Forum Forum dla firmKadry

ekwiwalent za urlop i zmiana pracy

ekwiwalent za urlop i zmiana pracy

katarzynka88 / 93.175.116.* / 2013-06-24 18:46
Witam,Mam pytanie odnosnie ekwiwalentu za urlop. W styczniu nie pracowala, prace rozpoczelam 6 lutego i w piatek zlozylam wypowiedzenie, czyli pracuje do 6 lipca. Ile za ten okres nalezy mi sie urlopu? (bo teoretycznie pracowalam 5 miesiacy, a pratycznie rozpoczelam 6-ty miesiac pracy a zaokragla się do pelnego) Przysluguje mi juz 26dni/rok. Ile wiec dostane ekwiwalentu i co jest brane pod uwage - tylko ostatnia wyplata czy moze srednia z 3 miesiecy?

I drugie pytanie: zaczynam prace od 8 lipca w nowej firmie, ile tam będzie mi sie nalezalo urlopu?
wiwan / 2013-06-25 10:08
W związku z tym, że przed rokiem 2013 już była Pani w zatrudnieniu ma Pani prawo u obecnego pracodawcy do urlopu proporcjonalnego w wymiarze 6/12 (zaokrąglenie do pełnych miesięcy w górę). Przy całym etacie to 13 dni (104 godziny).

U kolejnego pracodawcy też urlop proporcjonalny, ale 5/12 - bo zgodnie z art. 155'2a, par. 3 KP lipiec jest zaokrąglony w dół. Dałoby to 11 dni przy całym etacie. oczywiście zakładamy, że umowa nie jest umową na czas określony kończącą się przed grudniem 2013 r.

Do ustalenia ekwiwalentu stała płaca zasadnicza, jaką uzyskałaby Pani w lipcu, gdyby nie było wypowiedzenia. Płaca zmienna - średnia z 3 pełnych ostatnich miesięcy czyli kwiecień-czerwiec.

Inne składniki należne za okresy dłuższe niż 1 miesiąc- jako średnia za cały czas przepracowany, bo jest on krótszy niż 12 miesięcy.

Tak podstawa podzielona przez 20,92 ( znów - zakładam cały etat ) daje wartość ekwiwalentu brutto, za każde 8 godzin urlopu.

Więcej o uwzględnianiu składników płacy:

http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/jak;obliczyc;ekwiwalent;za;urlop,0,0,545280.html

Najnowsze wpisy