Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ekonomista ponuro: Musimy być gotowi na niższy poziom życia

Ekonomista ponuro: Musimy być gotowi na niższy poziom życia

Wyświetlaj:
tuż przy dnie / 62.87.130.* / 2012-10-02 11:44
jeszcze niższy poziom życia? To co do podziemia mamy zejść?
acomitam / 91.238.233.* / 2012-09-27 09:05
Głębokie niedopasowanie strukturalne? Chyba raczej chodzi o to, że ludzie nie chcą pracować za głodowe stawki. Ach te profesorskie głowy. Nie dostrzegą nawet prostych zalezności.
sceptyk / 2012-09-26 23:45 / Tysiącznik na forum
A ten pseudo uczony co znowu smali????
Jako członek RPP domagał się cały czas podwyżek stóp procentowych w celu "schładzania przegrzanej gospodarki". Ti i skutecznie schłodził. I pomyśleć, że parę lat temu miałem okazję dac temu bałwanowi w mordę, ale zaniechałem, bo głupców nie bijam.
lukaszduran / 2012-09-26 22:55 / Bywalec forum
Witam!

czytając powyższy artykuł przypomniały mi się słowa Bill'a Gates'a:"Gdyby ekonomiści znali się na biznesie byliby bogatymi ludźmi a nie doradcami bogatych ludzi".

Panie Filar, kto musi być gotowy na niższy poziom życia?Pan?Politycy zarabiający kokosy?
Nie, ludzie zarabiający ochłapy w skur[edit] Polsce.

Jeśli tylko takie rady umie Pan dać Polakom to zna się Pan na ekonomii jak świnia na gwiazdach.

Polacy wcale nie muszą obniżać swojego poziomu egzystencji, który i tak jest upadlający i śmietnikowy.

Wystarczą 3 proste kroki o których piszę na stronie swojej inicjatywy www.reformatorzy.org.pl

1. Zawieszenie na czas nieokreślony pobierania przez ZUS indywidualnych składek od osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą. Indywidualne składki są sprzeczne z Art.2 Konstytucji,z prostego powodu - osoba bezrobotna nie płaci indywidualnie tychże składek, pomimo to zgodnie z Konstytucją RP nie można odmówić jej dostępu do publicznej służby zdrowia, ponieważ świadczenia te są pokrywane z budżetu Państwa.
2.Zawieszenie na czas nieokreślony pobierania PIT oraz CIT - te podatki są w ogólne niepotrzebne a ponadto demotywują do pracy.
3.Na wszystko, za wyjątkiem artykułów dziecięcych i szkolnych stawka VAT 25-30%. Na artykuły dziecięce i szkolne stawka VAT 0%.

Powyższe kroki uwolnią gospodarkę i sprawdzą potencjał podażowy Polaków. Przecież każdy musi zarabiać, konsumować i utrzymać siebie i rodzinę.

jeśli zawieszenie tych czynności nie przyniesie pozytywnych rezultatów (w co wątpię i dam sobie za nie głowę uciąć) to można zawsze odwiesić ich egzekwowanie.

gdyby ktoś miał pytania, jestem chętny odpowiedzieć pozdrawiam lukasz.duran@gmail.com
Floyd / 2012-09-28 14:17 / Tysiącznik na forum
No, to mielibyśmy drugie Haiti w środku Europy z jego pałacami i z jego slamsami zamieszkałymi jak zrozumiałem nie przez Polaków bo podobno Polakom żyło by się dostatnio. Aż szkoda czasu na komentowanie.
A, co do cytatu z Bill'a Gates'a, to naprawdę nie mieści Ci się w główce, że nie każdy za główny cel swego życia stawia bogacenie się?
Zgodnie z teorią wynikająca z tego cytatu, to Einstein był skończonym głupcem jako, że nie dorobił się wielkiego majątku ani nawet średniego.
Czyżby Janusz Korwin Mikke założył nową partię incognito?
lukaszduran / 2012-09-28 21:55 / Bywalec forum
"Szkoda czasu na komentowanie"? a może brak argumentów?czy Einstein był ekonomistą?nie, Korwin-Mikke nie założył nowej partii. to są rozwiązania zaproponowane zarówno przez pracowników firm jak i przez pracodawców, tylko trzeba Ich wysłuchać a nie stosować na ślepo dyrektywy krajów bogatych, które nigdy nie będą działać na rzecz krajów takich jak Polska. swoją drogą partie polityczne nie mają racji bytu przy obecnej Ustawie o Partiach Politycznych z 1997 roku z racji Art.24 ust.3 "Partia Polityczna nie może prowadzić działalności gospodarczej". W tej sprawie złożyłem już 17.09.2012 wniosek do Sądu Okręgowego w Warszawie Wydział VII Cywilny Rejestrowy wniosek o delegalizację wszystkich istniejących w Polsce Partii Politycznych. Jeśli w/w Sąd nie wyda w ciągu 40 dni od daty złożenia wniiosku pozytywnej opinii to kieruję wniosek do Sądu Najwyższego a jeśli i to nie pomoże to do Strasbourg'a. Z legalnie działającą mafią nie da się wygrać ale jeśli ta mafia sama tworzy przepisy które nie pozwalają jej działać to co innego. zobaczymy "niezawisłe Sądownictwo".

PS. zapraszam do zapoznania się z inicjatywą, w której bierze już udział kilkadziesiąt tysięcy osób. www.reformatorzy.org.pl

Pozdrawiam
lukasz.duran@gmail.com
Floyd / 2012-09-28 23:53 / Tysiącznik na forum
Argumentów to ja mam całą górę, tylko że z punktu widzenia pracowników, a nie jakiejś tam grup pracodawców.
Z wyżej wymienionego powodu dyskusja między nami nie ma żadnego sensu, szczególnie przy tak skrajnych poglądach jakie są prezentowane w tej rzekomej inicjatywie.
No i jeszcze ten kabaretowy wniosek o delegalizację partii politycznych. Rzeczywiście Ci się pomyliła jakaś bananowa republika z krajem leżącym w Europie.
Życzę zdrowia, a może wystarczy relaksujący urlop w ciepłych krajach.
k aczordonald / 92.20.108.* / 2012-09-26 19:12
przyjechal z Polski do UK 6 tygodni temu.
24 lata, po studiach, z dosc duzego, bo dawniej wojewodzkiego miasta.

Opowiadal ze pracowal w jakiejs fabryce.
Dawali pierwsza umowe na miesiac, druga na miesiac, trzecia na miesiac, a potem do widzenia.
Trzeciego miesiaca nie doczekal bo grajac w koszykowke skrecil kostke i cztery dni byl na zwolnieniu, wiec wywalili po drugim miesiacu.

300 EURO mial do reki, a teraz pracujac jako sprzatacz kupuje w Londynie odziez, bo mowi ze o polowe taniej jak w Polsce.

A ma byc GORZEJ, wiec ciekawe kiedy to P*********.
Ma byc gorzej, a przeciez nie bylo jeszcze lepiej.

Zauwazylem tez ze w to lato znowu coraz wiecej osob przyjezdzalo do UK i nawet bez zalatwionej pracy.Wystarczy zeby byl tylko dach
nad glowa i przyjezdzaja.

A poziom zycia ma byc jeszcze nizszy.
Na przelomie listopada i grudnia bede sprzedawal funta za 6 PLN.
MN4 / 212.109.148.* / 2012-09-26 13:41
Ja przejadłem, to teraz ja zacisnę pasa. To jest uczciwe. Gorzej, że finansiści wpadli na gierkowski pomysł: Ja przejadam, a moje dzieci zapłacą. Mam nadzieję, że zemszczą się za to na naszych emeryturach.
Johnny B / 109.207.97.* / 2012-09-26 13:26
Nizszy poziom zycia?
Ludzie i tak juz po dnie pelzaja, pompuje sie kase do Grecji i innych a tam poziom zycia 3x wyzszy!
Ja wnioskuje o przeniesienie naszego państwa na kontynent Afrykański, na tamtejszym tle bedziemy wygladac calkiem przyzwoicie - woda w kranie przeciez jest (jeszcze).
jerry19 / 69.64.50.* / 2012-09-26 12:56
No niech pan profesor nie żartuje. Sektor finansowy Łotwy i Estonii uratowały banki skandynawskie głównie szwedzkie i fińskie. Gdyby nie to byliby zupełnie gdzie indziej. Na litość boską ludzie a szczególnie profesorowie pamiętajcie co czytacie.
RyszardW / 95.48.168.* / 2012-09-26 11:42
Panie , Tuska ma chody to nam załatwi. On ma wielu kolegów w europie;- po dziadku.
Jestesmy narodem kretynów-Piotr Skarga.
dfgytru78 / 79.189.114.* / 2012-09-26 10:49
kupujmy dalej Made in China to bezrobocie wzrośnie do 25%. Good luck!
ggfd / 217.153.198.* / 2012-09-26 11:13
To dlaczego kupujesz made in china. Ja staram się nie kupować. I uwierz mi jest to możliwe.
debos / 79.191.181.* / 2012-09-26 12:00

