Forum Forum emerytalneOFE

Emeryci wykończą polską gospodarkę?

Emeryci wykończą polską gospodarkę?

Money.pl / 2008-11-12 07:37
Komentarze do wiadomości: Emeryci wykończą polską gospodarkę?.
Wyświetlaj:
badyl L-2 / 87.96.40.* / 2008-12-17 20:28
To nie emeryci wykończą polską gospodarkę - to zrobią obecne elity rządzących które myślą tylko o tym jak załatwić kumpli z opozycji i co wydumać , żeby w najbliższym przedstawieniu zwanym wyborami dorwać się do koryta. Nasza kochana władza nie myśli o przyszłości , patrzy tylko jak przez okres od wyborów do wyborów pozorować "cięzki wysiłek" i trzy razy do roku zmieniać po jednej literce w ustawach, uchwałach i zarządzeniach żeby udawania na dłużej wystarczyło. A odnośnie emerytów, czy potrzeba było ich skubać przez cały okres pracy z cięzko zapracowanej gotówki, która była i jest marnotrawiona przez wszelkiego rodzaju "gryzipiórków" i teraz płakać , że wykończą gospodarkę, przeciesz to jest tylko zwrot ich należności.
derewer / 213.77.116.* / 2008-12-29 19:25
A o tym, że się jest niegospodarnym jako państwo, o tym, że dawało się przez dziesięciolecia skubać obywateli przez fundusze emerytalne (np. 16% opłat), to się nie wspomina.
sewerer / 213.77.116.* / 2008-12-17 19:16
"W 2030 roku dwóch Polaków będzie musiało zapracować na jednego emeryta". Przecież to bzdura!!! A na kogo ja płacę teraz I filar, II filar i III filar? Na mojego dziadka, ojca , czy syna? Przecież to co opowiadacie, nie nosi znamion myślenia! Nauczyli się szerzyć demagogiczną propagandę jak w komunizmie i robią to bez zmrużenia oka. Kto wam te tytuły dawał i za co? A pociągnijcie sobie do odpowiedzialności Buzka, który reformował wszystko. Co, zauważyliscie dopiero, że OFE okradają społeczeństwo? Sami im na to pozwalaliście! Pamiętam hasła; decyduj się na fundusz o wysokich opłatach za prowadzenie (np. 16%), bo to gwarancja dużych zysków i wysokiej emerytury. TOTALNA PARANOJA!!! Gdyby te pieniądze powierzyć długoterminowym wkładom bankowym, bez myślenia i strategii, to dzisiaj na emeryckich kontach byłoby dużo więcej! Dlaczego dzisiaj się o tym nie pisze tylko opowiada stare przebrzmiałe frazesy?
CzarnyZajaczek / 2010-07-27 12:18
Demagogią to jest sądzenie że jak teraz odłożysz sobie kasę na emeryturę, to potem będziesz mieć coś z tej odłożonej kasy jeśli nikt nie będzie pracował. Pomyśl tylko chwilę, twoja emerytura tylko dzięki temu będzie miała jakąś wartość, że będzie miał kto wyprodukować w tym kraju dobra które kupisz za emeryturę... Dla przykładu wyobraź sobie że wszyscy rolnicy odkładają sobie na emeryturę. W pewnym momencie wszyscy przejdą na emeryturę i nie będą pracować - co z tego że dostaną wypłatę jak żarcia nie kpuią i zdechną z głodu? A za granicą też żarcia nie kupią, bo nikt nie będzie chciał pustej waluty, za którą przecież nic od naszego kraju nie będzie można kupić bo nic nie będzie tu produkowane.
CzarnyZajaczek / 2010-07-27 12:20
więc za granicą też nie kupią, bo jeśliby kupili w sytuacji kiedy nie ma kto u nas produkować, to de facto ci z zagranicy by oddawali nam to nieszczęsne przykładowe żarcie za nic nie warte papierki zadrukowane nominałem. Czy nawet wręcz nie papierki tylko impulsy elektroniczne...
CzarnyZajaczek / 2010-07-27 12:23
A konieczność "odkładania" na własną emeryturę i powiązanie z tym wysokości emerytury, to jest tak naprawdę tylko bodziec do efektywniejszej pracy, nagradzający tych którzy dłużej pracowali i w lepiej płatnym zawodzie (a więc najczęściej w zawodzie o wyższych kwalifikacjach, które bardziej decydują o rozwoju gospodarczym i przyszłości naszego kraju niż np. sprzątaczka)
kuzynkaB / 83.6.102.* / 2008-12-11 17:50
No cóż też jestem emerytką. 570,- zł. Ani umrzeć ani żyć.
Może poddać pomysł naszym posłom - URUCHOMIĆ OŚWIĘCIM. EMERYCI DO GAZU. To rozwiąże ich problem. Tylko oni zostaną emerytami i dla nich wystarczy składek ludzi pracujących.
perłowe / 89.151.21.* / 2009-02-01 17:32
posłowie tyle nakradną że im emerytury bedą niepotrzebne
T. / 81.190.5.* / 2008-12-10 14:08
KTO TAKIE BZDURY PŁODZI ??? CZY ON SŁYSZAŁ O OBOWIĄZKOWYCH SKŁADKACH EMERYTALNYCH ?
077 / 31.60.96.* / 2011-08-31 14:50
Do czrnego zajączka
nie bądź taki pewny, że wyższe wykształcenie uprawni cię do wyższej emerytury. To zależy czy na twojej drodze nie stanie urzędniczka o niskim iq i nie zaniży ci świadczeń. I tak nie zdołasz sobie policzyć czy nie zostałeś oszukany. Nawet sprzataczka szybciej się zorientuje, że zus ją oszukał niż osobnik wykształcony, który ufa, że urzędniczka państwowa jest koniecznie uczciwa.
ikor / 31.60.96.* / 2011-08-31 14:44
Widać jak łatwo naszczuć na tych co nie mogą się bronić. Wciąż słychać jaka to rzesza emerytów i rencistów. Ale ludzie naszego Kraju nie wyobrażają sobie ile pieniędzy zaprzepaszczonych na ustalanie przepisów o naliczeniu emerytury. Może nasze wnuki okażą się moądrzejsi i skrócą rzesze sejmitów, którzy bawią się tylko prawem o emeryturach a ZUS i tak robi z nas dziadów.Nawet nie wiecie ile wydano już ustaw i poprawek w sprawie wyliczenia emerytur. Każda emerytura po rencie jest błednie wyliczona.A wystarczyłoby dwa sposoby wyliczenia emerytury korzystniejszy i mniej korzystny, dla emerytury po zakończeniu pracy i emerytury po rencie.
rak045 / 2008-12-07 00:21
Bo tak na prawdę to w Polsce jeszcze jest gospodarka? Przemysł już prawie padł - Stocznia, Ursus, Motoryzacja, Cukrownie, Zakłady Mięsne. Nawet już nie możemy kupować tam gdzie taniej bo Unia zabrania dt. papierosów na Ukrainie. Musimy przecież podtrzymywać przy życiu nasze bidne Zakłady Tytoniowe bo też w końcu padną. Czy to zrobili emeryci? A czy u nas potrafimy wykorzystywać pomoce np. pieniądze unijne? Czy w ogóle to są u nas jakieś gospodarze? Obawiam się, że czekają nas jeszcze rozbiory, bo my nic nie umiemy i nic nie mamy. Nie ma u nas nawet czystego polskiego samochodu, nie mamy polskich samolotów a teraz nie będziemy mieli nawet polskich okrętów. Nie mamy dobrych polskich fachowców, inżynierów bo każdy ucieka za granicę. Osobiście wolał bym zainwestować w dobrego inżyniera niż w naszego kochanego posła. Sorki ale co prawda to prawda. Do puki nie będziemy umieli mówić prawdy o sobie do puty nie zbliżymy się nawet o krok do Japonii. Czujemy się tylko honorowi, ważni i umiemy się brać za łby i sądzić o bzdury by ratować swoją wielką godność.
@@@2 / 80.53.53.* / 2009-01-03 12:51
Niestety ,ale Unia zrobila sobie z Polski rynek zbytu polikwidowano nasze zaklady produkcyjne w moim otoczeniu byly fabryki mebli pozostaly po nich tylko mury rozsypujace sie,a meble sprowadza sie z Wloch,Holandii,zasypywani jestesmy stara odzierza z zachodu i starymi samochodami i gdzie tu Polska gospodarka????
oczekująca emerytury / 91.189.0.* / 2008-12-06 23:34
Czego się uczepiliście, ze to emeryci wykończą Polską gospodarkę? Otwórzcie wreszcie oczy. Polską gospodarkę wykończy sejm i senat z taka ilością posłów i diet jak nigdzie na świecie, prezydenci miast, burmistrzowie itd. prezesi, spółek wszelkiego gatunku i rodzaju ze swoimi zarobkami, kryminaliści odsiadujący wyroki i tym podobni. Czemu nie czepiacie się do cholery tych wszystkich tylko emerytów, którzy odkładali do ZUS-u swoje ciężko zarobione pieniądze. Jak wasi rodzice przechodzili na emerytury wcześniejsze to było wszystko dobrze? Teraz nagle olśnienie? Puknijcie się w te wasze puste głowy.
esperanzaita / 77.237.0.* / 2008-11-27 21:49
warto tez sie zastanowic dlaczego ludzie ida na emeryture.moze nie kazdy ma na tyle zdrowia aby pracowac do np. 60 lat. poza tym emerytury sa obecnie bardzo niskie np moja mam pracowala przez 30 lat i ma 800,00 emerytury.poza tym za nim na nia przeszla po zwolnieniu z ostatniej pracy nie mogla znalezc kolejnej gdyz nie ten wiek. firmy zatrudniaja mlodych abo mlodzi kladnie sie prezentuja ... szkoda slow. w dodatku place w polsce sa niskie. ja zarabiam 1000,00 to jest naprawde malo same oplaty to wieksza czesc mojego wynagrodzenia.
emerytjuzprawie / 93.159.134.* / 2008-11-26 23:09
czlowiek tyra 40 lat a 1 uj z drugim powie ze rujnuje gospodarke ..
zebym si en ie w.. wil i nie odstrzelil jednegoz drugim redaktorka ..
psia wasza mac
cynik 2 / 89.79.154.* / 2008-12-30 21:18
a zdychaj z glodu komuchu ...
50 PLUS / 83.27.65.* / 2008-11-24 18:29
NAPEWNO NIE WYKOŃCZĄ JAK KAŻDY W TYM KRAJU PRZEPRACUJE 35 I 40 LAT I BĘDZIE OPŁACAŁ SKŁADKI.
kozyk / 77.115.70.* / 2008-11-23 20:09
Hej pasożyty chcecie zabrać do grobu czy jak ??
STARA EMERYTKA / 77.253.175.* / 2008-11-20 21:58
Emerytura jest świadczeniem wypracowanym, przez 30-40 lat pracując płaciłam obowiązkową składkę ( i to nie małą) więc pisanie, że ktoś musi pracować na moją emeryturę to kłamstwo.Gdybym nie musiała wpłacać tych pieniędzy do ZUS, a sama je inwestować moja emerytura byłaby dużo wyższa.Mój mąż przepracował 40 lat płacąc składki emerytalne i niestety nie dożył emerytury.Co ZUS?Państwo? zrobiło z pieniędzmi, które wpłacał przez 40 lat nie otrzymując ani 1 zł w zamian?Takich ludzi jak mój Mąż jest bardzo wielu.Na co wydawane są te pieniądze ? Na nowe siedziby ZUS? Nie mylcie renty z emeryturą, boi to są dwa różne świadczenia.
