Forum TechnologieZdrowie i medycyna

Elektroniczne papierosy też szkodzą

Elektroniczne papierosy też szkodzą

Money.pl / 2008-09-20 17:02
Komentarze do wiadomości: Elektroniczne papierosy też szkodzą.
Wyświetlaj:
OmiSempai / 2012-05-24 01:00
Glikol propylenowy – organiczny związek chemiczny z grupy alkoholi dwuhydroksylowych czyli dioli. W temperaturze pokojowej jest bezbarwną, bezwonną, oleistą cieczą, o słodkawym smaku i wysokiej lepkości. Znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle i medycynie. W odróżnieniu od glikolu etylenowego glikol propylenowy nie jest toksyczny.

W niektórych krajach świata, np. USA, korzystanie z glikolu propylenowego jest regulowane lokalnymi normami prawnymi, które wręcz zakazują stosowania innych preparatów. Ekologiczność glikolu propylenowego powoduje, iż zastosowanie jego jest coraz bardziej powszechne. Glikol etylenowy jest substancją słodką w smaku, co doprowadza do wielu zatruć zarówno u ludzi jaki i zwierząt. Faktem jest , iż wiele z tych zatruć niestety kończy się śmiercią. Główną przyczyną zgony w zatruciu glikolem etylenowym jest niewydolność krążenia spowodowana wstrząsem toksycznym. Okazuję się, iż podobne przypadki, jednak związane z zatruciem glikolem propylenowym nie zostały odnotowane. Dlatego, aby wykluczyć to niebezpieczeństwo zalecane jest stosowanie glikoli propylenowych.
duszek1202 / 78.131.200.* / 2012-05-21 11:47
Nikt tu nie mowil ze te E PAPIEROSY NIE SZKODZA ALE NAPEWNO TAK NIE SZKODZA JAK TE SWINSTWO!!!!!!!!!!!
M.K. / 178.217.192.* / 2012-05-20 17:37
Tylko, że glikol propylenowy w Polsce nie jest uważany za środek toksyczny. Zresztą jest używany w żywności itp.
j@recki / 213.25.26.* / 2012-05-20 09:21
Witam serdecznie. Mam pytanko czy przy chorobie wrzodowej dwunastnicy można palić e-papierosa ?
Szukałem w necie lecz nigdzie nie
znalazłem odpowiedzi a jest to dla mnie ważne.
pogo428 / 178.235.53.* / 2012-07-10 00:01
oj oj ciezkie pytanie...nikt pewnie tego niewie.nawet lekarz..ale pojdz ze skladnikami i sproboj dowiedziec sie cos o nich.

p.s sorry za bledy itd itd
johan175 / 178.42.205.* / 2012-07-26 13:50
ja mam takie wrzody i palę e-fajki już 4 miesiące,nie zauważyłem żadnej różnicy ani na lepsze ani też na gorsze
ccc194 / 87.205.88.* / 2012-09-12 00:21
Ja p********* - ludzie! Wrzody na dwunastnicy i żołądka to się leczy w tydzień. Zróbcie sobie badanie na helicobacter pylori - dwa antybiotyki naraz + jeszcze jakieś świństwo i po tygodniu zapominacie o wrzodach.
chorociej / 85.193.240.* / 2012-05-16 02:31
Od 3 lat borykalem się z nałogiem palenia "analogów". Nie próbowałem rzucać palenia za pomocą plastrów, gum i innych podobnych specyfików, które rzekomo pozwalają rzucić nałóg palenia. Liczyłem raczej na to, że jakoś mi się uda rzuć te świństwo. Niecały tydzień temu znajomy z pracy zakupił sobie e-papierosa. Za jego namową postanowiłem sobie zakupić taką "zabawkę" i jestem na dzień dzisiejszy mile zaskoczony. Przestałem cierpieć na uporczywy katar oraz poranny kaszel ( korzystam z e-szluga 4 dzień i efekt jest natychmiastowy :), w przeciągu tego czasu paliłem 3-4 razy analoga nawet go nie kończąc - smak i smród natychmiast mnie odrzucał. Jeśli ktoś waha się żeby zakupić e-papierosa polecam :)
Co do tematu artykułu to chyba jego autor minął się z powołaniem, zamiast robić kaszane i pisać farmazony, powinien zapukac do drzwi jakiegoś wydawnictwa zajmującego się produkcją książek science-fiction :)
Pozdrawiam wszystkich e-palących i rzucających palenie
barbi771 / 195.205.171.* / 2012-11-07 09:50
ja nie pale 2 miesiące jestem zadwolona nigdy bym nie chciała wrócic do śmierdziuchów.pale ę papierosa .
gośc / 91.221.214.* / 2012-04-22 22:06
Wszystkie papierosy szkodzą.Paliłam papierosy i ktoś
z mojej rodziny zaproponował mi e-papierosa.Kupiłam sobie cały zestaw co trzeba.typ MILD.Owszem to było
wygodnie ,bez smrodu .nie musiałam się ukrywać i wcale to nie jest prawdą,że odzwyczajałam się od palenia.było mi z tym dobrze-towar zastępczy,Po pewnym
czasie zauważyłam,że mam kłopoty z oddychaniem dostałam zadyszki,Pokonanie pieszo 300 m było dla mnie
problemem i w końcu wylądowałam u lekarza.Rzuciłam te
zachwalane papierosy i wróciłam do dawnego palenia.co bardzo ubolewam.Nikt do końca nie zbadał tych papierosów, więc bądźcie ostrożni co do wyboru tych papierosów.Made in Chiny dobrze mi się nie kojarzą.
Jada / 78.8.130.* / 2012-10-18 23:54
Bzdura made in Poland też mi się gó...niano kojarzy Polacy to niskie IQ. Co produkuje Polska NIC. Chińskie produkty to technika Japońska i Amerykańska. Technologicznie, Elektronicznie jesteśmy za Chinami może z 50 lat,lub więcej. Skoro E - pap paliłaś potężną dawkę 18 mg, lub 12 mg, lub 8 mg to sama sobie dałaś czadu. To tak jak palić od 5 -7 papierosów normalnych naraz od razu. to była twoja wina.
sahara / 78.88.64.* / 2012-11-16 14:54
Na buteleczce jak byk napisane jest:
18 mg/ml.
1 ml to odpowiednik około paczki papierosów.
Więc o jakich Ty potężnych dawkach piszesz?
Nie wypalasz całego ml (paczki) na raz.
18 : 20 = 0,9 mg nikotyny, czyli tyle co papieros LM Red Label.
Adam136 / 31.62.130.* / 2012-10-16 15:25
To pal zwykłe!!! ....i na raka płuc. A nie zapominaj o tym że śpisz na chińskiej poduszce albo nosisz chińskią bieliznę.
monika848 / 178.180.219.* / 2012-08-20 10:47
palę e-papierosa od dwóch miesięcy , tylko dla tego że mam 2,5 miesięcznego synka i nie miałam czasu wychodzić na balkon żeby zapalić . nie chcę rzucać palenia ale nie miałam sumienia truć mojego dziecka smrodem ze zwykłych papierosów. od tamtej poru nie zapaliłam ani jednego zwykłego papierosa, łapie się na tym że nieraz po elektryka sięgnę po trzech godzinach- nie czuję tej potrzeby, a z nudów nieraz palę go przez godzinę. nie odnotowałam żadnych skutków ubocznych( dowód - wnoszę na drugie piętro wózek 20 kg + mój synek teraz 6 kg) i nie mam zadyszki
chorociej / 85.193.240.* / 2012-05-16 02:43
Moim zdaniem, problem, który pani opisała nie jest związany z e-papierosem, lecz z papierosem. Organizm człowieka ma jak wiemy zdolność do regeneracji. Kiedy pani "czestowala" swój organizm oparami, które zabijają muche w niecałe 2-3 minuty, codziennie po parę razy, był in już przystosowany do takiego stanu rzeczy. Po rzuceniu palenia tak na prawdę okazuje się jakie spustoszenia ono dokonało. Z podobną sytuacją spotkała się moja babcia która po 20 latach rzuciala palenie - pierwsze miesiące były utrapieniem, po 6 miesiącach przestała czuć problemy z oddychaniem oraz jej stan zdrowia uległ poprawie. E-papieros nie szkodzi, bo nie ma jak i czym - to co pani czuła to tkz. efekt uboczny palenia :)
sosia / 95.155.120.* / 2012-04-19 23:57
Żadne instytuty nie przeprowadziły badań klinicznych, toksykologicznych, chorobotwórczych naszego powietrza którym oddychamy. Dlaczego? Przesycenie atmosfery promieniowaniem po różnych próbach jądrowych na całym świecie, spalinach, pyłu itd, pozostawia swoje skutki w chorobach cywilizacyjnych, przy których to papieros jest jak para z czajniczka w porównaniu do wulkanu.
nickPrzemekk / 82.145.209.* / 2012-04-05 01:58
lobby farmaceutyczne walczy o zakaz tych papierosów. Plastry i gumy są straszne. Niech ktoś na kilka godzin to odłoży. Syndrom odstawienia jeszcze gorszy niż w papierosach. Oni tam coś muszą dodawać.
Mam dwa e papierosy Mild. Sim i X6. I jestem zachwycony ! ! Ale z płynami jest różnie. Odradzam te najtańsze z internetowych sklepów. Tu powinna być jakąś kontrola farmaceutyczna i określenie standardów jakości. Płyny Mild nie są tanie ale po nich nigdy gorzej się nie poczułem. Polecam
DAVIDOFF666 / 46.112.160.* / 2012-04-01 00:05
witam. przez 10 lat paliłem tradycyjne papierosy. palilem dosc duzo bo suma sumarum okolo 2 paczek na dobe... kiedy zona zakomunikowala mi ze jest w ciazy obiecalem sobie ze moje dziecko nie bedzie wdychac tego smrodu!! kupilem sobie e-papierosa z "polecenia" od kolegi ktory to wlasnie mnie na niego namowil. dokladnie firmy CIGGER, na caly komplet tzn fajek, olejki, ladowarke, filtry, wklady itp wydalem 400zl- moze i duzo ale w skali tego ile wydawalem miesiecznie na zwykle fajki to byl pikus. przez pierwsze kilka dni dusil mnie jak MOCNY bez filtra(mam tube z podwujna grzalka- o niebo lepsza od standardu sprzedawanego w komplecie z e-papierosem, polecam silnie uzaleznionym palaczom bo ma mega kopa tzn bardziej gryzacy dym w gardlo- jak przwdziwy fajek ) lecz przyzwyczailem sie do niego i jak narazie chwale sobie ten gadzet ze wzgledu na praktycznosc. nie pale fajek odkad zakupilem to cudo. jego zalety to napewno brak zapachu(nie smierdze fajami ani ja, ani moja garderoba oraz zniknal zaduch z domu.... lecz ma takze wady jak to kazda rzecz tj: lanie olejka, czyszczenie, ladowanie, malo podobny do zwyklego fajka oraz rozladowywuje sie w najmniej odpowiednim momencie:) aha i musialem dokupic druga baterie bo jedna dla mnie za malo:(. to jest moja opinia mam nadzieje ze komus ona pomoze. pozdrawiam DAVIDOFF
Khaos0 / 80.48.104.* / 2012-03-29 10:21
http://www.biomedical.pl/nalogi/nikotyna-sama-nie-wywoluje-uzaleznienia-1016.html - tuataj znajdziecie opis wspomnianych przeze mnie badań.
Zbyszek319 / 79.162.126.* / 2012-09-04 10:59
Wskazany artykuł to też wyssane z paluch bzdety. Ja robiłem papierosy z liści osobiście przygotowanych, więc nie było tam żadnych dodatkowych substancji a w nałogu trwałem nadal. Dopiero cyber-faja spowodowała, że odstawiłem zupełnie tytoń. Na pewno szkodzą, ale nie osobom w moim otoczeniu, a to największy ich atut.
Khaos0 / 80.48.104.* / 2012-03-29 10:17
e-papieros jest o wiele skuteczniejszy w rzucaniu palenia niż plastry i gumy, dla których badania dowodzą poziom skuteczności w okolicach 15%, a dla e-papierosów ok 60%. Plastrami i gumami WHO się nie zajmuje, bo ich producenci nie "ośmielili się" zamieścić tego logo na opakowaniach. Natomiast prawda leży zupełnie gdzie indziej - i to jest przemilczane. Mianowicie e-papierosy są znakomite dla osób które chcą przestać palić papierosy tradycyjne, ponieważ ZMNIEJSZAJĄ (TAK - ZMNIEJSZAJĄ) uzależnienie. Dzieje się to dlatego, że podczas procesu waporyzacji liquidu, do organizmu dostaje się sama nikotyna. Natomiast, jak dowodzą ostatnie badania francuskich naukowców, nikotyna samodzielnie nie jest w stanie wywołać tak silnego uzależnienia. Potrzebuje pomocnika - kogoś kto osłabi mechanizmy obronne organizmu. I tu na głównego winowajcę należy wskazać SACHAROZĘ, która dodawana jest do tradycyjnych wyrobów tytoniowych w postaci substancji słodzących. Spalana sacharoza uwalnia związki zwane inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO), które w skrócie blokują receptory odpowiedzialne za obronę przed wpływem nikotyny na ludzki mózg. To prowadzi do powstania silnego uzależnienia.
E-papieros na początku dzięki dostarczeniu nikotyny i zaspokojeniu zapotrzebowania na pewne odruchy behawioralne (puszczanie dymka) jest w stanie skutecznie zastąpić papierosa. niemniej wraz z upływem czasu potrzeba sięgnięcia po e-papierosa spada - a on sam już nie daje takiego "kopa" jak na początku. I to jest moment kiedy można właściwie przestać go używać lub, jeśli ktoś ma silny nawyk "puszczania dymka" zastąpić nikotynowe liquidy tymi z zerową zawartością.
Nie wystąpią tak silne objawy odstawienia jak w następstwie odstawienia tradycyjnego papierosa - organizm jest już uzależniony znacznie mniej.
I TEGO BOJĄ SIĘ PRODUCENCI TRADYCYJNYCH PAPIEROSÓW, którzy mają ludzi, pieniądze i baaaardzo dużo powodów aby trzymać ludzi w nałogu. posuną się do tego, aby oczerniać te produkty w oczach opini publicznej, prowadzić skuteczny lobbing w organizacjach typu WHO, rządach państw itp.
Taki "wilk w owczej skórze", bo przecież tradycyjne papierosy nadal są sprzedawane...
koii / 31.178.126.* / 2012-03-17 20:36
nie szkodza!!!!!!!
kre / 83.6.110.* / 2012-03-06 15:10
KUMAK - napisz coś więcej o twoim chorowaniu - wszyscy jesteśmy ciekawi - objawy, jakie jest aktualne leczenie itp - na razie mało informacji napisałeś
kumak / 195.116.187.* / 2012-03-12 17:23
Nie twierdzę, że to co napisałem wześniej to dowód na szkodliwość e-papierosów. Twierdzę natomiast, że choć glikol propylenowy nie kumuluje się w organizmie, to możliwe, że niekorzystne skutki się kumuluja - zwłaszcza u podatnej na to osoby. Skutki? Nie chcę się nad tym rozwodzić, ale oprócz wcześniej wymienionych to przede wszystkim bardzo przykre dolegliwości jelitowe.
hens / 46.238.221.* / 2012-10-03 14:22
@kumak
Przestań jadać na mieście ;-) pzdr
gośc / 91.221.214.* / 2012-03-20 14:06
Przez 6 m-cy ciągnęłam e papierosa i wcale się nie odzwyczaiłam jest to produkt zastępczy,do którego
należy podejść z rezezerwą.Zauwaźyłam,źe coraz trudniej mi się oddycha.dostałam zadyszki czego skutki
mam do dzisiaj i rzuciłam to świństwo.Nie każdemu one służą.Ja nie będę tego świństwa zachwalała.
hens / 46.238.221.* / 2012-10-03 14:16
Ten E-papieros nie służy jako pomoc w odzwyczajeniu, to jest po prostu mniej szkodliwy dla organizmu i kieszeni sposób pobierania nikotyny.
Dla porównania miesięcznie 60 paczek x 12zł =720zł A teraz liquid Mild 3x10ml (najdroższa wersja) = 60zł i do tego skończył mi się ranny kaszel i bezdech. Jeżeli kupuję markowy liquid za tą kwotę w najmniejszych porcjach czyli najdroższa wersja zakupu, to ilość jego starczy mi za 720zł aż na 12 miesięcy.
W kieszeni zostaje mi 72złx11 = 7920zł
TO JEST PROSTE.
Bąk12 / 2012-03-20 14:25 / Bywalec forum
Wszystko szkodzi...moim zdaniem lepiej zapalić sobię takiego e-papierosa niż truć się zwykłymi papierosdami i w dodatku finansować firmy tytoniowe!!
kre / 109.243.147.* / 2012-03-13 08:24
no tego właśnie nie wiadomo na razie - ja niedawno zacząłem epalenie - i mam nadzieję że jednak nic się tam nie kumuluje. fakt jest faktem - różne organizmy różnie reagują na chemię. życzę powrotu do zdrowia
kumak / 195.116.187.* / 2012-03-04 18:48
Uwaga! Przez 9 mies. paliłem e-papierosa i byłem szczęśliwy, że może to być szansa na łatwiejsze rzucenie nałogu. Nie będę opisywał wszystkich szczegółów, ale po tym czasie zauważyłem narastające rozpulchnienie dziąseł, zmiany w konsystencji i kolorze plwociny, a potem nastąpiło najgorsze... Wszystkie objawy zatrucia opisywane w literaturze, Nie mam ekspertyz na piśmie, że to na pewno glikol propylenowy spowodował to wszystko, ale nie widzę innej możliwości wytłumaczenia tego co zaszło. choruję już od 6 miesiecy, z małymi przerwami.
Nie życzę nikomu podobnej "przygody" i wielu pewnie nie przekonam, ale chcę namówić wszystkich użytkownikow e-papierosów do dużej ostrożnosci.
Może mój organizm szczególnie źle zareagował, ale przecież ta historia może się u kogoś powtórzyć.
OBY NIE!!!
lekarz / 95.160.100.* / 2012-03-24 10:12
Kto Ciebie sponsoruje, można wiedzieć?
Miodek / 83.30.204.* / 2012-02-02 03:27
Ja na 2 e-fajki wydałem 40 zł czyli najtańsze na rynku, dodatkowe wkłady i liquid około 65 może 70zł czyli razem niech będzie 110zł i normalnych papierochów nie kupiłem od 1 stycznia 2012 czyli na koniec stycznia zaoszczędziłem aż 240zł bo na te normalne wydawałem 350zł miesięcznie!!! No i mało tego to ze około 20ml liquidu mi jeszcze zostało czyli do połowy lutego!!! Kilka dni temu zostałem poczęstowany zwykłym dość dobrym papierosem... Dobrym ale tylko w cenie bo już w smaku i zapachu był do niczego!!!

Najnowsze wpisy