Forum Polityka, aktualnościKraj

Eksmisja na bruk. Szykują się zmiany w prawie

Eksmisja na bruk. Szykują się zmiany w prawie

Wyświetlaj:
bear grlz / 217.173.185.* / 2015-04-02 13:42
Za 10 lat polska będzie największym polem namiotowym w europie ale o tym cicho sza.
Obserwator. / 193.34.47.* / 2015-04-02 13:41
Im więcej zbędnej administracji,tym większy burdel w tym kraju. Jest coraz większy chaos i nieporozumienie. Kto na to wszystko pozwala i kto to wszystko wymyśla ? Nie trzeba nawet odpowiedzi,bo wiadome. Po prostu prawdziwej władzy w tym kraju,nie ma. I czyje to polecenia ?
Elżbieta R. / 91.220.222.* / 2015-04-02 13:39
W praktyce wystarczy mieć małe dzieci i można nie płacic az do czasu uzyskanie przez nie pełnoletności. Albo być dożywotnio zarejestrowany jako bezrobotny. Żaden sąd nie może orzec o braku uprawnienia do lokalu socjalnego dla małoletnich albo zarejestrowanych bezrobotnych. Tak wynika z przepisów. W efekcie wiele osob z premedytacja nie płaci i nawet jeśli znów się znajda w sadzie i uzyskają znów prawo do lokalu socjalnego to ewentualnie dostają nowy, wyremontowany lokal albo (jesli się mnożą) to jeszcze większy. i śmieją się w twarz urzędnikom, deklarując że i tak nic nie będą płacili bo nie musza. I co z takimi ludźmi robic? Przecież my wszyscy ich sponsorujemy!
Wasylij / 77.234.45.* / 2015-04-02 13:32
Eksmisje powinny być jak najbardziej. Ktoś robi długi i musi ponosić ich konsekwencje. Ale system należało by zmienić. Po pierwsze osoba z długami z którymi sobie nie radzi powinna z mocy prawa mieć ogłoszoną upadłość i musi powstać w jej przypadku realny plan spłaty długów. Nacisk kładę na określenie realny. Może to trwać dwadzieścia może trzydzieści lat, ale powinna spłacać. Dopiero gdy osoba taka nie chce realizować tego planu, bo na przykład to patologia, albo unikanie pracy (osoby z ogłoszoną upadłością powinny mieć pierwszeństwo w ofertach pracy, to dla nich w pierwszej kolejności UP ma dawać oferty przy czym osoby takie nie mogą mieć prawa odmowy. Nie ważne że pani jest polonistką. Ma spłacić długi i jeśli jest praca ze szmatą to ma obowiązek do tej pracy iść) to można poczynić kroki w celu eksmisji, by zabezpieczyć mienie w poczet długów. Nie powinno się jednak ludzi takich wyrzuca jeszcze na bruk. Nie chodzi mi tutaj o mieszkania zastępcze bo to kolejny bezsens. Raczej o ośrodki socjalne gdzie można spać i jeść. Ale za pracę i w trzeźwości. A jeśli się ktoś nie dostosuje no to wtedy sorry Winnetou . Radź sobie sam. W Polsce jest wszystko na odwrót. Banki sprzedają długi by mieć łatwiej firmą różnym, komornicy mogą robić co chcą... Opieka socjalna należy się za free i tak dalej i tak dalej. A tak być nie powinno. System powinien być jasny. Ktoś ogłasza upadłość, banki nie mogą sprzedawać długów ale mają obowiązek wdrażania programu spłaty na innych warunkach. Na takich by spłatą była możliwa. Przecież banki to nie kilkuosobowe firmy. Mogą poczekać na część kapitału dłużej. A państwo powinno być bardziej radykalne dla tych co nie chcą się dostosować. Państwo powinno pomagać ale tym którzy chcą pracować. Pasożytów powinno posyłać na bruk.
waldzo / 77.254.46.* / 2015-04-02 13:45
Brawo jest jeszcze paru ludzi na tym świecie .
PTF / 212.160.172.* / 2015-04-02 13:30
postawcie się w roli kupującego lokal.....
nieroby nie spłacali kredytów - doczekali się licytacji- ktoś mieszkanie kupił na licytacji i jest właścicielem - chętnie by się wprowadził i zamieszkał ale tam są lokatorzy...... Co może zrobić dziś ?????? nic lub prawie nic....
Ewa Mewa / 178.235.56.* / 2015-04-03 09:29
A kto komu każe kupować mieszkania na licytacji? Osobiście nie darzę jakimś szacunkiem ludzi, którzy kupują mieszkania z lokatorami, żeby sobie zarobić na czyjejś krzywdzie. Ktoś taki, to coś jak kiedyś szabrownik- wszyscy wiedzą co o nich myśleć.
dawid891 / 66.249.81.* / 2015-04-02 21:51
no właśnie witaj w Polsce niby twoje a jednak nie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Anna340 / 86.181.137.* / 2015-04-02 13:38
Nie kupuję lokali z lokatorami, jeśli naiwniak kupił bo się połakomił na niższą cenę, to niech się teraz martwi.
dawid286 / 66.249.81.* / 2015-04-02 21:52
nie tak ostro poprostu człowiek zdrowo myślący nigdy by nie pomyślał że nie ma prawa zarządzać własnym mieniem. ale spokojnie są i metody na mendy nie placace za czynsz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wj543 / 83.30.251.* / 2015-04-02 13:29
Znam ludzi co mieszkają we wspulnocie , trzy osoby dorosłe, wszyscy palą papierosy czyli 3 x 10 zł = 30 x 30 dni to jest 900zł papierosy do tego każdy z nich pije alkochol, libacje praktycznie co dziennie myślę że każda z tych osób wypija minimum po trzy piwa skromnie licząc tj. 3 x3=9zł x 3 osoby =27zł x 30 dni = 800zł czyli przepalą i przepiją skromnie licząc 1710zł a gdzie jedzenie !!!??? No i oni nie płacą za czynsz i ogrzewanie już kilka lat, coś tam za nich córka wpłaciła bo już mieli iść do sądu , i nadal nic , żyją na koszt innych mieszkańców, nadal nie płacąc ! Czyli właśnie nad takimi tylko jest litość , takim się pomaga i nic im nie można zrobić , bo niby chorzy na alkocholizm ! Na takich właśnie trzeba ustanowić jakieś prawo ! Są ludzie naprawdę biedni , matki z dziećmi co nie mają pracy i nic nie mogą zrobić , ale nie przepalają i nie przepijają , takim trzeba pomóc !
bas724 / 91.102.108.* / 2015-04-02 13:29
Nie wolno eksmitować ludzi na bruk - fajnie, więc legalnie można nie opłacać rachunków w czynszu za wodę, ogrzewanie, wywóz śmieci ( te wszystkie pozycje składają się na wymiar czynszu za lokale spółdzielcze - nie wiem jak jest w mieszkaniach kwaterunkowych) . Te opłaty solidarnie muszą ponosić pozostali lokatorzy, którzy uczciwie opłacają wszystkie zobowiązania wobec spółdzielni i innych jednostek usługowych. Nie mówię, że wszyscy, ale większość zna swoje prawa więc nie płaci i czeka aż otrzymają lokal zastępczy . Nawet wynajmujący mieszkanie nie może wyrzucić za brak opłat lokatora - bo mu prawo zabrania wyrzucić "na bruk" - to jest chore. Lokale zastępcze- socjalne dla tych co UDOWODNIĄ że z biedy nie mogą płacić za mieszkanie - resztę cwaniaków wyrzucać na bruk!!!!
nie wiem / 91.240.100.* / 2015-04-02 21:55
nie można wyzucić na bruk, fajnie. Moi rodzice dostali mieszkanie komunalne po jednej takiej rodzinie, totalnie zdewastowane, oni dostali za to socjalne (oby nie nowo wybudowane) . Ciekawie po ilu latach i tamto zdewastują ? Sądząc po ilości listów które ciągli przychodzą do nich płacić nie mają zamiaru, za socjalne też.
Właściciel mieszkania / 89.65.207.* / 2015-04-02 13:25
Od 7m-cy nie płacą mi za wynajmowane mieszkanie. Jak mówie że mają opuścić lokal, to śmieją mi się w nos, bo maja małe dziecko i mam im zapewnić lokal zastępczy /oczywiście o nie gorszych warunkach-C.O., ciepła woda, gaz/. Jak próbowałem ich eksmitować na siłę, to wezwali policję i ja zostałem oskarżony o najście i napaść. Chore prawo i przepisy.
