Forum Forum emerytalneOFE

Emeryci wykończą polską gospodarkę?

Emeryci wykończą polską gospodarkę?

Money.pl / 2008-11-12 07:37
Komentarze do wiadomości: Emeryci wykończą polską gospodarkę?.
Wyświetlaj:
PatronX / 2008-11-12 13:17 / portfel / Bywalec forum
Kosciół katolicki zawsze żerował na bednych emerytach, to teraz rząd powinien zdelegalizować kościół, a z kościelnego majątku udworzyć fundusz emerytalny. Kasy starczyłoby na wiele lat.

A wszystkich księży i biskupów do karnych obozów paracy.
pik22 / 83.15.89.* / 2008-11-12 15:08
A ezbekom podnieść jeszcze emerytury. Żegnam towarzysza.
VVoxygen / 79.188.238.* / 2008-11-12 13:23
wyborca Platformy Obywatelskiej, literat się odezwał. W końcu pasuje do Sikory który publicznie tez nawoływał do "wyrżnięcia watahy"

co na to wicemarszałek Niesiołowski dawny członek ZChN-u ?
fuchsgs / 77.253.249.* / 2008-11-12 13:01
to ewidentnie znaczy o naszych "mędrcach" politykach a ja zastanawiam się czy w ogóle ktoś tu będzie w tym złodziejskim kraju czarowników będzie miał pracować oprócz oczywiście naszych polityków i urzedników bo ich jest coraz więcej w tym pazernym kraju nad Wisłą!!!
uprzejmy / 83.24.141.* / 2008-11-12 12:55
dolewajac jeszcze oliwy do ognia wejdzcie sobie na portalemerytalny.pl tam mozna obliczyc sobie wartosc swojej przyszlej emerytury. mozna sie zdziwic, biorac pod uwage inflacje, za te pieniadze naprawde nie wiele bedzie mozna kupic. ja wlasnie wybieram sobie III filar, chyba warto sie tym zainteresowac.
L_W / 83.4.17.* / 2008-11-12 14:47
Po co? Stwórz sobie swój prywatny - najpewniejszy! Żadne II, III, itd.
FirezeuG / 2008-11-12 13:03 / Tysiącznik na forum
lepiej wybierz sobie jakieś towrzystwo ubezpieczeniowe które pod przykrywką polisy na życie inwestuje pieniądze które do niego wpłacasz w sposób określony przez ciebie, ewentualnie wpłacaj kasę na lokatę która będzie miała roczne oprocentowanie większe niż inflacja, jeszcze innym pomysłem jest zakupienie nieuchomości i poczekanie do wieku emeryatalnego a potem zastosowanie mechanizmu odwróconej hipoteki,

takie moje sugestie w tym temacie :):):D
JanKS / 2008-11-12 16:22 / Bywalec forum
Zgadzam się - FirezeuG ma całkowitą rację. Najlepiej mieć własny, prywatny III filar, do którego żadni urzędnicy dobrać się nie będą mogli.
Jedyne, co dodam, to propozycja, aby zrobić wszystko na raz. Czyli założyć sobie program regularnego oszczędzania "opakowany" w polisę i do tego kupić nieruchomość i jeszcze mieć kwotę ok. 3 pensji w banku. To zdrowa dywersyfikacja.
Pozdrawiam
lezdrub / 79.185.107.* / 2008-11-12 17:26
A czego program oszczędzania zapakowany w polisę, a nie Indywidualne Konto emerytalne oparte o dobre fundusze inwestycyjne .Po co płacić podatek??
Z polisy o której piszesz podatek trzeba będzie zapłacić.
Przy regularnym oszczędzaniu przez wiele lat podatek idzie w dzieśiątki tyciecy zł
Włacając 250zł/m przez 20lat przy średnim zysku w wysokości 8% podatek belki wynosi - 15800zł
w 30lat podatek-50200zł

.
FirezeuG / 2008-11-13 11:08 / Tysiącznik na forum
Dlatego "zapakowany" w polisę na życie bo ona nie jest opodatkowana od zysków kapitałowych a jest poprostu traktowana jako ubezpieczenie bez określonej wysokości i terminu wypłaty świadczenia :)
kozyk / 217.172.230.* / 2008-11-12 17:47
tylko ze indywidualne konto emerytalne jest zwolnione z podatku belki!
arch / 2008-11-12 12:27 / Tysiącznik na forum
I szybko wprowazić € na poziomie 1€-4 PLN - TO SAMI SIĘ WYKOŃCZĄ .
Pilsener / 2008-11-12 12:24 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Pracuje tylko nieco ponad 50% polaków w wieku produkcyjnym - z kolei z tych co pracują, połowa przypada na często nierentowny i nieefektywny sektor publiczny, który pomimo wielkiej "transformacji" "wolności i demokracji" ma się nieźle - ale to jeszcze nic - są całe branże, które uczyniono sanatoriami komuny i inkubatorami nieróbstwa - tak jak rolnictwo. Każdy polak oddaje 1/6 swoich podatków na rolnictwo - jaki efekt? Prawie 2,5 miliona gospodarstw wytwarza nieco ponad 1% PKB, a dochody rolników są wyższe niż robotników - mimo to blokują drogi i strajkują nadal, a żywność mamy drogą. Ten kraj nigdy nie będzie bogaty, bo polacy to po prostu lenie - glosują na leni i ich popierają - nie damy biednym rolnikom płacić składek i podatków, co nie? Po co pracować, jak można żyć z czyjejś pracy - ale uwaga! Chętnych do pracy ubywa, a liczba pasożytów w najlepszym razie się nie zmienia, a często rośnie - jak w agencji rozkradania i destabilizacji rolnictwa - z 3 tysięcy komisarzy do 17 tysięcy. A co na to rząd? Przecież nie skrzywdzimy tych ciężko pracujących ludzi, prowadzimy "dialog społeczny". W końcu zabraknie frajerów chcących pracować na górników, rolników, urzędników i polska nareszcie zbankrutuje - może powstanie w to miejsce jakiś normalny kraj.
VVoxygen / 79.188.238.* / 2008-11-12 13:25
zanim chwycisz za pióro, najpierw naucz się ortografii. Żałosny typ, od razu czuć elektorat PO.
mxxxxxxxxxxx / 84.38.22.* / 2008-11-12 17:45
on ma po prostu racje, a ty capisz pis da
Pilsener / 2008-11-12 15:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gdzie widzisz u mnie błędy ortograficzne? Piszę lepiej, niż niejeden polak (a prawdopodobnie większość). Nie jestem zwolennikiem PO, ani PIS, ani SLD ani PSL ani żadnej innej polskiej partii.
jur / 213.25.9.* / 2008-11-12 18:46
Żałosny przygłupie, Polak należy pisać przez duże P.
Pilsener / 2008-11-12 19:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Typowy polak - umie tylko obrażać. Jak polacy i polska zasłużą sobie na mój szacunek, to rozważę, czy pisać ich z dużej litery. Póki co zostanę przy małej - i po takich wypowiedziach widzę, że słusznie.
kwl / 82.210.151.* / 2008-11-12 11:44
Słabe wykorzystanie starszych ludzi w firmach jest, jak sądzę, fragmentem szerszego zjawiska. Kilka lat temu pracodawcy w Polsce byli bowiem rozkojarzani nadpodażą dobrze wykwalifikowanej, taniej siły roboczej. Można było wybierać spomiędzy tłumów wchodzących na rynek pracy młodych ludzi, a starsi pracownicy byli w tym momencie mniej atrakcyjni - mieli często wyższe (realne a nie formalne) kwalifikacje (czytaj: trzeba im było więcej zapłacić), trudniej ich było zbajerować opowieściami o świetlanych perspektywach, trudniej ich było wciągnąć w wyścig szczurów, często mieli trudne do zmodyfikowania nawyki i oczekiwania. O wiele łatwiej było się ich po prostu pozbyć, zamiast ustawiać dla nich jakieś specjalne programy.

Jednak świat się zmienił i to zmienił w sposób nieodwracalny. Następnego wyżu demograficznego nie będzie przez wiele lat, a przed Polakami otworzyły się rynki pracy krajów UE. Niestety, kierownictwa wielu polskich firm, często przyzwyczajone do prostackiego, autorytarnego kierowania ludźmi i uśpione niedawnymi tłumami młodzieży szukającej pracy, potraktowały zmienioną sytuację jako przejściową aberrację. Sądzą, że sytuacja wkrótce się zmieni, gdyż Polacy wracać będą z emigracji (większość nie wróci, a już na pewno nie na takich warunkach jak poprzednio), uda się zastąpić Polaków Ukraińcami, Białorusinami czy nawet Chińczykami (na dużą skalę chyba jednak nie), bieda i kryzys ponownie zmuszą ludzi do brania każdej pracy (na razie nie wydaje się, aby kryzys w Polsce miał być aż tak głęboki). Zdaje się więc, iż trzeba się będzie po prostu przeprosić ze starszymi pracownikami. Może i słabiej się oni poruszają w świecie nowoczesnych technologii, ale za to przechowują oni pamięć firmy i więcej wiedzą o ludziach i meandrach ich psychiki - a to chyba też się liczy.
FirezeuG / 2008-11-12 12:13 / Tysiącznik na forum
Nie można się z tobą nie zgodzić w wielu częściach twojego posta (pracowałem przez rok czasu w portalu rekrutacujnym) mam tylko wątpliwości co do kwalifikacji i pamięci o której wspominasz, ale to kwestia własnego punktu widzenia.
Niestety sporą wadą jest brak chęci i umiejętności posługiwania sie nawet głupim komputerem co bardzo często przekrślało możliwość pozyskania takiego pracownika
kwl / 82.210.151.* / 2008-11-12 12:38
Zgoda, to często jest problemem. Z drugiej jednak strony, komputery i inne urządzenia biurowe nie są czymś, czego i kiedyś nie było. Duże instalacje komputerowe mamy w Polsce co najmniej od lat 1970-tych, choć rzeczywiście liczba osób pracujących z nimi wtedy była ograniczona. Generalnie, myślę że po prostu zamiast szukać "gotowca" trzeba by znaleźć sposób na oswojenie z tym sprzętem starszego pracownika i zmotywowanie go do takiej nauki. Współczesne komputery, z ich graficznymi interfejsami i myszkami, są przecież bardzo przyjazne i intuicyjne.

Pisząc o pamięci miałem na myśli tzw. "pamięć instytucjonalną", czyli np. jak toczyły się 5-7 lat temu negocjacje nt. dużego kontraktu, z którym są obecnie problemy. Jeśli chodzi natomiast o kwalifikacje, to rzeczywiście bardzo poważnym problemem jest głęboki wstręt do nauki cechujący wiele osób, które przeszły przez polski system edukacyjny, a które w rezultacie później nie chcą się dalej uczyć. Jednak człowiek jest z natury zwierzęciem ciekawskim i lubiącym nowości, na pewno więc przynajmniej to można wykorzystać.
FirezeuG / 2008-11-12 12:52 / Tysiącznik na forum
Ok teraz rozumiem o co ci chodziło :)

Ja nazwał bym to trochę z angielskiego "work flow". Zgodzę się że jest to bardzo ważna cecha osób które pracują w firmie od dłuższego czasu.
Pamiętam natomiast że kilka firm które były pod moją komenderą szukały podobnych rozwiązań (czy systemów) na wprowadzenie pracowników 50+ ponownie w swoje szeregi. Niestety średnio to wychodziło z przyczyny zależnej już tylko od samych potencjalnych pracowników.
Bali się oni poprostu że kompletnie nie poradzą sobie w nowoczesnych i inaczej zarządzanych przedsiębiorstwach. Tu pokutuje niestety model pracy uskuteczniany jeszcze nie tak dawno w naszym kraju.
Wydaje mi się, podobnie jak tobie że trochę pracy psychologicznej z osobami powyżej jakiegoś wieku i nielibyśmy sporą ilość nowych(starych :)), doświadczonych i dobrych pracowników
JanKS / 2008-11-12 16:12 / Bywalec forum
Witam,
I dziękuję za ciekawe wypowiedzi. Drastyczna różnica w stosunku do bełkotu i chamstwa poniżej (oczywiście poniżej są też sensowne wypowiedzi, ale niestety incydentalnie).
Zgadzam się i popieram przedstawione przez Was postulaty.
Pozdrawiam
kozyk / 217.172.230.* / 2008-11-12 11:30
Ja mam 'kolege' co ze mna pracuje.
Ma 49 lat w wieku 45 przeszedł na emeryture(mial wtedy 40 lat pracy bo w sluzbie granicznej 1 rok pracy to 1,5 roku do emerytury).
Pomijajac to ze jest pasozytem jest tez smierdzacym leniem !!!
Ludzie około 50 lat to poprzednie pokolenie, komibnatorzy z czasów PRL, nie umieja cięzko pracowac tylko jak tu caly dzien sie po krecic i wziasc pensje.
Wstyd i zenada !!!
dana1954 / 193.151.54.* / 2008-11-12 19:54
Jeden kolega to nie wszyscy. Ja mam 50+ , wykształcenie pedagogiczne przepracowałam tyle by móc zwariowac w tym zawodzie.przeszłam na rentę chorobową . Z tego ochłapu które dało mi państwo bym nie przeżyła ( nie mówiąc o lekach). Musiałam podjąc pracę .W chwili obecnej pracuję jako szwaczka , biegłośc komputera w jednym małym paluszku , ale czy ktoś chciałby przyjąc "panią po pięcdziesiątce". Wykształcenie, biegłośc obsługi komputera na nic mi to się nie przydało liczy się tylko tania siła robocza . Ile starszych ludzi pracuje żeby pomóc młodym.Ile starszych ludzi pracuje żeby przeżyc. Moja renta chrobowa wynosi 560 zł. to żenada a mam dwie dorosłe córki ,które założyły swoją rodzinę,pokończyły studia i nie mogą znaleśc pracy . Utrzymują swoje rodziny z pensji mężów . Jaką przyszłośc mają ich dzieci . Jakiej Polski się doczekaliśmy . Kogo nazywacie kombinatorami. Takich czasów się doczekaliśmy , każdy kombinuje bo musi.
Bernard+ / 83.22.142.* / 2008-11-18 19:37
W dzisiejszych warunkach umiejętność obsługi komputera to tyle samo, co prawo jazdy kategorii B to nie zawód a niezbędna życiowa umiejętność. Jako pedagog dana 1954 umiesz pracować w zawodzie pedagoga albo w zawodzie niewykwalifikowanego pracownika fizycznego? Moja sekretarka jest mgr inż. ochrony środowiska, po technikum informatycznym i ukończyła podyplomowe studia organizacji i zarządzania oraz zdobyła uprawnienia Audytora wewnętrznego systemu ISO 9000. I to jest pierwsza z 8 kandydatek, która nadaje się w pełni na to stanowisko w przedsiębiorstwie zatrudniającym 1500 pracowników w 20 oddziałach działającym w branży ochrony środowiska. Nie zajmuje się parzeniem kawy ani ewidencjonowaniem poczty to robi pani po Zasadniczej Szkole Zawodowej i 2 tygodniowym kursie obsługi komputerów dla bezrobotnych. Sekretarka a właściwie asystentka zarządu spółki zarabia połowę średniej płacy krajowej a pani od poczty i kawy minimalną płacę, członkowie zarządu przedsiębiorstwa i główni specjaliści mają doktoraty, lub studia magisterskie 2 specjalności zarabiają 3 krotność średniej krajowej i to również nie gwarantuje im trwałości stosunku pracy, bo po 3 letnim kontrakcie nawet najlepiej pracując, mogą zostać bez pracy gdyż będzie nowy konkurs na członków zarządu.
FirezeuG / 2008-11-12 11:34 / Tysiącznik na forum
uwierz mi, nie ty jeden masz takiego "kolegę" :D:D:D
mxxxxxxxx / 84.38.22.* / 2008-11-12 11:34
nie mial 40 lat pracy - to bzdura, mial 40 lat wyliczonych
to jest zwykle zlodziejstwo i okradanie reszty spoleczenstwa
KONKRET / 89.78.8.* / 2008-11-12 11:27
I ZNOW GW JAKO MICHNIKOWA I JEDYNA PRAWDA RACZY GAWIEDZ TAKIM CHLAMEM A GAWIEDZ PODNIECA SIE JAK SZCZERBATY SUCHARKAMI?? TEN NIEUDOLNY RZAD ZNISZCZY POLSKA GOSPODARKE NA CZELE Z PAJACEM PREMIEREM I ZGRAJA MINISTROW Z ULICZNO-PARTYJNEJ LAPANKI. ZA CO NIE WZIALBY SIE TEN RZAD TO PORAZKA I SKANDALE, STRAJKI CALYCH GRUP ZAWODOWYCH A TO DOPIERO POCZATEK OBIECANYCH PRZEZ CUDAKA CUDOW NAD WISLA !!!
FirezeuG / 2008-11-12 11:34 / Tysiącznik na forum
proszę wyłącz caps-a bo tego czytać nie można
man13 / 2008-11-12 11:06 / Tysiącznik na forum
Zlikwidować emerytury i po sprawie. Niech zostaną prywatne ubezpieczenia dla przezornych i pracowitych. A zwolenników "młodych emerytów" wytykać palcami i wyśmiewać. To tylko idioci.
sceptyk / 2008-11-12 11:26 / Tysiącznik na forum
man13,
po raz pierwszy na tym forum napisałeś coś sensownego!
Bo zdaje się rozumiesz problem skąd ma się brać emerytura.
Należy sprywatyzować UBEZPIECZENIA i wprowadzić i DBROWOLNOŚĆ (czyli znieść PRZYMUS).
Dotyczy to ubezpieczeń emerytalnych i zdrowotnych! Piszę tu o tym od dawna, ale twój fanatyzm nie pozwala ci dostrzec sojusznika w słusznej walce o zniesienie przymusu ubezpieczeń.
Może z czasem również inne sprawy zrozmiesz?
arch / 2008-11-12 12:04 / Tysiącznik na forum

man13,
po raz pierwszy na tym forum napisałeś coś sensownego!

POmylił się chłop - 2008-11-12 10:59:59 | man13
Re: Co drugi polak popiera PO.

Oby tak dalej ! A na koniec dobić Ryzykownych i PiSiatych.

---"z politycznego punktu widzenia jest arcyważne, żeby dobić Polskę"

Z antypolskich wypowiedzi Włodzimierza Iljicza Lenina,
Jego zapisku do E. Skljańskiego (zastępcy przewodniczącego Rewwojensowietu)
z dnia 12.11. 1920 r.:
mlody_emi / 84.38.22.* / 2008-11-12 11:11
ten kraj to ku__a jakis koszmar
pewnsja 2000, zus 1500
dushek / 83.15.78.* / 2008-11-12 11:48
Bardzo ciekawe - 1 emeryt - 4 pracujących czyli 6000zł jest na jednego emeryta a on z tego 600zł dostaje?!?!
A za parę lat ma być gożej - 1 emeryt - 2 pracujących - czyli jak? pensja 2000, zus 3000, emerytura 600?
mxxxxxxxx / 84.38.22.* / 2008-11-12 11:54
dodaj do tego lewe renty inne zwolnienia...
ale fakt czegos takiego jak zus powinno nie byc wlasciwie, wtedy czesc kasy by sie odnalazla
man13 / 2008-11-12 11:21 / Tysiącznik na forum
Ano koszmar do zreformowania.
sceptyk / 2008-11-12 11:36 / Tysiącznik na forum
I ty naiwnie wierzysz, że zrobi to ta zgraja tuskowych złodziei????
Właśnie okradli emerytur z kapitału zgromadzonego w OFE.
A to tylko pierwszy krok na świetlanej drodze rozboju, grabieży i hucpy tej partii.
FirezeuG / 2008-11-12 11:41 / Tysiącznik na forum
A wiesz może gdzie można było sobie to OFE wsadzić.
Pomysł trafiony że hoho.
FirezeuG / 2008-11-12 11:17 / Tysiącznik na forum
rozsądne kmbinacja to
pensja 2000, opłaty stałe 150
sceptyk / 2008-11-12 11:03 / Tysiącznik na forum
Bez obaw!
Gazeta Wyborcza wraz z zastępem POstEMPAKÓW oswaja nas z eutanazją. Do 2030 roku eutanazja stanie się naturalną i OBOWIĄZKOWA formą zakończenia życia wszystkich tych, którzy nie będą w stanie płacić podatków.
I problem emerytur rozwiąże się sam, że tak powiem naturalnie.

Tuskowniarze już nas ograbili ze środków zgromadzonych w OFE (niedawno przewalona ustawa emerytalna) upaństwawiając PRYWATNE pieniądze. Mój kapitał został już przejęty przez zachłannych POwszczyków. Teraz dołożą do tego obowiązkową eutanazję i mamy komplet.
Autorem tego bandytyzmu jest niejaki prof.(?) Góra. Zapamiętajcie to nazwisko! Oczywiście działał na polecenie swoich pryncypałów, czyli Tuska, Schetyny, Rostowskiego i całej tuskowniarskiej ferajny!
Głosujcoe dalej na PO. Skończycie zpavulonem w żyle. A wasze dzieci ochoczo oddadzą na przeszczepy swoje organy liderom POstEMpu.
przyszła emerytka / 83.11.88.* / 2008-11-12 12:09
Witam,
Do tej pory nie wypowiadałam się na formu i nie komentowałam żadnych wypowiedzi ale "pan sceptyk' poprostu zwalił mnie z nóg!!!!!!!!!!!!!!!
Jeszcze nigdy nie słyszałam tele plugastw naraz. A rozwiązanie na takich typów jest jedno i oto moja rada.
Jak ma pan takie madrę przemyślenia i super wnioski dlaczego pan sam nie sprubuje naprawić nienajlepiej działajęcego systyemu emerytalnego..... Proszę zakasać rękawy i wziąć sie do polityki bo krytykować to kadży umie a działać na dobro wszytkich ... bardzo nie wielu! POWODZENIA BO ODRAZU TRAFI PAN NA SOBIE PODOBYCH, KTÓRZY TYLKO GADAĆ I OPLUWAĆ UMIEJĄ.
Rozwiązań jest wiele. Lepszych i gorszych, których wymierność możemy ocenić dopiero za jakiś czas. Zgodze się iż należy znieść przumus i wprowadzić dobrowolność odkładania na emeryturę.Tylko jest jeden poważny problem
jak to uświadomić milionom Polaków którzy uważają że emerytura im się należy że od tej pory to co sobie uzbierają To to będą mieli na starość i całej rzeszy polityków czy z PIS czy PO czy też SLD że mają wspólnie działać dla naszego dobra a nie dobro partii czy ich prezesów...
Problem jest bardzo szeroki i trudny z uwagi na fakt że nikt nie myśli o nas a jedynie o tym by pokazać czyje jest na wieżchu - a sejm powinien być miejscem znajdowania najlepszych rozwiązań - wspólnie rządu i opozycji !!!!!
POZDRAWIAM WSZYSTKICH ROZSĄDNIE MYŚLĄCYCH
Greeder / 62.89.78.* / 2008-11-12 13:30
Sceptyk się nieco zacietrzewił, ale rację ma. To nie PiS czy SLD ukradło emerytury z OFE tylko PO. Wszyscy, którym na emeryturze powinni tę partię skreślić. Guzik mnie obchodzą slogany miłości, skoro robią skok na moją kieszeń.
FirezeuG / 2008-11-12 13:39 / Tysiącznik na forum
Oco ta cała histeria z tymi OFE. Przecież po ostatnich zjazdach na giełdzie niewiele zostało z tego kapitału a zanim odpracują się straty to potrwa jeszcze sporo czasu napewno więcej niż żyje jedno pokolenie
Greeder / 62.89.78.* / 2008-11-12 14:23
No i co? To jest powód, żeby złodziejstwo płazem puszczać? To od razu:' ło, z tej Polski tak mało już zostało, niech se POlitycy resztki rozkradną'??
sceptyk / 2008-11-12 14:22 / Tysiącznik na forum
Widać, że słabo orientujesz się w temacie.
Otóż rząd PO zaproponował, a posłowie PO przegłosowali, że po twojej śmierci, WSZYSTKIE kapitały odlożone przez ciebie w OFE zostają upaństwowione, a mówiąc po ludzku, państwo PRZYWŁASZCZA sobie twoje pieniądze.
FirezeuG / 2008-11-12 15:02 / Tysiącznik na forum
i co z tego ??
niby teraz jest tak że jak ktoś płacił przez całe życie i umarło mu się dzień przed emeryturą to całą kasę jaką by dostawał otrzymują jego dzieci i rodzina ??
jakoś nie pamiętam takiej zmiany
Przecież OFE miało niby działać jak biuro maklerskie i inwestować kasę żeby na moim "indywidualnym koncie emerytalnym" (:D:D:D:D) było więcej środków na przyszłą emeryture. Tak jak już pisałem wcześniej jeśli miał bym wybierać to ta instytucja już dawno by poszła z dymem bo pożytku z niej żadnego (ja osobiście kontrolować tego inwestowania nie mogę :( ) nie ma. Sam wolał bym tą kase sobie wydawać albo oszczędzać.

PS Panowie nie gorączkujcie się tak bardzo nad kwestią która jest średnio istotna w całym temacie, bo na dzień dzisiejszy wygląda to tak jakbyście chcieli, ukamienować człowieka który jednorazowo ukradł wam 100, a napić się wódki z tym który regularnie obrabia wasz portwel z 1000 złotych
man13 / 2008-11-12 11:23 / Tysiącznik na forum
Nie głosując na PO skończymy jako niewolnicy Rydzyka/PiSiorka.
sceptyk / 2008-11-12 11:29 / Tysiącznik na forum
No i widzisz, man13?
Raz piszesz z sensem, a sto razy bez.
Czy nie widzisz, jak wlaśnie PO okrada ciebie z emerytury nową ustawą, którą właśnie przewalili ci złodzieje?????
Jaki jeszcze numer muszą TOBIE wyciąć, żebyś zrozumiał, że obecna ekipa Tuska to banda złodziei przebranych za uprzejmych elegancików??????
maoa / 79.184.131.* / 2008-11-12 11:20
głosowałem i będę glosował na PO i im bardziej będziecie opluwać platforme,tym moje postanowienie będzie mocniejsze.Nie lubię chamstwa.
Olaf09 / 213.25.195.* / 2008-11-12 11:28
Za to posługujesz się głupota. Strzelanie sobie w kolano, to nie jest najmądrzejsze POsuniecie;-)
sceptyk / 2008-11-12 11:22 / Tysiącznik na forum
Ha ha ha!
Nie lubisz chamstwa i na chamstwo, zlodziejstwo i bandytyzm głosujesz!
Masochista jakiś. Ale to takie polskie!
fik_mik / 85.222.34.* / 2008-11-12 16:06
Sceptyk - PISiorku od ojca rydzyka. A co twoi idole zrobili dla tego kraju za wyjatkiem ogólnego bałaganu ??
HeS / 83.7.174.* / 2008-11-12 11:00
Pomyłka w tytule. Nie emeryci tylko politycy.
FirezeuG / 2008-11-12 11:07 / Tysiącznik na forum
nie emeryci ani nie politycy tylko idiotyczny system emerytalny
zahir / 62.87.244.* / 2008-11-12 10:57
Co teraz zrobic z tymi darmozjadami, pasożytami, którzy rujnują polska gospodarke, na których tylu ludzi musi pracowac???

Wybić za młodu!!!!!

Niech sie rząd zastanowi jak zmienic ustawy a nie zabierac emerytom, którzy licza każda złotówe!!
brodaty 1234 / 212.2.99.* / 2009-01-18 09:24
Zahir w Oświęcimiu można by TANIM kosztem uruchomić piece i tam ich wszystkich.
A przy okazji mydła byśmy tanio nakręcili.
wolny człowiek / 83.27.31.* / 2008-11-12 10:48
I znów nagonka na emerytów. Tak emeryci to zakała budżetu!!! Gospodarkę doprowadzą do ruiny.
SKANDAL!!!!!! Banda złodziei znów sonduje ile jeszcze można ludzi ograbić. Ci ludzie całe zawodowe życie płacili składki i świadczenia im się należą!!!!!!!. Nikt im nie robi łaski. Gdzie sprzeniewierzyły kolejne ekipy kasę z prywatyzacji? Tam był udział wielu obecnych i przyszłych emerytów w majątku narodowym. Od prawie 35 lat płacę składki na tą złodziejską instytucję i teraz ci złodzieje przygotowują mnie że nie mam co liczyć na emeryturę.
Tak właśnie zrobię, gdy skończę 55 lat nie zapłacę wam złodziejska raso ani 1 zeta na zus!!! Czas przejść do szarej strefy i ocalić trochę grosza dla siebie, bo na to złodziejskie państwo nie ma co liczyć.
FirezeuG / 2008-11-12 11:14 / Tysiącznik na forum
No widzisz rozsądna myśl na koniec twojego postu.
Natomiast jak będziesz mieć jakieś pretensje do wysokości twojej emerytury za kilka lat to popatrz na panów górnikówm, kolejarzy albo stoczniowców którzy nie będą już pracowali od dłuższego czasu. Pomyśl też ciepło o ludziach którzy właśnie załatwili sobie rentę inwalidzką a codziennie widzisz jak pracują. To nic że większość z nich ma mniej niż 45 lat.

Możesz podejść do takiego osobnika, podać mu rękę i powiedzieć "Włąśnie dzięki tobie mam na stare lata tyle a nie wicej"

Pozdrawiam
Vikii / 83.24.217.* / 2008-11-12 10:07
Proponuję , nie siać paniki i nie nastawiać ludzi przeciwko sobie, bo to głupie . Ludzie po 60-tym roku życia mają prawo dożyć swoich lat w godziwych warunkach. Wielu zapewne nie dożyje, a ich pieniądze przepadną w worku bez dna zwanym ZUS-em, lub jakimś OFE-em. Mój ojciec pracował na swoją emeryturę ponad 35 lat, a ZUS wypłacał mu emeryturę do chwili śmierci zaledwie kilka lat. Zresztą przepowiadacze jak zwykle się mylą.
ediii / 213.158.196.* / 2008-11-12 10:18
mój dostał emeryturę po 15 latach, ale nie z ZUS. :)
Rymek / 62.93.39.* / 2008-11-12 09:55
Postulaty Sierpniowe, p. 14:

Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 55 lat, a dla mężczyzn do lat 60 lub przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek.

A co jest teraz? Czy o TAKE POLSKE walczyliśmy?
sceptyk / 2008-11-12 11:05 / Tysiącznik na forum
Bolek Wałęsa o take!
FirezeuG / 2008-11-12 10:39 / Tysiącznik na forum
ja o nic takiego nie walczyłem :):)
vvszef / 79.188.238.* / 2008-11-12 10:57
ty p********** w stołek
FirezeuG / 2008-11-12 11:19 / Tysiącznik na forum
nie poprostu nie byo mnie na tym świecie :)
więc z tą walką się nie identyfikuje
mxxxxxxxx / 84.38.22.* / 2008-11-12 10:28
i dodal bym jeszcze -
jeszcze nigdy tak wielu nie chcialo tak wiele od tak niewielu
mxxxxxxxx / 84.38.22.* / 2008-11-12 10:04
taa solidarnosc i opzz - najwieksi zlodzieje 3RP, wywalczyli wolnosc (solidarnosc, nie opzz) i zaraz potem zaczeli okradac reszte spoleczenstwa.

Najnowsze wpisy