Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ekspert ocenia propozycję Andrzeja Dudy. Pomysł cofnięcia reformy emerytalnej to populizm

Ekspert ocenia propozycję Andrzeja Dudy. Pomysł cofnięcia reformy emerytalnej to populizm

Wyświetlaj:
MrKuba65 / 83.26.185.* / 2015-08-07 08:18
Rzygać się chce od słuchania "ekspertów" z Bożej łaski. Wszystko co mogłoby ulżyć ciężkiemu bytowi w Polsce jest " populistyczne" ! Grabież podatkowa, a w tym przypadku przymusowych , niekorzystnych " ubezpieczeń społecznych " w wolnym kraju i dla " wolnych " obywateli sięga zenitu. Gdyby nie możliwość wyjazdów za granicę już dawno młodzi zrobiliby tu rewolucję przy której 1980 to byłby " pikuś " ! Poczytajcie portal : polskabieda.com bardzo rozjaśnia wiele zakłamanych medialnie tematów i zagadnień.
Zdemotytowany / 77.254.7.* / 2015-08-07 04:53
według mnie cały ten zus powinni zamknąc w zdu... bez przesady ale czemu mam pracowac na kogoś kogo nawet nie znam wole mieć to co sam wypracowałem i bedzie mi sie żyć napewno lepiej tak jak napisał Chichot DNA ja również rozważam wyjazd za granice.. przepraszam bardzo że bede emigrantem ale skoro takie kulawe państwo nie chce pomóc nie chce nas zatrzymać i do tego ewidentnie okrada nas to ja podziękuje i wyjde,, te wszyskie Kopaczowe tuski i inne zakopać..
AND tohcihc / 85.221.211.* / 2015-08-07 00:04
Nie będę tego czytał w całości bo początek pokazuje, ze to emeryt albo nie pracuje (nie bezrobotny, ale jeśli tak, to może trzeba się bardziej postarać)
chichot DNA / 93.105.130.* / 2015-08-06 23:33
Moim zdaniem szanowny ekspert ma klapki na oczach albo jest fanem tylko jednej jedynej poprawności?
To oczywiste, że społeczeństwo się starzeje, pytanie dlaczego? Dlaczego młodzi z Polski uciekają(?), dlaczego nie chcą mieć dzieci (?), dlaczego w innych krajach polki rodzą po dwoje a często po troje dzieci(?) a w Polsce wcale lub jedno jak przytrafi się drugie to już wpadka i tragedia. Może szanowni eksperci zajęli by się przyczynami a nie skutkiem? Może lepiej zwalczyć przyczyny? Ale jacy eksperci takie rady.
W Polsce pracy nie ma , a ta która jest jest mocno wyzyskiwana czyli słabo opłacana. Ze wszystkimi skutkami z tego wynikającymi. Czyli z niska siła nabywcza społeczeństwa, niskimi wpływami podatkowymi, niskimi składkami do ZUS. Na dodatek olbrzymia strefa i sfera przywilejów i uprzywilejowanych , "żerujących" na daninie społecznej na ZUS, w postaci wcześniejszych emerytur na dodatek wysokich emerytur. A Eksperci jedyna rade widza w podniesieniu wieku emerytalnego dla wyzyskiwanego plebsu. "Pięknie" czyż nie? A może wystarczyło by aby czas przechodzenia na emeryturę był obligatoryjny? Aby to sam zainteresowany decydował czy ma siły i ochotę dłużej pracować za większą emeryturę? Wiek powinien pozostać taki sam co najwyżej można było by zrównać kobiety i mężczyzn w tej najniższej skali wiekowej czyli albo 65 albo 60 lat dla wszystkich jako wiek podstawowy z możliwością pracowania dłużej.
Zapewne większość chętnie wybierze to co jest dla danej osoby korzystniejsze, czyli albo dłuższą praca za ewidentnie wyższą emeryturę albo podstawowy wiek emerytalny z akuratnie przypadającą emeryturą. Oczywiście z funduszu emerytalnego powinni być usunięci ci wszyscy którzy obecnie są uprzywilejowani i nie wnoszą składek do powszechnego systemu emerytalnego. Jeżeli elity chcą utrzymać swoje przywileje i swoich uprzywilejowanych, to powinien na to być wyodrębniony inny fundusz. Plusem takiego rozwiązanie będzie to, że będzie widać ile kosztuje utrzymanie przywilejów.
Po takich zabiegach, fundusz emerytalny będzie w o wiele lepszej kondycji niż obecnie.
chichot DNA / 93.105.130.* / 2015-08-06 23:44
Ups. błąd .. sorry
jest .. obligatoryjny
powinien być .. fakultatywny
jeszcze raz sorry :)
m672 / 96.245.107.* / 2015-08-06 21:01
Od tych ktorym duzo jest dane, duzo sie wymaga.