11212156 / 91.231.124.* / 2015-04-02 13:32
Odłącz Wode, Gaz , prąd i grzanie i szybko będą szukać kogoś nowego aby jego naciągnąć. Lub wprowadź tam dodatkową osobę o szerokich barkach która będzie mogła tam również korzystać z wszystkiego i po tygodniu sami do ciebie przyjdą.
cynik354 / 87.207.121.* / 2015-04-02 13:24
Chciałbym wiedzieć kto dał tym typom w kamizelkach"Kancelaria Komornicza"prawo chodzenia z takimi młotami.Radzę każdemu komu grozi eksmisja trzymać dobrą siekierę w domu.Jak bezprawie to bezprawie.Mnie komornik ma ściągnąć 500 zł i jest to bardzo trudne dla niego bo dłużnik nie pracuje.Jak wyrzucają to biednych-bogaci nie płacą i nikt ich nie rusza.Czarno widzę przyszłość komorników.
hek / 95.49.1.* / 2015-04-04 21:08
a ja widzę czarno przyszłości wierzycieli jeśli komornik nie może od dłużnika wyegzekwować 500 zł
L. K . / 164.127.255.* / 2015-04-07 09:27
Dla mnie to też jest wielka niewiadoma dlaczego komornik nie może wyegzekwować moich 800 zł.
To jest niemoc komornika czy zaniechanie ?
deroker / 5.172.247.* / 2015-04-02 13:19
komornicy to prostytutki chorego systemu !
maro276 / 95.48.108.* / 2015-04-02 13:19
Ludzie nie płaca za mieszkania a na wódkę mają.Pijaków i leni którzy dewastują mieszkania na bruk.
wj543 / 83.30.251.* / 2015-04-02 13:16
Widziałem wczoraj w jakimś programie co zrobili z mieszkaniami ludzie co dostali je od gminy ! Byłem w szoku ! Jak mozna tak zdewastować nowe mieszkania ! Meline zrobili ! I jak tu się nad takimi ludźmi ;itować i cokolwiek im dawać , po to tylko żeby zniszczyć doszczętnie ! Nie mam pojecia co ci ludzie chcą w zyciu robić innego oprócz picia alkocholu i nic nie robienia ! To poprostu tak byc nie moze ! Tylko szałas w lesie lub pod most ! I to my wszyscy za to płacimy ! Ten burmistrz ma rację !
Za eksmisja / 31.61.130.* / 2015-04-02 13:14
Za mieszkanie się płaci i juz. Nikt nie będzie utrzymywał nikogo, bo komuś się nie chce pracować. Jakoś ci wszyscy nie narzekają ze nie maja na imprezę! Ale jak trzeba uregulować rachunki to pomóżcie bo biedni. Do roboty zapierniczac, pracować solidnie i eksmisji nie będzie!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
manieks78 / 178.37.58.* / 2015-04-02 13:26
niestety w dużej mierze dłużnikami są ludzie których podstępnie sprzedano razem z lokalem biznesmenom , (sznajder, kovax, sosnowiec) i podniesiono im czynsz "zgodnie z prawem" i tak powstał dług a wszystko po to by sprzedać lokal z zyskiem po uprzednim kupieniu go za marne 10 tyś.
aggga / 95.51.13.* / 2015-04-02 13:11
no tak ten co nie pracuje jest chroniony przez prawo ....ja haruje cały dzien zeby utrzymac siebie i dzieci ,mąż nie pracuje legalnie i nie płaci alimentow ale ma mieszkanie własnościowe to mozna je zlicytowac a jego wywalic na zbity ryj. i nie mam wyrzutow sumienia .skoro on sie nie kwapi do pomocy w utrzymaniu swoich dzieci to ja mam go żałować tak....
micky529 / 86.56.112.* / 2015-04-02 13:10
mnie za 2000zl chcieli wywlaszczyc i w miesiac zrobili mi 25000 wyceny zabezpieczenia i ich koszty bez mojej wiedzy uklad zamkniety powiem wam jedno nedzni komornicy wasz czas mija i oddacie co do grosza zlodzieje wonnnnnnnnnnnn do israela szmotki bo inaczej bedziecie plonac na stosie wasza ignorancja ............................................................................................................................................... a wasze poetyckie polskie nazwiska choc wszyscy wiedza kim jestescie

Najnowsze wpisy