Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ekspert dla Money.pl. Spokojnie, to tylko awaria

Ekspert dla Money.pl. Spokojnie, to tylko awaria

Wyświetlaj:
dziad spod lasu / 83.22.39.* / 2011-04-13 08:56
W Fukushimie wojsko w ciągu kilku godzin mogło dostarczyć helikopterami nowe generatory prądu.Logicznie wytłumaczyć to można awarią systemu komputerowego spowodowaną przez wirus studxnet.
Rossi / 91.189.73.* / 2011-04-13 08:38

Nie było takiej akcji jak w Związku Radzieckim, gdzie w ciągu dwóch godzin wywieziono kilkadziesiąt tysięcy osób.


Tu wszystko przebiegało zgodnie z ustalonymi procedurami i planem, który był gotowy na wypadek wystąpienia takiej sytuacji. Poziom cezu i jodu w powietrzu mierzy się tam w mikrobekerelach na metr sześcienny. To nie jest groźne dla ludzi.


Przez długi czas wiatr wiał w kierunku morza. I właśnie morze zostało najbardziej skażone

Treść cytatów sprzeczna, a więć jedno wielkie kłamstwo.
Nikt nie wspomina o 60 tysiącach sztuk zużytego paliwa i składowanego w elektrowni. Czy fala tsunami zmyła je i morze zabrało.
kri / 83.31.75.* / 2011-04-14 03:52

Nikt nie wspomina o 60 tysiącach sztuk zużytego paliwa i
składowanego w elektrowni

Nie jestem zwolennikiem energii atomowej , ale o tak oczywistych sprawach jak likwidacja wypalonych odpadów to jednak profesor wspomina:

Są tam też duże ilości skażonej wody, dla której budowany jest specjalny basen.
Trudno powiedzieć, jak będzie wyglądało demontowanie elektrowni i zabezpieczenia całego materiału promieniotwórczego, tak by na zewnątrz poziom promieniowania nie przekraczał poziomu naturalnego. To będzie trwało kilkanaście lat,
syn Rabego / 83.22.39.* / 2011-04-13 08:36
Widać na powyższym przykładzie,że za kasę naukowiec się zeszmaca.
Marcin1hg4 / 217.149.250.* / 2011-04-13 08:04
Sytuacja nie jest opanowana. Okłamują ludzi i tyle.
jakotako / 46.112.21.* / 2011-04-13 08:01
Bzdury opowiada....
x69 / 80.188.127.* / 2011-04-13 10:29
Skad wiesz ze klamie? tylko dlatego ze sie z nim nie zgadzasz ?
Porazka.
Ma gosc wiekszy dostep do danych niz ty wieksza wiedze ale wiesz ze klamie.
Poza tym jaka kariere gosc ma chronic??
Atomowki to tylko wycinek energetyki jadrowej i czy chcemy czy nei swiat bedzie szedl w kierunku atomu w roznych dziedzinach zycia
Ale ty wiesz lepiej.
Najlepiej wrocmy na drzewa i ubierzmy sie w liscie i bedzie fajnie
praktyczny / 188.125.32.* / 2011-04-13 12:43
Ja nie jestem ekspertem, ale jak się trochę poczyta, to można się dowiedzieć, że na świecie jest zgromadzonych kilkadziesiąt tysięcy bomb i głowic nuklearnych, a potrzebny do ich produkcji , bodajże pluton jakiś tam , pochodzi z reakcji w " cywilnych " elektrowniach jądrowych - i to był, lub jeszcze jest, główny cel działania tych elektrowni. Ciepło uzyskiwane do produkcji energii elektrycznej jest TYLKO produktem ubocznym reakcji w elektrowniach jądrowych.

Ja się tylko pytam komu na co tyle tych bomb i głowic nuklearnych?

Einstein miał rację : czwarta wojna światowa będzie na maczugi.

Pozdrawiam

Ps.

Jak się zrobi cieplej rozwieszam hamak wśród drzew, a na zimę może znajdę jakąś jaskinię .
deVe / 82.177.194.* / 2011-04-13 19:57
Zła energia atomowa... Wiecie chociaż ile zginęło osób w wyniku awarii elektrowni w Japonii? Pewnie nie. Natomiast czy wiecie ile osób żgnęło tylko dziś na polskich drogach? Też pewnie nie. Wierzcie mi, że jest duża różnica. Zamiast zajmować się totalną abstrakcją, zajęlibyście się lepiej swoim podwórkiem i realnymi problemami.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy