Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Eksport się kurczy, import jeszcze bardziej

Eksport się kurczy, import jeszcze bardziej

Money.pl / 2009-12-11 15:08
Komentarze do wiadomości: Eksport się kurczy, import jeszcze bardziej .
Wyświetlaj:
kochamPO / 79.185.240.* / 2009-12-11 16:26
To ja się dla was bałwany staram jak mogę. Oszukuję, czaruję, zadłużam, korumpuję, biorę w łapę a ty niewdzięczny ludu odwracasz się ode mnie. Ludu mój ludu cóż mogę dla ciebie jeszcze zrobić. Wiem. Mam jeszcze trochę ormowców, kompanię honorową, zastępy pedałów i lesbijek a do tego nieprzeliczone zastępy czerwonych pająków. Trzymam was w garści. POczekajcie. Niech no tylko zakwitną jabłonie i ja zostanę preziem. Nie pozbieracie się przez stulecia. Jeszcze wasze prawnuki będą o mnie pamiętać podczas comiesięcznego opłacania raty zaległych długów państwowych uczynionych moją senatorską głową.
Rossi / 91.189.73.* / 2009-12-11 16:19

z krajami rozwijającymi się - minus 55,0 mld zł
z krajami Europy Środkowo-Wschodniej - minus 11,5 mld zł
z krajami rozwiniętymi 33,6 mld zł (10,6 mld USD, 7,7 mld euro), w tym z krajami UE saldo osiągnęło poziom 40,9 mld zł (12,8 mld USD, 9,4 mld euro).

Bilans handlu zagranicznego jest najbardziej miarodajnym wskażnikiem poziomu naszej gospodarki.
Przyjecie nas do strefy EURO powoduje wzrost salda na minus w obrocie zewnetrznym o 55,0 + 11,5+ 7,3 = 73,8 mld zł = 17 mld EURO krajów posiadających euro.
Co ciekawe w obrocie z krajami rozwiniętymi posiadamy saldo dodatnie tylko z eurolandem, z pozostałymi rozwiniętymi generujemy ujemne saldo na 7,3 mld zł.
Jest to przykra dla nas rzeczywistość naszej gospodarki, deficyt budżetowy a za skutki WIARY w SŁOŃCE PERU zapłacimy wszyscy, tylko że prałaci drużyny futbolowej słońca peru będą jak słynny buzek z AWS, daleko od spraw POLSKI.
arch / 2009-12-11 15:08 / Tysiącznik na forum
przyrost długu w skali rocznej od 1 lipca 2008r. do 31 czerwca 2009r: 106,5 miliardów złotych.

"-Z was się śmieję, z was ! Z całego społeczeństwa, z wszystkich kochanych rodaków ! (...)
-Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu i płemieł (...) wasz wielki człowiek, (...) to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz i jednocześnie kompletny kretyn !
-Idiota niemający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii.
-To cham, bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania ! Przyjrzyjcie się jego (..) prostackim manierom ! Skończony tuman, kompletne zero ! (...) -
-Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. (...)
-To wy wywindowaliście to bydle na piedestał !

A. Dołęga-Mostowicz: "Kariera Nikodema Dyzmy"

Najnowsze wpisy