzji Fed co do stóp procentowych"

:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy