Forum Forum emerytalneOFE

Emeryci wykończą polską gospodarkę?

Emeryci wykończą polską gospodarkę?

Money.pl / 2008-11-12 07:37
Komentarze do wiadomości: Emeryci wykończą polską gospodarkę?.
Wyświetlaj:
50-tka / 83.29.34.* / 2008-11-12 19:35
Państwo musi zagwarantować wypłatę emerytur ! Jeśli nie starczy tego z systemu jaki do tej pory panował, to muszą sięgnąć po majątek z prywatyzacji przedsiębiorstw, czyli z tego co wypracowali wcześniejsi emeryci. To był ich wkład . Najlepiej wypłacać od razu po trochu, przechodząc na nowy system taki gdzie każdy ma na swoim indywidualnym koncie porządnie zainwestowane pieniądze.
jasiuekyh / 84.203.3.* / 2008-11-12 19:13
smutna prawda jest taka ze zabieraja od nas pienadze cale zycie, i one ida na utrzymanie tej calej bandy urzedasow i nierobow ktorzy udaja ze pracuja gdy nam laske robia ze nam w koncu laskawie pozwola na emeryture odejsc...chory system..i prawda taka ze na to pozwalamy...niestety :(((((
historyk / 80.50.180.* / 2008-11-12 18:55
do tej pory odsyłając ludzi na emerytury, walczyliśmy z bezrobociem.
ot powyższy cytat to cała prawda
ale nie są winne poprzednie rządy winny jest PiS
prawda
no ale ja wierze ze nastapi cud i obecny rząd spowoduje ograniczenie i przyrost emerytów, myśle że mamy najbardziej przyjazne państwo obywatelom, trzeba także wezwać do aktywnosci wielbicieli eutanazji po co biedni emeryci schorowani bez środków na dodatkowe opłaty za leczenie mają sie meczyć, wiec do roboty
Bela48 / 85.89.162.* / 2008-11-12 19:09
Proponuję eutanazję baranów, którzy mają poglądy podobne do Twoich. Uff, jakie to szczęście, że nie nalezysz do zwolenników PIS-u...
JX / 91.193.160.* / 2008-11-12 20:12
Bela48, szkoda, ale nie zrozumiałeś sarkazmu historyka. Twój "dowcip" niepotrzebnie zaostrzyłeś aż do zwykłego chamstwa.
UMBA / 71.172.128.* / 2008-11-12 18:53
PRZEDE WSZYSTKIM JESTEM OBURZONA TYTULEM TEGO ARTYKULU.PANIE CZUJKO W BARDZO SZYBKIM CZASIE PAN TEZ BEDZIE EMERYTEM(JESTEM OBURZONA BEZ WZGLEDU NA INTENCJE TEGO ARTYKULU.PO DRUGIE NASZE PANSTWO POLSKIE MA NA TO SPOSOB,CICHA EUTANAZJE.SLUZBA ZDROWIA JEST TAK ZLA,ZE GORSZA BYC NIE MOZE.PANSTWO PIENIEDZMI NA LECZENIE ZATYKA INNE DZIURY A TAKZE SWOJE KIESZENIE. I UDAJE,ZE NIE MOZE SPRYWATYZOWAC SLUZBY ZDROWIA.PRZECIEZ,NIE LECZY SIE W POLSCE LUDZI W PEWNYM WIEKU NA PEWNE CHOROBY(CHODZI O EMERYTOW) NIE MARTWCIE SIE KOCHANI ISTNIEJE COS TAKIEGO JAK SELEKCJA NATURALNA.
diasek / 87.205.150.* / 2008-11-14 17:24
Tytuł artykułu skandaliczny !
To 18 lat chciwości i głupoty kolejnych rządów doprowadziło do tej sytuacji.
To źle wróży całej Polsce.... i jeszcze siłowe wprowadzanie obcej waluty zarządzanej przez euromafię.
Oj ! Tusek i spółka muszą swoje poselskie biura za granicę przenieść.
bezpartyjny / 83.9.73.* / 2008-11-12 18:30
A do cholery jasnej gdzie są moje pieniądze które wpłacałem na jedo konto rentowe a drugie emerytalne. Może Pan premier mi wytłumaczy co zrobił z moimi pieniędzmi?
przez 40 lat wpłacałem i okazuje się, że moje pieniądze Tusk wydał na wycieczki do ameryki południowej i na podwyżki sobie i swoim POsrańcom?
Skandal na szubienicę Tuska i jego bandę
NASA / 90.141.22.* / 2008-11-13 20:15
Pytanie do "bezpartyjnego" : czy Tusk kieruje rzadem od 40 lat..???LITOSCI!!!!!!!!!!
jt / 83.24.148.* / 2008-11-12 23:02
niedouczony i tyle - brak słów i jakiegokolwiek komentarza
Bernard+ / 83.22.120.* / 2008-11-12 20:04
Panie bezpartyjny, jeżeli Pan spokojnie przeczyta te kilkaset stron poniżej wymienionych aktów prawnych zaczynając od ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i od
Ustawa z dnia 4 września 2008 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
Dz. U. 2008 Nr 131 poz. 837 Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 10 lipca 2008 r. sygn. akt K 33/06
Dz. U. 2008 Nr 118 poz. 753 Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27 czerwca 2008 r. w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i wykorzystania dotacji budżetowej przeznaczonej na finansowanie ekwiwalentu pieniężnego z tytułu prawa do bezpłatnego węgla, bezpłatnego węgla w naturze oraz rent wyrównawczych
Dz.U. 2008 Nr 115 poz. 728 Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 17 czerwca 2008 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o pomocy społecznej
Dz. U. 2008 Nr 96 poz. 615 Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 19 maja 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie funduszu socjalnego emerytów i rencistów Służby więziennej oraz członków ich rodzin
Dz. U. 2008 Nr 93 poz. 597 Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 20 maja 2008 r. sygn. akt SK 9/07
Dz.U. 2008 Nr 84 poz. 516 Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 29 kwietnia 2008 r. sygn. akt P 38/06
M.P. 2008 nr 81 poz. 713 Komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 14 października 2008 r. w sprawie wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w III kwartale 2008 r.
Dz.U. 2008 Nr 72 poz. 423 Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 31 marca 2008 r. w sprawie sposobu ewidencjonowania przez pracodawców okresów zatrudnienia na stanowiskach, na których okresy pracy górniczej zalicza się w wymiarze półtorakrotnym przy ustalaniu prawa do górniczej emerytury, oraz na niektórych innych stanowiskach pracy górniczej
Dz. U. 2008 Nr 67 poz. 411 Ustawa z dnia 28 marca 2008 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw
Dz. U. 2008 Nr 66 poz. 409 Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 15 kwietnia 2008 r. sygn. akt P 9/06
Dz.U. 2008 nr 66 poz. 402 Ustawa z dnia 18 marca 2008 r. o zmianie ustawy o Biurze Ochrony Rządu oraz ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin
M.P. 2008 nr 64 poz. 583 Komunikat Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 20 sierpnia 2008 r. w sprawie kwoty przychodu odpowiadającej 30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za II kwartał 2008 r. ogłoszonego do celów emerytalnych
M.P. 2008 nr 64 poz. 582 Komunikat Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 20 sierpnia 2008 r. w sprawie kwot przychodu odpowiadających 70% i 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłoszonego za II kwartał 2008 r. stosowanych przy zawieszaniu albo zmniejszaniu emerytur i rent
M.P. 2008 nr 64 poz. 581 Komunikat Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 20 sierpnia 2008 r. w sprawie kwoty zasiłku pogrzebowego
Dz.U. 2008 Nr 61 poz. 381 Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 2 kwietnia 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin
Dz.U. 2008 Nr 59 poz. 368 Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 1 kwietnia 2008 r. sygn. akt SK 96/06
M.P. 2008 nr 50 poz. 452 Komunikat Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 6 czerwca 2008 r. w sprawie wysokości odsetek należnych z tytułu nieprzekazania w terminie składek do otwartego funduszu emerytalnego
Dz.U. 2008 Nr 48 poz. 289 Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 11 marca 2008 r. sygn. akt SK 58/06
Dz.U. 2008 Nr 47 poz. 274 Ustawa z dnia 23 stycznia 2008 r. o przenoszeniu praw emerytalnych urzędników Wspólnot Europejskich
M.P. 2008 nr 44 poz. 396 Komunikat Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 29 maja 2008 r. w sprawie kwoty przychodu odpowiadającej 30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za I kwartał 2008 r. ogłoszonego do celów emerytalnych
M.P. 2008 nr 44 poz. 395 Komunikat Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 29 maja 2008 r. w sprawie kwot przychodu odpowiadających 70 % i 130 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ogłoszonego za I kwartał 2008 r. stosowanych przy zawieszaniu albo zmniejszaniu emerytur i rent
M.P. 2008 nr 44 poz. 388 Obwieszczenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 maja 2008 r. w sprawie wskaźnika waloryzacji składki za 2007 rok
Dz.U. 2008 Nr 30 poz. 188 Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 12 lutego 2008 r. sygn. akt SK 82/06
Dz.U. 2008 Nr 28 poz. 163 Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18 lutego 2008 r. w sprawie wskaźników waloryzacji emerytur i rent w 2008
pawellll / 79.163.194.* / 2008-11-12 19:17
Ma pan absolutną, pieniądze płyną strumieniem w stroną jaśnie nam panujących "ciężko pracujących", którzy to pokazują nam jedynie, jak nie należy nimi rozporządzać ..i nie chodzi mi bynajmniej o TYLKO o obecną ekipę. Poprzednie bynajmniej nie były lepsze...Dodam, chodzę na wybory, a w głowie kołacze się myśl ...po co!?
Pilsener / 2008-11-12 18:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co ma Tusk do tego? Winna jest polska i polski system - Twoja kasa poszła np. na emerytury dla rolników, którzy składek nie płacą, ale emerytury mieć muszą, co nie? Z Twojej składki zostaje średnio 20-30%, bo obsługa systemu też kosztuje.
JX / 91.193.160.* / 2008-11-12 19:51
Pilsener, jak zwykle błyskotliwie zauważyłeś, że Tusk z Polską i polskim systemem nie ma nic wspólnego.
Nie dość, że tylko premier, to jeszcze sprawia wrażenie niesamodzielnego i niezorientowanego.
Ale z narkotykami skończył! Co najwyżej zdarza mu się gumę żuć podczas spotkań dyplomatycznych.
laszczyny / 77.253.147.* / 2008-11-13 14:14
Ty jesteś geniuszem,takim bez mózgowym geniuszem jakich jest kilku w tym kraju!
Ostatnio pokazywany był w tv!
Jest bardzo samodzielny (żona zapina mu tylko czasem rozporek),zorientowany (plac przed Grobem Nieznanego Żołnierza pomylił sobie z salą)nawiasem mówiąc ciekawe czy taką bez klamek?
Oczywiście nie pije nie bełkocze,sapie ale nie mlaska,doskonale zna angielski,nie żuje gum(trzeba mieć zęby) reprezentuje Polskę na wszystkich posiedzeniach EU klimatycznym ,finansowym ,traktat europejski G8,20 itd.
Przyjdzie też czas że dotknie czarodziejską różdżką emerytur,służbę zdrowia,szkolnictwo,naukę,kulturę ,IPN,zmianę podręczników do historii,nadanie placom i ulic jego imienia po prostu na Polskę solidarną którą nam zafunduje i patriotyzm który nic i nikogo nie będzie kosztował!

I komentarz bezpartyjnego idioty: 40 liczba klepek która mu brakuje stąd to nawoływanie do linczu i wieszania ludzi.
Konta emerytalne,rentowe,chorobowe i wypadkowe są identyfikowane do konkretnego ubezpieczonego od 1 stycznia 1999 roku,czy to jest 40 lat ? zapewne tylko dla bezpartyjnego idioty
taki tam / 87.205.66.* / 2008-11-12 17:39
Obecny "rząd specjalistów" da sobie z tym radę.
julia125 / 213.92.195.* / 2008-11-14 09:10
Jestem emerytką i nikt nie musiałby na mnie pracować, gdyby pieniądze wcześniej mi potrącane z wynagrodzenia były właściwie gospodarowane!!!!! Przepracowałam 40 lat!!!! ...uczciwie!!!!! i teraz ktoś będzie mi mówił,że na mnie trzeba pracować????? TO SKANDAL!!!!!!!
Feliks Zielnik / 83.23.67.* / 2008-11-12 17:30
Czy przypadkiem coś Wam się nie pomyliło?
Przecież ja całe życie pracowałem oddając różne składki na moją późniejszą emeryturę. Czyli tą emeryturę wypracowałem sam. I gdyby mądrze te instytucje, które są do tego powołane gospodarzyły moimi środkami to nikt by nie musiał pracować na moją ( i innych) emeryturę.
Ten fałszywy pogląd jest częst powtarzany w medich. Proszę kategorycznie o sprostowanie. Nikt na moją emeryturę nie musi pracować. Jeszcze raz powtarzam że sam przez lata mojej pracy ją wypracowałem.
Pilsener / 2008-11-12 18:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wypracowałeś? Jako kto? Rolnik? Mundurowy? A może górnik czy stoczniowiec? Twoje podatki szły na emerytury dla tych ludzi, a jak była jakaś nadwyżka to była inwestowana i owszem - w socjal albo jakąś nową hutę. Nie ma czegoś takiego jak "praca na swoją emeryturę" - jak zarabiasz powiedzmy 3000 zł, to około 1000 zł musisz zapłacić podatku - i z tych podatków są wypłacane emerytury. Politycy dzielą podatek i nazywają go "składką", żeby ludziom zrobić wodę z mózgu.
Miś K / 79.190.1.* / 2008-11-12 17:41
HAHA - a widziałeś ją :? oczywiście na zdrowy rozum - jak dałeś komuś swoje pieniądze i dawałeś przez lata to on je pewnie trzymał i teraz masz FUURE - no dobrze by było gdyby tak było - ale z tego co rozumiem to ZUS to ... tak jak taki długi rower:
wsiadasz na niego mając tam 20 lat i pedałujesz, a po tych 40-45 (w założeniu - bo różnie bywa) przestajesz pedałować - bo przecież pedałowałeś ok. 40 lat - to niech teraz za ciebie pedałują - ty se odpoczniesz.

I nie mówię że jestem przeciw emerytom czy coś, ale mając starzejące sie społeczeństwo (Europa i polska też) to ta sprawa jest trudna - a rozwiązanie nie jest proste. Może sie stać że za paręnaście lat tych pedałujących, których jest coraz mniej (proporcjonalnie), może zabraknąć żeby rowerek jechał i sie wywróci :(, a tego raczej nikt nie chce ...
olaf wielki1 / 81.210.89.* / 2008-11-12 16:45
rzad neich wprowadzi eutanazję będzie zdrowiej w polsce, i myślęże powinien zacząć od siebie
przy takim prawie i służbie zdrowia emeryci już za kilka lat sami zaczną wymierać, tak że dziękujemy ci tusku i reszta bandy z pis i psl
za naszą obiecaną irlandię
_immortal_ / 2008-11-12 21:33 / portfel / Bywalec forum

tak że dziękujemy ci tusku i reszta bandy
z pis i psl
za naszą obiecaną irlandię



chcialem tylko sprostowac Twoja wypowiedz... otoz jak nam wiadomo Tusk ma wade wymowy i tak mi sie wydaje ze chodzilo mu o to ze stworzy nam druga ISLANDIE !!!!!
krystynaz / 83.31.225.* / 2008-11-12 21:14
To co słysze to jest jeden wielki skandal. Gdzie są pieniadze zarobione i wpłacone przez tych niepotrzebnych emerytów.Emeryci i tak już zostali oszukania gilotyną 250 % zarobków z lat poprzednich. Państwo łatwą rączka brało pieniądze od całości zarobków. Ponadto czy pracownicy tak bardzo chcą iść na emeryturę. Zostają do tego zmuszeni przez zakłady pracy. Dlaczego się nie mówi o tym tylko wyszukuje tematy zastępczę.
wacek2003 / 91.198.245.* / 2008-11-12 16:36
Przecież emerytura to świadczenia wypracowane przez tegoż emeryta z własnej pracy.

Jeżeli ktokolwiek mówi, że przyszłe wypłaty zruinują ten kraj, to znaczy, iż nie rozumie, że obecnie tzw. władza po prostu przewłaszcza te jego składki i wydaje na inne cele (swego czasu dostaliśmy od tzw. Zacjodu reprymendę za dopisywanie do dochodów Budżetu składek emerytalnych właśnie, bo na Zachodzie to są pieniądze prywatnych obywateli, a nie dochód Państwa, z którym Państwo - jako rzekomo przysporzony - może robić co chce..)

skasować ten system i PRZYMUS ubezpieczenia - a od razu zrobilibyśmy skok jakościowy. Ale wówczas cała banda tych "urzędników" nie miałaby czym zarządzać, a politycy nie mieliby o kogo rozdzierać szat i zajmować się tymy ważkimi sprawami..
Emerty_obserwator / 88.156.24.* / 2008-11-12 16:35
Emeryci - renciści..... popierajcie głupawe posunięcia psedopolityków czynem.... umierajcie przed terminem... !!!!!
Czy sie komuś podoba, czy też nie - to własnie ta grupa społeczna utrzymuje rzesze nierobów ze swoich marnych emeryturek i rent. To oni systematycznie płacą podatki, składki na ubezpieczenie zdrowotne (z którego nie mogą korzystać, mimo kolejnych zapewnień rządzących).
To oni są przez kolejne władze poniżani tymi ochłapami co dostają, a które nazywa się podwyżką świadczeń. Z dnia na dzień rośnie grupa ludzi co ledwo może powiązać koniec z końcem każdego miesiąca. Może wreszcie przestaniemy ględzić o tych wstrętnych emerytach i władza weźmie się za porządki na swoim podwórku i skończy te rozpasanie administracji i spółek skarbu państwa, co doją wszystkich równo. Myślę, ze tam by znalazły się WIELKIE PIENIĄDZE co są marnotrawione każdego dnia.
EMERYT I RENCISTA zasłużył na godne życie a nie na wegetacje !!!
Jak wybory to emeryci i renciści są cacy i każdy obiecuje "złote góry" , a po wyborach...... są tylko balastem dla władzy.
Może wreszcie zacznie się traktować poważnie tych co każdego roku są oszukiwani przez politykierów (bo politykami nie można ich nazwać - na to miano trzeba sobie zasłuzyć).
Bernard+ / 83.22.120.* / 2008-11-12 20:18
Szanowny emerycie mylisz przyczyny ze skutkami. Emeryci, renciści i cała sfera budżetowa nikogo nie utrzymuje, bo niczego nie wytwarza do podziału w społeczeństwie. Te 3 grupy Emeryci, renciści i wszyscy pracownicy otrzymujący wynagrodzenia z budżetu, czyli z podatków nie płacą również żadnych podatków, bo gdy wprowadzano obecny system podatku PIT to po prostu wykonano sztuczna księgową operację tak zwanego ubruttowienia płac i emerytur, więc emerytom dopisano do emerytury takie podwyżki, aby po potrąceniu im podatku znów mieli tyle samo na rękę, co przed ubruttowieniem i z tego dopisania i potrącania na kwitku emerytury nie zostaje nigdzie nic gdyż kwoty potrącone jednego miesiąca z emerytur i rent oraz z wynagrodzeń pracowników budżetówki nie mogą być nigdzie wydane, bo w następnym miesiącu musza znów być dodane księgowo Do emerytur, rent i płac budżetówki, aby je potracić w postaci podatku i tak wkoło Macieju robi się, co miesiąc kosztowne operacje księgowe tylko po to, aby ułatwić tym, którzy maja poza emeryturą i płacą z budżetu jeszcze inne realne dochody prawidłowe obliczenie podatku i za tą syzyfowa prace trzeba płacić kilku tysiącom urzędników realne netto wynagrodzeń okradając tym samym pracujących w sferze poza budżetowej Polaków.
NWObuster / 87.99.29.* / 2008-11-12 17:23
Smutna prawda ale niestety próżno oczekiwać jakichkolwiek zmian w tym temacie, raczej tylko na gorsze. Państwu obywatel jest potrzebny tylko wtedy, kiedy generuje zyski czyt. płaci podatki, płaci ZUS i inne tego typu bzdury. W chwili, kiedy państwo musi dokładać do obywatela, wówczas staje się on przeszkodą, balastem, który najlepiej byłoby po prostu wyrzucić do kosza. Ale spokojnie i na to przyjdzie czas. New World Order ma na to receptę. Redukcja populacji do 500 mln skutecznie wyeliminuje staruszków. No ale przecież każdy wspierający państwo podatkami i innymi opłatami do tego się przyczynia, czyż nie. Do powstania Big Brothera z powieści Orwella już tylko krok. Więc gódźmy się dalej na totalne zniewolenie w imię "lepszego" bytu. Tak, wypruwajmy sobie żyły, zaciągajmy kredyty, zamieniając się w niewolników, a później umierajmy z głodu, bo państwo będzie mieć nas w głębokim poważaniu. Pomyślcie nad tym jak jesteśmy dmuchani od tylca każdego dnia i nic z tym nie robimy, nic. Tylko mówimy, że jest źle, że to jest nie takie, że nas okradają. A czy pomyśleliście kiedyś dlaczego nas okradają? Bo nic nie robimy żeby nas nie okradali. Sami jeszcze popieramy ten system. Powodzenia życzę.
prawieżeemeryt / 83.22.51.* / 2008-11-12 16:28
Taaaaaaaaaa a przez całe życie to na kogo pracowałem? Nie na emerytów? Całe dorosłe życie utrzymywałem to państwo. Teraz Wy mnie utrzymajcie
Bernard+ / 83.22.120.* / 2008-11-12 20:23
I tu masz 100% racji tak w skrócie wygląda i działa system repartycypacyjny ubezpieczeń emerytalnych i rentowych.
Tylko kto jest winien, że 20 lat temu 6 pracujących utrzymywało 1 emeryta a teraz tylko 2 pracujących z czego jeden w nierentownym przedsiębiorstwie panstwowym stale żadającycm dotacji?
Zyg_myg / 85.222.34.* / 2008-11-12 16:03
Ja uważam, że to politycy wcześniej wykończą Polskę.
Ile mozna łożyć na poszczególne kanapy, wybory, Sejm, Senat, Kancelarie Prezydenta, posłów do UE,setki tysięcy radnych, doradców itp.
Kancelaria Prezydenta w Polsce zatrudnia tyle osób ile Prezydent USA. Sejm i Senat liczą wiecej niż w większości państw UE.
Macieju Dostałeś temat i piszesz tak jak ci kazano. Starasz się wykazać, że jak nie ukradnie się emerytom, nie przedłuży im okresu pracy to polska gospodarka popadnie w ruinę. Ale poproś tych co ci zlecili ten temat, ąby obliczyli ile polska gospodarka traci na "wybrańców", którzy myślą wyłącznie o sobie.
Bernard+ / 83.22.120.* / 2008-11-12 20:26
I tu jest jedna z generalnych przyczyn niskiej dochodowości polskiej gospodarki i deficytu budżetowego, bo zamało pracujących ciągnie polski wóz a za dużo na nim siedzi i pogania ciągnących.
Miś K / 79.190.1.* / 2008-11-12 17:33
(prawie) każdy myśli wyłącznie o sobie :P
a na serio to jest politycy kradną, i to każdy wie - a nie każdy wie że te pomostówki o które jest tyle wojny teraz to też masę kasy zżerają - jasne łatwo jest wszystkim dać - i uwierz mi gdyby sie dało to chętnie zrobiłbym tak żeby wszyscy byli szczęśliwi - ale tak sie nie da :) (obejrzyj Bruce Wszechmogący jak coś :P )
Jedną rzecz przed chwilą usłyszałem w radiu - zbulwersowanego rybaka/górnika który mówił że premier to zawsze najpierw weźmie żeby dać. :O - OLABOGA - nie wiedziałem - myślałem że Państwo/rząd/rządzący po prostu mają - no przecież zawsze mieli. XD
łokietek / 77.254.137.* / 2008-11-12 14:46
Kto młody i silny niech ucieka z tego kraju!

Już teraz płacę 80% podatki
(PIT+VAT+podatek od zysków kapitałowych i tysiące innych podatków)

Za kilkanaście lat kraj będzie ze mnie zdzierał (młodego jelonka) - 90%, a za kilkadziesiąt do blisko 100% dochodów

Pakuję się ...
student_krk / 2008-11-12 18:46
"Kto młody i silny niech ucieka z tego kraju!"
Ze co?? Kto młody i silny niech walczy o swoje!!! Dlaczego mamy uciekać?? Nasi dziadkowie oddali życie za ojczyzne a my teraz mamy z niej uciekać jak tchórze? Nie nie... To zdecydowanie nie ta droga.
Pilsener / 2008-11-12 19:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak chcesz walczyć? Właśnie to jest najlepsza walka - jak polska zbankrutuje, to będzie można liczyć na inne, lepsze państwo.
student_krk / 2008-11-12 22:47
Czyli trzeba bylo poczekać aż państwa zaborcze same się wytłuką i może wtedy też żylibyśmy w wolnym kraju?? Moim zdaniem młodzież (i nie tylko) powinna coś z tym zrobić - nie wiem konkretnie co, ale nie można patrzeć jak Polska upada i nic nie robić!!
mxxxxxxxx / 84.38.22.* / 2008-11-12 17:42
masz racje :-( mnie na polske zwyczajnie nie stac
Marcin_Z_Krakowa / 80.55.233.* / 2008-11-12 14:24
Najpierw gospodarka wykończała emerytów... Co to za napędzanie ludzi na ludzi? W imię czego? Że niby emeryci nie zasłużyli na emeryturę? A może to urzędy nie potrafiły i nie potrafią gospodarować naszymi składkami?
Pilsener / 2008-11-12 15:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zasłużyli - ale dlaczego jedni mają płacić co miesiąc 2000 zł podatków i dostawać z tego 500 zł emerytury, a inni zapłacą 100 zł kwartalnie i mają taką samą emeryturę? Chodzi o zasady - dlaczego KAŻDY nie może pracować na SIEBIE i samemu decydować, kiedy przechodzi na emeryturę? W ten sposób każdy jest zły - pracownik płaci wysokie podatki a emeryt ma niską emeryturę, cieszy się tylko rząd, który za wypłacanie nam emerytur pobiera sowitą prowizję.
antyuser / 77.254.44.* / 2008-11-12 21:54
sa tez tacy co pracuja 20-25lat (czytaj mundurowka) i wypracowuja sobie emerytury 2000-3000PLN

w takim kraju nigdy nie bedzie dobrze skoro normalny czlowiek musialby przez 35lat wypracowywac 5000-6000 na msc zeby dostac to samo
klalsol / 79.163.194.* / 2008-11-12 19:40
Dlaczego ? ponieważ istnieje w społeczeństwie gro ludzi takich jak np. kaleki, ludzie z upośledzeniem umysłowym, matki wychowujące przyszłe pokolenia, osoby pracujące w pewnych specyficznych zawodach którym to zdrowie nie pozwala na dalszą jakąkolwiek pracę zawodową.
Uważam że nie można przykładać jednego szablonu dla wszystkich, matematyka w tym wypadku nie sprawdzi się.
Zycia nie przełożysz na cyferki
JanKS / 2008-11-12 16:33 / Bywalec forum
Trafione w sedno.
Wśród emerytów są oszuści - Ci, którzy pracowali mało/krótko, a teraz pobierają dużo, oraz oszukani - Ci, którzy pracowali dużo/długo, a teraz dostają mało, lub nie dostają nic, bo zdążyli umrzeć. To niestety immanentna cecha tego systemu. Jest drastycznie niesprawiedliwy. I w dodatku - starą komunistyczną metodą - fałszuje pojęcia. Podatek nazywa składką. Zasiłek nazywa emeryturą itd. Metodę oszustwa nazywa "stażem pracy", "okresem składkowym", "kwotą bazową", "podstawą wymiaru", "średnią pensją", "minimalną podstawą" i tak dalej i tym podobne.
Wbrew pozorom jest lepiej, niż było, bo ZUS zaczął w ogóle liczyć ile kto wpłacił i zaczyna to mieć jakikolwiek wpływ na wysokość "świadczeń". Ale to zdecydowanie za mało i za późno. Jedyne sensowne rozwiązanie na dłuższą metę, to odkładanie samemu i zachęcanie - a przynajmniej zmniejszenie zniechęcania - osób w wieku "przed-emerytalnym" (swoją drogą niezłe kuriozum językowe - przecież 2-letnie dziecko też ma emeryturę przed sobą) do dalszej pracy zarobkowej.
Pozdrawiam
Pilsener / 2008-11-12 19:05 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie, dzielą włosa na czworo i robią ludziom wodę z mózgu - co to za składka, jak jest przymusowa i nie mam żadnego wyboru, komu chcę ją płacić? A o wysokości świadczenia i wieku emerytalnym decyduje rząd, czyli de facto to jest "zasiłek starczy" (ktoś może wymyśli lepszą nazwę).
777c / 149.254.200.* / 2008-11-12 13:19
Pavulonik i po sprawie. Byli Ubecy chętnie by czuwali nad tym programem, ale mają godnych następców więc co się martwić. Za uczciwą pracę tyle może spotkać człowieka od Państwa, dziwić się młodym że prysneli z tego systemu?

Najnowsze wpisy