Forum Polityka, aktualnościPolityka

Emeryci i bezrobotni nie będą płacili abonamentu

Emeryci i bezrobotni nie będą płacili abonamentu

Wyświetlaj:
T. / 217.172.237.* / 2008-07-17 22:32
Jak na razie , wszyscy płacą ! - A co będzie , to się dopiero okaże . Najczęściej z dużej chmury pada mały deszcz .
nowy em. / 79.184.65.* / 2008-08-08 19:05
Nie tylko będziemy płacili. Poczta zmienia sposób poboru opłat z tytułu abonamentu i przysyła do domów przekazy pocztowe, za które trzeba będzie poczcie dodatkowo zaplacić porto. Czyli za każdy raz do abonamentu trzeba będzie pewno dopłacic ok. 2-3 zł. Ale się nam poprawi!!!!!!!!!!!
T. / 81.190.5.* / 2008-12-11 11:24
A kto w tym kraju myśli o przeciętnym człowieku i jego sytuacji finansowej ???
Elizabet / 193.34.52.* / 2008-07-15 15:34
Czas najwyższy, żeby w Polsce prawo oznaczało prawo i było dla wszystkich równie.Pytam skąd Państwo mają tak wysokie zarobki? Z czyich pieniędzy zarabiacie po 30 tyś. miesięcznie i więcej. Pan List po co przeszedł do Was? Za co aż tyle zarabia i z czyich pieniędzy? Z NASZYCH - DOŚĆ płacenia haraczu do roboty z Wami.!!!W telewizji publicznej nie ma co oglądać.Powtarzacie filimy po 150 razy z przed 50 lat , które macie za darmo.To jakaś paranoja czas aby cały naród przestał płacić tak zwany "ABONAMET" inaczej HARACZ.!!!!!!!!!! Może jedyny program , który nadaje się do oglądania to jest ;Jaka to melodia; Już prawie nikt nie ogląda Waszych programów , bo nie ma tam nic.Zakodujcie i zobaczycie jaka będzie frekwencja napewno minimalna.Dość obłudy i kłamstwa!!!.
bemioki / 2008-06-04 10:16
ela to skąd telewizja publiczna bierze pieniądze na holendarne gaże dla byle jakich dziennikarzynów to skąd bierze na wysokie odprawy to skąd bierze na pokazywanie badziewia czas najwyższy skonczyc z tą obłudą misji publicznej i niech pokażą jaki procent ogląda jedynkę jaki dwójkę i zobaczymy co z tego wyniknie i jeszcze jedno jeden z kaczynskich powiedział że płacący abonament mają wpływ na program to dlaczego po pierwszej edycji gwiazdy tańczą na lodzie nie usunięto tej idiotki dody mimo ogromnej ilości telefonów i gdzie tu prawda a jak juz im tak zależy to niech zrobią ją kodowano i będzie po sprawie
Ela_1 / 79.186.61.* / 2008-05-12 08:44
No dobra emeryci i renciści zgadzam się, ale bezrobotni? To super mój sąsiad ... pijak jest na bezrobotnym .... i on moze sobie za darmo oglądać telewizję a ja i mój mąż, którzy pracujemy i płacimy podatki musimy płacić jeszcze za abonament!!!!!! ........... to mam propozycję .......... dla tych ludzi na socjalu zróbcie jeszcze miesieczny przydział ......... każdemu litr wódki miesięcznie od państwa ............. bo nie oszukujmy się państwo pomaga tylko patologii ............. ludzie biedni muszą sobie sami radzić!!!!!!!!!!!!!
Upośledzony-bo płace za innych / 83.29.218.* / 2008-12-10 15:23
No tak... przyszłością państwa i gwarantem jego dobrobytu będą kaleki, niedojdy i wszelkiego rodzaju nieudacznicy.
Bezrobotny zamiast oglądać Tv niech idzie szukać pracy.... a nie kolejny "Kiepski"
Ktoś mądry / 91.94.128.* / 2009-10-04 19:54
Uważaj !bo nim się obejrzysz i ty możesz stać się takim Kiepskim z dnia na dzień, nawet po wielu latach nienagannej pracy.
"robotny":) / 81.210.19.* / 2008-05-13 08:43
Znasz bezrobotnego, który opłaca abonament? Zwolnienie takich osób z płacenia, jest tylko zalegalizowaniem stanu faktycznego. Jest to coś takiego, jak położenie chodnika na ścieżce wydeptanej na trawniku.
P. de Corte / 213.17.0.* / 2008-05-10 12:40
placic abonament TV z podatek jest dla biednich lepzy. Bo podatek jest procentulalny.
zm55 / 83.5.162.* / 2008-05-10 12:11
Czy obecnie forum Money jest opanowane przez większość niedorozwojów umysłowych? Przecież Rząd PO-PSL chce zlikwidować abonament dla wszystkich od 2009 roku, a teraz dla emerytów i rencistów, więc dlaczego te narzekania, że emeryci mają większe dochody. Czy wy nie widzicie, że obecnie zniesienie abonamentu dla wszystkich zostałoby zablokowane przez pisoprezydenta.
akaa / 83.13.69.* / 2008-05-10 08:00
Osobiście uważam, że zwolnienie z opłat bezrobotnych zrobi duże zamieszanie. Osobą bezrobotną nie jest się przecież przez całe życie, więc jak ma to wyglądać?. Jestem bezrobotna to nie płacę, zaczynam pracować- płacę?. Według mnie osoby w wieku emerytalnym powinny być zwolnione z opłat abonamentowych, renciści nie- bo nie osiągnęli konkretnego wieku (np. 60-65 lat). Opłata abonamentowa powinna być egzekwowana od wszystkich pozostałych. Obecnie to jest tak- u tych się płaci, u tych nie. Co to za bałagan?. Uważam że np. 15 zeta /m-c to nie majątek a w Unii jesteśmy więc czujmy się Europejczykami i płaćmy ten abonament.
Demokracja / 83.29.218.* / 2008-12-10 15:27
Ale w demokracji każdy powinien decydować sam czy płaci i za co płaci.
Ja nie płace bo nie korzystam....
Elendir / 2008-05-10 11:08 / Łowca czarownic
Jesteś bezrobotna gdy jesteś zarejestrowana jako bezrobotna. To chyba całkiem jasne kryterium. A według mnie wcale nie powinno być tej opłaty.
akaa / 83.13.69.* / 2008-05-11 09:42
Owszem Elen..jasne kryterium, ale prowadzi do paranoi. Bałagan i jeszcze raz bałagan
Elendir / 2008-05-11 11:18 / Łowca czarownic
Do pewnego stopnia zgadzam się. I już pisałem że lepiej by było bez tej opłaty.
żabka / 2008-05-13 22:14
Ja też cię popieram bez tej opłaty byłoby lepiej, a poza tym ja mam telewizję cyfrową za którą co miesiąc płacę i dlaczego mam jeszcze płacić abonament? jesli 1 czy 2 jest dostepna w danej cyfrówce to znaczy ze już za to zapłaciłam (w abonamencie cyfry polsatu czy n-ki) nie, przecież oni im płacą za to że te kanały są dostępne w ich ofercie. A jak to mowią abonament jest opłatą za odbiornik , paranoja muszę płacic za coś co kupiłam za własne cieżko zarobione pieniądze
olo zwirski / 83.144.125.* / 2008-05-10 01:03
Tia a my młodzi pracujący mamy utrzymywać tych darmozjadów i łapówkarzy z telewizji publicznej co jednego mądrego programu nie potrafi wyemitować, a nawet tego gówna nie oglądamy bo nei mamy czasu bo musimy pracować i płacic inne podatki
panie tusk to miala byc 2 irlandia a nie grenlandia !!!!
jack dd / 85.31.233.* / 2008-05-09 22:39
Dekodery dla najlepszej w Polsce TV i wtedy zobaczyny kto za to badziewie zaplaci? Już mam dosyć podatków i wysrubowanych wynagrodzeń dla bandy"niezastąpionych" przecietniaków.KONIEC tego burdelu!!!
derober / 83.12.134.* / 2008-05-09 18:15
Przede wszystkim chcę płacić abonament, ale...
1. za telewizję publiczną, a nie za superkomercyjno-polityczno-religijną i jeszcze do tego z wydumanymi misjami.
2. nie chce w telewizji publicznej reklam, teleshopów, płatnych SMSów i telefonów 0-700, a chcę tylko niezależnej i rzetelnej informacji.
3. Nie chę płacić za TV POLONIA i różne kanały tematyczne.
4. Chcę odchudzenia personalnego TVP i zrezygnowania z różnych kosztownych aktorskich spółek.
5. Dzisiaj telewizją publiczną dla mnie jest raczej TVN, za którego nic nie płacę, a który zatrudnia wielokrotnie mniej ludzi, będąc bardziej rzetelnym i chyba mniej komercyjnym medium.
W związku z tym, że takiego wariantu nikt nie proponuje jestem przeciwko abonamentowi, zwłaszcza dla emerytów, rencistów i bezrobotnych, bo takie koszta znacząco ograniczają dostępność tych grup do informacji.
Poza tym niech się TVP zakoduje!!! Opłaci się to wszystkim. Przecież jeśli są oni tacy dobrzy jak mówią, to wszyscy wykupią karty kodowe i tanie dekodery. Ostatecznie ponoć widownia "publicznej" jest najliczniejsza i najwierniejsza. Po co mamy płacić za coś, czego nie oglądamy? Po co nowe podatki? Niech płaci ten, kto ogląda? Inaczej mamy do czynienie już nie z komunistyczną, a teraz z kapitalistyczno-religiną szczekaczką. Nikt tego nie widzi?
jawa / 83.7.137.* / 2008-05-09 21:10
Racja - radio i TVP to teraz kapitalistyczno-religina szczekaczka. Pośpieszlscy i jemu podobni forsuja na silę swoje poglądy. Niech je głosi w TV TRWAM lub Radiu Maryja albo na ambonie. Mierne programy rozrywkowe. Pensje spikerek 60 tys. zł za 20 min. odczytania wiadomości -gwiazdy jak nie napiszę co. Sponsorowanie Kościoła. To po co płacić na tacę i jeszcze na abonament, który i tak przekażą Kościołowi. POPIERAM WYPOWIEDŻ!
Bies2 / 2008-05-09 21:31 / Bywalec forum
Popieram twój pogląd. Dodam, że dopóki Urbański z grupą pisowską kierują telewizją , należy dopłacać emerytom i rencistom, za to że oglądają to badziewie. Pozostali nie powinni płacić abonamentu
Rebus / 83.23.28.* / 2008-05-09 18:56
I tu się zgadzam. Dziesiatki milionów złotych idzie na wymyślane co raz głupsze spektakle. Klesr opanowł prawie całkowicie tvp. Nadawanie mszy, relacji biskupów i tp.Niech Kler założy własną tv i ci co chcą oglądać niech ołacą za to nadawanie.
2008-05-09 18:15:53 | 83.12.134.* | derober
Re: Emeryci i bezrobotni nie będą płacili abonamentu
Cspostrzegawczy / 2008-05-09 15:39 / Tysiącznik na forum
O to właśnie chodzi platformie, by media publiczne osłabic. PO robi to wszystkimi metodami,a to jest sprzeczne z polska racją stanu, co wyraźnie akcentowali i prezesi komercyjnych telewizji i najznakomićsi polscy twórcy.
barbi17 / 83.6.97.* / 2008-08-26 19:43
my osoby opłacające abonament wzbogacamy takie beztalencia jak Mroczki ,Cichopki i inne tego typu pseudo gwiazdki ,przecież to jest strasznie niesprawiedliwe ,że my niejednokrotnie z tak minimalnych dochodów pozwalamy na to ,żeby pensje ludzi pracujących w telewizj były tak niewspółmierne do zarobków przeciętnego Polaka przecież to woła o pomstę do nieba ,a czym Ci ludzie różnią się od nas ,czy mają inne żołądki i potrzeby,już dość wspomagania tych ,którzy tak naprawdę powinni dzielić się z biednymi ,a nie od nich jeszcze wyciągać kasę ,żeby nabijać sobie kabzę
Wolli / 83.28.103.* / 2008-05-11 15:17
Przesada ale trudno by wspierać ludzi opozycji tak licznie osadzonych na posadach w TV. TV niema nic z publicznej jest partyjna i to trzeba jak najszybciej zakończyć . Pan Prezes od prezydenta wyleciał za prowadzoną działalność oczywista na rzecz TV i z diabłem się nawet zbrata by ciągnąć kasę od TV. A zarządzanie TV jest marne, trwoni się społeczne kasę. Ponoć mądrość tkwi w narodzie co stoi na przeszkodzie odwołać się do jego opinii. Prezesi stacji komercyjnych popierając TV mają swój cel, niemuszą się zbytnio wysilać by pokonać konkurencję. Popieram pomysł zniesienia abonamentu.
andowc / 83.30.64.* / 2008-05-09 15:01
Wreszcie kończy się "komuna" TVP.
programol / 2008-05-09 14:06
To ładnie że pan premier nazwał abonament po imieniu, co wobec tego mają myśleć wszyscy pracujący, którzy i tak muszą utrzymywać emerytów, rencistów i bezrobotnych i całe to państwo? To też jest obłuda i hipokryzja.
barbi17 / 83.6.97.* / 2008-08-26 19:53
jeśli chcesz wiedzieć głąbie to nie utrzymujesz emerytów ,bo my sobie na tą emeryturę zapracowaliśmy sami płacąc składki przez 40 ,albo i więcej lat ,a i teraz od emerytur też nam zabierają składki a zapamiętaj ,że czas szybko płynie i niedługo też będziesz chciał ,lub chciała skorzystać z przywileju otrzymywania emerytury ,jeśi oczywiście dożyjesz i co wtedy powiesz
Demokracja / 83.29.218.* / 2008-12-10 15:36
NIe... zgodnie z doktryną Emeryt jest utrzymywany przez przyszłe pokolenia. Czyli słowa ze sobie ktoś zapracował na emeryturę, sa prawdziwe moralnie ale nie Faktycznie. Prawda jest taka ze przyszłe pokolenia nie beda miały emerytury, bo nie będzie miał kto na nie pracować.
Ps. Ja mam do emerytury 40 lat i nie mam złudzeń: od państwa nie dostane nic.
ijanko@wp.pl / 87.119.16.* / 2008-05-09 22:04
Programol - ja zarobiłem sobie przez 44 lata mojej pracy na moją - podkreślam - MOJĄ emeryturę. Przymusowo opłacany ZUS nie był moim pożądaniem... Pomyśl o tym spokojnie. Życzę pogody ducha!
emerytka z Zelowa / 83.26.193.* / 2008-05-09 21:23
Jak ci, ćwoku, ciężko zrozumieć zasadę solidaryzmu społecznego, na której oparty jest każdy system emerytalny we współczesnym świecie, to się obwieś, albo wyjedź do Japonii - tam nie ma systemu emerytalnego.
Demokracja / 83.29.218.* / 2008-12-10 15:41
Solidarne utrzymywanie państwa to płacenie podatków i utrzymywanie systemów tego panstwa.

Ale opłacanie abonamentu nie ma z tym nic wspólnego, Dlaczego z moich podatków ma być finansowany zakład pracy który nie przynosi żadnej korzyści innym ( stocznie, kolej, górnictwo )??

Jak ja wyląduje bez pracy bo prywatna firma zbankrutuje nikt sie nie przejmie... dlaczego mam dopłaca do czyjejś pracy??
Zbigniew ze Śląska / 83.30.166.* / 2008-05-15 16:02
Nie obrażaj bliźniego, może to ty jesteś większym ćwo....
hen / 83.12.76.* / 2008-05-09 13:23
spory odsetek emerytów ma dochody wyższe niż pracujący młodzi ludzie,jeśli porównać dochody na głowę emeryckich małżeństw z dochodami pracujących małżeństw z dzieckiem lub dwojgiem dzieci,to okaże się że znaczny odsetek małżeńtw emerytów ma znacznie wyższe dochody,to co proponuje PO to jest ABSURD,jak liwidować to dla wszystkich,albo dla ludzi o niskich dochodach,a nie dla wszystkich emerytów niezależnie od ich faktycznych dochodów
Kmuch / 83.23.28.* / 2008-05-09 19:05
Tio niech młodzi ludzie walczą o własciwe płace a nie bez przerwy słychać jak to młodzi ludzie zostali pokrzywdzenie. Masz za mało to idż tam gdzie płacą więcej. Prawie cała Europa jest prze tobą nie tylko ten kraj. A co mają powiedzieć emeryci, którym nie płacono godziwie? I jeszcze ZUS ich oszukuje?
2008-05-09 13:23:38 | 83.12.76.* | hen
mimo niskich emerytur i rent pewien odsetek emerytów ma dochody większe niż średnia krajowa, [2]
Demokracja / 83.29.218.* / 2008-12-10 15:44
Racja.... sa lata kiedy pracownik decyduje ile chce zarabiać bo pracy jest dużo....

a sa lata kiedy pracy jest mało bo jest kryzys i to pracodawca dyktuje warunki.
mateleo / 2008-05-09 14:01 / Bywalec forum
popieram! zwolnienie z abonamentu dla wszystkich a nie dla wybranych. A w jaki sposób będą bezrobotni kontrolowani? Jak się okaże że ktoś pracował na czarno w okresie jak figurował w na bezrobociu to będzie zwracał abonament? I czemu zamiast aktywizować bezrobotnych dajemy im kolejne argumenty za pozostaniem na bezrobociu.
mycha10 / 2008-05-09 16:17 / Bywalec forum
PO miała byc partią liberałów,a umacnia socjalizm.Gdzie równośc obywateli wobec prawa? Nie dośc ,że wielu rencistów wyłudza świadcznia, to jeszcze ci co chcą pracowac muszą ich dodatkowo dotowac. To samo dotyczy wcześniejszych emerytów.Wszyscy płacimy za ich przywileje.Kiedy wreszcie coś ulżą pracującym i samozatrudniającym się.Jak długo tylko te grupy mają płacic wysokie haracze?
toj / 79.186.255.* / 2008-05-09 12:37
ja tez nie chce płacić tego podatku
wściekły na PiS / 83.16.67.* / 2008-05-09 17:05
to go nie płać. Ja też uznałem, że dość już utrzymywania garstki idiotów za moje pieniądze. Nie chcę słuchać marginesu tworzącego kulturę narodu.
fan posła PALIKOTA... / 83.28.214.* / 2008-06-14 21:56
NASTEPNA ""BRANZA KTORA WINIEN SIE ZAJAC POSEL PALIKOT TO FINANSOWANIE Z BUDZETU VATYKANSKICH UCZELNI I UTRZYMYWANIE KLERU Z A DWUGODZINNE PENSUM NAUKI JEDYNIE SLUSZNEJ RELIGJI KATOLICKIEJ""
rozzłoszczony klijent / 213.158.196.* / 2008-08-21 19:10
nie be da ręciscci płacic a od kiedy puste gadanie i brak wtym faktow

Najnowsze wpisy