To dlaczego kupujesz made in china

Jeśli w bloku bedą dwa sklepy. Jeden prowadzony przez Chińczyka a drugi przez Polaka mieszkającego w tym bloku to można dużo postawić na to, że sadziedzi będą kupować u Chińczyka. Taki naród. Nie zdzierżyliby tego, że sąsiad by się wzbogacił.
cinco / 159.205.51.* / 2012-12-29 20:04
Dlaczego miałbyś wzbogacać jakiegoś obcokrajowca kupując cytrusy? Walnąć taryfy, zakazać wjazdu i postawić masowe szklarnie!
Aua, twa znajomość ekonomii mnie fizycznie boli. Zrób sobie eksperyment myślowy i reukuj tą autarkię aż zejdziesz do poziomu jednostki. Rób sobie sam buty, produkuj prąd, ekrany komputerowe etc..
Czy ten merkantylizm NIGDY nie zniknie z horyzontu? Już zawsze tak będzie, że ignorancja krzyczy najgłośniej? Niech to szlag ..
Natter2 / 2012-09-26 19:11 / Tysiącznik na forum
Przyjacielu Debos chciało by sie zadedykować Czerwonych Gitar -Powiedz Stary gdzieś ty był fajny szlagier dawnych lat może znajdziesz go na Y Tube ale do rzeczy ,nigdy bym nie kupował u Chińczyka po pierwsze nie znam chińskiego ,może zapłaciłbym mniej ale patriotyzm zobowiązuje.Ten MN4 to żartowniś Icków u nas juz niema.
MN4 / 212.109.148.* / 2012-09-26 13:37
Nie kupuj u Żyda. To już było.
satyr / 87.207.215.* / 2012-09-26 10:21
Tytuł pewnie dotyczy ekonomistów i tzw. "elyty", reszta społeczeństwa i tak już ledwo dyszy.
gonzo_m / 217.96.21.* / 2012-09-26 09:27
Musimy być gotowi was wszystkich rozdupcyć w drobny mak i zmienić władzę na opcję pozaokrągłostołową
fsdf / 217.153.198.* / 2012-09-26 11:14
Ale się uczepiłeś tego okrągłego stołu. To już takie wyświechtane. Cała Europa ma problem, a okrągły stół był u nas.
MN4 / 212.109.148.* / 2012-09-26 10:40
Nazwisko jakieś potrafisz podać?
debos / 79.191.181.* / 2012-09-26 09:52

i zmienić władzę na opcję pozaokrągłostołową

A kto w tej władzy jest " okrągłostołowy ".
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-09-26 08:49
Mogew POfilarowi wskazać kilku ekonomistów, w POmediach okreśłanych jako oszolomów, kórzy to o czym teraz miszcz filar tukowsy przewidywali juz 2-3 lata temu. Ale po co .... tej blokady na mózgu słowo pisane nie zdejmie ...
debos / 79.191.181.* / 2012-09-26 10:06

okreśłanych jako oszolomów, kórzy to o czym teraz miszcz filar tukowsy przewidywali juz 2-3 lata temu.

I słusznie nazywanych oszołomami. I nie od trzech lat a od pięciu wieszczyli tragedię. Wydaje się, że każda przepowiednia ma szanse się kiedyś sprawdzić. Ta na razie prawdopodobnie się nie sprawdzi. Bo choć będzie gorzej to kryzysu w Polsce prawdopodobnie nie będzie. I w ogóle o kryzysie lepiej nie mówić bo to jest przepowiednia samosprawdzająca się. Szczególnie ci co im się gorzej wiedzie powinni wymazac to słowo ze słownika. Jeśli nawet ci co mają pieniądze uwierzą w zapaść to przestaną cokolwiek kupować. A wtedy kataklizm musi być.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-09-26 10:51
"Misz" Filar i inni podbni mu "miszczowie" - twoje gwiazdy jak widze, wieszczyli rzadom katastrofe gospodarcza, zlotowke po 5 zl i paliow po 6 zl.Sam miszcz tusk mowil cos o pilnowaniu portfeli .... A tymczasem gospodarka wystrzeliła do przodu az zafurczało. A miszczowie znow pisali o tym jak to zle jest ... Pamietasz to jeszcze, czy zajety ogladaniem sukienki Olenki Kwasniewskiej, idolki mlodych i wykształconych z warszafki, i martwieniem sie o zyski bankow zapomniałeś o "wieszczeniach tragedii" przez Filarów i innych Winniczków. Z tym, ze tym Twoim sie nie sprawdziło nic, a tym oszołom praktycznie wszystko, POpropagandojadzie.
debos / 79.191.181.* / 2012-09-26 11:35

A tymczasem gospodarka wystrzeliła do przodu az zafurczało.

