Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ekspert: Za pięć lat koszty obniżenia wieku emerytalnego sięgną 10 miliardów złotych

Ekspert: Za pięć lat koszty obniżenia wieku emerytalnego sięgną 10 miliardów złotych

Wyświetlaj:
ten sam - nr obok / 87.206.94.* / 2016-01-19 17:58
Jeżeli ci, którzy będą musieli obejść się smakiem z powodu nie dotrzymania obietnicy przywrócenia poprzedniego wieku przechodzenia na emeryturę dożyją do następnych wyborów, to już ŻADEN nie uwierzy w obietnice przedwyborcze i więcej nie pójdą na wybory, albo zagłosują na kogo innego. A podobno długość życia wydatnie się wydłuża - więc pewnie dożyją.
TOm449 / 89.66.199.* / 2016-01-19 17:57
Czy ktoś policzył jakie są koszty polityki antyrodzinnej PO? W porównaniu z poprzednim wyżem demograficznym rodzi się 200- 300 tyś. dzieci mniej ROCZNIE. To właśnie dla tego będą problemy z przyszłymi emeryturami bo nie będzie miał kto pracować. Życzę POpierających poprzedni system zdrowia bo sami nie wiedzą w jakim stanie będzie ich zdrowie po 60 roku życia. Czy będą w stanie pracować. Druga sprawa. Jeśli mamy tak super gospodarkę jak zachwalają POprzednicy to dlaczego musimy tak dużo pracować za tak małe pieniądze.
tiaa / 195.191.163.* / 2016-01-19 18:03
poprzedni wyż był początkiem lat 80 (i spowodowany był wyżem powojennym) czy od tej pory tylko PO rządziło?

Jeśli mamy tak super gospodarkę jak zachwalają POprzednicy to dlaczego musimy tak dużo pracować

jeśli wrócimy do poprzedniego systemu będziemy w ogonie Europy pod tym względem. Więc się pytam jak mamy gonić Europę skoro będziemy jednym z tych narodów którzy najszybciej przechodzą na emeryturę? Otóż nie da się najkrócej pracować i jednocześnie gonić inne kraje pod względem zamożności.
Potem będzie taka sytuacja że do 69 będziemy trzeba wydłużyć wiek emerytalny żeby opanować sytuację. Ale co tam dla większości najważniejsze jest tu i teraz.
Teraz mamy wysyp pseudo patriotów, którzy to chcą jak najwięcej dostać (socjal) przy jednocześnie jak najkrótszej pracy.
Edi Zabierzów / 83.7.85.* / 2016-01-19 18:49
W Polsce jest za dużo grup uprzywilejowanych. Tu są pieniądze. Dlaczego na zachodzie policjant może pracować 60 lat ?
tiaa / 195.191.163.* / 2016-01-19 19:00
owszem jest dużo przywilejów ale w ostatnich 25 latach tylko PO podniosło na to rękę przy sprzeciwie PISu - vide pomostówki, czy mundurówka
Senior665 / 46.238.122.* / 2016-01-19 17:56
Czyżby Pan Prezydent mnie oszukał ?.
aMOZE / 203.88.92.* / 2016-01-19 17:55
JAKOS NIKT NIE PORUSZA TEMATU KOSZTOW UTRZYMANIA RZADU, MINISTERSTW I PARLAMENTU ORAZ NADMIERNIE ROZBUDOWANEJ ADMINISTRACJI ORAZ NIE PODEJMUJE SIE ZMNIEJSZENIA TEGO KORYTA
jhsf / 193.239.144.* / 2016-01-19 17:54
Dziady na emeryturę - zajmujecie miejsce praca młodym!
BO-na / 95.158.79.* / 2016-01-19 20:50
Urwa ac gowniarzu!!!!
Jak ty sie odzywasz do starszych ludzi!!
Bezstresowe wychowanie tumanie?????
polak mały / 109.241.79.* / 2016-01-19 17:54
Panowie i panie wszyscy pracujący fizycznie w tym kraju na tych beproduktywnych bo oni w tym kraju zarabiają najwiecej i malo tego biorą emerytury i te nie najniższe i w dodatku zarabiają na emeryturach drugie tyle więc czemu karzecie fizycznym tak dlugo na nich pracować Ci ludzie tego nie dożyją a za marne emerytury nawet na lekarstwa ich nie stać .
anatek / 195.205.28.* / 2016-01-19 17:53
Jak nie wjedzie za 3-4 m-ce ustawa o przywróceniu poprzedniego wieku emerytalnego to koniec wszelkiej nadziei na zaufanie jakiekolwiek partii w tym PIS która ma obecnie większość i w programie wyborczym zapewniała o obniżeniu wiek emerytalnego
asie2 / 87.99.113.* / 2016-01-19 17:52
ten osobnik nazywany prezydentem - WINIEN W ŁEB SE STRZELIĆ, dla dobra UKOCHANEJ POLSKI, jak najszybciej !!!
mmr773 / 78.8.87.* / 2016-01-19 17:56
Ludzie o takich pogladach jak ty asie2 powinni podlegać ustawowej eutanazji, po to aby oni i ich nienawiść nie mogły sie rozmnażać.
Nie życzę przyjemnego popołudnia bo nie ma komu.
expert mąciwoda / 83.25.149.* / 2016-01-19 17:52
Ten ekspert i ta redakcja od tego artykułu to sitwa żeby wywołać niezdrową sensację. Powrót do wcześniejszego terminu przejścia na emeryturę dotyczy tych, którzy teraz już mają uzbierany kapitał składkowy, pozwalający na wypłatę świadczenia emerytalnego w odpowiedniej kwocie. I kto będzie chciał to niech idzie na emeryturę. Komu będzie za mało to może pracować.
kiki / 109.241.230.* / 2016-01-19 17:52
Brawo PiS.Nareszcie mamy rząd,który dba o obywateli a nie o własne stołki i kieszenie.
ben1 / 94.254.226.* / 2016-01-19 18:01

Brawo PiS.Nareszcie mamy rząd,który dba o obywateli a nie o własne stołki i kieszenie.
tak myślisz? to jesteś w błędzie. A co z tymi którzy teraz zaczynają pracę ? Jaką będą mieć emeryturkę?Takiej i Tobie życzę .
mareg / 89.65.229.* / 2016-01-19 17:54
Dba o obywateli zadłużając ich na potęgę? Już taki jeden był... Gierek się nazywał. I tak zadbał o obywateli że poziom życia z 1978 osiągnęli ponownie w 1997...
Radek1979 / 94.254.133.* / 2016-01-19 17:48
PIS wprowadza ustawy z rozsądkiem, te na które przyszedł już czas, zostały podpisane te z którymi trzeba poczekać czekają, ale ustawy są gotowe i coś robią, a poprzednicy uchwalali tylko poprawki do już istniejących ustaw które pozwalały Firmom zarządzanym przez ludzi typu Pan Kulczyk na lewe interesy.O rany ale ten PIS niedobry, a to karze krócej pracować, a to obniża podatki zwykłym ludziom i przyznaje zapomogi, a to pozwala na normalny wstęp do edukacji sześciolatkom, a to opodatkowuje Banki, które zarobiły na spekulacyjnych kredytach w CHF i ograbiły Polaków z oszczędności na funduszach inwestycyjnych te wspaniałe Banki, a to próbuje coś zrobić w interesie frankowiczów, a to chce zwolnić etaty emerytów dla młodych ludzi, a to wyrzuca prezesów z telewizji, którzy byli powołani przez PO no faktycznie zły PIS, zły... :) itd.
gaj65 / 77.65.4.* / 2016-01-19 17:57
Z tymi rzadami PISU a dokladniej dyktatora kaczora ktory o wzsystkim decyduje a nie odpowida za decyzje daleko nie pojedziemy a raczej odjedziemy z Europy do Bialorusi itpDudqa i Szydlo to sa marionetki w rekach KaczoraJeszcze nie jest za pozno i trzeba Polske ratowac Jak najszybciej nowe wybowry !!!!!
Polka4 / 83.25.83.* / 2016-01-19 17:48
Zlikwidować emerytury dla Żydów w Izraelu i będą pieniądze. A obniżenie wieku emerytalnego jest korzystne dla powiększania stanowisk pracy dla młodych. Jest coraz większy niż demograficzny, dlatego należy gwarantować jak najwięcej miejsc pracy, żeby młodzi ludzie nie uciekali z kraju, zakładali rodziny i rodziły się dzieci.
dfhhf / 89.65.129.* / 2016-01-19 17:51
HA ha ahahha ahahahahhahahahahaha tyle w odpowiedzi na te brednie
alek.san / 90.200.175.* / 2016-01-19 17:48
Jak to k..wa - będzie kosztować "nas"?! A nie jest to tak, że państwo zabiera każdemu pracującemu w Polsce człowiekowi równe PÓŁ pensji? Dla porównania - w UK jest to 9% zarobków. Jeśli masz działalność, ZUS-u w ogóle nie interesuje, czy zarabiasz, czy nie - masz obowiązek im zanieść w zębach tysiąc sto złotych co miesiąc. Przecież w ten sposób człowiek sam sobie składa na emeryturę, a nie żadni "my"! Procentowo większość społeczeństwa nie choruje, więc niewielki procent z tego kapitału idzie statystycznie na służbę zdrowia. Co to w ogóle jest za myślenie, ja się pytam. I odpowiadam - to myślenie o człowieku, jako niewolniku, który aż do us..nej śmierci ma tyrać na aparat urzędniczy państwa.
Czas z tym skończyć. Wiadomo, że nie da się zrobić tego od razu. Ale pisanie, że w kraju, w którym państwo zabiera człowiekowi PÓŁ wypłaty, cokolwiek będzie "nas" kosztować, to podła manipulacja. Każdy sobie sam zarabia na swoją emeryturę.
mmr104 / 78.8.87.* / 2016-01-19 17:48
Co to znaczy że będzie NAS kosztowała.
Emerytura to jest świadczenie które mi sie prawnie należy bo płacę na nią składkę emerytalną.
To nie jest obietnica to jest naleznośc państwa w stosunku do mnie. Jak zaczynałem pracę to Polska zawarła ze mną umowę ja miałem płacić a Polska zobowiązała sie do wypłaty mi emerytury adekwatnej do moich comiesięcznych składek. Umów trzeba dotrzymywać.
Wbijcie sobie to swoich dziennikarskich głów, emerytura to nie jest zapomoga , to pieniądze które mi sie PRAWNIE należą.
Sposób wyliczenia tej emerytury (albo 10 kolejnych najlepszych składkowo lat, albo 30 lat dowolnie wybranych z okresu składkowego) był wtedy przy zawarciu umowy określony i to wtedy przy zawarciu umowy powiedziano że męzczyźni przechodzą na emeryturę w wieku 65 lat.
Nikt nigdy nie wypowiedział mi tej umowy. Gdyby tylko spróbował wypowiedzieć ta umowę to poprosiłbym o zwrot wpłaconych składek.
POlska PO mnie oszukała, okradła. Wbijcie sobie to do swoich dziennikarskich głów
kiszka 87 / 83.5.251.* / 2016-01-19 17:48
i prawidlowo, niech starzy idą na emeryture i zwolnią miejsca młodym!!

Najnowsze wpisy