Forum Forum emerytalneOFE

Emerytura będzie nędzna. Sam odłóż półtora miliona złotych

Emerytura będzie nędzna. Sam odłóż półtora miliona złotych

Wyświetlaj:
glewski / 79.110.194.* / 2012-08-09 10:45
Ale po co, statystyczny POlak w Tuskolandii dożywa na emeryturze średnio 4 lata. Dalsze rozwalanie systemu opieki zdrowotnej (tam naprawę siedzi jakiś sdo2wcipniś w kadrach - min,. zdrowia Kopacz, i dokopała) skróci ten czas do 3 lat. Na nasz oddział (gastroenterologiczny) trafiają ludzie nowotworami, wrzodami, nadwagą.POlacy jedzą gów...i gów...żyją, Można ich edukować całe życie a i tak nic do nich nie trafia. To po co ten krzyk z niskimi emeryturami. Mają szansę przeżyć tylko 3 lata, myślę o facetach, kobiety trochę dłużej - do 5 - 7 lat góra...I problem rozwiąże się sam!!!
wiwan / 2012-08-09 21:33
Artykuł jest o systemie ZUS-owym w Polsce.

Dotyczy ubezpieczonych w ZUS, a nie wszystkich Polaków. Bo statystyczny Polak, "obejmuje" również zmarłych w dniu porodu, w przedszkolu i mundurowych. Statystyczny emeryt ZUS dożywa obecnie wieku 82-83 lat- kobieta, 79-80 mężczyzna. Czyli pobierają emeryturę średnio ( zakładając, że nie są na emeryturach wcześniejszych ) 22-23 lat kobieta, 14-15 mężczyzna.

Tak to już jest, że statystyczny emeryt ZUS-owy żyje znacznie dłużej niż statystyczny Polak.
p********** / 77.253.41.* / 2012-07-26 13:37
Odłożę półtora miliona a Belka sprawi, że starczy mi to na po przejściu na emeryturę na trampki. Już tak było za komuny z której się wywodzi. Obecnie też dobrze sobie poczyna inflacja 5%, Belkowe 19% dolar szybuje w niebiosa, a to ponoć dopiero początek. Moja rada - kupuj złoto, ominiesz Belkę a w perspektywie 40 - 42 lat wyjdziesz na swoje z większym prawdopodobieństwem, niż radzą autorzy tego artykułu. Będziesz niezależny od Tuska, Rostowskiego, Belki i im podobnych.
Sylvunia12 / 2012-07-26 14:54
Ja mam plan odłożenia półtora miliona puszek po piwach , aluminium wysoko stoi , wieęc generalnei będę żył dostanie do końca mych dni!!
ogrodnikrst / 2012-05-12 09:27 / Bywalec forum
O tych "wybrańców" trzeba dbać, bo gdy naród wyjdzie na ulice, to kto będzie bronił EURODEMOKRACJI i jej "krzewicieli"?
ETATOWIEC / 77.222.234.* / 2012-04-13 21:20
Mundurowi po 15 latach pracy za ok 4tys dostają
przez cale życie od panstwa ok 6tys emerytury
za nic nierobienie.Pytam dlaczego gdzie tu logika i kto to wymyślił? Na to idzie najwięcej
pieniędzy,sędziowie i prokuratorzy przechodza w stan spoczynku i dostaja kilkunastotysięczne emerytury ile to pochłania pieniędzy? Do KRUS
wpłacaja składki wszyscy pracujący za granica,kupili sobie po kilka ha za grosze i wpłacają 328zł kwartalnie ,jak to się ma do reszty pracowników którym państwo zabiera 1/3 dochodów na wszystkie składki i podatki.CZY NA TYM POLEGA w/g DECYDENTÓW SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA??
tańczący_z_fundami / 83.31.209.* / 2012-04-14 19:00
No właśnie na tym polega SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA. Gdyby to była zwykła sprawiedliwość to po co dodawać dodatkowe słowo "społeczna" ? Z tego wniosek że "sprawiedliwość społeczna" musi być czymś innym niż "sprawiedliwość". A w języku polskim coś innego niż "sprawiedliwość" nazywa się "niesprawiedliwość". Czyli wniosek jest prosty: "sprawiedliwość społeczna" = "niesprawiedliwość".
Tak więc przestań jęczeć, miałes okazję zrobić ze złodziejami porządek przy ostatnich wyborach.
Ryssssssssssiuyu / 195.212.29.* / 2012-06-18 11:54
idzicie do Policji i Służb mundurowych, nie wiem skąd Wy takie kwoty rzucacie? wiecie ile zarabia policjant na starcie :D? mniej niz w kazdej innej pracy, a emerytura, tez jest duzo duzo duzooooo nizsza po 15 latach, niz wy piszecie ;) spokojnie wcale to nie sa kokosy, ale jak chcecie to sie przekonajcie.
totalannihilation / 89.79.81.* / 2012-04-13 10:27
1,5 mln PLN oszczędzając 100zł/m-c możliwe tylko w przypadku, gdy fundusz akcji zarobi przynajmniej 12% w skali roku z kapitalizacja miesięczną (uśredniając wzloty i upadki indeksów) bez uwzględnienia inflacji. Przez cały okres 42 lat.
Tak czy inaczej warto oszczędzać na własną rękę. Rozumiem społeczną odpowiedzialność jednak i tak czuję się okradany. Po co w ZUS cała banda urzędasów i pałace. Oszczędzając całą składkę do ZUS na tych samych warunkach jak powyżej miałbym na emeryturę 6,3 mln zł. Mógłbym utrzymać conajmniej 3 emerytów ponadto co ja odłożyłem. Tylko zastanawiam się gdzie tu sprawiedliwość, gdy ja odkładam ciężko pracując a inni się opieprzają i liczą na pieniądze z ZUS czy innych "społecznych" instytucji.
gość 2 / 89.76.100.* / 2012-04-06 00:37
buhaha dobre to! w końcu się przyznali, że nic nie mają w kieszeni dla przyszłych pokoleń. i jasno jest powiedziane- zadbaj o swoją przyszłość sam. więc tak też robię- z doradcą z open udało się to nieźle zaplanować.
Jamecon / 77.237.3.* / 2012-03-24 15:27
Polacy nie wierzcie dyżurnym liberałom i ekonomistom jednej opcji występującym telewizorniach , że przechodząc na emeryturę po 67 roku życia, wypracujecie / otrzymacie (proporcjonalnie w stosunku do obecnych kosztów utrzymania) wyższą emeryturę od dzisiejszych emerytów.

Statystyczny pracownik w czasie całego ... rozwiń całośćwydłużonego okresu aktywności zawodowej (ok. 47 / 48 lat), spędzi na bezrobociu średnio ok. 1/6 tego czasu tj. ok. 8 lat.

Rządzący nie mówią prawdy o kurczeniu się rynku pracy, który zaczął się już w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia i postępuje i będzie postępował nadal.
W oficjalnych statystykach mówi się „ tylko” o 2 milionach bezrobotnych,
W rzeczywistości liczba jest zaniżona o 55. letnich emerytów, wypchniętych z rynku pracy oraz o ludzi młodych wyjeżdżających do pracy za granicę, do tego należałoby dodać ukryte bezrobocie na obszarach wiejskich.
Jedną z przyczyn ( odsyłam do publikacji naukowych z lat 90) ubywania miejsc pracy jest postęp technologiczny - automatyzacja i komputeryzacja procesów produkcji - tego nie można zatrzymać.

(na marginesie - zapowiadana przez p. ministra Boniego tzw. "Cyfryzacja" również uszczupli rynek miejsc pracy)

Obecnie doszedł/ nasilił się, kolejny (nie jedyny) czynnik wpływający na stały wzrost bezrobocia
– przenoszenie produkcji z krajów europejskich do Azji. („usługi” nie są wstanie wchłonąć rzeszy ludzi pozostającej bez pracy)
– prywatyzacja (w tym niskie płace) + maksymalizacja zysków, to również przyczyna wzrostu bezrobocia a w konsekwencji mniejszych wpływów do budżetu Państwa

W przywołanych opracowaniach naukowych z lat 90 dotyczących rynku pracy w perspektywie jednego, dwóch, trzech pokoleń już wtedy zakładano, że pracujący solidarnie - proporcjonalnie do otrzymywanego uposażenia pieniężnego będą musieli ponosić koszty utrzymania pozostałej nie pracującej populacji.

Kolejne zagadnienie (ważniejsze niż bezrobocie wg autora) poruszone w publikacjach z lat 90-ch to opracowanie procesów zagospodarowania czasu wolnego, ludzi aktywnych i sprawnych fizycznie, pozostających bez pracy - mające bezpośredni wpływ na kondycję psychiczną i fizyczną społeczeństw oraz spokój społeczny.

Przy obecnych uwarunkowaniach i polityce gospodarczej oraz ww. perspektywach dla rynku pracy, przesunięcie wieku emerytalnego na 67. rok życia jest sprzeczne z konstytucją i z prawami człowieka.
Po wejściu w życie ustawy emerytalnej w zapowiadanym „kształcie” w każdym następnym roku przez ok. 12/ 15 lat nastąpi stały przyrost ludzi pozostających bez pracy, pozbawionych prawa do zasiłku.
Rynek pracy co roku zasilany jest przez absolwentów szkół średnich i wyższych.
Przy obecnym ponad 2. milionowym bezrobociu (skromnie liczonym), absolwenci mają znikome szanse na pracę bez ustąpienia miejsca przez osobę pracującą.
W praktyce zwalniani są najczęściej pracownicy z najdłuższym stażem.
( absolwentom pozostaje jeszcze emigracja za pracą, młodzi wyjadą wskaźniki dotyczące bezrobocia nie wzrosną, czy o to chodzi twórcą ustawy, tak „martwiącym” się o przyszłe pokolenia Polaków, )


Żeby dać ludziom nadzieję na przeżycie bez pracy/dochodów do 67 roku.

Do ustawy emerytalnej należałoby wprowadzić zapis - gwarantowanego przez Państwo zatrudnienia po 6o roku życia dla kobiet i dla mężczyzn po 65 roku a w przypadku jego braku, uposażenie emerytalne.

Zastanawiająca jest determinacja rządzących w dążeniu do podwyższenia wieku emerytalnego.
Czy wynika ona z troski o ludzi pracy czy może chodzi o zachowanie / nieuszczuplanie posiadanych przywilejów finansowych „elit” rządzącej i biznesowej
Przykłady:

- Umowy menażerskie, wielotysięczne wynagrodzenia, premie, odprawy

- brak j strategii obronnej wobec działań drapieżnego biznesu, działań uszczuplających dochody Państwa i obywateli

- zbyt liberalny system podatkowy dla podatników których dochody miesięczne, przekraczają wielokrotnie/ dziesięciokrotnie i więcej
średnie wynagrodzenie miesięczne.
Zosia54 / 89.171.15.* / 2012-03-21 09:20
on mówi że będzie nędzna, a jaką emeryturę będą mieli Ci którzy zarabiają najniższą krajową, (w chwili obecnie 1500 brutto), i jeszcze mieliby odłożyć 100zł, z czego?? Ja jestem przerażona, wolałabym nie do żyć tej emerytury
noss / 83.4.96.* / 2012-03-20 10:38
Tylko inwestowanie. Ale najpierw myślenie.
bosbos / 94.251.178.* / 2012-03-19 15:24
pytam co za idiota robił te obliczenia, właśnie takich ekonomistów mamy, niestety i oni mają decydować o naszych emeryturach? Odkładając 100zł miesięcznie po roku mamy 1200zł a po 47 latach około 56400zł a gdzie twoje 1,5 mln zł tzw. ekonomisto, zakładając że zaczynający dzisiaj pracę ma około 20 lat, bo po studiach będzie miał więcej
jacobshhm / 31.187.3.* / 2012-03-19 18:41
No i to jest wlasnie Polskie puste myslenie, odkladajac 1zl bede mial 1zl, nie do konca.
Zapominasz kolego bosbos, ze te fundusze beda zarabialy przez te 47 lat a kto jest madry to jescze wie ktore fundusze wybrac.
tedchom / 2012-03-19 23:22 / Tysiącznik na forum
Dokładnie kolega bosbos jak widać nie wie, że pieniądze odłożone cokolwiek pracują. Nawet na lokacie bankowej choć to rozwiązanie uważam za pomyłkę. Podlicz sobie kolego:
Odkładasz 100zł po roku odłożyłeś 1200zł(załóżmy że nic nie zarobiła inwestycja), w następnym roku kolejne 1200 ale między czasie te 1200 dało załóżmy 5% zysku to ile masz po dwóch latach?
2400 czy więcej?
Ten prosty przykład pokazuje różnicę pomiędzy osobami inteligentnymi finansowo a tymi którzy tego nie rozumieją, oczywiście często nic nie mają oprócz racji.
A gdyby tak pomyśleć?
Ludzie uwielbiają pewny zysk bez ryzyka, ale czy nie jest to błędne myślenie? Czy pozwoli nam to rzeczywiście zarobić?
Dla przykładu: kupujemy co miesiąc węgiel, którego cena idzie stale w górę.
Cena kilograma wzrosła ze 100 do 140zł/kg., w okresie 10 lat czyli wzrost o 40%.
Pytanie ile procent zarobiliśmy dokupując co miesiąc za stałą kwotę? 40%?
Kto tak uważa jest w totalnym błędzie. Zysk mamy na poziomie nie całe 19%
Drugi przykład:
Kupujemy przez te same 10 lat co miesiąc węgiel, którego cena w między czasie spadła o 50% (do 50zł) i potem wzrosła do 90zł, czyli każdy kilogram jest po 10 latach mniej wart (stracił na wartości) o 10%
A co z nami? Mamy stratę czy zarobek?
Tutaj niespodzianka dla niezorientowanych.
mamy zarobek ponad 21%.
Ryzyko bierze się z nieświadomości kochani.
erftgedftrdfr / 31.100.190.* / 2012-03-20 23:13
Dobrze zes nam to powiedzial...inteligentny finansowo... a reszta to patalachy...
bezrobotny / 86.28.187.* / 2012-03-20 22:14
A skad wziac te 100 zl miesiecznie ?
tedchom / 2012-03-21 02:02 / Tysiącznik na forum
Zarobić!!!!
A co liczysz na darowiznę?
Nie ma u nas żadnego bezrobocie tylko jest totalne otumanienie.
Szukam ludzi chcących zarobić i co? i nic. Każdy szuka etatu gdzie nie będzie musiał nic myśleć tylko zachowywać się jak maszyna, co każą zrobi albo i nie, ale wypłatę żądać to by umieli. Ludzie poszerzajcie horyzonty bo zginiecie.
Coraz bardziej jestem przerażony czytając co niektóre wypowiedzi. Dlaczego nie chcecie zarabiać robiąc coś do czego trzeba się przyłożyć, ale co daje dobre pieniądze?
Często słyszę ja się do tego nie nadaję.
Nie znam ani jednej osoby zdeterminowanej, która nie doszłaby do celu, ale znam setki osób wystraszonych które nie mają zbyt wiele, ale za to poczucie krzywdy mają wyraźnie zawyżone.
Dziwicie się że potem jest jak jest?
Umiemy szukać winnych w koło ale lustra unikamy jak ognia, a to właśnie nasza postawa jest główny powód naszych niepowodzeń.
vviniar / 62.244.135.* / 2012-03-21 12:46
Dawno, kolego nie widziałem tak mądrego komentarza w internecie. Cieszę się że są jeszcze ludzie którzy myślą podobnie do mnie. Pozdrawiam
Matka nieBoska Polka na uchodztwie od polskiej glupoty / 31.53.132.* / 2012-03-17 22:07
Plan jest taki ,ze faceci beda dostawac 30% pensji z ostatnich paru lat, a kobiety tylko 20% , za 10 lat te procenty jeszcze zmaleja,bo sie beda tlumaczyc niskim przyrostem naturalnym, rodzic to kazdy glupi moze, tylko potem za co? kosciol nie rodzi ( przynajmniej oficjalnie) ,ale kase zabiera, wiec nikt glupi nie jest,zeby urodzic jak krowa a potem za zebry. Do tego kobiety sa bezcelnie oszukiwane w tym kraju,gdyz po cICHU zabrano im mozliwosc dziedziczenia emerytury po mezu,wiec jesli do tego taka kobieta zajmowala sie tylko doemm albo byla bez pracy w wieku od 50 do 60 lat (co bardzo mozlwiwe,bo nawet 40parolatek jest juz niechciany na poslkim rynku pracy) to niby z czego tacy ludzie beda zyli??? to bedzie nedza jedyna na skale EUROPY, ludzie beda musieli wyprzedawac co maja i isc pod most, no chyba ze oczywiscie zaoferuje im sie hipoteki odwrocone, na zasadzie ty nam dasz chalupe warta 1 mlz zlotych a mi ci damy za to 500 zl miesiecznie, moze daj boze przezyjesz po 67 roku zycia conajwyzej 10 lat (czyli wezmiesz z 60 tys zl),hehehe, to jest robienie czlowieka w balona, haruj sobie do 57 roku (o ile bedzie robota dla ciebie) potem nic, emerytura malenka albo zadna, wiec jesli ktos nie jest glupi to juz inwestuje sam na swoja emetyrure, inwestuje ,nie odklada, bo na odkladaniu to jeszcze nikt sie nie wzbogacil.
njkkk / 67.221.255.* / 2012-03-17 19:34
bzdura bzdura inwestujcie w dzieci i ich wykształcenie
Rodak / 79.191.23.* / 2012-03-17 09:16
Moja pensja jest teraz nędzna 1 500 - 2 000 zł netto . Co mam zrobić ?
tedchom / 2012-03-19 23:32 / Tysiącznik na forum
Niestety tylko co miesiąc odkładać coś dla siebie
.Paweł / 195.245.104.* / 2012-03-16 21:08
Czego nie zdradzi Ci żaden
doradca finansowy i dlaczego?
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ www.entpik.pl
Zobacz. Zrozum. Zastosuj.
http://pigulkiwiedzy.tv/ksiegaznetu,kampania/czego-nie-zdradzi-ci-zaden-doradca-finansowy-i-dlaczego.html
* Jak od zera zbudować 2000 zł
dochodu pasywnego w 3 lata?

* Jak realnie i płynnie przejść w 3 lata
drogę od pracownika do inwestora?

* Jak zwiększyć sprzedaż w nowo założonej
firmie nie mając kapitału i znajomości?

* 2 sposoby na dochód pasywny, o których
nigdy nie słyszałeś.

Zapisz się na transmisję na żywo, ze spotkania,
które odbędzie się już w najbliższy poniedziałek,
19 marca, o godzinie 20:00.
http://pigulkiwiedzy.tv/ksiegaznetu,kampania/czego-nie-zdradzi-ci-zaden-doradca-finansowy-i-dlaczego.html
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy