Forum Forum emerytalneOFE

Emeryci wykończą polską gospodarkę?

Emeryci wykończą polską gospodarkę?

Money.pl / 2008-11-12 07:37
Komentarze do wiadomości: Emeryci wykończą polską gospodarkę?.
Wyświetlaj:
hangloos / 212.183.127.* / 2008-11-13 13:43
" w 2060 roku polskie społeczeństwo będzie drugim najstarszym w całej Unii Europejskiej " ..... problem ? .... W 2060 niemcy beda mniejszoscia narodowa we wlasnym kraju. :) Oni to dopiero maja problem :)
AAAsssss / 195.160.185.* / 2008-11-13 12:40
Tylko parę lat temu uważano Polskę za "wylęgarnię europy"
zapobiegliwy / 212.244.192.* / 2008-11-13 11:15
W 2030 wybieram się na emeryturę, czy mogę zostawiać sobie na emeryturę już teraz chociażby połowę składki emerytalnej płaconej do ZUS na moje prywatne konto w banku?
tm / 83.24.168.* / 2008-11-13 13:16
ja bym na twoim miejscu zainteresowal sie III filarem, faktycznie nie ma coliczy na zus, ja o tym pomyslalem juz chwile temu, wybralem ING, przewertowalem kilka ofert i ich dodatkowy tysiak do emerytury wyglada naprawde dobrze.
mariuszz / 83.175.191.* / 2008-11-14 11:51
właśnie też się rozglądam, ale nie mogę znaleźć nigdzie warunków ogólnych ani informacji o kosztach produktów ING, jak Pan/i znalazł te informacjie do porównania ofert?
hangloos / 62.47.171.* / 2008-11-13 00:27
tak to bywa, jesli zaplacicz rzemiesnikowi zanim wykona usluge....
Amnrzej Kmicic. / 98.116.33.* / 2008-11-13 00:06
A moze tak Rzad przedstawi dane mowiace no tym ile emerytow umiera po 2 -5 lat po przejsciu na emerytury.Kto zabiera ich pieniadze?A KRUS to sa dopiero prawdziwi zlodzieje.Taksowkarze i Bog wie jaka jeszcze cholota sie do tego gowna podczepia.
Pilsener / 2008-11-13 10:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mój wujek - 3 sklepy z dżinsami, KRUS płaci regularnie.
rrrrrrrrrrrrrrrr / 85.222.23.* / 2008-11-12 23:09
A dokladniej tam, gdzie zrobia z nich lepszy uzytek i bede pewien, ze dostane taka emeryture, na jaka zapracuje.
hangloos / 212.183.127.* / 2008-11-13 13:49
ha ha ! Zdradz tajemnice ! Gdzie jest ten kraj ? ...... Dzisiaj zostawiam wszystko i jade z Toba :)
daria. / 83.145.151.* / 2008-11-12 22:14
Kiedy w naszym kraju będziemy płacić składkę na ZUS od wypracowanego przez nas dochodu? Niech decydenci przeanalizują, dlaczego w Polsce najbardziej opłaca się być emertem albo rencistą.
Marcin_Z_Krakowa / 80.55.233.* / 2008-11-12 21:43
Pomysł osoby wacek2003 wydaje się racjonalny - pieniądze ze składek powinny być całkowicie odseparowane, np. na lokacie w innej bezpiecznej formie, jako PRYWATNE pieniądze obywateli. Nie jestem pewien co w tej chwili tak naprawdę dzieje się z tymi pieniędzmi, ale de facto powinny być nietykalne i gwarantowane do wypłaty.
Wiadomo, że niskie składki 1 osoby wraz z oprocentowaniem, po powiedzmy 30 latach pracy, mogą nie wystarczyć na godną emeryturę do końca życia dla każdego. Państwo nadal powinno otoczyć opieką takiego obywatela, ale po wyczerpaniu emerytury (naturalne, że ktoś uzbierał n pieniędzy, to n mu się należy) nie widzę innej możliwości utrzymania takiej osoby jak z czegoś o nazwie fundusz zasiłkowy, lub opieki społecznej, do którego cały czas każdy się dokłada - po równo. Nawet w rodzinie, w domu, jeśli jest starsza osoba, to wiadomo że nie posyła się jej na siłę do pracy, ale karmi i opiekuje, i robi to młodsze pokolenie. Co miesięczny zasiłek - jego wysokość - nie zależałby już od naszej pracy, może tak, ale w jakimś tylko stopniu, bo podstawowym jego źródłem pochodzenia byłaby właśnie ta równa składka.
Tak jak pisałem wyżej - nie wiem na co jeszcze w tej chwili idą pieniądze ze składek na ZUS, ale jeśli na utrzymanie samego ZUS, to przede wszystkim uważam, że jako instytucja publiczna powinna być utrzymana z podatków, po drugie - w dobie informatyzacji przypuszczam, że można by zrestrukturyzować tę instytucję i zmniejszyć koszty jej funkcjonowania.
Jeśli chodzi o różnice między ZUS a KRUS, nierówne składki - z czego wynikają te różnice i czy nadal ich powód jest aktualny? Nie chcemy nikogo krzywdzić, ale też wszystkich emerytów trzeba chronić sprawiedliwie.

Natomiast w obszarze komunikacji ze społeczeństwem - skończmy ze stwierdzeniami, że nas nie stać, że zadłużenie, że esbecy i oszuści, że społeczeństwo się starzeje, że emeryci kogoś wykończą. Starszym osobom należy się szacunek i opieka - pracowali dla naszego państwa i jesteśmy jako obywatele za nich odpowiedzialni. Nie zostawimy naszych seniorów. Jeśli ktoś oszukuje, to wskażmy jasno winnych a oszustów ukarzmy. Jeśli ktoś był esbekiem - niech odpowie za swoje przestępstwa, odkupi, a jeśli już odpowiedział - niech podlega tym samym zasadom. Jeśli ZUS!=KRUS, odpowiedzmy dlaczego tak się dzieje, czy jest to uzasadnione i dokonajmy koniecznych zmian. Jeśli ktoś nie pracował - to dlaczego i jeśli był powód, to jak i z jakich środków taką osobę utrzymać? Ale celem nadrzędnym - pamiętajmy - jest ochrona obywateli w podeszłym wieku, którymi w przyszłości wszyscy będziemy.
emeryt Rospondek / 83.13.46.* / 2008-11-12 21:37
Chciałbym, aby ktoś wysłał ten artykół i komentarze do okupujących Biuro Poselskie premiera Donalda Tuska. Niech te oszołomy z SOLIDARNOŚCI 80 - troche poczytają i zastanowią się nad tym, że swoimi postulatami kręcą bicz na wsłasną sytuację, jako późniejszych emerytów! Chyba mają bardzo kiepskich doradców albo ich nie mają wcale! Ja mam z żoną po 70 parę lat i dalej pracujemy na pełnych etatach i tak powinno być, aby system emerytalny funkcjonował prawidłowo!!!
JX / 91.193.160.* / 2008-11-15 11:05
Emeryt Rospondek, mam nadzieję, że nie jesteś kierowcą autobusu, a żona nie jest tancerką.
Dlaczego nie odpoczniecie, zwiedzając kraj? Tyle lektur jest do przeczytania, nie tylko a r t y k u ł y.
Co Wami kieruje, chciwość? Popatrzcie, ilu młodych szuka pracy!
PS. Wszelkie systemy są dla ludzi, a nie odwrotnie.
BAŚKA Z LESZNA / 82.160.253.* / 2008-11-13 19:21
Tak , dalej pracuj, aż do śmierci!A twoje składki na ZUS niech inni wykorzystają.A TY i TWOJA Żona będziecie harować i tylko harować......Pozdrawiam!
"Chciałbym, aby ktoś wysłał ten artykół i komentarze do
okupujących Biuro Poselskie premiera Donalda Tuska. Niech te
oszołomy z SOLIDARNOŚCI 80 - troche poczytają i zastanowią się
nad tym, że swoimi postulatami kręcą bicz na wsłasną sytuację,
jako późniejszych emerytów! Chyba mają bardzo kiepskich doradców
albo ich nie mają wcale! Ja mam z żoną po 70 parę lat i dalej
pracujemy na pełnych etatach i tak powinno być, aby system
emerytalny funkcjonował prawidłowo!!!"
hjk / 87.205.235.* / 2008-11-15 14:33
Drogi Panie, To, że Pan pracuje jest fajne, ale emeruturę Pan bierze, wiec ZUSu to nie cieszy. Tym bardziej, że z obecnej pracy nie płaci Pan ani grosza składki emerytalnej. Więc czym Pan się różni od emeryta w wieku 60 lat?
pracujacy / 93.179.193.* / 2008-11-12 21:29
Ciekawe jest że jak nas rząd ze swoimi nierobami OKRADA z naszych pieniędzy to się nie mobilizujemy i zaciskamy zęby. Ale jak tylko jakąś grupę zawodową chcą pozbawić wcześniejszych emerytur to zaraz się pojawiają związki w sejmie i "walczą" o swoje..
_immortal_ / 2008-11-12 21:38 / portfel / Bywalec forum
tak że dziękujemy ci tusku i reszta bandy
z pis i psl
za naszą obiecaną irlandię

chcialem tylko sprostowac Twoja wypowiedz... otoz jak nam
wiadomo Tusk ma wade wymowy i tak mi sie wydaje ze chodzilo
mu o to ze stworzy nam druga ISLANDIE !!!!!
rygi / 79.184.87.* / 2009-01-18 08:24
islandia pewna za rzadow tuska
rygi / 79.184.87.* / 2009-01-18 08:24
islandia pewna za rzadow tuska
rygi / 79.184.87.* / 2009-01-18 08:24
islandia pewna za rzadow tuska
rygi / 79.184.87.* / 2009-01-18 08:24
islandia pewna za rzadow tuska
rygi / 79.184.87.* / 2009-01-18 08:24
islandia pewna za rzadow tuska
maseł / 85.221.184.* / 2008-11-12 23:52
wywody tego typu są nie na temat i zupełnie bez sensu - szczególnie, gdy teraźniejsi władcy nasi próbują walczyć ze związkami zawod. Ale fakt - pewnie się ugną jak wszyscy poprzednicy
taki tam / 87.205.66.* / 2008-11-12 23:13
Tusk mówił bez sensu, ale ty też, bo między Irlandią, a Islandią różnica jest co najwyżej klimatyczna. Pod względem dochodu na głowę, Islandia jest jednym z najbogatszych państw Europy, więc dopatrywanie się przejęzyczeń nie ma w tym wypadku większego sensu.
maseł / 85.221.184.* / 2008-11-12 23:49
właściwie to winni są wszystkie siły na obecnej scenie politycznej. sld, psl i pis, bo nawet nie próbowali nic zrobić podczas swoich rządów. po, bo powoli się ugina i pewnie ugnie jak zwykle pod górnikami.
Icek556171 / 83.24.226.* / 2008-11-13 06:00
Tak tak. Stara śpiewka dyżurnych PO. Plamy na słońcu i kryzys finansowy to wina Pis. to taie fajne onetowe gadanie. Ważne o tyle że sondaże idą w górę.
goralczykm / 83.26.250.* / 2011-07-31 21:41
Witam,Polska jest rajem dla mlodych emerytow , i to tacy emeryci niszcza nasza gospodarke, a niszcza ja dlatego ze nasi wspaniali politycy maja Polske i cala reszte spolecznosci w nosie, bo politykow interesuje jedynie utrzymanie sie przy korycie ,dlatego tez nic nie robia w materii wszesnych emerytur ,policja ,gornictwo, najgorsze w tym jest to ze ci emeryci ida i sobie spokojnie dorabiaja ,natomiast mlodzi ludzie nie maja zatrunienia bo ci emeryci zabieraja im miejsca pracy ,ludzie nam kazuja tyrac do 65 lat , zaraz nam kaza tyrac do 80tki zeby mozna bylo utrzymac ogrom emerytow z policji, z kopalni , to tacy emeryci dobijaja nasza gospodarke wszyscy powinni pracowac do 60tki bez wyjatku ,gornik 25lat pod ziemia a reszte na powierzchni ,ludzie to co gornicy maja dodatkow i przywilejow to szok a i tak im wciaz malo i zle , a na kopalnie dostanie sie graniczy niemalze z cudem tak wielu pragnie na nich pracowac ,policjant to samo ,Polska zbankrutuje chyba ze politycy zrobia pozadek z reforma emerytalna przydala by sie nam w Polsce zelazda dama z Wielkiej Brytani ona zrobila by pozadek z polskim rajem dla emerytow czterdziesto paro letnich w zakladzie w ktorym ja pracuje sa zatrudniani emeryci kopalniani nie maja jeszcze 50tki wszyscy zdolni do pracy w naszym kraju chorym kraju powinni wyemigrowac z niego i zostawic politykow z ich ukochanymi mlodymi emerytami moze wtedy by politycy zrobili pozadek emerytalny.
Marcin_z_Krakowa / 80.55.233.* / 2008-11-12 21:16
Ja tu widzę, że mnóstwo osób ma bardzo rozsądne, wręcz trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość - wszyscy widzimy to samo, a więc manipulację pojęciami, patologię systemu, w którym nasze składki są przejadane w czasie teraźniejszym, a jeszcze sugeruje się - jak w tytule artykułu - że to emeryci będą winni kryzysowi. Ironizując: jasne - społeczeństwo jest winne, że istnieje, pracuje i domaga się opieki, jaką Państwo powinno zapewniać... To po co nam wogóle państwo? Co robią politycy, którzy mają nam SŁUŻYĆ? Kto zarządza pieniędzmi z naszych składek i jak? To przed NAMI urzędnicy powinni odpowiadać co zrobili z pieniędzmi, które im powierzamy! I ponieść konsekwencję złych decyzji ale i wskazać drogę do poprawy sytuacji!

Jeśli chodzi o patologię, że ktoś był cwańszy i nie pracował dużo a ma dużą emeryturę, to moim zdaniem jest to godne potępienia i weryfikacji, owszem, ale ważniejsze jest, że ktoś inny taką sytuację stworzył, ktoś tak skonstruował prawo, żeby było niejasne i dawało pole do nieuczciwości, naciągnięć i cwaniactwa. I te osoby powinniśmy przede wszystkim rozliczyć a system naprawić, aby zasady obliczania emerytury były jasne, proste i sprawiedliwe. Należy zacząć od źródła problemu.

Ale zastanawia mnie jedno - skoro my to wszystko widzimy - wadliwość systemu, unikanie przez kolejne rządy rozwiązania problemu - co w tej chwili możemy zrobić? Dobrze słyszeć te wszystkie opinie, niektóre osoby są lepiej poinformowane - to jest ważne. Ale co możemy realnie zrobic? Bo jak tu się spodziewać działania po ludziach, na których głosowaliśmy, skoro wydają się oni: pozbawieni odwagi, pomysłu, determinacji do działania? Co się dzieje z ludźmi, gdy już dojdą do władzy, że ich wola zmian słabnie? I jak to zmienić? Co jest z nami jako społeczeństwem nie tak, że gorliwie zapewniamy o woli zrobienia czegoś, ale tracimy inicjatywę kiedy już mamy jakąś możliwość? Na kogo czekamy? Na co?
GLIZDEK / 83.22.120.* / 2008-11-12 21:05
TYTUŁ JEST KŁAMLIWY BO TO NIE EMeRYCI I RENCIŚCI PODEJMUJĄ DECYZJE O GOSPODAROWANIU PUBLICZNYMI PIENIĘDZMI.
TO KŁAMLIWI POLITYCY DBAJĄCY TYLKO O TO ABY ZAŁAPAĆ SIĘ NA NASTĘPNA KADENCJĘ MARNUJĄ STALE PUBLICZNE PIENIĄDZE I MAJĄTEK POLAKÓW, KTÓRE TO PIENIĄDZE I MAJĄTEK POCHODZĄ Z PRACY DZISIEJSZYCH I PRZYSZŁYCH POLSKICH EMERYTÓW.
maseł / 85.221.184.* / 2008-11-12 23:56
jasne! tylko trzeba się wysilić i przejrzeć chociaż artykuł... za 20 lat ma być u nas emerycko - tak mówią prognozy. kto kradnie to w innym artykule.. sfrustrowany czy związkowiec???
Bernard+ / 83.22.142.* / 2008-11-18 18:40
maseł - Artykuł Glizdek zrozumiał, ale ty nie zrozumiałeś jego postu powyżej. Czyżbyś był jednym z tych, co wiedzą lepiej bez czytania ze zrozumieniem? Wszak nikt w Polsce sam sobie emerytury nie przyznaje tylko, co najwyżej składa o nią wniosek a to Politycy ustalili, komu ZUS może przyznać wcześniejszą emeryturę a komu nie. Więc narzekanie teraz, że to emeryci wykończą gospodarkę jest kłamstwem, bo nadmierna ilość młodych emerytów to nie przyczyna ale skutek złej polityki w stanowieniu prawa. Nieuczciwe decyzje polityków chcących za wszelką cenę załapać się na drugą kadencję to prawdziwa przyczyna problemu, to politycy spowodowali, że mamy tak dużo najmłodszych emerytów w Europie a nie spowodowali tego sami Emeryci. Jeżeli władza daje szybciej emerytury jednym pracującym a później innym. To władza jest winna, że za dużo rozdała i teraz pracujący 60-65 Latkowie bez przywilejów oraz młodzi pracownicy przed 45 rokiem życia nie są w stanie udźwignąć ciężaru utrzymywania rosnącej armii 45 -50 letnich uprzywilejowanych emerytów w dodatku pracujących nielegalnie w zmowie z nieuczciwymi pracodawcami bez płacenia składek i podatków. Sądzę maseł , że teraz po takim łopatologicznym wyjaśnieniu zrozumiesz sens powyższej wypowiedzi GLIZDKA tak jak ja go zrozumiałem.
pracujacy / 93.179.193.* / 2008-11-12 20:57
Tak jest i będzie dopóki będziemy (my zwykli pracownicy) dotować upadające stocznie, nierentowne kopalnie i całą te bandę NIEROBÓW co pracują w pseudo ciężkich warunkach. Po 25 latach pracy okazuje się że (nie jeden) górnik idzie na emeryturę a na DÓŁ zjeżdżał raz na miesiąc żeby mieć dniówki dołowe a potem jeszcze na emeryturze dostaje węgiel który sprzedaje takim jak my i bulimy takim dalej aż do usranej śmierci. TO TAKI WSPANIAŁY SYSTEM JEST I JUŻ..
toyemr / 77.254.241.* / 2008-11-12 20:39
To skandal
Emerytura to jest świadczenie należne gdyż jest wypłacana z pieniędzy gromadzonych przez pracownika.
Polski nie wykańczają emeryci tylko złodzieje którzy te emeryckie pieniądze podkradają z funduszy lub z ZUS.
Państwo traktuje te pieniądza jak podatek, a powinno traktować jak oprocentowaną pożyczkę.
DLUGI TRZEBA SPŁACAĆ
agulas / 220.101.5.* / 2008-11-15 00:31
Tak, to skandal.
Zabierają nam z wynagrodzenie tyle pieniedzy na skladke emerytalną (nie mowiac jeszcze o rentowej i chorobowej) i smią wmawiać ludziom, że to na emerytów trzeba pracować. Właśnie sie dowiedziałam, że na moja emeryture będą dwie osoby pracowały!!!! To po co ja teraz na siebie składki odprowadzam! Jeszcze do tego wcale niemałe podatki! Rece opadają na takie gadanie. Taka propoganda jest chyba tylko w Polsce uprawiana. Z tego co sie zorientowalam, to z cywilizowanych krajach mowi sie raczej, ze kazdy sam sobie zbiera na emeryture.
Anna Lorenc / 83.168.75.* / 2008-11-12 19:45
Niestety nikt nie pomyslal, że chora polityka prorodzina, zly stan gospodarki, i nie sprzyjające rozwojowi rodziny trendy przyczyniaja sie do tego, że spadek urodzeń doprowadził do tego, że na jednego EMERYTA będzie pracowało dwóch MŁODYCH LUDZI.
Mam 30 lat i nie uważam, żeby ten artykul tlumaczyl coś poza tym, że będzie gorzej i do tego mam dziwne odczucie, że w ten czy inny sposób kieruje sie w strone starszych ludzi jakieś wrogie spojrzenia a przyklad MŁODYCH LUDZI..
Każdy ma prawo do życia. Jeżeli sie komuś wydaje, że to tylko zla polityka, czy tzw. przekręty wykańczaja kraj, to są w błędzie. Nie znam czlowieka, który nie naginałby prawa na swój użytek. Wszyscy niestety wykorzystują okazję by zagarniać do siebie. Tak sprawa się ma ze służbą zdrowia, która obecnie jest w ogromnym kryzysie, polityką społeczną na którą nigdy nie bylo i jak sądzę nie będzie pieniedzy / zabraknie bowiem wtedy hasel wyborczych/. Dużo można mówić, ale z pewnością nie mam dostatecznej wiedze na temat wszystkich dostępnych mechanizmów manipulacji ludźmi. Wiem jednak, że żaden proces nie jest tak prosty, jak wydaje się być. To co czytamy to niestety przykra konsekwencja wielu niesprzyjających CZŁOWIEKOWI działań LUDZI i tylko ludzi,
nikusia / 85.128.75.* / 2008-11-13 10:13
MAM 32 LATA, kobieta, troje dzieci, urlop macierzyński, wychowawczy w sumie na 3 dzieci 14 m-cy, pracuję na cały etat już od IV roku studiów. emeryturę będę miała mniejszą niż kobieta która nie urodziła żadnego dziecka - wszystkie zarobione pieniądze wydaje na siebie, urlop zagraniczny, ciuchy, kosmetyki również. a ja "dorabiam" polskie firmy bo mnie tylko na to stać, jeżdżę na wakacje nad Bałtyk - kwatery prywatne, wydaję wszystko co zarobię na życie, oszczędności nie mam bo płacę wysokie podatki - II grupa, w tym roku pierwszy raz odliczenie na dzieci (chwała za to nie będę dopłacać), czy 3300 netto to tak bardzo dużo? muszę opłacić przedszkole ok. 400 zł m-cznie za dziecko. dlaczego mając na utrzymaniu 3 dzieci płacę podatki w wysokości 30 %. w jakim kraju UE są tak wysokie obciążenia na rodziny z dziećmi? we Francji w mojej sytuacji nic bym nie płaciła, tam dziecko jest podatnikiem i matka rozlicza się razem z nim (1 dziecko to 1/2 podatnika, 2 - 1 podatnik, 3 - 2 podatników, do tego dofinanowany kredyt hipoteczny na dom, a u nas? jaki kredyt dostanę mając 3 dzieci na utrzymaniu) jaka jest zachęta dla młodych ludzi? wcale się nie dziwie, że coraz mniej dzieci się rodzi. marze o tym aby wyjechać, z angielskim i egzaminem CIA może byłoby mi łatwiej. tylko mój mąż nie chce, wierzy że mu się tu uda......
agulas / 220.101.5.* / 2008-11-15 00:19