Nie tymczasem i nie wystrzeliła tylko rosła zanim PIS w ogóle myślał o dorwaniu się do władzy. Nie mam czasu i potrzeby sprawdzac ale już w 2004r wzrost PKB wyniósł ok. 5% a w 2005r ok. 4%. A wtedy rządził SLD.
Pamietasz to jeszcze, czy zajety ogladaniem sukienki Olenki Kwasniewskiej,

Takie brednie to Ty pisz do takich bystrzachów jak Ty. Wymienię tylko @@@, Polikot, bsf. znajdziesz jeszcze paru innych o podobnym do twojego potencjale intelektualnym.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-09-26 12:08
Uzupełnie informację - rok 2007 - 6,7 %. Wtedy rządził PIS. I Filarom było wtedy żłe, zauważ. Kiedy to nam tusk podatek belki i abonament zniesie - coś twoi "łekonomiści" o tym nie wspominaja - zaćmy dostali jakiejs pamięciowej czy jak ..?
Nie chcesz mi chyba wmówić, że szlochy i uzewnętrznienia Figury u Lisa (autorytety twoje i tobie intelektualnie POdobnych) czy tańce kwaśniewskiej na rurze w TVN sa skierowane do takich jak ja czy @@@(ten to ci musiał dotrzec tyłka, że tak go pamietasz)? To dla takich własnie jak ty takie scenki są tworzone, i tacy jak ty z warszafek, jeżdżacych rowekiem po kawce sie tym szambem podniecacie. U mnie niestety wiekszy szacunek ma taka DOda, kóra do tego kim jest musiała dość sama od zera praktycznie niż jedynaczka czerwonego prezydenta - prawie magistra. Nie wspomnę już o setkach tysiącach dziewczyn kóre musiały od dziecka wstawać wczesnie aby dotrzec do odległej szkoły, walczyły przez lata w biedzie bez żadnego wsparcia, pokończyły studia, urodziły dzieci i je wychowują - one znają życie od tej najcięższej strony. To sa dla mnie bohaterki.
A dla was Muchy, Olki i Kaski, którym od niemowlęcia chuchano na tyłki ...
debos / 79.191.181.* / 2012-09-26 12:32

Uzupełnie informację - rok 2007 - 6,7 %.

Nie musisz przypominać. Bo to był skutek rozpedzającej się światowej gospodarki. Rozpedzającej się też polskiej gospodarki. Chciałem tylko powiedzieć, że nie było w tym zasługi PISu tylko swiatowej koniunktury.
Ja natomiast chce ci przypomnieć, że już w 2007r
w lecie nastąpiło pierwsze ale silne tąpniecie na rynkach finansowych. To już było zapowiedzią kryzysu. Co dalej nastąpiło to chyba wiesz. Na to nie miala wpływu żadna władza ani PIS ani PO.
Nie chcesz mi chyba wmówić,

Ja oczywiście nie. Ty najwyraźniej tak. Co cie w tym tak emocjonuje.
Nie wspomnę już o setkach tysiącach dziewczyn kóre musiały od dziecka wstawać wczesnie aby dotrzec do odległej szkoły, walczyły przez lata w biedzie bez żadnego wsparcia,

No i zjechały do wielkich miast. Zaczęły robić kariery po trupach bez hamulców narzucając swoje plebejskie zwyczaje.
urodziły dzieci i je wychowują

Na takich samych ćwoków jak same są. I to dla nich takie Dody.
To sa dla mnie bohaterki.

A dla mnie szarańcza która zbezcześciła między innymi moją kochaną Warszawę
pomo dore / 2012-09-26 12:39 / Tysiącznik na forum

urodziły dzieci i je wychowują

Na takich samych ćwoków jak same są

łał- jaki szacunek dla kobiet rodzących polskich obywateli ;DDD moderatorom z Handelblatt to jak widać nie przeszkadza
kasiakuś / 2012-09-26 12:36 / Bywalec forum
myślę, ze my się już od bardzo dawna na to przygotowujemy, na to, ze poziom naszego życia będzie coraz niższy i że będzie coraz ciężej generalnie na runku pracy
Nie Pupci,lecz chleba się upragniecie / 81.219.112.* / 2012-09-26 08:31
My to kto? Każda gospodyni domowa przewidywała,że radosny eksperyment gospodarczy przeprowadzany pod hasłem "otwieramy drzwi spiżarni szeroko,bo dobrzy ludzie nic nam nie wezmą" musiał się skończyć w obecnej rzeczywistości.Wniosek jest taki,że albo adepci ekonomii byli poddawani hipnozie i ładowani fałszywką,albo mieli guzik do powiedzenia -a to Teorią Spiskową popachniwa.
Nie Pupci,lecz chleba się upragniecie / 87.204.177.* / 2012-09-26 18:38
To ja MN4 tyle plusów dawał jak się należało,a on tak podchwytliwie. Na przykład: państwo przyzwoite, a i wyhodowali społeczeństwo łokciowe i saperów mi brak,co by w klęskach ratowali, i uśmiech ludziom na twarzach wzięli, i sami obnoszą.

Najnowsze wpisy