Forum Forum emerytalneOFE

Emerytura po 37 latach pracy a nie osiagnięciu wieku emerytalnego

Emerytura po 37 latach pracy a nie osiagnięciu wieku emerytalnego

mrrobsont / 2010-03-18 15:54
Witam !!! Jestem nowy na forum tego typu. Mam dreczące mnie ostatnio pytanie, a wiec mój ojciec po 37 latach pracy został zwolniony. Ponieważ obecnie ma 55 lat emerytura mu sie jeszcze nie należy. Pracował w szkodliwych warunkach wiec wiek emerytalny zostaje skrócony do 60 lat. " Czy jeśli przez te brakujące 5 lat bedzie zarejestrowany jako bezrobotny weźmie w wieku 60 lat normalną emeryture ??" Proszę o pomoc
Wyświetlaj:
wiwan / 2010-03-19 11:34
Dwie wiadomości- dobra i niedobra
Dobra- tak, Ojciec za 5 lat weźmie "Wcześniejszą emeryturę dla osób zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze" .
Niedobra- taki jest stan prawny obecnie, trudno wyrokować, jak będą przepisy wyglądać za 5 lat. Różnie jest u nas z prawami nabytymi.
Nie ulegnie utracie ( dotąd tak nie było ) wymiar lat składkowych, nieskładkowych, liczba lat pracy w warunkach szczególnych i sam charakter tych warunków.
Rejestracja w PUP, oczywiście niezbędna z wiadomych względów ubezpieczeniowych, ale apeluję do Pana i do Ojca o jednak szukanie jakiejkolwiek pracy. Okres zarejestrowania nie jest okresem składkowym (poza okresem pobierania zasiłku 6 mc.) ani nieskładkowym. A to w dużym stopniu przełoży się niekorzystnie na wysokość emerytury.
Powodzenia.
mrrobsont / 2010-03-19 16:47
ziękuje Bardzo "wiwan" gdyby wiedział Pan coś jeszcze co może pomóc w mojej sprawie był bym Bardzo wdzięczny.
Póki Co jeszce raz Dziękuję
mrrobsont

Najnowsze wpisy