Forum Polityka, aktualnościKraj

emeryci blokuja miejsca pracy

emeryci blokuja miejsca pracy

anal_izator / 2013-03-01 08:52
Wielu emerytow zamiast na stare lata odpoczywac i zyc bez zadnych zobowiazan, decyduje sie na dobrowolne pracowanie i dorabianie dodatkowych pieniedzy. Ten stan rzeczy nie podoba sie bezrobotnym z racji tego ze taki emeryt zajmuje miejsce osobom mlodym ktore mogly by pracowac na jego miejscu, z wieksza zapewne wydajnoscia
Wyświetlaj:
nejdan / 2013-03-15 11:15 / Bywalec forum
no tez mi sie to nie podoba, ale spoko kiedys my bedziemy starzy i to my bedziemy blokowac innym miejsca pracy
planszowkowiec / 2013-06-18 13:00
zgadzam sie z tym że kiedyś ja młoda osoba będę w wieku emerytalnym i może też będę chciała dorobić. I pewnie tak będzie... sama mam etat tylko dzięki temu że jedna z pań zdecydowała się odejść na emeryturę, za co jestem jej niezmiernie wdzięczna. Niech sobie emeryt dorabia, ok ale też niech zna swoje możliwości! na tyskiej uczelni jeden z profesorów miał ok 90 lat!!!!! z wykładu odwiozło go pogotowie bo zasłabł. przeleżał się jakiś czas w szpitalu. myślicie że skończył z wykładaniem?? NIE! przeniósł się na uczelnie do sosnowca! uczył dosłownie do śmierci. to jest dla mnie przegięcie! ja przestałam chodzić na jego wykłady bo nie miałam ochoty patrzeć jak któregoś dnia na naszym wykładzie umrze pod tablicą co było bardzo prawdopodobne! emerycie chcesz to pracuj ale znaj swój umiar!! ale jest też i tak że emeryt jest tańszy, młody jak będzie chciał pracować to pójdzie za niższą stawkę ... "kochane" państwo! jeśli tylko będę mieć możliwość to spakuje się i wyjadę stąd jak najdalej! tu nie da się godnie żyć!
.,. / 81.190.61.* / 2013-03-11 13:59
Nie martw się .
Będziesz na polskiej dziadowskiej emeryturze, a na pewno tak będzie ,to też będziesz zmuszony pracować, aby w tym kraju wyżyć.
nie_o_taka_polske_walczylem / 2013-03-12 10:29
jest AZ tak zle? nic tylko uciekac stad jak najdalej bo faktycznie tu niema chyba zadnego rozwoju i planu przyszlosci ;/ smutne bo nie o taka polske nasi przodkowie walczyli i bronili
cale zycie legalnie / 2013-03-15 10:27
nie az tak zle, ale jest juz tragicznie, niema pracy w polsce niestety i predko sie to nie zmieni, dodatkowo rzad planuje kolejne podwyzki i ludzie coraz bardziej sie buntuja temu systemowi jaki zrobil sie w polsce ;/
fidaelia / 2013-03-01 10:53
no tak, ale przeciez to nie ich wina, sa do tego zmueszeni, maja bardzo niskie emerytury np moja babcia ma 600zl, i jak z tego zaplacic czynsz, prad, kupic lekarstwa i jedzenie? musza pracowac i dorabiac sobie
chojrak / 2013-03-01 10:35
niby masz racje, ale w prawie nigdzie nie jest napisane ze emeryt przechodzac na emeryture platna przez panstwo ma siedziec w domu i nic nie robic. Nikt nie moze zabronic emerytom pracy w swoim zawodzie czy w swojej pracy nadal po osiagnieciu wieku emerytalnego.
overkills / 2013-03-11 13:14
dokladnie, problemem w polsce nie jest to ze emeryci okupuja miejsca pracy tylko to ze w polsce nie sa tworzone zadne nowe miejsca pracy, ma to zwiazke z ogromnymi oplatami ktore trzeba oddawac na panstwo wiec nikt nie ryzykuje ifirmy rozwijaja sie u sasiadow ale nie u nas...

Najnowsze wpisy