Forum Forum emerytalneOFE

Emerytura będzie nędzna. Sam odłóż półtora miliona złotych

Emerytura będzie nędzna. Sam odłóż półtora miliona złotych

Wyświetlaj:
KOBA / 83.14.54.* / 2012-03-15 09:19
Po prostu nalezy rozgonic ten cały rzad !! Polski rząd ma dbać o mieszkanców i obywateli Polski !! To nie jest nasz rzad !! Kto ich wybrał !!!PJN główną siła w walce o przyszłośc Polski !!
zby79 / 2012-03-15 09:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czyli rząd Tuska to niekompetentna zbieranina oszustów, których jedyną umiejętnością jest wypłacanie milionowych premii osobom, które nic nie potrafią. Może te 6 miliardów Euro dla Grecji na ZUS wpłaćcie? Już za późno. Tusk dostał za to uścisk dłoni więc niestety.
www.pustamiska.pl / 89.73.102.* / 2012-03-15 09:14
A z czego kur.. mam odłożyć na emeryturę?????
odemen / 188.146.35.* / 2012-03-15 09:11
Reforma emerytalna to wydłużenie wieku emerytalnego,i nic więcej.To co to za reforma,to kpiny,to reforma księgowa,nie dla obywateli a dla Tuska i reszty(i kolesi z Brukseli)
retard / 87.206.158.* / 2012-03-15 09:11
dobrze że mnie ostrzegliście
squun / 78.133.227.* / 2012-03-15 09:10
Pinokio jak zwykle kłamie!

Dzisiejszy emeryt wcale nie ma tak źle, co roczna podwyżka murowana o wskaźnik inflacji+coś jeszcze. U mnie w pracy z podwyżkami jest jak z yeti wszyscy o nich mówią ale nikt ich nie widział!!!
squun / 78.133.227.* / 2012-03-15 09:06

Gdy w 1999 roku wprowadzaliśmy w życie reformę emerytalną i decydowaliśmy o przeniesieniu części środków z ZUS do OFE, to od razu było wiadomo, że powstanie ogromna dziura. Już wtedy trzeba było decydować, czym ją wypełnić. Moim zdaniem, właśnie wtedy trzeba to było załatwić szybkim wydłużeniem wieku emerytalnego


Ta reforma od początku była gów..o warta !!!
Po co to dziadowskie OFE w ogóle powstały! Wystarczyło zacząć liczyć z zusie kto ile wpłacił i tylko tyle na emeryturze mu oddać (w dobie komputerów to nie jest trudne).

A co robi OFE ?! kupuje nasze firmy za nasze pieniądze(drugi raz bo one i tak były państwowe czyli nasze), kolesie przy okazji się obłowili.

A te firmy mimo że już dwa razy za nie zapłaciliśmy i tak dalej nie są nasze!


Gomułka na którym bazarze kupiłeś tytuł profesora?!
hamulec postępu / 83.27.12.* / 2012-03-15 10:28
Zobacz jak za tą reformę został nagrodzony ten który ją firmował czyli buzek. Teraz już wiesz czyje interesy reprezentował ten "reformator".
Rudy liczy na to samo.
kygjyk / 178.56.139.* / 2012-03-15 09:06
Tylko ile to 1.5mln będzie warte za 50 lat?! A zresztą jaka jest gwarancja, że to tow. ubezp. nie padnie albo cały system się nie zawali?
pablo00102 / 91.207.92.* / 2012-03-15 09:01
wy nawet nie dozyjecie tej emerytury, bo nie bedziecie wstanie pracowac, reszte zrobi opieka zdrowotna, nie bedzie was stac na opieke zdrowotna, takie sa zalozenia tych POsrancow, wymorduja was w bialych rekawiczkach zanim dozyjecie renty. Bo przeciez to oni sobie musza je zapewnic waszym koszte. Przejzyjcie na oczy!
Floyd / 2012-03-15 17:16 / Tysiącznik na forum

Przejzyjcie na oczy!

Ciekawe kiedy ty przejrzysz na oczy i ile będziesz musiał przećwiczyć rządów aby zrozumieć, że czy będzie PO z Tuskiem czy PiS z Kaczyńskim czy jeszcze ktoś inny, to będzie to samo.
Przecież wszyscy chcieli kapitalizmu, no to go mają i zmiana jednego premiera na innego nic tu nie może zmienić, chyba żeby powstała partia która zmieni system na jakiś inny ,ale to już inna bajka.
~~m / 151.88.22.* / 2012-03-15 09:01
DONEK jeszcze ci się odechce tego "płemiełowania" zemszczą cię ludzie za złodziejstwo, a wiedz że to działa. Zniszczyłeś Polskę łachmyto, lepiej byłoby dla ciebie abyś wziął manele i do merkel pod opiekę.
2342343 / 86.111.118.* / 2012-03-15 08:55
Synonim słowa Polska to nędza, więc mnie to nie dziwi.
squun / 78.133.227.* / 2012-03-15 08:54
ciekawe jak oni to liczą, że na emeryturze dostanę 20% ostatniej pensji. Skoro teraz prze 45 lat pracy płacę 20% składki i na emeryturze oddadzą mi te 20% to czy to oznacza że będę żył 112 lat !
A jak nie dożyję to czy mogę ich podać do sądu i oddadzą mi resztę mojej kasy?!
Pilsener / 2012-03-15 08:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
- wysokich podatków (od 40% pensji wzwyż)
- niskich emerytur (około 30% ostatniej pensji)
- tolerowania różnego rodzaju uprzywilejowanych, równiejszych

Żeby społeczeństwo zrozumiało, że państwowe emerytury bazują na oszustwie? Państwowa emerytura to taka piramida finansowa - ci co są na samym dole pracują do 67 roku życia i dostaną 30% ostatniej pensji. Goście na górze typu agent Tomek czy pułkowy Przybył pracują do 35-40 roku życia a emeryturę mają wyższą niż dwie krajowe.

Ale społeczeństwo popiera ten system bo naiwniacy liczą, że też się załapią do "równiejszych". Czas zejść na ziemię.
6 6 6um6 / 87.205.28.* / 2012-03-15 08:52
Twórców reformy emerytalnej OFE i przywódców ,działaczy zgniłej solidarności należy postawić przed sąd za okradzenie ludzi z majątków .Dla nich konfiskata majątków i 10 l. za kratami. tego się domagamy-Społeczenstwo.
opilap / 94.42.36.* / 2012-03-15 08:50
NASZ SPECJALISTA OD SUKCESU, SZYKUJE NAM EMERYTURY - JEDNO PIĘKNE EXPOZE, DRUGIE PIĘKNE EXPOZE I CO???
JEDNO JEST PEWNE, POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO ZAPŁACI ZA NIE UDOLNE RZĄDY TUSKA. ZA TO NASZ PREMIER WRAZ Z MINISTREM SPRAW ZAGRANICZNYCH RADKIEM - PO ZŁOŻENIU PROPOZYCJI ODDANIA SUWERENNOŚCI POLSKI POD PANOWANIE NIEMIECKO UNIJNE - SZYKUJĄ SOBIE POSADKI W UNNI - TO TAKI "PATRIOTYZM" EUROPEJSKI.
JAK DODAĆ JESZCZE DO TEGO KATASTROFE SMOLEŃSKĄ I POSTAWĘ NASZYCH WŁADZ ODDAJĄCYCH ŚLEDZTWO ROSJANOM (oni to umieją wyjaśniać takie sprawy - mają wprawę - Biesłana, okręt podwodny Kursk...) CAŁY KONTEKST ROZGRYWKI TUSKA Z PUTINEM PRZECIWKO KACZYŃSKIM PRZED WYLOTEM DO KATYNIA - TO JAWI NAM SIĘ CAŁA POSTAĆ NASZEGO PREMIERA PSEŁDO EUROPEJCZYKA - ALE MAMY RZĄDZICIELA.
A SWOJĄ DROGĄ WIDAĆ STĄD JAK WIELKĄ WŁADZĄ SĄ MEDIA - OPANOWANE TOTALNIE PRZEZ KOMUNO LIBERAŁÓW - TO ONE OTUMANIAJĄ MASY LUDZI KTÓRYCH NIE STAĆ NA SAMODZIELNE MYŚLENIE - I TYLKO PRZEZ WASZE UKAZYWANIE SPRAW I BRAK ELEMENTARNYCH WARTOŚCI MOŻLIWE SĄ TAKIE RZĄDY W POLSCE.

Najnowsze wpisy