emeryturę będę miała mniejszą niż
kobieta która nie urodziła żadnego dziecka - wszystkie
zarobione pieniądze wydaje na siebie, urlop zagraniczny,
ciuchy, kosmetyki również.

Dlaczego uwazasz, ze kobieta, ktora nie urodziła zadnego dziecka cała kasę przepuszcza. Wez pod uwagę, ze taka kobieta przez cale zycie placi składki do ZUS a w ogole z nich nie korzysta. Chyba to jest OK, ze jezeli male skladki odprowadzasz to emeryture powinnas mniec mniejsza niz ta, ktora wiecej zaplacila. Oczywiscie z naszym kraju to nigdy nic nie wiadomo. Moze bedziesz miala mniejsza emeryture, ale za to dzieci i wnuki :) Moze to jest kwestia wyboru.
radsz / 2008-11-13 16:37 / portfel
Witam,

Wyjezdzaj, nie mecz sie. Wrocic zawsze mozesz, a masz szanse wrocic z pieniedzmi. Bedzie Cie stac na wyslanie wszystkich dzieci na studia. Nie ma sensu walczyc z wiatrakami w Polsce.

Podziwiam, trojka dzieci to naprawde spore poswiecenie i bardzo duzo roboty. W Polsce posiadanie trojki dzieci graniczy z heroizmem.

pozdrowienia,
Radsz
dorag / 79.188.78.* / 2008-11-15 13:41
ja mam 59 lat tez troje już dorosłych dzieci i mąż i ja ciągle pracujemy,a moja emerytura za rok będzie całkiem gówniana
bo nigdy tym złodziejom w ZUS nie dowierzałam i słusznie i zawsze płaciłam najniższą składkę wiedząc że i tak nas okradną.Mąż jest od niedawna na emeryturze.Z wyliczeń
wyszła mu emerytura 520% ale ustawa mówi ze nie może
otrzymać wyższej niż 250%,ale składki płacił od wysokich
zarobków.to gdzie jest ta sprawiedliwość.Emeryci wszyscy
którym państwo ogranicza emeryturę a składki wzięło
wysokie,zaskarżcie tą decyzję do Trybunału Konstytucyjnego,jako niezgodna z konstytucją,bo to jest nastepne złodziejstwo.A fudusze emerytalne i tak upadną
wkrótce,bo następni oszuści nimi zarządzają bez żadnej
odpowiedzialnosci.Pozdrawiam
rufuss1 / 80.50.68.* / 2008-11-13 13:38
EEE lepszy jest ACCA. W Polsce z tym papierkiem masz dobrze a co dopiero w UK i za jakis czas w Stanach.
Taki Jeden Żyj / 77.88.149.* / 2008-11-12 21:13
tak - ludzie ludziom gotują ten los (tak samo jak wiele, wiele innych)
JX / 91.193.160.* / 2008-11-12 20:07
Jak na tak stosunkowo młody wiek, to masz trafne, choć nieco naiwne spostrzeżenia.
Niestety, rzeczywistość jest brutalniejsza, niż myślisz. Mamy demokrację tzw. fasadową; "przedstawiciele" tylko pozornie reprezentują "wyborców", a kraj podlega siłom zewnętrznym.
Trafnie zauważyłeś próbę skłócania społeczeństwa. Do tego prowadzą kłamstwa, że młodzi pracują na emerytury starszych. Każdy zatrudniony przecież płaci składki emerytalne, rentowe, zdrowotne.
man13 / 2008-11-12 23:05 / Tysiącznik na forum
W tym systemie, jaki jest w Polsce to MŁODZI PRACUJĄ NA EMERYTURY STARSZYCH, czy Ci się to podoba czy nie. A to że płacił wcale nie świadczy o tym że na siebie.
Bernard+ / 79.187.8.* / 2008-11-14 12:36
man 13 nie masz racji tak do końca, bo w obecnym systemie jest też tak, że starsi nieuprzywilejowani i normalnie pracujący 50-65 latkowie płacą wysokie składki na uprzywilejowanych 45 letnich emerytów, którzy swoje uprzywilejowanie wywalczyli strajkami a nie zasłużyli na nie ani pracą w szczególnie ciężkich warunkach ani wykonywaniem szczególnie wyczerpującej zdrowie niebezpiecznej pracy. Mam 56 lat i 42 lata pracy i nie mam żadnych przywilejów, bo tylko 14 lat pracowałem na koksowni i wdychałem powietrze, w którym dopuszczalne stężenia w powietrzu np. benzoalfapiryny było stale przekroczone kilkanaście razy a chwilami przekroczone było kilka tysięcy razy. Potem przeniosłem się z tej pracy do pracy w lepszych warunkach i obecnie będę zgodnie z ustanowionymi prawem ogólnymi zasadami przechodzenia na emeryturę pracował jeszcze 6 lat aż ukończę 65 lat, podczas gdy większość moich rówieśników jest już od kilkunastu lat emerytami i biorąc emerytury równe średniej płacy krajowej pracują oficjalnie na 1/8 etatu i od tego płacą składki do ZUS a w rzeczywistości pracują na cały etat. I nie domagam się dla mnie przywilejów emerytalnych, bo to jest złe dla 3 moich dzieci i dla na razie 3 moich wnuków, ale domagam się zniesienia przywilejów i jednakowych dla wszystkich zasad emerytalnych. Natomiast za pracę w gorszych warunkach po prostu trzeba więcej zapłacić wynagrodzenia i tym samym wpłacać większe składki emerytalne i rentowe, aby ten, kto taką pracę wykonuje mógł w razie utraty zdolności do jej wykonywania zmienić pracę bez uszczerbku dla siebie i mieć odpowiednio wysoką rentę lub emeryturę za tą pracę.
eme / 83.5.95.* / 2008-11-14 13:08
Bernard+ masz racje. Albo wyzsze wynagrodzenie za prace w takich warunkach albo dodatkowe oszczedzanie na emeryture finansowane przez pracodawce

Najnowsze wpisy