Forum Polityka, aktualnościKraj

Embargo rosyjskie. Świńska górka na rynku wieprzowiny

Embargo rosyjskie. Świńska górka na rynku wieprzowiny

Wyświetlaj:
toma / 178.212.219.* / 2016-05-11 12:06
szczerze powiedziawszy to mnie to wali:). Jeżeli gospodarstwo rolne 'produkuje trzodę chlewną' a nie hoduje zwierzęta rzeźne to niech sie liczy z tym że jest traktowane na równi z innymi fabrykami. W mojej okolicy jest gość który hoduje świnie na rzeź. Można sobie taką świnkę zamówić i to zwierze jest moje. Od prosięcia po ubój można zawsze przyjechać i zobaczyć co sie z naszym 'kabanem' dzieje; jak jest karmiony i jak traktowany. Kilogram żywego 'kabana' kosztuje więcej niż 'szynka' z supermarketu a i tak nie brakuje chętnych. I niech tak pozostanie - chwała im. P.S. Jeżeli komuś z eko nie odpowiada zabijanie to może sobie swojego 'kabana' zabrać do domu w całości.
m672 / 96.245.107.* / 2015-08-07 19:51
To moze nalezy sie zastanowic dlaczego te dzikie zakazone afrykanskim pomorem swinie zawsze znjadowane sa przy wschodnij granicy z Rozja, Bialorusia lub gdzies przy Bugu.

Czy aby przypadkiem nie sa podrzucane zza wschodniej granicy aby uderzyc w nasza polsa gospodarke ?

Wspomne ze paddle labedzie, czy kaczki juz nie pmietam ktore z nich z ptasia grypa rowniez jakims cudem tam znajdowano. Skad to sie wszystko tam bierze , przypadek?

Moze ktos sie powinien tym zajac a pismaki sprawe naglosnic.
konsumen / 5.172.247.* / 2015-08-07 09:05
Polacy uważali Ruskich za frajerów, pycha zawsze kroczy przed upadkiem. Sprzedawali im jabłka, inne owoce i warzywa, nabiał, mięso a między sobą gadali ale te Rusy goopie ani produkować nie potrafią i płacą tak dużo, wybredni nie są wszystko zjedzą. Nie to co Zachód. Francja, Włochy, Hiszpania, ich sery, szynki tradycyjne, te wszystkie słynne pyszności,o względem Zachodu Polak miał zawsze kompleksy bo takich specjałów produkować nie umie. Mamy ino oscypka. A teraz embargo i płacz i jeszcze nadzieja że otworzą rynki, że nie nauczą się produkować swoich...Płonne nadzieje, ten rynek jest już stracony, nawet jak za 15 lat embargo zostanie cofnięte... Pozostaje polskim rolnikom i wytwórcom nauczyć się produkować smaczne wyroby na wybredniejsze rynki, włoskie szynki dojrzewają miesiącami, są produkowane ze zwierząt które rosną minimum 9 miesięcy (polska świnia na hormonach 3,5), soli drogowej tam nie walą w wędliny. JAKOŚĆ albo pójdziecie z torbami. Jak dla mnie to to embargo może trwać bo zachodni producenci przysyłają teraz do nas i mamy w sklepach lepszy towar.
mrysdka_zona_ryska / 88.156.172.* / 2015-08-03 14:31
mialo byc tak fajnie - to Rosja miala byc bita

Najnowsze wpisy