Forum Forum emerytalneOFE

Emeryci wykończą polską gospodarkę?

Emeryci wykończą polską gospodarkę?

Money.pl / 2008-11-12 07:37
Komentarze do wiadomości: Emeryci wykończą polską gospodarkę?.
Wyświetlaj:
mxxxxxxxx / 84.38.22.* / 2008-11-12 09:31
Należy jeszcze dodać - Ceny mieszkań będą rosnąć bez końca o 15% rocznie! jak wymrą ludzie to będą w nich mieszkać analitycy expandera i money.pl
AndrewNew / 83.16.121.* / 2008-11-12 09:29
Europa już znalazła na to lekarstwo:

1. walka z koścołem - bo propaguje rodzinę, wartości itp zaściankowe nonsensy

2. legalizacja par homo z prawem do adopcji dzieci.

Trzeba to więc szybko wprowadzić w Polsce.
oxygen / 79.188.238.* / 2008-11-12 09:41
z tuskami to nie będzie problemu. Z poparciem rodziny gazety wyborczej i tvn zapewne.
rudykaszub / 79.188.238.* / 2008-11-12 09:23
a co zrobiliście z ich pieniędzmi ? przez cały czas swojej pracy przeciez płacili na swoją emeryturę !
Przypomnę, że przez ostatnie 20 lat finansami Polaków zarządzał faktycznie BALCEROWICZ.


Pytam gdzie są ich pieniądze ?
a z wcześniejszych opkresów okupacji Polski przez komuchów możecie zapytać SZMAJDZIŃSKIEGO,gdzie są tamte pieniądze z lat wcześniejszych. Zrobiliscie z niego wicemarszałka SEJMU.
Xman / 83.7.153.* / 2008-11-12 09:39
Składki emerytalne zawsze szły na bieżące świadczenia. Pomijając fakt pożyczki za czasów PRL przez ówczesnego mocarza :). Tą dziurę do dziś nie można wypełnić.
oberek / 79.188.238.* / 2008-11-12 09:50
to odwalcie się od emerytów i przestańcie ich straszyć platfusy ! Nie dosć że wasi kumple z OFE już kręca na emerytach lody a teraz kombinują 3 filar tez dla kolejnych "specy" liberalnych od funduszy !

Reasumując :
1/ Jest kasa budżetowa dla banków prywatnych, w których prezesi zarabiają kilka milionów rocznie
2/ Jest kasa budżetowa dla koncernów niędzynarodowych
3/ Jest kasa na luksusowe emerytury dla ubeków i innych przesladowców polskich patriotów typu kiszczak.

Nie ma kasy na emerytury Polaków !
kwintesencja liberalizmu !
FirezeuG / 2008-11-12 10:48 / Tysiącznik na forum
W twojej wypowiedzi można sie natomast doszukać kwintesencji innego rodzaju, ale na forum wulgaryzmów nie używam.

ale odpowiadając:
1 Tak bo te banki trzymają większość kasy społeczeństwa, a jak jakiś upadnie to panika będzie taka że nawet nie będzie czego zamiatać na tym gruzowisku.
2 Tak bo stopień zatrudnienia w tych koncenrach jest kolosalny a dzięki temu ludzie tam pracujący mogą cokolwiek przeznaczyć na emerytów
3 Wedle twojej tezy to należy się im to jak "psu buda" więc nie powinieneś się dziwić. Poza tym to ciekaw jestem ilu takich emerytów procentowo jest w całej populacji, odsetek pewnie nikły więc niewiele by to zmieniło.

Nie rozdaje się kasy bez sensu.
Kwintensencja rozsądku.
oberek / 79.188.238.* / 2008-11-12 11:06
ad 3/ obecnie jest to 1 miliard rocznie, wcześniej od 1989 roku było tego więcej rocznie , razem gdzieś ok, 30 miliardó złotych kosztowało Polskę utrzymanie w komforcie ubeków, mało !?
ad 2/ jęsli dopłacamy LG 450 milonów za rok 2007 to kto wypłaca pensję tam zatrudnionym ? polscy podatnicy czy koncern ? to z tych wypłat płacone są skłądki emerytalne tam zatrudnionych.
ad1 to żal du...pę ściska nad taka żałosną opinią

Do szkół , do szkół ...... póki jeszcze możesz !
sceptyk / 2008-11-12 11:32 / Tysiącznik na forum

Do szkół , do szkół ...... póki jeszcze możesz !

Obawiam się, że właśnie takich głupot nauczyli go w szkole.
PAŃSTWOWEJ i rzekomo bezpłatnej.
Która nauczycielka w przeciętnej szkole ma jakieś pojęcie o finansach, skoro absolwent liceum nie umie policzyć procentu składanego od kredytu?
FirezeuG / 2008-11-12 11:32 / Tysiącznik na forum
niestety szkoły jużskończyłem a do następnych się nie wybieram

re 3/ łącznie (za wszystkie lata) 30 mld to jak splunięcie w porównaniu do tego ile kasy ginie w rozpuchniętym systemie socjalnym (patrz ostatnie sprawy czyli stocznia)
re 2/ a wliczłeś chłopczyku infrastrukturę, technologia w regionie edukacja nauka zawodu podatki od gruntu i (raczej globalne) wzorst zaufania do naszego kraju w związku z takimi inwestycjami itd?? Tego raczej nie brałeś pod uwagę. Pewnie lepiej byłoby płacić zasiłki dla bezrobotnych a potem borykać się w jakimś regionie z lawiną wzrostów patologii społecznych które trzeba leczyć lub zwalczać.
ad 1/ Twoje myślenie kończy się chyba na czubku własnego nosa (ewentualnie na mejscu w którym kończą się plecy) jeśli nie wiesz co może się stać w takim wypadku to proponuję przeanalizowć dane makro ze stanów i japonii.

I tu przyznam ci rację, do szkół , do szkół .... bo kiedyś podstawówkę przecież musisz skończyć

pozdrawiam
opis / 79.185.154.* / 2008-11-12 08:45
Za przestępstwo powinno być uznane stwierdzenie iż emeryci wykończą polską gospodarkę. Emeryci pracowali i emerytura im się należy. Po zakwestionowaniu emerytur przyjdzie pewnie kwestionowanie innych świadczeń. To test. Ubezpieczyłeś np. dom i płaciłeś składki. Jest ok. Nieszczęście i okazuje się że jesteś złodziejem czyhającym ja firmę ubezpieczającą. Jeszcze raz podkreślam, to test ile jeszcze można ludziom zabrać i do jakiego ucisku dadzą się bez większego szemrania doprowadzić. Będzie źle.
Mozets / 84.38.88.* / 2008-11-12 10:47
Właśnie odszedłem na wcześniejszą emeryturę, mam 61 lat życia . 43 lata pracy, w tym 20 lat pracy w szczególnych warunkach. Tak naprawdę mogłem śmiało pracować jeszcze z 10 lat. Ale przedsiębiorstwa tzw. "państwowe" - wypychają na siłę kogo sie da na emeryturę. Nie chorowałem , ostatnie 15 lat pracowałem w ruchu 4 brygadowym. Wykształcenie miałem nawet za wysokie na tym stanowisku. Ale szefowie lubią ruch w interesie. (Przyjmowanie nowych, "swoich", posłusznych itp.itd.)
Od 3 miesięcy czekam na telefon z nowej pracy - gdzie chętnie zaproponowano mi pracę w mojej specjalności za niewielkie - ale satysfakcjonujące mnie pieniądze. Jednak milczenie się przeciąga. Podobno wszyscy "tną koszty". Bo recesja szaleje w USA. Planuję wyjazd na plantację bawełny w Alabamie. Mam nadzieję na referencje od samego Baracka Obamy.
Kapitan rezerwy Mozets. Specjalista uzbrojenia.
FirezeuG / 2008-11-12 10:50 / Tysiącznik na forum
Podziwiam i przesyłam pozdrowienia z wyrazami uznania i szacunku
oxygen / 79.188.238.* / 2008-11-12 09:39
tuskowej gawiedzi zalezy aby koncerny zachodnie miały dotacje budżetowe idące w setki miliony , aby mieli zwolnienia z podatków i cały szereg ulg, Polacy są na szarym końcu ich myślenia o Polsce, no chyba że jesteś kolesiem libarałów i krecisz jakieś 'lody" z Sawicką.

Jeszcze chwilę i przegłosują razem z groteskowym PSL -em eutanazję dla tych co mają przejść na emeryturę.

Przypomnę że broniine przez Wałęse (weto w 1992)luksemerytury ubeków , specy od wyrywania paznokci przekraczały ponad miliard złotych. W tym przyypadku nie było larum, że super przywileje wykończa polską gospodarkę.
laszczyny / 77.253.140.* / 2008-11-12 10:00
"Przypomnę że broniine przez Wałęse (weto w
1992)luksemerytury ubeków , specy od wyrywania paznokci
przekraczały ponad miliard złotych...."

Tak kaczy nawozie masz całkowitą rację Dopiero dwaj pisdzieelce uchwalili i wprowadzili w życie tę wspomnianą ustawę zabrali ubekom i dali biednym emerytom z ZUS i KRUS jeden jako prezio a drugi jako jego brat poprawili Wałęsę. Weź lekarstwo i odejdź od kompa grozi Ci eutanazja ciała,kolejna po eutanazji rozumu!
jola217 / 2008-11-12 09:10
Może przyjdzie kiedyś taki czas, gdy czerwoni złodzieje (nieważne czy z PIS/PO/PZPR) zapłacą za lata grabieży na swoich obywatelach. I za podjudzanie ich między sobą. Ale może nie nadejdzie, i obym się myliła - kolejny MadMAx będzie filmem dokumentalnym kręconym z ukrytej kamery.
dareg / 87.207.175.* / 2008-11-12 09:04
w pełni popieram !
a ponadto rząd powinien zrozumieć, że problemu się nie rozwiąże zmniejszając z roku na rok uprawnienia emerytalne bez polityki społecznej kreującej większy przyrost naturalny.
Francuzi na to wpadli juz wiele lat temu i są efekty !
Agit / 2008-11-12 10:56 / Bywalec forum
Wiesz, nakręcanie polityki prorodzinnej ma swoje wady i zalety. Z jednej strony będzie nas coraz więcej, a z drugiej strony nasze podwórko dalej pozostaje tej samej wielkości. Im więcej ludzi tym ceny gruntów, nieruchomości itp. będą rosły w górę. Z drugiej strony temu "przyrostowi naturalnemu" trzeba znaleźć pracę. Nie dziwi mnie że w chinach wprowadzono ograniczenie na ilość dzieci, bo ten kraj by tego nie przeżył. W odpowiedzi na taką sytuację nie przeżyje tego ich system emerytalny, ale coś za coś.

Co do naszego systemu emerytalnego to wiadomym jest że na emeryturę musisz sobie zapracować, ale jak pracujesz tylko 20 lat (przykład), a żyjesz przez 80 to gdzie tu jest sprawiedliwość społeczna jeśli wszyscy się na ciebie zrzucają? Szczególnie jeśli jedni pracują 40 lat a nie tak jak Ty - 20. Przywileje emerytalne nie mogą pozostawać bez zmian jeśli średnia długość życia się wydłuża. Wtedy Ci co płacą obecnie albo powinni płacić więcej (bo sami potem będą żyć dłużej) albo niech wydłuża im się po trochu czas pracy. Inną sprawą jest to że czas odejścia na emeryturę powinien być zależny do własnej decyzji i wyliczany na podstawie składek emerytalnych, a nie tego czy ktoś był UBkiem czy Policjantem czy zwykłym robotnikiem. Chcesz iśćwcześniej na emeryturę, to płać większe składki!
FirezeuG / 2008-11-12 11:40 / Tysiącznik na forum
Pięknie rozpisane.
Większość ludzi powinna sobie przeczytać twojego posta może więcej by zrozumieli.

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje trafności :)
Greeder / 62.89.78.* / 2008-11-12 13:41
Ble, ble, ble. Ależ mądre. Ludzie mają pracować dłużej i żyć krócej. Rozwiązanie Agita. Niestety, dzieje się tak, że ludzie żyją coraz dłużej. W naszym systemie ubezpieczeń oznacza to, że coraz więcej ludzi musi pracować na emerytów, bądź należy przesuwać wiek emerytalny. Podobno, gdyby wziąć standardy Bismarcka, który jako pierwszy wprowadził system ubezpieczeń społecznych, do czasów dzisiejszych, to na emeryturę odchodzilibyśmy, bagatela w 90 roku życia.
Chiny w końcu lat 70tych to kraj kamienia łupanego, nic tam nie działało. nie przyrównujcie ich prehistorycznych rozwiązań do współczesnych gospodarek.
FirezeuG / 2008-11-12 14:03 / Tysiącznik na forum
Pytanie mam takie do ciebie:
Przeczytałeś to co tam było napisane czy tylko poskładałeś literki bez zrozumienia ?

W poście AGITA chodzi o pewne zależności które trzeba utrzymać aby bilans wychodził na zero czyli żeby nikt nie dopłacał do nikogo.

W przykładzie zaczerpniętym z Bismarcka powinieneś uwzględnić jedno co można przełożyć na nasze realia. Jak chcesz mieć 5000 emerytury to pracuj do 90 a jak chcesz mieć 600 to zakończ karierę mając 30 i tyle. A całościowo chodzi oto żeby każdy sam decydował kidy kończy i ile chce dostawać po przejściu na emeryture.
Amen

PS na przyszłość zanim napiszesz komentarz to zrozum posta którego komentujesz
Greeder / 62.89.78.* / 2008-11-12 14:26
Zalecam Ci to samo. Mój post tyczył się głównie pierwszego akapitu i wychwalania chińskich sposobów. Też mi argument: ' trzeba im znaleźć pracę', jakby ta praca, to jakieś zło było.
rudy picer / 83.29.203.* / 2008-11-12 07:52
banda rudego oszalała. Emeryt pracował 30 lat a zyje 5 lat, to jest o całe 5 lat za długo. To emeryci zapracowali na takich oprychów jak Tusk, dlatego musi ich wykończyć
Agit / 2008-11-12 11:06 / Bywalec forum
Szkoda tylko że twój przykład nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Aktualnie średnio polak pracuje 30 lat (odchodzi na emeryturę w wieku 55 lat), a na emeryturze siedzi 25 (średnia życia polaków to w tej chwili 80lat).

Prawda jest taka że Ci co najwięcej pracują i często są narażeni na stres, czyli biznesmeni, pracownicy biurowi itp. odchodzą na emeryturę koło 65 roku życia, a potem wykończeni stresem umierają po 5 latach. Za to policjanci, żołnierze i inni "uprawnieni" w wieku 40-45 lat przechodzą na bezstresową emeryturkę i potem dożywają do 90 lat wysysając ZUS praktycznie do cna.
Rozumiem że praca żołnierza czy policjanta jest stresująca, ale czy na pewno? Czy my prowadzimy wojny i mamy lodzi wracających do kraju a niezdolnych później do normalnego życia? Chyba nie bardzo. Czy policjanci naprawdę ryzykują wielokrotnie bardziej niż ja chodząc po ulicy? Że należy im się za to wcześniejsza emeryturka i do tego kilkukrotnie wyższa niż moja?
FirezeuG / 2008-11-12 11:47 / Tysiącznik na forum
Z tymi wcześniejszymi świadczeniami to jest tak że skoro należą się górnikom to powinny się też należeć osobnikom pracującym w biurach obsługi klienata w instytucjach typu TP. Oni dopiero stres przeżywają wytarczy na youtube wpisać sobie frazę "rozmowa z konsultatem" i czowiek się dopiero dowiaduje czyja robota jest ciężka
FirezeuG / 2008-11-12 10:55 / Tysiącznik na forum
Możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób, bo ja chyba jakieś za wolne myślenie mam dzisiaj
pitt2 / 83.17.3.* / 2008-11-12 08:49
Zapewne jesteś blondynką dlatego można zrozumieć ten przygłupi tekst.
Floyd / 2008-11-12 08:55 / Tysiącznik na forum
Zapewne jesteś brunetką
laszczyny / 77.253.140.* / 2008-11-12 09:53
Co chcesz tu wyrwać laskę,czytać nie umiesz czy problemy z testosteronem?
Floyd / 2008-11-12 16:08 / Tysiącznik na forum
Wystarczy, że ty umiesz czytać panie laszczyny przynajmniej według ciebie.
Nie ja zacząłem o blondynkach, a może o blondynkach to wypada, a o brunetkach to już nie?
laszczyny / 77.253.147.* / 2008-11-13 13:38
wszystko wypada nawet płeć w sieci oceniać! ale z idiotami nie polemizuję....
mn7 / 83.3.144.* / 2008-11-12 07:37
System emerytalny jest niesprawiedliwy.
Powinny być wzięte pod uwagę tylko zgromadzone składki emerytalne dla każdego pracownika.
A na emeryturę każdy może iść po roku pracy i będzie miał obliczoną emeryturę z tych składek.
niezadowolony / 193.200.82.* / 2008-11-12 07:59
Polski system emerytalny to jest drugie po totalizatorze sportowym największe oszustwo RP.
Euromaniak / 83.30.152.* / 2008-11-12 09:40
Przepraszam bardzo mieszkam w małym miasyeczku na śląsku mam sąsiada który był górnikiem ma 45 lat i jest emerytem. To chyba kpina chłop że koły w dupie idzie łamać a on się śmieje z nas łosi który będę do 65 roku robić na leni unas jest takich wielu i co robią pobierają % codziennie. Ja ani moje dziecko nie chcę na takich robić sorry jak wam się to podoba to wasza sprawa. Ale będzie coraz gorzej.
Mozets / 84.38.88.* / 2008-11-12 11:06
Nie komentuję tej wypowiedzi. Ale nie chciałbym pracować 20 lat pod ziemią jak kret. Lub 20 lat na misjach w Afganistanie, Iraku, Czadzie czxy innych , podobnych, miłych miejscach. W ciągłym zagrożeniu smiercią. Można tak mówić , jęsli nigdy w zyciu nie pracowało się w takich zawodach.
Lorunia / 87.96.125.* / 2008-11-12 10:28
Parząc na społeczeństwo polskie , i porównując do innych narodowości w kolejnych słupkach trzeba sobie zadać pytanie , w jakich warunkach , żył polski pracownik ! Czy aby nie było tak , że jak brał urlop to najczęściej robił wypady za granicę aby dorobić do nędznej pensji . Przyszła sobota to Polak bierze się za robotę w domu . Polak w domu naprawia i remontuje najczęściej sam , nawet budowa domu odbywa się systemem gospodarczym . Dlatego Polak z natury jest zmęczony na dwóch frontach pracy . W Niemczech i innych krajach wymienionych jest to inaczej zorganizowane . Każdy kto pracuje , to jest zdolny zapłacić odpowiedniej firmie aby wykonała to za niego .Dlatego te kolumny cyferek nie mają się nijak do naszego stanu rzeczy . Ludzie są zmęczeni i chcą odejść wcześniej
man13 / 2008-11-12 11:16 / Tysiącznik na forum
Tu chodzi o pieniądze a nie o zmęczenie. Niemiec nie buduje tylu kościołów a Brytyjczyk nie mieszka w pałacach. Ludzie na zachodzie nie niszczą schedy po poprzednikach tylko dla tego że mieli inne poglądy p[olityczne czy religijne. Polacy, w swym kraju, marnują dorobek pokoleń pracujących przed nimi a do tego są nieefektywni w pracy u siebie.
konserwa / 2008-11-12 11:52 / Tysiącznik na forum
W Polsce cały czas pokutuje mit pracy na półgwizdka i korzystania ze wszystkich możliwości, żeby zakombinować często oszukać. Oszukiwało się PRL i to było dobre, oszukuje się III RP i to jest też dobre. Kochani tylko, teraz oszukują oszukujemy siebie sami. A jeśli znajdzie się ktoś sprytniejszy to oszuka nas na cacy. Wojsko i Policja nie wszyscy są narażeni na stres część siedzi popijając kawę w komisariatach, albo robi w tył zwrot kiedy widzi burdę. Trzeba rozgraniczyć tych co rzeczywiście w stresie pracują i po 45 roku życia na 10 lat posadzić ich za biurkiem (chyba pisać umieją) a nie od razu na emeryturkę i na prezesika spółdzielni mieszkaniowej (to częste miejsce przechowywania emerytowanych wojskowych i policjantów).
Nie podobają mi się emerytury wcześniejsze osób, które nie zmieniają swojego zatrudnienia - robią to samo a odbierają emeryturę i pensję (częste w szkolnictwie wyższym).
Nikt nie zauważa rzeczywistej roli emerytów w naszym życiu - babcie i dziadkowie opiekują się naszymi dziećmi (a może by to wycenić - ile trzeba byłoby zapłacić niani???). Przecież to też ciężka praca. Wreszcie znam kilka przykładów osób, które po przejściu na emeryturę, nawet nie zdążyły pobrać swojego świadczenia bo szybko umierały.
FirezeuG / 2008-11-12 11:01 / Tysiącznik na forum
więc pracuj tam gdzie płacą tyle żeby nie trzeba było robić samemu tego co mogą za ciebie inni.

Ja tak mam i pracuje 9 godz dziennie i się nie przejmuję tym co się dzieje w moim domu. Poprostu wzywam specjaliste. Jedyne co robię to sobotnie porządki bo lubię ze swoją kobietą sobie pogadać podczas sprzątania.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-11-12 11:09
Ty to PRL znasz chyba tylko z ksiazek i telewizji.
FirezeuG / 2008-11-12 11:52 / Tysiącznik na forum
tak i szczerze to źle mi z tym nie jest,

ale co ma piernik do wiatraka ????

jak możesz to mi wytłumacz, bo to dla mnie nie ma różnicy
@@@ / 195.90.107.* / 2008-11-13 18:42
Tyle ze widac ze jestes taki filozof teoretyk ktory pisze o pogodzie siedzac w pokoju bez okien.
jowita741 / 213.92.195.* / 2008-11-14 09:14
Mam lepszy pomysł na emerytów....wytłuc ich!!!! pod mur tak jak za Hitlera~~~~ będzie spokój, sama jestem emerytką i takie artykuły tendencyjne doprowadzają mnie do furii, zobaczymy jak obecni dziennikarze doczekają tego wieku i ktoś napisze art. tej treści????
@@@ / 195.90.107.* / 2008-11-14 12:02
A jak Pani mysli dlaczego eutanazja zostala wymyslona?
theran / 2008-12-18 19:11
No niestety, jest problem i to duży. Bo ludzie odkładali pieniądze latami, a teraz gdy ma przyjść do wypłat emerytur to okazuje się, że to są psie pieniądze. Nie wiadomo kto to będzie wypłacał, czy ZUS, czy OFE, czy jakaś inna instytucja. Teraz rząd ma duże pole do popisu, aby 'lekko' to usprawnić.
2 3 4 5 6 7
na koniec starsze

Najnowsze wpisy