Zobaczymy jak bedzie rzadzil ale dajmy szanse bo jak by na to nie patrzec , prezydent bedzie mial pod gore
Korek707 / 83.24.19.* / 2015-08-06 20:37
Za takie pomysły trzeba by go w dudy kopnąc.
elemele / 95.51.229.* / 2015-08-06 20:30
i tak wszyscy będziemy zrobieni w d..dę
Adam Niewyborny / 89.77.40.* / 2015-08-06 12:55
takie rozwiązanie nie powinno mieć miejsca! Jedynym rozwiązaniem problemu stworzonego przez kredytodawców powinno być takie które wyłącznie obciąży autorów tego przekrętu i to w taki sposób aby żadnej instytucji finansowej nie przyszło do głowy podobne oszukańcze naciąganie klientów. Ani pożyczkobiorcy ani podatnicy czy pozostali klienci banków nie powinni ponosić konsekwencji za działania "bankierów". Nad upadłością banków nie należy rozpaczać skoro banki świadomie oszukują klientów składając im propozycje podobne do "kredytów w obcej walucie". Konsekwencje powinny wyciągnąć również władze tych banków eliminując takich "kreatywnych" pracowników. Jeśli banki uzurpują sobie pozycję "instytucji zaufania społecznego" to niech przestrzegają podstawowych zasad uczciwości. Jeśli je łamią -to niech też ponoszą tego konsekwencje. Tego wymaga ZASADA PRAWORZĄDNOŚCI I RÓWNOŚCI WOBEC PRAWA.
Kamil671 / 213.192.74.* / 2015-08-06 13:25
Szkoda, że nie bierzesz pod uwagę, że nikt do niczego nie zmusza ludzi. Może rząd powinien zwracać kasę z kradzieży na wnuczka? Bank dał pożyczkę zgodnie z prawem, a teraz PO rzuca kiełbasę wyborczą.
AndrewNew / 91.241.32.* / 2015-08-06 12:49
A gdzie jest Panie ekspercie z Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku (co za "uczelnia" ?) jest granica przy której powiedziałby Pan dosyć ? 70 lat, 80, a może 99 ? Jest Pan, aż prodziekanem "uczelni", to pewnie Pan świetnie wie.
Proszę nas, nieświadomych oświecić ?
Marooo / 31.61.139.* / 2015-08-06 17:27
Granicy nie ma. Jezeli ludzie beda placic kwote x na zus i dostawac y to musi miec to podstawy matematyczne, bo z pustego salomon nie naleje. Jak skracamy wiek to musimy zwiekszyc skladki, a jak tego nie chcemy to bedzie nizsza emerytura- bardzo to jest proste. Poza tymdlugosc zycia sie wydluza i jakos zycia w zdrowiu wiec przedluzenie wielu jest bardziej logiczne niz wzrost skladki
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
DD818 / 91.227.3.* / 2015-08-06 16:00
W UE tylko Grecja, Rumunia i Bułgaria krótko pracują.......chyba zmierzamy do tego "elitarnego" klubu...
Ricky tick tack / 188.146.51.* / 2015-08-06 12:38
Sam se rob do 65 roku zycia ekspercie!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Marooo / 91.226.50.* / 2015-08-06 13:25
Bedzie robil i to pewnie znacznie dluzej, bo moze Cie to zadziwi ale sa ludzie ktorzy lubia wlasna prace;)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mariiusz wawa1979 / 80.238.98.* / 2015-08-06 12:34
Proponuję wszystkim psełdoekspertą by wiem emerytalny podnieść do 75 rok tak aby nikt nie dożył emerytury i będzie sprawiedliwie - przez x lat było ok i tylko przez mega wydatki partii ( subwencje, pensje i inne ) mamy takie kłopoty - podobno Grecja za 3 miesiące ma być w POlsce i to nie wina rządów PO które sprawuje władzę od 8 lat ... tylko małych niedobrych skrzatów
Żenada
Marooo / 91.226.50.* / 2015-08-06 13:19
Podobno to ty masz mozg;)) Sluchaj dalej bajek to daleko dojdziesz:) pewnie slyszales o prognozie pogody i juz sie tak podnieciles tytule, ze nie czytales reszty i wszedles naskrobac jakis tekst z PO w srodku.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mariiusz wawa1979 / 80.238.98.* / 2015-08-06 13:39
Napisz mi kto opowiada takie bajki? Trąbi że jak PIS wygra i wprowadzi swój program to w Polsce będzie Grecja ?? Kto mówi , znowu małe niedobre skrzaty. Dostałeś prognozę swojej emerytury - odprowadzam składki jako przedsiębiorca 1300 PLN , a przyszło mi wyliczenie że jak dożyję wieku emerytalnego dostanę 1000 PLN wacikowego . PORAŻKA
Marooo / 31.61.139.* / 2015-08-06 17:22
Mariusz najpierw przeanalizuj sobie skladke a pozniej komentij bo gadasz glupoty...

Skladka to z tego co wiem cos kolo 1100, z czego na spoleczne idzie 690zl. Mozesz to sobie wpisac w koszty wiec jak masz dochody to realnie cie kosztuje 550zl. Czyli bedziesz mial emeryture 2x wieksza. Jest duza szansa ze wiecej wybierzesz niz wsadzisz... A gdzie obsluga systemu, renty itp. Wiec twoje marudzenie jest smieszne.

Poza tym masz prawo placic wiecej a nie minimum. Ale oczywiscie to jest nieoplacalne wiec jako rozsadny pfzedsiebioraca powinienes sam zadbac o prywatne rozwiazanie emerytalne i przestac plakac.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jak łgać to z wdziękiem / 159.205.130.* / 2015-08-06 12:28
Jak się to ma do bezrobocia młodziaków?
Marooo / 91.226.50.* / 2015-08-06 13:23
Jakiego bezrobocia? Ja zadrudniam ludzi, place godnie jak na takie niskie wymagania, a nie ma chetnych a bezrobocie w moim miescie to 6%, czyli zerowe. Mlodzi nie maja pracy bo im sie w d*** poprzewracalo i za mniej niz 2500 z domu sie nie rusza, a doswiadczenia, umiejetnosci i zaangazowanie nie zasluguja nawetna 500zl. Tutaj jest problem, bo wystarczy iq >80 , ambicja i duze checi, a pracodawcy beda sie bili o taka osobe, bo jest niedobor dobrych pracownikow.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wygnany / 178.101.208.* / 2015-08-06 14:08
Będą się bili powiadasz? Gwarantuję Ci, ze doświadczeniem, zaangażowaniem i umiejętnościami trzykrotnie przewyższam każdego z Twoich pracownikow.
Zapłacisz mi trzy razy tyle? Wracam choćby dzis.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Marooo / 31.61.139.* / 2015-08-06 17:11
Ja wiem ze za swoja niedole obwiniasz panstwo i rzad ale jestes w bledzie. Wszystkim ktorym znam, ktorzy sa zaangazowani, daja z siebie 120% i najpierw daja pozniej wymagaja i sa ogarnieci sie niezle powodzi. Wiec albo zabraklo Ci wytrwalosci i cierpliwosci, albo miales cholernego pecha.

A co do moich pracownikow to nawet nie wiesz z jakiej branzy jestem wiec teksty o doswiadczeniu sa dosyc smieszne. Mozesz miec 50 lat spedzone w nasa a dla mojej firmy byc bezwartosciowym pracownikiem, bo mnie loty w kosmos nie interesuja.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy