emakler

michalmx / 2007-10-30 15:53
chcialem zalozyc sobie emakleraw mbanku i mam w zwiazku z tym kilka pytan
1.jezeli nie uzywam emaklera to pobieraja za to oplate ? ( z tego co widze to 30 zl)
2.jak wyglada sprawa podatkow,czy mbank przysle mi pit z zyskami stratami czy sam mam to obliczac i wypelniac ?
3.czy jest mozliwosc w kazdecj chwili zamkniecia rachunku ?
4.jaka prowizja jest pobierana za kupno i sprzedaz akcji ?
z gory dziekuje za pomoc,pozdrawiam
Wyświetlaj:
jerzy2007 / 83.25.17.* / 2007-10-30 20:26
Ja dodam , że mozesz w kazdej chwili zlikwidowac swoj rachunek . Niezależnie czy masz zyski czy straty dostaniesz PIT , z którego musisz sie rozliczyc z urzedem skarbowym.
michalmx / 2007-10-30 15:54
jeszcze jedno pytanie,czy jest jakas minmalna kwota ktora musze zainwestowac kupujac akcje ?
elizjar3 / 2007-10-30 17:06 / Gladiator parkietu
Spróbuję Ci pomóc:
1. opłata jest pobierana za możliwość korzystania z emaklera (wg umowy z domem maklerskim), nawet jeżeli z niego nie korzystasz,
2. do końca lutego musisz dostać z domu maklerskiego PIT-8C z zestawieniem dochodów za poprzedni rok kalendarzowy,
3. na zasadach określonych w umowie z DM,
4. prowizja jest różna dla poszczególnych DM, sprawdź w swoim DM jakie ma opłaty i prowizje,
5. nie ma, możesz kupić 1 akcję za 1 gr, jeżeli taka występuje w notowaniach.
Powodzenia
nnn / 83.29.102.* / 2007-10-30 18:11

1. opłata jest pobierana za możliwość korzystania z emaklera (wg umowy z domem
maklerskim), nawet jeżeli z niego nie korzystasz,


To jest piękne. Na stronie co innego (niby, że nie pobierają jeśli została zawarta jakakolwiek transakcja), a w regulaminie co innego.
mar_duk / 2007-10-31 21:47
Ja mam eMaklera od kilku miesiecy i nie zaplacilem za niego ani grosza ,a przez dlugi czas nie korzystałem. Moze cos sie ostatnio zmienilo w warunkach umowy
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy