Forum Forum emerytalneOFE

Emeryci wykończą polską gospodarkę?

Emeryci wykończą polską gospodarkę?

Money.pl / 2008-11-12 07:37
Komentarze do wiadomości: Emeryci wykończą polską gospodarkę?.
Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.192.* / 2008-11-17 11:45
Co za brednie... Po pierwsze... To emeryci tworzyli gospodarkę i już chociażby z tego tytułu gadanie, że ją wykończą jest co najmniej nieładne. My, pokolenie ludzi aktualnie czynnych zawodowo, korzystamy z z tego co stworzyli i zostawili emeryci i z tego tytułu należy im się przynajmniej szacunek. . Po drugie... Jeśli już coś wykończy gospodarkę, to idiotyczne lewackie receptury społeczne, które w naszym polskim grajdołku cieszą się niezwykłym poważaniem. Gdyby system emerytalny oprzeć na rozsądnych zasadach kapitałowych, a nie jakichś tam ZUS-ach OFE i innych socjalistycznych dziwadłach to w ogóle nie byłoby problemu. Ale gdy chodzi o taka kasę, jaką przewala ZUS i OFE, specjaliści od załamywania rąk nad pasożytnictwem emerytów woleliby posprzedawać własne matki niż zrezygnować z takiego tortu.
kozyk / 77.115.70.* / 2008-11-23 19:42
A co zostawili ??
Dziurawe ulice i mieszkania które sami zajmują i jeszcze i ku... źle!!
Dorota Kunys / 93.89.196.* / 2009-01-25 22:32
Dupku jeden, to właśnie obecni emeryci płacił na twoją szkołę (o ile jakąś ukończyłeś!), to obecni emeryci, kiedy pracowali to płacił na szpitale, policję, wojsko, żebyś mógł za darmo uczyć się, leczyć się, i żyć bezpiecznie. Narzekasz na dziurawe ulice, i mało mieszkań, a coś ty zrobił dobrego dla innych? Emeryci pracowali 40 lat i więcej, odkładając składki na takich jak ty, więc teraz niech tacy jak ty, popracują trochę na emerytów.
Floyd / 2008-11-26 14:38 / Tysiącznik na forum
Mów to swojemu ojcu i matce. Te dziury w jezdniach to ty zrobiłeś i tacy jak ty, a urodziłeś się gdzie, pod mostem? Skąd się takie buraki biorą jak ty.
Niewiadomski adam / 79.186.191.* / 2008-11-27 12:11
polske wykańczaja nieudacznicy, lenie ,łobuzy tzn. osoby podejmujace niemadre decyzje w gospodarce, osoby co wyciagają pieniadze od państwa w Osrodkow pomocy spolecznej zamiast isc do pracy. przestepcy ,którzy maja luksusy w wiezieniach nawet w domu tego nie mają przecietni ludzie.Emeryci teraz sa winni i obrażani przez ludzi bez
wyobrażni, którzy uczciwie pracowali i płacili skladki- które zostały roztrwonione.
Pamietaj i TY BEDZIESZ EMERYTEM !!!! Życzę Wam przyjemnej starosci.
Emeryt i Emerytka, którzy odbudowywali Polskę po wojnie a teraz glodują i sa poniewierani przez społeczeństwo i elite rządzacą.
Niewiadomski adam / 79.186.191.* / 2008-11-27 12:11
polske wykańczaja nieudacznicy, lenie ,łobuzy tzn. osoby podejmujace niemadre decyzje w gospodarce, osoby co wyciagają pieniadze od państwa w Osrodkow pomocy spolecznej zamiast isc do pracy. przestepcy ,którzy maja luksusy w wiezieniach nawet w domu tego nie mają przecietni ludzie.Emeryci teraz sa winni i obrażani przez ludzi bez
wyobrażni, którzy uczciwie pracowali i płacili skladki- które zostały roztrwonione.
Pamietaj i TY BEDZIESZ EMERYTEM !!!! Życzę Wam przyjemnej starosci.
Emeryt i Emerytka, którzy odbudowywali Polskę po wojnie a teraz glodują i sa poniewierani przez społeczeństwo i elite rządzacą.
AnnaW / 85.222.40.* / 2008-11-17 00:29
Nie.. jeśli wielu ludzi zacznie myśleć!!! Przeszkodą jest aktualny Kodeks pracy i artykuł 39 , ktory obejmuje ochroną przedemerytalną aż na 4 lata przed emeryturą.!!!!!!! To rodzi dla wielu ludzi już w wieku 50 lat wiele problemów i klopotów ze znalezieniem pracy!!!!!

Które państwo wymyśliło taką głupotę jak tylko jedyna Polska?????

Ja wcześniejszą emeryturę, bo firma wypowiedziała mi umowę o pracę , bo bała się by nie objął mnie okres ochronny, gdyż nie miałam przepracowanych 30 lat pracy oraz by nie płacić odprawy emerytalnej. Musiałam uzupełnić tzw okresami nieskładkowymi.
Teraz wytoczyłam firmę sprawę o odszkodowanie za bezprawne zwolnienie i doszło do sądowej ugody, gdzie firma zobowiązała się zapłacić odszkodowanie w wysokosci 3 miesiecznego przeciętnego brutto wynagrodzenia (bo odszkodowania wypłaca się w wysokości brutto i w całości są zwolnione z ZUS i podatku dochodowego) oraz ponadto musi wypłacić odprawę emerytalną. Tak więc firma bojąc się jednomiesiecznej odprawy emerytalnej zapłaci ....aż za 4 m-ce.
W okresie emerytalnym mogę zawiesić wcześniejsze świadczenie i podjąc pracę na cały etat. Ale... tu jest problem, bo firmy pragną wykorzystywac mnie bezprawnie i proponują mi pracę w wysokości równej mojej emeryturze - pracowałam na wysokim stanowisku kierownicznym i emerytura jest taka jaka jest.
Czy ktoś podejmie pracę na stanowisku wysokim stanowisku kierowniczym z kwotą jak szeregowy ,nie majacy doświadczenia pracownik???
Pracodawcy lubicie wykorzystywać ludzi ale.... miejcie logiczne myślenie i szacunek do ludzi!!!!! Po co mam zamieniać emeryturę na taką samą kwotę pensji i do tego jeszcze dokładać swój czas i koszty dojazdu do pracy?????
Chce stwierdzić, że czuję się jeszcze młodo (wyglądam na 43-45 lat), jestem zdrowa i mogłabym pracować jeszcze przez wiele lat nawet do 64 roku zycia lub dłużej. Mieszkam w bardzo dużym mieście i mam zapewnioną dobra opiekę medyczną na wypadek jakiejkolwiek drobnej choroby, choć nie choruję, chyba ...że to jest grypa!!!
Potrzeba nam zmienić sposób myślenia wielu młodych ludzi w agencjach doradztwa personalnego, w firmach i w Rządzie, by ludzie jeśli chcą pracować to niech pracują!!!
Emeryt to nie rencista!!!!! Rencista to człowiek chory, a emeryt to przeszedł na świadczenie z uwagi na wiek!!!

Papież Jan Paweł II gdy miał 58 lat obejmował to stanowisko i przez wiele lat bardzo aktywnie działał na całym świecie.
Jestem energiczną kobietą. Pochodzę z ludzi długowiecznych i w mojej rodzinie dziadkowie umierali najwcześniej w wieku 86 lat.
Moj dziadek wiele lat temu pracował w wieku 78 lat. To dlaczego teraz ludziom dużo młodszym odmawia się pracy??? Ja tego zupełnie nie rozumiem.Gdy pracuję to czuję.... się, że praca mnie odmładza , bo uaktywniają się płaty mózgowe i nie pozwalają się zastygnąć i zestarzeć.
To jest tak jak... z uprawianiem codziennej gimnastyki. W zdrowym ciele ...zdrowy duch. Tak .. praca potrafi odmładzać jeśli wykonuje się z pasją!!!!
optymista1312 / 83.8.85.* / 2009-07-16 01:24
jest to jeden z najpiękniejszych oraz najmądrzejszych komentarzy w całym temacie :) Oby takich więcej !

Pozdrawiam :)
kozyk / 77.115.70.* / 2008-11-23 19:52
Tutaj właśnie dotykasz sedno sprawy !
Ludzie nie idą na wcześniejszą emeryturę żeby odpocząć lub powracać do zdrowia bo są zdrowi jak ryby!! Idą po to żeby dostać dodatkową kasę i dalej pracują tak samo jak pracowali!! Emerytura to źródło utrzymania po zakończeniu pracy zawodowej a nie dodatek do pensji kosztem innych obywateli!!
Jak czują się schorowani to niech idą do lekarze i na rentę!
@@@2 / 80.53.53.* / 2009-01-03 13:10
Achcialbys po przepracowaniu trzydziestu lat byc chorym i zyc i leczyc sie za obecna rente ktora wynisi ok 500zl.Najpierw pomysl ,a potem sie wypowiadaj.
@@@2 / 80.53.53.* / 2009-01-03 13:14
A chyba ,ze masz firme w ktorej czetnie bys zatrudnial pracownikow za 600zl i na czrno masz problem takich nie znajdziesz
emerytka z musu / 87.105.145.* / 2009-01-03 02:49
Same wredne kłamstwa, aby tylko pokazać jak ludzie po 55 latach i 60-ciu są "be" a ci młodzi to tacy mądrzy, pracowici, zaradni, uczciwi. To my przez 40 lat mieliśmy gospodarkę, były zakłady. A teraz to co w Polsce został??. Jeszcze jest Państwowa Giełda Papierów Wartościowych- ale już Dania czy jakieś inne państwo ma ochotę kupić ją. No i co w Polsce zostanie???. Żaden zakład Polski. (Wyraźnie piszę Polski-bo te z zagranicznym kapitałem to nie są Polskie!!). Pozdrawiam Was młodych i do roboty a nie jełczeć i narzekać. Chcieliście tak mieć to miejcie i nie płakać mi tu na forum. Co Babcia emerytka nie chce odpalić??. Stąd taka wasza złość?!.Ja przepracowałam 30 lat i musiałam iść na emeryturę - po prostu kadrowa mnie wypchnęła no i co?.Bezrobocie czy emerytura???. A teraz to ja sobie mogę dorobić i to na własnych warunkach a nie byle dupek mi kazał to i owo za głupie minimum.
nadzieja 54 / 83.28.45.* / 2008-11-16 18:10
Mam pytanie - czy ustawa w której nie ma zapisu ile lat należy przepracować aby nabyć prawa emerytalne jest zgodna z konstytucją , jest sprawiedliwa ? Dlaczego dyskryminuje się ludzi z dużym stażem pracy - bo są słabsi , spracowani, nie są w stanie walczyć jak inne duże zorganizowane grupy .
Czy nasi rządzący nie są w stanie zrozumieć , że jest granica , gdzie człowiek po jej przekroczeniu nie nadaje się do przekwalifikowania !
Ta granica ma być zapisana w ustawie !
To co robi PO i PSL można powtarzać co 5 lat aż do śmierci pracownika . My nie jesteśmy niewolnikami .
Proszę wskazać gdzie szukać pomocy , w krajach europejskich takie zapisy są .
Zrozpaczona , wypalona , nie nadająca się do przekwalifikowania w ramach programu 50 + .
ZOFIA-1 / 83.30.231.* / 2008-11-15 13:19
Czytam to wszystko i zastanawiam się kto to pisze. Mam 56 lat od roku jestem na emeryturze. Mam staż pracy 39 lat - i obecnie mimo emerytury nadal pracuję. Czy na moją emeryturę ktoś pracuje? Gdzie moja kasa za 39 lat odłożona?
Moje zdanie jest takie - najpierw zrobić porządek z kombinatorami zatrudniającymi ludzi na "czarno. Kara za zatrudnianie na czarno - 100.000 zł. Potem przejrzeć tych co wcale nie płacą ZUS-u - jak wygląda ściągalność składek,. Potem zwryfikować porządnie KRUS -
a potem dopiero zabrać się za system emerytalny. Uff! -Emerytka
kikuriku / 77.254.148.* / 2008-11-19 09:30
2008-11-15 13:19:49 | 83.30.231.* | ZOFIA-1
Re: Emeryci wykończą polską gospodarkę? [5]
Czytam to wszystko i zastanawiam się kto to pisze. Mam 56 lat
od roku jestem na emeryturze. Mam staż pracy 39 lat - i
obecnie mimo emerytury nadal pracuję. Czy na moją emeryturę
ktoś pracuje? Gdzie moja kasa za 39 lat odłożona?
Moje zdanie jest takie - najpierw zrobić porządek z
kombinatorami zatrudniającymi ludzi na "czarno. Kara za
zatrudnianie na czarno - 100.000 zł. Potem przejrzeć tych co
wcale nie płacą ZUS-u - jak wygląda ściągalność składek,. Potem
zwryfikować porządnie KRUS -
a potem dopiero zabrać się za system emerytalny. Uff!
-Emerytka

jaka kare, jakie placa zus do jasnej ciasnej normalnie mnie szlak trafia jak slysze te glupie i nieprzemyslane hasla!!!
zus treba zlikwidowac wogole tych darmozjadow i nieudacznikow, po drugie sie widze nawet na forum czepiaja krusu, a jego tez zlikwidowac i zacznie sie normalnosc nie beda darmozjady przejadac naszych pieniedzy, a dla roboli prosta zasada przychodzi do pracy ma przedstawic ubezpieczenie na zycie oraz dodatkowa inwestycje na emeryture i razem jak to jest ktos kto zaczyna dzisiaj prace ma 25 lat skladka by byla okolo 400; 500 zl a nie 1000 czy wiecej a za 40 lat placza ze nie moga dac wiecej niz 60 % a drudzy ze dostaja tak malo,
i za te 40 lat bedzie przy 8 %w skali roku mial taki emeryt okolo 700 tys i sie nie bedzie musial martwic czy mu wystarczy na chleb, i to mu bedzie dawac emeryture okolo 8 tys miesiecznie do konca jego zycia.
Tatalapa / 78.28.10.* / 2008-11-16 18:14
W żadnym wypadku nie likwidować KRUS-u.broń Boże. Należy tylko emerytury krusowskie naliczać od wpłacanych składek, tak jak nalicza się pracownikom najemnym w firmach. I po bólu,nieprawdaż?
emr / 87.105.8.* / 2008-11-26 22:14
i tak się nalicza: 4 zł dziennie chorobowego i 550 zł emerytury po osiągnięciu 65 lat
czekający w kolejce / 85.221.211.* / 2008-11-16 15:44

Czytam to wszystko i zastanawiam się kto to pisze.

Odpowiedź jest prosta - IDIOTA. Bezmózgowiec, który też będzie emerytem, chyba, że wcześniej - w dniu przejścia na emeryturę zostanie ubezwłasnowolniony przez najbliższych i poddany eutanazji zanim stanie się ciężarem dla gospodarki.
Zocha / 212.122.223.* / 2008-11-16 14:20
Gratuluję !!!! Jestem w tym samym, co Pani wieku i nadal pracuję. Czuję sie urażona taką oceną ! Składki od wynagrodzeń zabiera budżet. Zgromadzone z tych składek pieniądze przeznacza na inny cel, niż emerytury, a później obwinia za ten stanem rzeczy emerytów. Skandal !
energiczna emerytka / 87.105.145.* / 2008-11-15 20:51
To jest bzdura. Ja chciałam pracować, ale szef tylko czekał, kiedy spełnię warunki do wcześniejszej emerytury i mnie zwolnił z przyczyn ekonomicznych a zatrudniło młodą dziewczynę, której zapłacił 2 razy więcej niż mi płacił. Nadmieniam, że znam super komputer, rożne programy, internet bez problemów, wszelkie urządzenia biurowe nie stanowią żadnego problemu . Ponadto prowadzę firmę mężowi już od 18 lat. Nie jest dla mnie tajemnicą księgowość, Płatnik , korzystanie z e-banku. Ponadto mam wykształcenie wyższe techniczne, dokumenty i projekty nie stanowią także problemu. Język niemiecki w stopniu średnim. Ale to nie wystarczyło. Po prostu miałam ponad pięćdziesiąt lat . Do emerytury brakowało 2 lat. Niestety musiałam iść na wcześniejszą emeryturę bo nie mogłam od roku znaleźć normalnej pracy. Jedynie proponowali mi sprzątanie klatek schodowych lub w dużych obiektach handlowych. Wysłałam ok. 80 ofert , niestety nawet nie dostałam odpowiedzi dziękuję ani prośby o rozmowę kwalifikacyjną. Więc nie miejcie pretensji do młodych energicznych emerytów. Bo część z nich w tym ja chciałam pracować, ale mi nie dali możliwości. Zostało mi albo bezrobocie albo wcześniejsza emerytura. . Dopóki w Polsce nie będzie zmieniony stosunek do ludzi ok.40-50-55, to sytuacja się nie zmieni. A młodzi tacy mądrzy (niby) a pewnych spraw nie potrafili załatwić.
No ale to taka Polska tylko dla młodzieży.To niech pracują. Powodzenia
AnnaW / 85.222.40.* / 2008-11-17 00:21
Zgadzam sie z tym stanowiskiem!!!!! Ja też przeszłam na wcześniejsza emeryturę, bo firma wypowiedziała mi umowę o pracę , bo bała się by nie objął mnie okres ochronny, gdyż nie miałam przepracowanych 30 lat pracy oraz by nie płacić odprawy emerytalnej. Musiałam uzupełnić tzw okresami nieskładkowymi.
Teraz wytoczyłam firmę sprawę o odszkodowanie za bezprawne zwolnienie i doszło do sądowej ugody, gdzie firma zobowiązała się zapłacić odszkodowanie w wysokosci 3 miesiecznego przeciętnego brutto wynagrodzenia (bo odszkodowania wypłaca się w wysokości brutto i w całości są zwolnione z ZUS i podatku dochodowego) oraz ponadto musi wypłacić odprawę emerytalną. Tak więc firma bojąc się jednomiesiecznej odprawy emerytalnej zapłaci ....aż za 4 m-ce.
W okresie emerytalnym mogę zawiesić wcześniejsze świadczenie i podjąc pracę na cały etat. Ale... tu jest problem, bo firmy pragną wykorzystywac mnie bezprawnie i proponują mi pracę w wysokości równej mojej emeryturze - pracowałam na wysokim stanowisku kierownicznym i emerytura jest taka jaka jest.
Czy ktoś podejmie pracę na stanowisku wysokim stanowisku kierowniczym z kwotą jak szeregowy ,nie majacy doświadczenia pracownik???
Pracodawcy lubicie wykorzystywać ludzi ale.... miejcie logiczne myślenie i szacunek do ludzi!!!!! Po co mam zamieniać emeryturę na taką samą kwotę pensji i do tego jeszcze dokładać swój czas i koszty dojazdu do pracy?????
Chce stwierdzić, że czuję się jeszcze młodo (wyglądam na 43-45 lat), jestem zdrowa i mogłabym pracować jeszcze przez wiele lat nawet do 64 roku zycia lub dłużej. Mieszkam w bardzo dużym mieście i mam zapewnioną dobra opiekę medyczną na wypadek jakiejkolwiek drobnej choroby, choć nie choruję, chyba ...że to jest grypa!!!
Potrzeba nam zmienić sposób myślenia wielu młodych ludzi w agencjach doradztwa personalnego, w firmach i w Rządzie, by ludzie jeśli chcą pracować to niech pracują!!!
Emeryt to nie rencista!!!!! Rencista to człowiek chory, a emeryt to przeszedł na świadczenie z uwagi na wiek!!!

Papież Jan Paweł II gdy miał 58 lat obejmował to stanowisko i przez wiele lat bardzo aktywnie działał na całym świecie.
Jestem energiczną kobietą. Pochodzę z ludzi długowiecznych i w mojej rodzinie dziadkowie umierali najwcześniej w wieku 86 lat.
Moj dziadek wiele lat temu (w czasach komunistycznych)pracował w wieku 78 lat. To dlaczego teraz ludziom dużo młodszym odmawia się pracy??? Ja tego zupełnie nie rozumiem. Gdy pracuję to czuję.... się, że praca mnie odmładza , bo uaktywniają się płaty mózgowe i nie pozwalają się zastygnąć i zestarzeć.
To jest tak jak... z uprawianiem codziennej gimnastyki. W zdrowym ciele ...zdrowy duch. Tak .. praca potrafi odmładzać jeśli wykonuje się z pasją!!!!
przyszły emeryt / 87.205.145.* / 2008-11-15 09:39
To chyba nieporozumienie.Przecież każdy emeryt płacił składkę na swoją emeryturę.
pasjonat / 83.6.124.* / 2008-11-15 00:35
Mamy najmłodszych emerytów w Europie! Czas z tym skończyć!
Hani / 89.78.246.* / 2009-01-26 20:58
Moze mamy i najmłodszych emerytow. Trzeba sie zastanowic dlcaego? A mianowicie dlatego, ze pracodawcy wyrzucaja pracownikow, ktorzy spelniaja warunki aby przejsc na wczesniejsza emeryture
jkkiiuiuuy / 89.78.246.* / 2009-01-26 21:20
No i oczywiscie na ich miejsce zatrudniają młodych. Nie rozumiem dlaczego rzad nic w tym kierunku nie robił. Mowi sie ze ludzie pchaja sie na wczesniejsze emerytury. Byc moze niektorzy tak ale wiekszosc chetnie by pracowala. Niestety pracodawcy wypychaja wszystkich ktorzy nabyli prawo do emerytury. Przyklad PKP WYRZUCA KAZDEGO BEZ WYJATKU. No moze nielicznym sie udaje
jadddzi / 89.78.246.* / 2009-01-26 21:19
No i oczywiscie na ich miejsce zatrudniają młodych. Nie rozumiem dlaczego rzad nic w tym kierunku nie robił. Mowi sie ze ludzie pchaja sie na wczesniejsze emerytury. Byc moze niektorzy tak ale wiekszosc chetnie by pracowala. Niestety pracodawcy wypychaja wszystkich ktorzy nabyli prawo do emerytury. Przyklad PKP WYRZUCA KAZDEGO BEZ WYJATKU. No moze nielicznym sie udaje
hani / 89.78.246.* / 2009-01-26 21:18
No i oczywiscie na ich miejsce zatrudniają młodych. Nie rozumiem dlaczego rzad nic w tym kierunku nie robił. Mowi sie ze ludzie pchaja sie na wczesniejsze emerytury. Byc moze niektorzy tak ale wiekszosc chetnie by pracowala. Niestety pracodawcy wypychaja wszystkich ktorzy nabyli prawo do emerytury. Przyklad PKP WYRZUCA KAZDEGO BEZ WYJATKU. No moze nielicznym sie udaje
jadz / 89.78.246.* / 2009-01-26 21:16
No i oczywiscie na ich miejsce zatrudniają młodych. Nie rozumiem dlaczego rzad nic w tym kierunku nie robił. Mowi sie ze ludzie pchaja sie na wczesniejsze emerytury. Byc moze niektorzy tak ale wiekszosc chetnie by pracowala. Niestety pracodawcy wypychaja wszystkich ktorzy nabyli prawo do emerytury. Przyklad PKP WYRZUCA KAZDEGO BEZ WYJATKU. No moze nielicznym sie udaje
balbinkaona / 2008-11-27 13:34
Najlepiej emerytów od razu zutylizować , tylko młodzi dziś , też będą emerytami kiedyś
JX / 91.193.160.* / 2008-11-15 10:53
Pasjonat, wolałbyś najstarszych? A najmłodsze emerytki już nie przeszkadzają Ci?
amelie / 2008-11-14 21:25
Dlatego mają umierać jak najwcześniej! Żadne programy walki z rakiem, chorobami serca i wszelkie inne "akcje" nie dotyczą ludzi po 60tce. A jeśli już muszą się leczyć to kontakt z polską służbą zdrowia może wykończyć nawet młodego.
Dlaczego żaden dureń nie napisze, że polską gospodarkę wykańczają bonzowie związkowi? Swoją łapę dokładają też partyjniacy hojnie rozdający ( nie ze swojej kieszeni) różne przywileje i bonusy. Ciekawe ile kosztuje budżet kościół RZYMSKO-katolicki (ale łącznie, wszystko razem) a ile dokłada się z budżetu do bizantyjskiego ZUSu?
ryszard1960 / 83.68.95.* / 2009-01-10 13:23

Re: Emeryci wykończą polską gospodarkę?

A to jeszcze nie wszystko !!!
Cały cyrk się zacznie dopiero jak Polska będzie miała wejścć do uni monetarnej(euro). Kasy ZUS-owskie i konta są puste jak bęben tatarski a wszystkie nasze składki miesięczne na ZUS nie wystarczają już na wypłatę emerytur dla Naszych Rodziców i Dziadków.Unia Europejska sobie nie pozwoli na wpuszczenie Polski do strefy euro z taką sutuacją-ciekawe skąd weźmie rząd kasę na to?
To jest wielka bomba zegarowa i już tyka!!!
JX / 91.193.160.* / 2008-11-15 10:48
Amelie, piszesz: "Dlaczego żaden dureń nie napisze..."
Niektórzy napisali...
Fredek / 150.254.196.* / 2008-11-15 14:14
Powodem kryzysu w Polsce są wypłaty dużych pieniędzy dla prezesów, dyrektorów, rządzących itd. Pobierają jeszcze wypłaty za udział w radach nadzorczych, w różnych spółkach. Związkowcy, którzy organizują strajki otrzymują po 9.000 zł i inne dodatki. Dlaczego wynagrodzenia są utajnione? Wstydzą się,że tak dużo biorą. Porównanie prezesa np. banku i emeryta jest tragiczne. Prezes dostaje 300.000 zł, a emeryt 600 zł .Kapitalizm jest najsprawiedliwszym ustrojem, tak mówią ci co dużo zarabiają. Duże pieniądze demoralizują ludzi. Należy ujawnić zarobki. W PRL zarobki były jawne i wywieszano na tablicy przed wypłatą. Zarobki przewod. Zw. Zawod. po 9.000 jest obrazą obywateli, a jest ich tak dużo, że nikt nie wie ile.
HeniekUSA / 24.215.150.* / 2008-11-15 04:52
"Dlaczego żaden dureń nie napisze, że polską gospodarkę wykańczają bonzowie związkowi? Swoją łapę dokładają też partyjniacy hojnie rozdający ( nie ze swojej kieszeni) różne przywileje i bonusy."
I TO JEST WŁAŚNIE SEDNO PROBLEMU.
Związki zawodowe są tylko po to aby mącić ludziom w głowach, tak naprawdę nie dbają o pracowników tylko o swe posady w centralach związkowych.
Mieszkam teraz w Stanach, nie słyszałem tu o żadnym strajku od ponad 2 lat, a jak oglądam polskie wiadomości to słyszę o strajkach prawie w każdym wydaniu, o strajkach w Polsce, o strajkach we Francji czy Niemczech. normalnie mnie to przeraża, ludzie chcą dostawać kasę za nic, za to tylko że są pracownikami jakiejś tam firmy. Nikt nie myśli o tym, że pracownik musi zarobić na siebie i na właściciela firmy, że na własną emeryturę też powinien sam zarobić, a nie oczekiwać że będzie ona płacona przez osoby obecnie pracujące. Chory system.
JX / 91.193.160.* / 2008-11-15 10:42
Heniu miły, żebyś wkrótce nie był nieprzyjemnie zaskoczony, podaję niżej informację z Twojego aktualnego miejsca pobytu:
"13.11.Cambridge (PAP/Bloomberg) - Amerykańska gospodarka jest we wstępnej fazie recesji, która może spowodować, że stopa bezrobocia przekroczy 8 proc. - ocenił Martin Feldstein, członek panelu w National Bureau of Economic Research.
"Jesteśmy właśnie na początku (recesji)" - powiedział Feldstein. "Możemy mieć 7-8-procentowe bezrobocie" - dodał.
PKB USA skurczył się w III kwartale 2008 o 0,3 proc. To największy spadek od 2001 r.
Stopa bezrobocia w październiku wzrosła zaś do 6,5 proc., najwyższego poziomu od 14 lat.(PAP)".
emeryttttttt / 83.6.100.* / 2008-11-14 15:25
Przeciętny wiek przechodzenia kobiet na emeryturę to wg powyzszej tabeli 55,2 kiedy wiek uprwniający do przejścia na wczesniejsza emeryturę to 55 lat. Wynika z tego że większość kobiet korzysta z uprawnień i przechodzi na wcześniejszą emeryturę i to normalne. Interesująco przedstawia sie ta sytuacja u mężczyzn. Wiek uprawniający do przejścia na wcześniejszą emeryturę to 60lat a ansi drodzy mężczyźni przechodzą na emeryturę mając (przeciętnie ) lat 57. Z tego wynika, że większość mężczyzn to górnicy, hutnicy, żołnierze, nauczyciele i cholera jeszcze wie kto
mś / 193.151.55.* / 2008-11-14 14:54
Czyżby ? Każdy wie, że nie jest to prawda ! Prawdą jest, że w każdej krytycznej sytuacji należy "zwalić" winę na najsłabszego, czyli na tych którzy w ramach obowiązku wobec narodu odprowadzali składki w okresie zatrudnienia. Sposób jest prosty. Uszczelnić system w którym tkwimy w imieniu "demokracji" Sieć powiązań i uzależnień. Skrupulatnie rozliczać tych, którzy nadrabiając dotychczasowe życie, trwonią środki publiczne ( gierki kto jest wyższy i ważniejszy, zbyt szczodrzy nie z własnej kieszeni, zabezpieczający przyszłość swojej drużynie partyjnej i resortowej itd. ) oraz stosując lobbing, który przeradza kraj w kraj dla wybrańców. Tworząc grupę społeczną i zawodową uprzywilejowaną i chołotę do roboty bez prawa głosu.
henieck / 90.141.105.* / 2008-11-14 13:28
dawniej polisą na dożycie było posiadanie dzieci, które się opiekowały rodzicami - od czasów wynalezienia ubezp. społecznych nie ma co się wysilać za bardzo rodząc i wychowując dzieci - bo system się nami "zaopiekuje" :)
henieck / 90.141.105.* / 2008-11-14 13:17
Nawet gdyby wynaleziono cudowny lek na raka czy inne choroby to świat raczej się o tym nie dowie - bo "systemowi" na rękę jest żeby emeryci wymarli jak najszybciej.
zdziwiona / 212.76.37.* / 2008-11-14 10:26
A ja mam 54 lata i od roku szukam pracy. A chciałam o takiej sprawie. Otóż znam bardzo duzo emerytów i tych tych "normalnych" i tych "wczesniejszych", którzy oprócz brania emerytury nadal pracują. I maja dwa swiadczenia. Jest im teraz 100 razy lepiej. I trzymaja sie tych stołków. Czy to nie jest chore?
H.ala / 87.105.145.* / 2008-11-15 21:15
Jak byłam bezrobotna to nie mogłam znaleźć pracy. Pierwsze pytanie, "czy ma Pani emeryturę?". Jak powiedziałam, że nie - to otrzymałam odpowiedź, że jest Pani za droga - bo muszę za Panią płacić ZUS. Później zostałam skierowana w ramach prac interwencyjnych do pracy z Unijną dopłatą (ponad 500 zł co miesiąc). Przepracowałam pewien okres a następnie zostałam zwolniona i szef znowu zatrudnił inną osobę z dopłatą. A ja złożyłam wniosek o emeryturę i udało się. Obecnie mam emeryturę i pracuję bo "jestem teraz tania". Czy to nie głupie?. Zawsze uważałam, że osoby pracujące , a pobierające emeryturę powinny na okres pracy być zmuszeni do zawieszenia pobierania emerytury. No ale jest jak jest. Jak pracowałam pożegnaliśmy Panią na emeryturę. A w poniedziałek ona wróciła do pracy, a ja dostałam wypowiedzenie. Czy to normalne?. Takie i inne przepisy są chore. Powinno być zakaz zatrudniania emerytów, chyba ,że przyniesie zaświadczenie, że zawiesiła pobieranie emerytury. Wówczas byłoby normalnie. Sama jestem emerytką i widzę jak byłam bez pracy - to chcieli tylko emerytki. Teraz to muszę "uciekać" od pracy. Nie raz proszą mnie. Ale jak mówię, " proszę mnie zatrudnić na pełny etat" ja zawieszę emeryturę - to nie chcą tego. I co mam robić. Pracuję i mam dwa źródła dochodu, podczas gdy inni nie mają żadnego?. Proszę mi wytłumaczyć dlaczego??.
klapouch / 84.103.207.* / 2008-11-15 06:26
ja tez rok szukalam pracy. Ale dostalam prezent w postaci wczesniejszej emerytury . I znalazlam prace. Trzymam sie dwoch stolkow. Nie ustapie. Teraz splacam dlugi a za dwa miisiace zaczne oszcsedzac; Za 10 lat nie bede pracowac a pieniadze przydadza sie na starosc. panstwo mi opieki nie da. Sama na nia oszcsedze. Z aktualnej emerytury. A i tak wizja wakacji emeryta pod palmami to daleka utopia.
rocznik 54 bez pracy / 88.156.227.* / 2008-11-14 12:35
ja też jestem w takiej sytuacji zwolnienie grupowe, 34 lata pracy w tym nieskładkowych 1 rok , mam 54 lata. Też uważam że to chore.
jacek66 / 83.5.245.* / 2008-11-13 20:04
Raczej polska gospodarka wykończy emerytów, tak jak już od dawna się dzieje.
andowc / 83.30.78.* / 2008-11-13 17:43
Wykończyli "komunę", - to mogą "wykończyć" gospodarkę (przestroga dla rządzących).

http://patryk32.wrzuta.pl/audio/nbPDRXc9sb/kombi_-_pokolenie
PiM / 213.76.147.* / 2008-11-13 13:53
Przecież płacę składkę na emeryturę i wcale nie małą i wcale nie krótko. Skąd stwierdzenie, że ktoś w przyszłości będzie na mnie płacił? Albo płacę składkę na siebie albo utrzymuję obecnych emerytów. Wydaje mi się, że tylko jedno z tych stwierdzeń może być prawdziwe. Które to już sam nie wiem.
K.P.S. / 83.15.234.* / 2008-11-17 09:15
Ja jestem w podobnej sytuacji i cholera mnie bierze jak widzę jaka przy moim wynagrodzeniu jest wyskość składek a jak przy tym wygląda "symulacja przyszłej emerytury" przysyłana co roku przez ZUS wraz z wykazem składek. Stan zdrowia natomiast pogarsza mi się na widok wysokości pobieranej składki na ubezpieczenie zdrowotnej...
kemikalbrader / 2008-11-13 23:48 / Bywalec forum
Ha to ciekawe, ale oba sa prawdziwe.

W uproszczeniu wygląda to tak:

Zarządzanie pieniędzmi przez OFE jest regulowane prawnie. Ponieważ, z definicji, politycy znają się na zarabianiu pieniędzy bardziej niż ekonomiści, maklerzy i wszystkie OFE razem wzięte, zarządzili, że część środków musi być przeznaczone na wykup bezpiecznych obligacji skarbowych.
Wpłacasz więc pieniądze na OFE finansując tym samym budżet państwa. Po pewnym czasie przechodzisz na emeryturę i obligacje te trzeba jakoś od Ciebie wykupić. I tutaj leży pies pogrzebany. Kto je wykupi? Państwo przeznaczyło pieniądze z obligacji które kupowałeś na Świątynię Opatrzności Bożej, więc nie ma za co je wykupić. Wykupią je natomiast z chęcią płacący podatki.... i tak w koło Macieju.
kozyk / 77.115.70.* / 2008-11-23 20:07
No właśnie pieniądze pożyczone Państwu w postaci obligacji można by było przeznaczyć na drogi, na inwestycje, które w przyszłości przyniosą zyski i przysłużą się wszystkim !!
A tak przejedzą je wcześniejsi emeryci i nigdy jako kraj do niczego nie dojdziemy !!
Poco tym krwiopijcom dwa źródła dochodu do grobu chcą zabrać czy jak ??
wewiórka / 89.151.21.* / 2009-02-01 18:12
kozyk przejdź sie na spacer bo Ci sie mózg lasuje i głupot niepisz

Najnowsze wpisy