NA SWOJĄ EMERYTURĘ ZAPRACOWAŁAM SAMA PŁACĄC SKŁADKI PRZEZ 38 LAT PRACY !!!
asd321 / 83.14.50.* / 2008-11-26 23:08
Sorry ale nie, ktoś Cię okłamał, w Polsce jest tak, że Ty pracujesz na czyjąś emeryturę, a później ktoś pracuje na twoją.
olmaria7mariaolszanska@wp.pl / 83.25.10.* / 2008-11-18 22:19
krótko i do rzeczy: nie narzekać na emerytów, tylko dać bardzo duże przywileje dla kobiet, które rodzą dzieci. I nie tylko, ale zapewnić duże dodatki na każde dziecko. Zaraz przyrost naturalnmy byłby pozytywny. Czy madrzy rządzący nie pomyślą o tym ????????
kikuriku / 77.254.148.* / 2008-11-19 09:08
tatarata, i co myslisz ze jak dostana takie przywileje to zaraz beda tlumy ludzi w kolejkach na porodowke?! jak tak myslisz to sie poogladaj wkolo siebie ile jest zamoznych malzenstw i maja 1 lub dwoje dzieci, a po drugie trzeba sobie samemu oszczedzac na emeryture i za 40 lat sobie zyc tak jak przez ostatnie 40 lat i miec w nosie czy cus dadza czy nie, bo przwdopodobnie nic nie dadza a jak dadza to naprawde niewiele.
jeszcze jedno jak za rok czy dwa beda nawet te wyniki to pracownikow bedziemy mieli za 20, 25 lat
skdjgf / 79.188.113.* / 2008-11-18 11:37
Po komentarzach widać, że wiekszość czytajacych ów artykuł to własnie emeryci....
Jokes / 77.253.96.* / 2008-11-18 09:14
A może byście sie odczepili od normalnych emerytów, którzy pracowali po kilkadziesiąt lat na swoje zabezpieczenie. To z naszych składek są opłacane składki i póżniej emerytury różnych pasożytów i nierobów jak nie wymieniając kleru. A i myślę że obecne służby mundurowe mogłyby popracować o pięć lat dłużej. Dzisiejsze służby to już nie te same co w latach pięćdziesiątych, jeżeli chodzi o utrudnienia. W ostatnich dniach dowiaduję się że powołano kilkudziesięciu nowych kapelanów w wojsku. Młode byczki dostali stopnie oficerskie, 7000,- pensji,by po 15-tu latach "pracy" przejść na zasłużone emerytury. A takich byczków jest już kilkuset, i dalej się lęgną. Ale to temat tabu. A mnie emerytowi po 45 latach pracy jakiś palancik chciałby zabrać M O J Ą ciężko zarobioną emeryturę, 1400 zł polskich. Obłuda, fałsz i zakłamanie.
Dartek / 77.113.161.* / 2008-12-12 02:44
Jokes a skąd wziąłeś taką bzdurę , że kapelan w wojsku ma 7000 zł . I widać marzą Ci się "piękne" lata 50-te . Walka z AK , kościołem itp. Pozdrawiam
>* / 193.109.244.* / 2008-11-17 15:27
moim skromnym zdaniem w powyższym artykule jest trochę prawdy... Polak jest Polsakiem i niestety ma złe wyniki- w sprawie pracy też... ludzie przyzwyczaili się do tego co bylo, czyli popracuje trochę i ucieka na rentę bądż emeryture, a w tym czasie dorabia sobie "na boku"... przedstawione [powyżej dane jednek o czymś świadczą... Szanuje dorobek i wkład w naszą gospadarkę, we wszystko co jest w Polsce,ale... Ludzie kochani zlitujcie się, nic samo nie przyjdzie, i to jest apel zarówno do pracodawcy jak i przeciętnego emeryta... w naszym kraju dzieje się tak a nie inaczej a naród polski potrafi tylko narzekać, zamiast wziąść się do roboty i zmieniać coś samemu, to wszyscy siedzą na "tyłku" i czekają na lepsze dni- one same nie przyjdą... a co do wcześniejszych emerytur- nie powinno być rzadnych wyjątków, emerytury takie powinny być dane tylko tym osobom, których stan zdrowia na to wskazuje...

Najnowsze wpisy